Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2012, 14:20   #621
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Slazem se sa svime, sem ukidanja elektronskog sistema. Isti treba poboljsati i modernizovati na pravi nacin, bez gluposti tipa otkucavanja mesecnih markica, a ne vratiti se na "papiruše".
player1 je offline  
Stara 21.7.2012, 14:28   #622
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Al` najveci vic ,sto su mene zvali preko FB-a,a ja zivim u Beceju ! Ja rekao da sam iz Beceja ,a oni mi obezbedili prevoz Taman da vidim malo prestonicu i da protestvujem oko necega ,sa cime nemam pojma
Sladjan85 je offline  
Stara 21.7.2012, 14:56   #623
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Slazem se isto sa svim sto je navedeno i treba da se ispita covek koji se vozi skupocenim dzipom dok se narod raspravlja za bednu kartu u pokvarenim autobusima...


Dakle, ovde se ne radi samo o karti o bus plus sistemu vec o mnogo dubljoj stvari koja je toliko duboka da je prouzrokovala veliku razliku izmedju nize, srednje i visoke klase. Racuni su toliko veliki da covek sa obicnom platom, platom nizeg staleza ne moze da skupi ne jednu nego dve plate da bi platio samo struju, vodu, tv, grejanje itd itd, voznju itd... a sta dobiva, nista kvalitetno. Covek placa rts pretplatu a ONI UVELI RTS DIGITAL i sav kvalitetan program tamo pustaju a na javnom servisu klasicno p*****avanje!!! Pa ja se kladim da prosecan gradjanin i nema vremena da sedne da gleda njihove glupoti i ispiranje mozda jer mora da radi da zaradi pare za porodicu i naravno NJIMA DA PLATI RTS...

Osecam nece biti dobro... i DOBRO JE sto se narod organizuje i treba sto vise izadji i podrzati.. jer ovo je uvhatilo stvarno mah!!!
Master_Touch je offline  
Stara 21.7.2012, 16:29   #624
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ja bih voleo da ovoj drzavi ne moram nista da platim. Zasto ?

1. Nemam posao (selendra,a i kad ima to je sezonski. Ne ,ne mogu da se odselim ,nemam za start NS/BG whatever)

2. Nemam zdravsvenu knjizicu iz prostog razloga ,sto ovde i kad ti trebaju lekovi ,sem par osnovnih ,moras da platis.

3. Svi placaju registraciju vozila i putarine ,a putevi nam

4. Citao u Kuriru da smo prestigli vecinu najgorih zemalja,jer imamo nezaposlenost 31% (mozda i vise ?)

5. Prosecna plata u mojoj selendri je 18000 (ako ste u onih 27% sto rade - lokalna statistika)

6. Kad meni treba da daju platu JA MORAM DA CEKAM,a kad treba platiti struju ONDA SEKU

7. Ako zamislimo da je zivot u mojoj kako ja kazem selendri ocajan ,mogu zamisliti tek troskove po Beogradu ,posto sam bio par puta i slogirao se.

Zasto sam sve ovo napisao ? Pa neko gore je tvrdio da je neplacanje karte `nesto kao kradja, neki posteni plate, neki ne`... Pa poenta je u tome da pola drzave jedva placa hleb ,a na jos gradske prevoze ,takse ,1000 poreza i gluposti .... Da sam beogradjanin ja bih protestvovao.


Danasnja Vest iz Kurira :


BLACE - Tuga.
Sedmogodišnji Nikola Nikolić iz sela Popova kod Blaca celog leta ide u nadnicu s majkom Milkicom (41) i za ceo dan rada dobije jedan ili dva obroka, eventualno nešto stare garderobe i ponekad sto dinara.

Za to vreme i njegov stariji brat Stefan (15) nadniči radeći najteže seoske poslove, a za njegov rad porodica će na jesen dobiti drva, kako se ne bi smrzli u oronuloj kućici punoj rupa.

Kakav crni BUS BUS
Sladjan85 je offline  
Stara 21.7.2012, 17:41   #625
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

^^
Kakve ovo ima veze sa temom?

ontopic:
http://www.e-novine.com/drustvo/6828...ad-zakona.html
DeCoy je offline  
Stara 21.7.2012, 18:46   #626
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

^^ SRBIJA BATO! To samo kod nas ima
Arcibalde je offline  
Stara 21.7.2012, 19:04   #627
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
konstantinos kaže: Pregled poruke
koga uhvate da nema vade ga iz autobusa i predaju komunalnoj policiji,ko zna istoriju 1943 godine isto su radili nacisti i domaci kvislinzi u Srbiji zaustavljali buseve i ko nema ausvajz pravac logor Banjica
ZoNi je offline  
Stara 21.7.2012, 20:10   #628
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Nije mi jasno kako neko može upoređivati Aušvic sa pravilom u ulasku u autobus. Budimo realni i iskreni, niko se ne buni toliko zbog kašnjenja koliko zbog toga što nema šverca....
NjegovaWisost je offline  
Stara 21.7.2012, 21:03   #629
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Смањење цене дневних и месечних карата за 30 посто
Heh, a koliko to danas košta dnevna karta, čije smanjenje cene se traži?
ZoNi je offline  
Stara 21.7.2012, 21:28   #630
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@NjegovaWisost:

Najveći broj se buni zbog iživljavanja i kašnjenja na posao. Ja sam prvi. Od rane zore, iz Galenike, kreneš busom, prođeš 3 stanice u naselju, dolazi početna stanica 17ke, i tu počinje horor priča zaustavljanja i pregledanja. U redu nekoliko autobusa, putnici počinju da lude .... A to je bato 6 ujutru. Šta da radim, takva mi navika, dođem pre svih na posao, na tenane popijem kaficu bez gužve .... Ako je tako u 6 ujutru, šta misliš kako je kasnije kada velika većina ide na posao i kada je veći broj polazaka? A to je ta ozloglašena stanica na kojoj je uhvaćen "slepi" putnik sa mesečnom kartom. I svako jutro imamo svađe. Ja se oko toga bunim, ja ne stižém gde treba d stignem u vreme koje treba da stignem jer par polupismenih idiota u gradu, i u pomenutim naci kontrolnim punktovima proba da na meni trenira strogoću. E pa, sa svojih 40 godina preživeo sam ratište, preživeo sam i neke druge, i niko nije uspeo na meni da trenira strogoću, e pa neće ni oni. Pogotovu jer zakonski nisu u pravu. Nešto bolje je kada sam kod mene kući, Bullevar pa nije toliko problema, ali na kraju uvek naletiš na punkt kontrole. I tada počinje maltretiranje celog autobusa.

A što se tiče izjave poreske da BusPlus i grad Beograd nisu pod republičkim zakonima, to je ortodoksna laž. Prvo, postoji jasna situacija kako se zakon primenjuje u zemlji. Imate ustav, pa ustavne zakone, pa zakone i te zakone jedino može da donosi republička skupština i oni važe za sve na teritoriji zemlje, pa imate propise koji moraju da budu u skladu sa zakonskim rešenjima ..... I nigde u našem sistemu nema zakona koji stavlja neku opštinu ili grad ili mesto van zakona i daje dotičnima prerogative zakonske vlasti. Ako Beograd nije pod zakonima to povlači da on ima prava donošenja zakona. A on nema ta prava, ima prava donošenja propisa na svojoj teritoriji, ali ti propisi ne mogu da suspenduju zakon ili neki republički organ. A ako je to tako, a jeste, tada i poreska služba vrši krivično delo. Što u zemlji Srbiji nije nikakvo čudo kada se radi o dilovima političara i njihovom uticaju na nadležne u pojedinim službama.

I onako usput rečeno, nekada bez ovog sistema BusPlus postojale su u gradskom prevozu i dnevne karte. Jap. Tako da ja predlažem d a se mi lepo vratimo nazad u vremenu, tamo je bila kompletnija ponuda usluge nego sa ovim najsavremenijim sistemom gde je 30% aparata stalno van funkcije i gde je jedino što smo dobili na kraju nesnosna gužva i iritacije na tone.
vasiljevic je offline  
Stara 21.7.2012, 23:22   #631
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
...par polupismenih idiota...
Gos'n Vasiljeviću, slažem se sa vama, ali moram da vam uputim jednu sugestiju. Ne pokušavam da izigravam nekog što voli da pametuje, samo mi je bilo ironično što ste napisali: "...par polupismenih...", a istovremeno načinili pravopisnu grešku. U srpskom jeziku se kaže par čarapa, par nogavica, par rukavica, a za ljude ili predmete se kaže nekoliko. Par možemo reći kada striktno govorimo o dvoje ljudi, dok se nekoliko kaže za više nekoliko. Danas to mnogi greše, a koreni ovoga vode od loših prevoda sa engleskog reči couple, koji su ljudi usvojili. Pišem ovo iz razloga što vidim da vodite računa o gramatici i na ovako neobaveznom mestu, što je lepo, samo sam želeo da vam ukažem na to. A što se tiče Bus Plusa, sada sam na raspustu do faksa u oktobru pa ćemo videti kako to sve ide. Dok je još trajala prethodna godina nije bilo ovih nenormalnih pravila, a mogu samo da zamislim kako izgleda njihovo sprovođenje, pogotovo u jutarnjem i popodnevnom špicu. Bože me sačuvaj!
Assassinator je offline  
Stara 21.7.2012, 23:51   #632
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

U srpskom jeziku postoji i nešto što se zove stilska figura
Neutrino je offline  
Stara 22.7.2012, 0:10   #633
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

BusPlus je samo posledica celokupnog loseg sistema. Iako je simptom i posledica treba ga suzbiti jer nekad je jako tesko pronaci uzrok... makar za pocetak.

@Assassinator a sto se tice pravopisne greske, sam si rekao da je ovo neobavezno mesto, a ja cu tvoju poruku - jer ne zasluzujes persiranje, uzeti kao ironiju na sve nas ovde i ceo sistem u drzavi iako se slazes sa gore napisanim. Da li je tvoja ironija opravdana tvojim shvatanjem i nemogucnosti da uvidis koliko su reci ovde nebitne a kamoli gramatika u drzavi u kojoj vladaju nepismeni, to pokazuje tvoje vidjenje cele stvari. I nemoj ovo da shvatis kao kritiku vec kao osvescenje gde se nalazis.
Master_Touch je offline  
Stara 22.7.2012, 10:00   #634
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Tragedija, ali tragedija je kad se u najsiromasnijoj zemlji Evrope, ovoliko brine o pravopisu i gramatici.U zemlji koja ima 7% visokoobrazovanih i ciji se procenat uskoro nece povecati, usled nemogucnosti ljudi da plate studije (a ne mogu svi na budzet)
Sladjan85 je offline  
Stara 22.7.2012, 10:10   #635
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Upravo me zvali na FB :
[*]17:00 in UTC+02
[/LIST][*]
Трг Републике у Београду[*]
понедељак 23. јула у 17 сати на Тргу Републике у Београду одржаће се протест „Народ против Бус плуса“ због најновијег терора над београђанима који спроводи градоначелник Драган Ђилас у сарадњи са запосленима из приватне фирме „АPEX“.
Ja znam za drugi organizovan event, u istom danu:

Citat:
U ponedeljak 23.7.2012., u 18:30, na Zelenom vencu, pokret građana '99posto' će uz pomoć svojih sugrađana organizovati miran protest sa šetnjom protiv Bus Plus-a. Skup je prijavljen policiji.
Više na wall-u događaja.
Iris je offline  
Stara 22.7.2012, 10:18   #636
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@Iris u pravu si. Bas gledam oba Eventa ,a u oba Eventa u Going / Maybe su slicni ljudi. Bas me zanima kako ce na oba Cudi me sto nisu to sjedinili u jedan protest... Ko ce ga znati..
Sladjan85 je offline  
Stara 22.7.2012, 12:56   #637
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Šta im znači ovo:
"Firme su čak i prinudjene da zaposlenim licima uplaćuju BusPlus, tako da ako ne koristite GSP autobuse (vozite se svojim kolima ili blizu stanujete pa idete peške) vi ste oštećeni, jer vam se odbija od plate."
Prilično sam siguran da to nije tačno.
ZoNi je offline  
Stara 23.7.2012, 3:27   #638
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Šta im znači ovo:
"Firme su čak i prinudjene da zaposlenim licima uplaćuju BusPlus, tako da ako ne koristite GSP autobuse (vozite se svojim kolima ili blizu stanujete pa idete peške) vi ste oštećeni, jer vam se odbija od plate."
Prilično sam siguran da to nije tačno.
Običaj da se pretjeruje E sad, možda neka lopovska firma zbog dila sa bus Plusom uplaćuje karte za sve iako samo pojedini koriste (pogotovu državna). Tako da je moguće
NjegovaWisost je offline  
Stara 23.7.2012, 6:04   #639
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Tragedija, ali tragedija je kad se u najsiromasnijoj zemlji Evrope, ovoliko brine o pravopisu i gramatici.
Tragedija je da u najsiromašnijoj zemlji u Evropi neko kupuje i ima računar i plaća internet dok drugi nemaju za hleb. Ah, dobar stari apel na emocije i crvena haringa (skretanje teme).

Ono što sam zapazio je da se sintagme mi smo g*vna, ovo je Srbija, mi smo najgori, od nas nikad ništa itd. koriste kao izgovor za skidanje sopstvene odgovornosti.

Recimo, Guverner NBS kuka kako je zemlja korumpirana - to je tačno, ali neće da kaže da ima i drugih zemalja koje su itekako korumpirane, a opet beleže sasvim lepe stope ekonomskog rasta - jer nemaju politiku centralne banke koja je zainteresovana da se profiti stranih banaka kroz visoke kamate čuvaju i da se uvoznički lobi sladi kroz kurs koji je jedno vreme bio precenjen.
lijenština je offline  
Stara 23.7.2012, 13:53   #640
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Tragedija je da u najsiromašnijoj zemlji u Evropi neko kupuje i ima računar i plaća internet dok drugi nemaju za hleb. Ah, dobar stari apel na emocije i crvena haringa (skretanje teme).

Ono što sam zapazio je da se sintagme mi smo g*vna, ovo je Srbija, mi smo najgori, od nas nikad ništa itd. koriste kao izgovor za skidanje sopstvene odgovornosti.

Recimo, Guverner NBS kuka kako je zemlja korumpirana - to je tačno, ali neće da kaže da ima i drugih zemalja koje su itekako korumpirane, a opet beleže sasvim lepe stope ekonomskog rasta - jer nemaju politiku centralne banke koja je zainteresovana da se profiti stranih banaka kroz visoke kamate čuvaju i da se uvoznički lobi sladi kroz kurs koji je jedno vreme bio precenjen.

Nije tragedija da se kupuju kompjuteri, posebno ako imas u vidu da vecina ljudi u Srbiji ima krsh racunare. Bar moje okruzenje kupi neki polovni PC do 200 evra 1x u 5 godina. Pa ,ja sam moj krsh krpio na 5 sajtova i jos sam preprodavao smece ,da dodjem i do ovog krsha. Ja mislim da su telefonija,TV,internet itd davno sisli u nizu klasu. Mozda jeste rekao guverner da je zemlja korumpirana. Sta je tu lose ? To sto ti kazes : `pa i u drugim zemljama je korumpiranost` ,nije izgovor da i kod nas sme da raste korumpiranost. Kako nisi rekao ,kolika je plata ,standard i ostalo u drugim zemljama ? Neko ce reci : ` pa oni uzimaju kredite ,evo i kod njih kriza itd` ,ali to bas i nije tacno. Evo nek meni neko da u Srbiji kredit od 35 000 evra i nek meni neko da posao u Srbiji od 1500-2000 evra plate ,a posto danima slusamo kako smo medju najskupljima u Evropi ,meni je sve jasno Ovo sad jeste oftopic ,ali ... nije skretanje sa teme. Cinjenica je da smo docekali to da neki krive ove sto `ne placaju karte` ,da se svercuju ,a niko ne gleda koliko smo mi zaista siromasni (posebno van BG-a).
Sladjan85 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com