Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2007, 0:10   #1
anqe1ki11er
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Sabac
Poruke: 56
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku anqe1ki11er
Određen forumom problem sa nazovi gasenjem racunara

Problem izgleda ovako:
Od pre par dana racunar mi se sam od sebe "ugasi" bilo sta da radim na njemu ili da ga ostavim da nesto skida sa neta. "ugasi" je pod navodnicima jer se racunar ne ugasi doslovno nego vise kao da ode u stand by, situacija izgleda ovako:
prvo je sve normalno, onda odjednom nestane slike na monitoru i pojavi se poruka da nema signala, racunar i dalje radi, lampica za hard sija a ne cuje se beep kao pri restartu, ako pomerim misa pritisnem taster nista se ne desava, jednom prilikom dok sam slusao muziku i opisano mi se desilo muzika nije prestajala. Do softvera sigurno nije problem jer mi se isto desava i pod linuxom i pod windowsom, monitor je takodje u redu star je samo 6 meseci. Jedini nacin da se masina vrati u normalno stanje je restart. Masina je sledeca:
BenQ FP91G+,AltecLansing ATP3, MSI K7T Turbo2, AMD Duron 1GHz, 256 SDRAM, ATI Radeon 9200pro, Pioneer 111D, Maxtor 40GB i 20GB, Gigabyte wireless pci adapter Ralink rt2561 cip.
anqe1ki11er je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 0:28   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: problem sa nazovi gasenjem racunara

Ako računar ode u stand by, samo pritisni ponovo dugme za paljenje i on se vraća u normalu. Često se dešava da kod korisnika koji imaju tastature koje na sebi imaju dodatnu dugmad za gašenje, stand by i weak koji se nalaze odmah iznad kursor tastera da ih slučajno pritisnu.

Kada PC ide u stand by lijepo pise Preparing to stand by na ekranu, tako da bi to sigurno primjetio da je to problem.


Da li je ptišao u stand by znaćeš tako što kada je u stand by stanju zelena lampica na kućištu bljecka. Takođe HDD se gasi, tako da kod tebe 99% računar ne ide u stand by.



Provjeri ovo, a nije ni zgorega da provjeriš i temperaturu kompa kao i kabal koji spaja monitor i PC. Najvjerovatnije je do monitora.

Poslednja ispravka: JovanK (29.3.2007 u 0:33) Razlog: Dopuna
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 9:59   #3
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: problem sa nazovi gasenjem racunara

Mogao bi i da pozajmis od nekog graficku pa da vidis hoce li to nastaviti da se desava. Tako ces bar biti sigurniji, a mozda i utvrdis da li je do nje ili monitora.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2007, 13:40   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: problem sa nazovi gasenjem racunara

Citat:
anqe1ki11er kaže: Pregled poruke
Problem izgleda ovako:
Od pre par dana racunar mi se sam od sebe "ugasi" bilo sta da radim na njemu ili da ga ostavim da nesto skida sa neta. "ugasi" je pod navodnicima jer se racunar ne ugasi doslovno nego vise kao da ode u stand by
Može da bude i da ti grafička gubi kontakt.

Isključi kabl od napajanja, otvori kućište, izduvaj i/ili usisaj prašinu pa odšrafi grafičku karticu. Nekoliko puta je izvuci i vrati iz slota da se kontakti pročiste, ponovo je zašrafi i probaj računar kako radi.

Posle toga proveri da li ti je kabl od monitora dobro i do kraja utaknut. Ako se kabl može skinuti i sa strane monitora, proveri da li i tu dobro stoji i do kraja zašrafi šrafove za fiksiranje i tu i na kompjuteru.

Pri stavljanju kabla na grafičku karticu ne drmaj mnogo gore-dole ceo konektor da kartica ne bi delimično ili potpuno ispala iz slota.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2007, 14:57   #5
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: problem sa nazovi gasenjem racunara

Kolko vremena mu treba da se ugasi? Jel svaki put isto ili je 'random'?
3*.v1ru5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 16:02   #6
JohnnyP
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 60
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku JohnnyP
Određen forumom Re: problem sa nazovi gasenjem racunara

Najverovatnije da ti graf. nema dobar kontakt ili kabl negde gubi kontakt cim ti komp najnormalnije radi posle nestanka slike. Za svaki slucaj proveri i temp. na grafici.
JohnnyP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2007, 18:32   #7
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: problem sa nazovi gasenjem racunara

Mozda da udjes u bios i ostavis komp neko vreme.Ako se "ugasi" i tako verovatno je problem u hardveru.Sto se tice kontaktnih povrsina vga-agp slot neka delimicna random provodnost\ne provodnost bi verovatno izazvala blokiranje citavog sistema.Probaj i blago da cimas kabel monitor-vga i to ne samo kod uticnice nego celom duzinom.Mislim da graficka mora da salje i neki poseban signal (nesto kao pover good kod napajanja) da bi monitor presao u radni rezim, tako da bi neka "naceta" zica u kabelu ili uticnici mogla uzrokovati problem.Losiji scenario je da negde postoji "hladan lem" koji prilikom zagrevanja prelazi iz provodnog u neprovodno stanje, obicno na samom konektoru na kartici koji je i inace mehanicki napregnut zbog tezine kabela (a cesto i upetljanosi istih).Spas je proba sa drugom grafuljom i drugim monitorom. Eto meni bas nedavno nestala plava boja a problem je bas bio u monitorskom kabelu.
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa OpenGL-om Milos Darmanovic Grafika 3 15.1.2007 0:07
Problem sa zvukom u Premieru 6.0 psmokvic Video/TV softver 2 9.12.2006 22:11
YOUR PRODUCT KEY - problem sa upgrade-om WinXP boljanici Operativni sistemi 17 27.5.2006 23:23
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com