Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2018, 18:44   #12181
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
gde si gledao? Ima li jos uvek u nekom bioskopu ili...?

Edit: Nebitno, nisam se setio da trazim na cirilici :d btw, sta se desava u ovom citatu, lol? ^
На жалост ријетко ми се пружа прилика за биоскоп. Први биоскоп је удаљен сат и по вожње од мог града. Тако да сам осуђен на интернет.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2018, 20:23   #12182
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zar u Novom nema bioskop? U Kotoru postoji Boka u srcu Starog grada, mislim da daju i nove filmove sa izvjesnim zakašnjenjem. U Budvi je već paprena industrija sa Cineplexxom.

Inače, Kolovrata više nigdje nema u bioskopima pa... snalazite se.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2018, 21:09   #12183
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Zar u Novom nema bioskop? U Kotoru postoji Boka u srcu Starog grada, mislim da daju i nove filmove sa izvjesnim zakašnjenjem. U Budvi je već paprena industrija sa Cineplexxom.

Inače, Kolovrata više nigdje nema u bioskopima pa... snalazite se.
Има само преко љета на тврђави Форте Маре, али какав је то биоскоп то је за причу. Тамо сам само водио клинце да гледају цртаће, али пошто су то прерасли сада више немам разлога ни за то да идем. У Котору заиста има, али никад нисам био па не знам какав је. У Будви има Cineplex, али то ми је далеко. Ишао сам на неколико пројекција кад ми се пружила прилика, а и да видим како то изгледа у 3 димензије.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2018, 21:41   #12184
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ima kod nas u Trebinju
Doduše morao bi lopovoma plaćati putarinu
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
zerb (4.3.2018)
Stara 5.3.2018, 2:24   #12185
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Commuter (2018)
http://www.imdb.com/title/tt1590193/



Nerealan film, odnosno rupičav scenario, i ne baš naročito ubedljivi Lijam Nison. A možda sam i pod utiskom loše kopije.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Commuter (2018) 720p.NEW.HD-TS.X264.LLG.zip (33,6 KB, 4 puta viđeno)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2018, 6:33   #12186
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Velika preporuka za italijanski film

L`ora Legale (2017.)

http://imdb.com/title/tt6137734/?ref_=nv_sr_1

lepa, lagana komedija.
Radnja se odvija na prelepoj Siciliji, ali ne prikazuju more (iako je primorski grad) ni mafiju
Spoiler za ':
(koja u ovom filmu dolazi iz Rima)
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
mp3lopov (5.3.2018)
Stara 5.3.2018, 12:02   #12187
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Diverge

Veoma zanimljiva post apocalypse priča, sa interesantnim obrtom i lepom scenografijom

Citat:
The survivor of a deadly virus is given the chance to reclaim his lost life by stopping the man responsible for the disease.
Grave

Aka Raw

Citat:
Justine is a first-year veterinary student. Her elder sister is studying the same course at the university. Justine was raised a strict vegetarian but, as part of the hazing rituals, is forced to eat meat. Initially this has adverse effects but she soon develops a craving for meat...particularly human flesh.
U suštini - dobra sprdačina na konto vegana i vegetarijanaca
Dosta eksplicitnih scena, psovki, golotinje
Vredi odgledati

Still/Born

Citat:
Mary, a new mother, gives birth to twins, but only one of them is alive. While taking care of her living child, Adam, she suspects that something, a supernatural entity, has chosen him and will stop at nothing to take him from her.
I više nego dobar horor, sasvim solidno
Michale Ironside se u filmu pojavljuje tek toliko da ga bude u kreditima
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
polarnimeda (8.3.2018)
Stara 6.3.2018, 6:21   #12188
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@Lady Bird (2017)

Pitak film , izvikan previse , mlada nada odlicno odradila svoj posao ,mada prva njena uloga koju sam gledao ne mogu da ocenim da li je delimicno karakterna gluma ili potpuna transformacija. Ne verujem da bih ga pogledao skoro (odnos cerke i majke u americkoj zabiti ) ali se film nije mogao izbeci jednostavno na sve strane Lady Bird ovo Lady Bird ono ,bas hvaljen

Film je dobar , 'zakasneli coming of age' je neka kovanica pogresna ,sto sam iskovao za ovaj film , ali da skratim ovakvi filmovi moraju da 'poentiraju' sa krajem , ovaj ne da nije ikakvu poentu ostavio nego bas suprotno po meni mana , mozda sam ja to pogresno shvatio.

Inace svakako film za pogledati , ima razloga zasto se prica o njemu a opet i previse izvikan film ,po meni.

7/10


@Murder on the Orient Express (2017)

Ovo je tip filma koji nema razloga da se ne pogleda ,pogledajte glumacku postavu ,pogledajte trejler 5 sekundi da shvatite kakva je fotografija ,kostim ,sminka i to je to.

Popcorn film klasika. (ne mislim da je povrsan time pritom)

Mana filma je blagi spojler vezano za lokacije
Spoiler za blagi spojler:
magicnost orient express "mita" je lepota okruzenja i diverzitet spoja Male Azije i Evrope kroz zeleznicku liniju ,mnogo vise je trebalo biti posveceno samoj spoljasnosti iako je ima ali po mom ukusu moglo je i vise i preciznije na kraju krajeva


6.8

Poslednja ispravka: Markonije (6.3.2018 u 6:37) Razlog: greske u kontekstu
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
shrafko (6.3.2018)
Stara 8.3.2018, 10:42   #12189
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Perfetti sconosciuti / Perfect Strangers (2016), http://www.imdb.com/title/tt4901306/



Predveče je i kroz brze scene upoznajemo tri bračna para. Dva koja se spremaju za izlazak i jedan koji sprema večeru za goste. Večera je servirana i prijatelji čavrljaju o svakodnevnim stvarima. Jedna po jedna reč vodi ka tome da oni nemaju tajni među sobom, te domaćica, inače psiholog, predlaže da igraju igru, gde će svi staviti telefone na sto i dok večeraju šta god da stigne (poruka, mail, poziv) biće pročitano na glas, bez izuzetka. Naravno svi kažu da, a kada telefoni krenu da se oglašavaju, nastaje potpuno ludilo.
(tekst sa sajta The Filmske Recenzije)

Ne gledam često italijanske filmove, ali ova drama/komedija je stvarno odlična. Sve je osmišljeno odlično, priča teče bez nekih većih nelogičnosti, gluma vrhunska. Preporuka!

*** *** ***

Jumanji: Welcome to the Jungle (2017), http://www.imdb.com/title/tt2283362/



Four teenagers are sucked into a magical video game, and the only way they can escape is to work together to finish the game.

Stvarno nemam nikakve zamerke na ovaj film. Odlična akciona komedija, ekstra lokacije gde je film sniman, gluma super (Džek Blek me oduševio, mada su svi bili besprekorni). Preporuka!
PS. Najavljen je nastavak sa istom glumačkom ekipom!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
ezenkiel (8.3.2018), Miki1987 (8.3.2018), Vladimirus86 (8.3.2018), zerb (13.3.2018)
Stara 8.3.2018, 15:53   #12190
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sleepwalker (2017)
http://www.imdb.com/title/tt4185370/



Dosta konfuzan film, težak za praćenje, sa ne baš originalnim scenariom, koji kao da je miks onih iz filmova The Female Brain (2017) i The Gateway (2018), i sa užasno agresivnom muzikom koja "žuri" ispred filma, i kao da je sama sebi svrha. Ništa posebno nećete dobiti ako ga budete gledali, mada su glumice izuzetno atraktivne.

Poslednja ispravka: Suad Novic (8.3.2018 u 16:01)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 15:53   #12191
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jumanji: Welcome to the Jungle (2017),
...
Stvarno nemam nikakve zamerke na ovaj film. Odlična akciona komedija, ekstra lokacije gde je film sniman, gluma super (Džek Blek me oduševio, mada su svi bili besprekorni). Preporuka!
PS. Najavljen je nastavak sa istom glumačkom ekipom! [/QUOTE]

Ne znam šta mi bi da odem da pogledam ovaj film, a još sam i očekivao da je totalno smeće. Ali, stvarno je ispao mnogo bolji nego što sam očekivao, skroz mi je dobro legao.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 12:27   #12192
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ odgledao film malopre.Nista posebno sem smesnog Dzeka i vise nego simpaticne Karren Gillan.
Kevin Hart mi se malo smucio. Svuda gde glumi potenciraju tu njegovu visinu i na osnovu toga prave skeceve.
Film kao film moze da se pogleda. Jedan od onih filmova koji je dobar taman toliko da drzi paznju a nakon sto ga odgledate zaboravice te da postoji.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
ezenkiel (9.3.2018), pedjosav (9.3.2018), Suad Novic (13.3.2018)
Stara 9.3.2018, 13:03   #12193
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017), http://www.imdb.com/title/tt2283362/

Four teenagers are sucked into a magical video game, and the only way they can escape is to work together to finish the game.

Stvarno nemam nikakve zamerke na ovaj film. Odlična akciona komedija, ekstra lokacije gde je film sniman, gluma super (Džek Blek me oduševio, mada su svi bili besprekorni). Preporuka!
PS. Najavljen je nastavak sa istom glumačkom ekipom!
Naravno da ce biti nastavak kada je pokupio milijardu dolara u bioskopima

Poslednja ispravka: galebns (9.3.2018 u 13:04) Razlog: glomazno
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 13:08   #12194
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovih dana sam išao samo na laku zabavu:

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)



Spektakl za decu i mlade, pa su u skladu sa tim i radnja, likovi i same boje filma koje su totalno šarene. Ako vam ta bitna stavka ne smeta film je zabavan. Radnja je ok, humor manje više uspešan...

8/10

Thor: Ragnarok (2017)



Još jedan film po potpuno istom kalupu kao čuvari galaksije tj. veselo, šareno i zabavno. Sve dok ne očekujtete ništa više nema ni šta da vas razočara. Lično bih ipak voleo da su malo smirili boje i atmosferu ali šta je tu je... Omiljeni deo mi je kada Tor kreće da se mlati a u pozadini roka Led Zeppelin: We come from the land of ice and snow... .

8/10

Chalet Girl (2011)



Engleska romantična komedija koja se dešava na zavejanim alpima, što je meni odmor za oči. Radnja je klasična - sirota devojka, bogat momak... šta dalje reći. Humor ok, glumačka postava mi se sviđa. Tu je simpatična Felicity Jones, otkačeni Bill Nighy... Tako da ko nije protivnik žanra može preporuka.

7/10
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 13:35   #12195
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

L'ora legale (2017)
http://www.imdb.com/title/tt6137734/



Dobra komedija, premda pomalo dinamički preforsirana. I nažalost ono što treba da bude sarkazam o ljudskoj prirodi u njoj, otužna je istina, pa je smeh malo prokiseo.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip L'ora legale (2016) iTALiAN.BDRiP.XviD-HDi[MT].zip (36,1 KB, 6 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (9.3.2018 u 16:49)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2018, 20:22   #12196
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Septimo (a.k.a. 7th Floor) (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2403961/



Niskobudžetni i poprilično nedorečen triler. Nisam siguran da sam ga razumeo, iako sam negde od polovine filma slutio rasplet. Ako ga neko bude gledao, voleo bih da na PM izmenjamo utiske.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Septimo (2013) (DVDRip) (EliteTorrent.net).zip (23,0 KB, 4 puta viđeno)
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2018, 23:23   #12197
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Christmas Miracle of Jonathan Toomey (2007)
http://www.imdb.com/title/tt0498361/



Najzad jedna uloga Toma Berendžera koja mi se sviđa. Film je malo oskudan oko geografije i vremena događanja, no možda je baš to i poenta, univerzalnost značaja Božića bilo gde i bilo kad na kugli zemaljskoj.
Suad Novic je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2018, 10:38   #12198
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)



Prema ovom rimejku imam potpuno podeljena osećanja. Pre svega drago mi je da su oživeli ideju i sviđa mi se osnovna fora o biranju karaktera, njihovim osobinama i ostalim detaljima iz igara, to je zabavno. Ali svet me je potpuno razočarao za jedan fantasy avanturistički film. Jako puno stvari se dešava u nekim bezličnim isečcima šume okruženim nekim zelenim rastinjem i to je to. Nema fantastičnih predela koji oduzimaju dah, teško da ima i jedne vizuelno stvarno upečatljive lokacije. Pošto vidim da budžet za film nije bio mali, očigledno nije štednja u pitanju već bih rekao nedostatak maštovitosti po pitanju scenografije. Za ovaj tip filma mi je to veliki minus.

5.5/10
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ezenkiel (13.3.2018), Suad Novic (12.3.2018)
Stara 12.3.2018, 12:26   #12199
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)

Prema ovom rimejku imam potpuno podeljena osećanja.
Wiki kaže da je "sequel", ne rimejk. Ovo kažem čisto 'nako

Uzgred, vidim da je i film Zathura: A Space Adventure deo ove franšize. Gledao sam taj film, ali nisam znao da ima bilo kakve veze sa Džumandžijem
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2018, 22:49   #12200
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Annihilation



Ukratko, dobra ideja ali loša realizacija. Ok specijalni efekti mada ništa od čega bi padala vilica na pod. Prilično spora prva polovina filma sa nekim potpuno nepotrebnim scenama i kraj koji je vrlo brzo postao veoma uvrnut. Razočaran sam, prethodni film ovog reditelja mi se mnogo više dopao (Ex Machina).

Priča počinje standardno, grupa naučnika je poslata da istraži neobičan fenomen nakon pada meteorita i onda, tokom istraživanja, počnu da se dešavaju sra*a. Postoji mnogo rupa i nelogičnosti u priči, ali ima i par jako dobrih, jezivih i čudnih trenutaka koji daju balans filmu pa je gledljiv do kraja. Osim Portmanove, niko od ostalih likova nije dovoljno razvijen da bi vas interesovao mada ni ona nije neko ko će vam ostati u sećanju. Film me zapravo podseća na Sferu , u smislu da počinje prilično normalno, ali kako se bliži kraju dešavanja postaju nenormalna. S tim što sfera ima prilično dobar i zaokružen rasplet na kraju, dok ovde to baš i nije slučaj.

Od mene 6.5/10.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com