Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2018, 13:10   #4881
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Sta mislite o Redmi Note 5 Pro? Nakon Redmi 5?
SD 636 koji je navodno dosta brzi od 450/625, dual AI kamera, 4GB RAM-a...

Gledao sam i Mi 8 SE koji je jos bolji ali nema ih jos kod nas a i skuplji je dosta. Plus ne svidja mi se sto je staklo i sto ima "obrvu".
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 14:04   #4882
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Verovatno je upravo onako kako i izgleda - odličan midrange uređaj. Jedino mi se cena ne sviđa ali i Xiaomi polako kreće sa povećanjem cena (ali i kvaliteta) uređaja. S tim što će mu cena polako padati vremenom i za pola godine će sigurno biti nenadmašivi best buy za ~200e.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 15:14   #4883
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

To je isto što i Redmi Note 5 4/64 koji se već sada može kupiti za 205e na KP-u.

Pro sufiks je dodat za indijsko tržište.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 15:56   #4884
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Nisam detaljno pregledao oglase i kod "mog" prodavca od kog najčešće nabavljam 64/4 je ~220e. Bez bilo kakvih sufiksa.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 17:56   #4885
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
To je isto što i Redmi Note 5 4/64 koji se već sada može kupiti za 205e na KP-u.

Pro sufiks je dodat za indijsko tržište.
Pa dobro ja sam mislio da se ovo Pro odnosi na +1GB. I memoriju.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2018, 20:22   #4886
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Note 5 je generalno bolji telefon - brži, jača kamera, ekran je nešto bolji (ne samo rezolucija već je bliži površini stakla, jače boje). Ali to sve u realnosti ne mora puno da znači ako ti ništa na Redmi 5 zaista ne bode oči, jer i to je sasvim lepo zaokružen i sposoban telefon.

Ako prodaješ svoj koji je već malo korišćen možda bi morao još skoro isto toliko da doplatiš što nije malo. Šta ti najviše fali na Redmi 5 i koliko misliš da bi te koštala ta zamena?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 16:20   #4887
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

iPhone 6 ili Xiaomi Redmi Note 5 64/4GB? Telefon je za drugaricu, najvise ce se koristiti za slikanje i drustvene mreze.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 16:52   #4888
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
iPhone 6 ili Xiaomi Redmi Note 5 64/4GB? Telefon je za drugaricu, najvise ce se koristiti za slikanje i drustvene mreze.
Redmi. iPhone 6/6S бих избегавао, јесте им сада цена "ниска" али све има своје. Плус селфи камера код тих iPhonea је скоро сигурно лошија од ове код Xiaomia (обична 6-ица има ЧАК 1.2 MPx, па и да је најбоља оптика на свету, а није, опет је мало).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
MasterChief2 (18.7.2018)
Stara 18.7.2018, 1:06   #4889
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
iPhone 6 ili Xiaomi Redmi Note 5 64/4GB? Telefon je za drugaricu, najvise ce se koristiti za slikanje i drustvene mreze.

Za fotografisanje i društvene mreže nema boljih kamera od onih na iPhonima i u tom cjenovnom rangu pomenuti Redmi ne može da se poredi ni po čemu. Na Redmiju bijela boja blijedi u neko žutilo, selfie kamera ima beauty filtere koji od žutih Kineza prave bijelce a od bijelaca "svijetle grobove". Uz to, na Redmiju ni kontrast ni saturacija nisu uredni: zelena je isprana, low light fotke su prosječne, bijela boja "požućuje" i obrnuto, a uz to je naravno među svim vlogerima, jućuberima, influenserima i ostalim online budiboksnama puno bitnije da u ruci drže Apple uređaj i zbog standarda i zbog trenda i zbog pratilaca, pa ti kako 'oćeš🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Kojic_M (23.7.2018), MasterChief2 (18.7.2018)
Stara 18.7.2018, 2:28   #4890
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Za fotografisanje i društvene mreže nema boljih kamera od onih na iPhonima i u tom cjenovnom rangu pomenuti Redmi ne može da se poredi ni po čemu. Na Redmiju bijela boja blijedi u neko žutilo, selfie kamera ima beauty filtere koji od žutih Kineza prave bijelce a od bijelaca "svijetle grobove". Uz to, na Redmiju ni kontrast ni saturacija nisu uredni: zelena je isprana, low light fotke su prosječne, bijela boja "požućuje" i obrnuto, a uz to je naravno među svim vlogerima, jućuberima, influenserima i ostalim online budiboksnama puno bitnije da u ruci drže Apple uređaj i zbog standarda i zbog trenda i zbog pratilaca, pa ti kako 'oćeš🙂
Noviji modeli iPhonea - da. Ovde govorimo i iPhoneu 6, iz 2014, sa prednjom kamerom od JEDNOG megapiksela. Redmi Note 5 prosto MORA da ima bolju. A ima i iP 6 jos dosta mana (1 GB RAM-a nece biti dosta za iOS 12 a na noviji iOS moras, hteo to ili ne).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
MasterChief2 (18.7.2018)
Stara 18.7.2018, 17:51   #4891
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Kad pricate o Apple treba da ga poredite sa Samsung i Google itd, glupavo je porediti ga sa kinezima koji kostaju 15 puta manje bez obzira dal pricamo o starim modelima.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
Kojic_M (23.7.2018)
Stara 20.7.2018, 15:34   #4892
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Zašto je glupavo?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 15:49   #4893
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Huawei, Xiaomi, One plus ... Vrhunski telefonu, rame uz rame sa apple i samsung telefonima, uz to jeftiniji.
Ovim brendovima se nije desavalo da budu povucene cele serije zbog eksplozije baterije, ili da se telefon savija u dzepu i bukvalno iskrivljuje kao kifla, a kosta 700e+ za razliku od dva "velikana"...
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 16:08   #4894
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Huawei, Xiaomi, One plus ... Vrhunski telefonu, rame uz rame sa apple i samsung telefonima, uz to jeftiniji.
Ovim brendovima se nije desavalo da budu povucene cele serije zbog eksplozije baterije, ili da se telefon savija u dzepu i bukvalno iskrivljuje kao kifla, a kosta 700e+ za razliku od dva "velikana"...
Tačno tako. Ali, nisu in. Selfače su ili slikane sa Apple ili Samsung telefonima, uz naravno pućenje i trćenje. Nema selfače sa Huawei, Xiaomi,, pa čak ni sa HTC telefonima. Nije kul, nije laća.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 18:01   #4895
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Tačno tako. Ali, nisu in. Selfače su ili slikane sa Apple ili Samsung telefonima, uz naravno pućenje i trćenje. Nema selfače sa Huawei, Xiaomi,, pa čak ni sa HTC telefonima. Nije kul, nije laća.
Jeste ali selfi sa iPhoneom 6 od 1.2 MPx izgleda bas bezveze. I varas se za Huawei, polako i oni prelaze u te vode (licno video), brend je sasvim dovoljno jak.

Ljudi vole da kupuju proverene stvari, pogotovo zene.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 19:52   #4896
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Zašto je glupavo?
Iz razloga sto kad das sta znam 500-1000 evra za telefon tebe ne interesuje dal ovo dal ono platio si premium i podrazumeva se da sve radi besprekorno dok kad das 100-200 evra za telefon svestan si kompromisa

Kao npr moj Samsung S4 koji je u svoje vreme bio flagship kostao je ali zna se zasto i kao takav i dan danas jede vecinu low-mid range telefona a bogami da ima veci kapacitet baterije klao bi i ovaj J7 (2017) sto sad koristim iako je star ko biblija
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 21:06   #4897
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pa mi bre ovde pričamo o iPhone 6 koji je premium bio pre 4 god a sada je prosto jedan stariji model i više se NE podrazumeva se da sve radi besprekorno kao pre 4 god. jer je dobio gomilu novijih iOS-a koji više odavno nisu optimizovani za njega. I krajnje je normalno porediti ga sa svime što za taj novac može da se kupi, bez obzira da li je iz Koreje, Tajvana ili Kine.

Na kraju krajeva ako klasnog poređenja nema bez obzira na starost, zašto si uopšte menjao S4 i što lepo nisi kupio premium iP 6 umesto tog svog mid-rangea?

Poslednja ispravka: Aibo (20.7.2018 u 21:21)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2018, 23:06   #4898
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Iz mog dosadašnjeg iskustva sa Kinezima, najveći butthurt za vlasnike telefona iz njihove kuhinje je što vizuelno kopiraju Apple a nisu blizu kvalitetom iako koštaju približno isto ili skuplje (flagship Xiaomi, Huawei itd.), što kombinuju dobar hardver s lošim softverom i buđavim kamerama (Elephone, Ulephone itd.), što lažu za kapacitet baterije (Doogee/Homtom) i što za premium uređaje sa zaokruženim hardverom, odličnom kamerom, baterijom i softverom MORAJU da se izdvoje ISTE ako ne i veće pare nego za iPhone (brendovi tipa Oneplus, Oppo, Vivo itd.).

Iz dosadašnjeg iskustva sa ajfonima, lopovluk Applea je u tome što je sistem zatvoren, iCloud je neuhakljiv, softver i baterija su ok optimizovani ali dolaze "s rokom trajanja", gdje je određen broj starijih telefona nepodržan kod novih apdejta sistema, aplikacija i samog appstore-a. Prosto te tjeraju da kupiš novi telefon, ali ti bar ponude bolju kameru, dužu autonomiju i bolji softver uz konstantne apdejte bez kašnjenja, čačkanja custom romova i brickovanja telefona.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2018, 0:28   #4899
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa mi bre ovde pričamo o iPhone 6 koji je premium bio pre 4 god a sada je prosto jedan stariji model i više se NE podrazumeva se da sve radi besprekorno kao pre 4 god. jer je dobio gomilu novijih iOS-a koji više odavno nisu optimizovani za njega. I krajnje je normalno porediti ga sa svime što za taj novac može da se kupi, bez obzira da li je iz Koreje, Tajvana ili Kine.

Na kraju krajeva ako klasnog poređenja nema bez obzira na starost, zašto si uopšte menjao S4 i što lepo nisi kupio premium iP 6 umesto tog svog mid-rangea?
Zato sto mi je dosadio prosto i onda sam ga poklonio drugaru koji nije imao nista ,J7 2017 sam dobio na poklon od devojke za rodjendan i prezadovoljan sam sto i sam znas a iphone nikada ne bih kupio u zivotu ,imao jednom i nikad vise to g*vno

Zasto g*vno? Zato sto kosta koliko kosta i posle dve nedelje upotrebe kod burazera kad sam mu dao reset na fabricka podesavanja upao je u boot loop plus jos mnogo toga moronskog npr da ne mozes da prebacis usr*nu pesmu u njega sa racunara ako nemas itunes itd.

Cisto zanimljiva stvar je da ni naj jeftiniji android koji sam imao pa cak i ono djubre od windows phone_a nisu imali te probleme zatim jos jedno poredjenje npr i Nokia N958GB je bio premium pre koliko 10 godina? i eto i dan danas mogu da ga koristim, surf,email.muzika itd a to sto apple ne moze zbog mozes misliti software update_a to me ne zanima i zato nece dobiti dinar od mene lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2018, 9:38   #4900
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Zato sto mi je dosadio prosto i onda sam ga poklonio drugaru koji nije imao nista ,J7 2017 sam dobio na poklon od devojke za rodjendan i prezadovoljan sam sto i sam znas a iphone nikada ne bih kupio u zivotu ,imao jednom i nikad vise to g*vno

Zasto g*vno? Zato sto kosta koliko kosta i posle dve nedelje upotrebe kod burazera kad sam mu dao reset na fabricka podesavanja upao je u boot loop plus jos mnogo toga moronskog npr da ne mozes da prebacis usr*nu pesmu u njega sa racunara ako nemas itunes itd.

Cisto zanimljiva stvar je da ni naj jeftiniji android koji sam imao pa cak i ono djubre od windows phone_a nisu imali te probleme zatim jos jedno poredjenje npr i Nokia N958GB je bio premium pre koliko 10 godina? i eto i dan danas mogu da ga koristim, surf,email.muzika itd a to sto apple ne moze zbog mozes misliti software update_a to me ne zanima i zato nece dobiti dinar od mene lol
Jednostavno rečeno, Apple je hype za one koje, o gle čuda telefon koristi, a ne oni njega. Počevši od toga da ne možeš da ko čovek, tj bez muke i kuke pređeš sa jednog na drugi dajfon. Zatvoren sistem, debilni iCloud, kretensko onemogućavanje prebacivanja bilo čega sa kompa na telefon, osim naravno ako se ne koristi kukavni iTunes. Updejt, kod koga su za podršku daleko bolji od izvikanih proizvođača android telefona, je takav da možeš da sediš i plačeš ako ti se pojavi error prilikom skidanja udpejta, o sporim serverima sa kojih se skida isti da i ne govorim. Aktivacija telefona kao da ulaziš u Pentagon, ma divota od budalaštine. Čitav hajp oko zagrižene jabuke je hranjenje ega napucanih omladinki, i bizmismena. Ništa drugo.

Istini za volju, i google ide sličnim stazama, a kinezi još i više. Huawei posebno.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com