Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2007, 15:46   #1
jjuuppssii
Novi član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom pad sistema!

e, ovako sistem mi je pre par dana pao, uradio sam instalaciju windovsa xp service pack 2 ,nekoliko puta! instalirao sam sve drajvere koji su mi dosli uz maticnu plocu, sistem radi sve dok neugasim komp. kod sledeceg paljenja dobijam prvo bijeli tolbar, a nakon restarta sistem se zakuca, i nemoze vise da se podigne! neznam da li ima veze kad instaliram ,zasto nemogu da pokrenem iinstalaciju sa 64 bita, odnosno pise mi da je corupted i onda nastavim instalaciju sa 32 bita, inace imam amd athlon 64 bita!
jjuuppssii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 16:35   #2
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Question Re: pad sistema!

Dali je ista od komponenti overklokovano
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 16:49   #3
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: pad sistema!

Citat:
jjuuppssii kaže: Pregled poruke
e, ovako sistem mi je pre par dana pao, uradio sam instalaciju windovsa xp service pack 2 ,nekoliko puta!
Xp si stavio, to sam razumeo. Sta znaci ovo?


Citat:
jjuuppssii kaže: Pregled poruke
neznam da li ima veze kad instaliram ,zasto nemogu da pokrenem iinstalaciju sa 64 bita, odnosno pise mi da je corupted i onda nastavim instalaciju sa 32 bita, inace imam amd athlon 64 bita!
Kad instaliras sta? Koju instalaciju, cega, viste, xp-a kad ne mozes da pokrenes instalaciju? Sta ti je corrupted, cd s kog instaliras, ili neki sektor na hard disku?

Citat:
jjuuppssii kaže: Pregled poruke
kod sledeceg paljenja dobijam prvo bijeli tolbar
Ajde opisi malo taj toolbar, sta pise tu, i kad se tacno pojavi. Pre nego sto se pojavi ono Windows XP, (mislim deo pre welcome screen-a), ili posle.

Mnogo si konfuzno ovo napisao.
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 17:27   #4
jjuuppssii
Novi član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: pad sistema!

kazem da mi je pao sistem! bio je win xp. neznam koji pak, instalirao sam novi win. xp. service pak2, formatirao disk!kad instaliram win, trazi mi flopy disketu(posto je amd) kad ubacim flopy nudi mi 3 drivera za pokretanje, prvi je sis neki obicni, drugi je 32 bit, a 3 64 bita, e sad kad hocu da instaliram i kad izaberem ovaj sa 64 bita, pise da je corupted, posle toga se vratim i uzmem ovaj sa 32 bita i instalaciju nastavim! kad zavrsim sa instalacijom sistem se normalno digne, i ja onda instaliram drivere sa cd od maticne ploce! i sve dobro radi, medzutim kad ugasim komp. i kad ga ponovo upalim, pojavi mi se bijeli tolbar, iako sam ostavio plavi od windovsa xp, znaci bijeli tolbar od windovsa u classic stilu, e onda mi neki programi uopste nefunkcionisu i izbacuju razne errore! i kad ja restartujem pojavi se onaj uvod u xp, sa onim plavim kvadraticima i kad treba da se digne on se zakuca i ostane sve crno! i neznam sta znaci ovo Dali je ista od komponenti overklokovanoako moze malo objasnjenje
jjuuppssii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 18:20   #5
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: pad sistema!

Citat:
jjuuppssii kaže: Pregled poruke
Dali je ista od komponenti overklokovanoako moze malo objasnjenje
Nista ti nije klokovano, zasigurno... Radi li u Safe Mod-u? Ako treba pomoc, javi...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 18:38   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: pad sistema!

Citat:
jjuuppssii kaže: Pregled poruke
trazi mi flopy disketu(posto je amd) kad ubacim flopy nudi mi 3 drivera za pokretanje, prvi je sis neki obicni, drugi je 32 bit, a 3 64 bita, e sad kad hocu da instaliram i kad izaberem ovaj sa 64 bita, pise da je corupted, posle toga se vratim i uzmem ovaj sa 32 bita i instalaciju nastavim
Kakvu disketu ti traži i ko ti traži, kakve veze to ima s tim što je amd?! Kakva je to disketa i kad si je ubacio? Taj beli toolbar može da znači da ti se sistem podigao u safe modu što nema puno logike budući da je sveža instalacija (ako je i to tačno uopšte). Moj savet je da pozoveš nekog stručnijeg ako si ikako u mogućnosti da ti namesti sve kako treba.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 18:44   #7
sin2384
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Poruke: 135
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sin2384
Određen forumom Re: pad sistema!

Da nemas ti neki virus, jesi proveravao?
sin2384 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2007, 18:48   #8
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: pad sistema!

Alo bre ljudi (gledam i smejem se) njemu trazi drajvere za maticnu ili chipset ili kontrolere a on ne zna... Ajde neka mu neko objasni kako se instaliraju drajveri za maticnu jer ja ne mogu... Jednostavno ne umem da prenesem znanje

Eh da zaboravio sam da kazem : Problem je taj sto on koristi te "lose drajvere" za maticnu ili kontrolere sta god da je... ( ne mogu da utvrdim iz njegovog detaljnog :d opisa ) pa Windows izgura prvi put na cistu emulaciju vazduha, a kasnije prsne skroz jer jednostavno ne moze da radi bez dobrih drajvera... Pretpostavljam da nije radio instalaciju na tom kompu ranije nego da je to radio neki servis, a sad je hteo sam Ali ne ne ne ne ne...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2007, 17:13   #9
jjuuppssii
Novi član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: pad sistema!

[quote=marxo;222637]Alo bre ljudi (gledam i smejem se) njemu trazi drajvere za maticnu ili chipset ili kontrolere a on ne zna... Ajde neka mu neko objasni kako se instaliraju drajveri za maticnu jer ja ne mogu... Jednostavno ne umem da prenesem znanje

gledaj ovako, imam drajvere koji su mi dosli na cd od maticne, znaci original! ako mislis da moram da instaliram neke druge drivere za xp, onda mi kazi, da znam!
jjuuppssii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2007, 17:19   #10
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: pad sistema!

Verovatno moras cim nece a to je ocito povezano sa maticnom. Mozda SP2 zeza ili ima konflikt. U svakom slusaju skini najnovije drajvere....

Moguce da su kontroleri RAID ili SCSI ili tako nesto.... ima ih raznih a za to ces morati da se pomucis malo...
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2007, 17:29   #11
jjuuppssii
Novi član
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: pad sistema!

ama jesu raid, zato i zezaju! probacu nesto da nabacim!
jjuuppssii je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2007, 17:37   #12
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: pad sistema!

Pa ako ti pravi probleme kako instaliras drajvere sa CD-a, onda je do njih. Ako sve radi normalno bez njih, nemoj ni da ih stavljas (sam).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne prikazuje se podizanje sistema na monitoru deus[awesome] Kvarovi 2 15.1.2007 1:28
dva oprativna sistema xp jonathan Operativni sistemi 8 27.11.2006 16:26
obaranje sistema (fraze, termini i ostale jezičke zavrzlame...) nighthawk Brbljaonica 45 25.10.2006 22:54
Visoka temperatura i restart sistema? Branislav Gavric Kvarovi 3 4.7.2006 20:59
Problem u dizanju sistema schmaug Operativni sistemi 3 5.2.2006 16:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com