Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2013, 12:01   #1
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Tablet kao sveska

Skoro sam kupi tablet i sluzi mi prvenstveno da citam knjige u eizdanju, jer vecina profesora na fakultetu na taj nacin daje knjige, pa je posle na vama da li ce te to stampati ili citati na racunaru. Meni je malo zamorno da par sati gledam u monitor i uzeo sam tablet pa imam 2 pitanja na koja nisam uspeo do sada pa pronadjem odgovor.

Dok ucim, ja podvlacim pitanja, to na zalos ne moze na tabletu ili ja nisam uspeo da nadjem, da li postoji neki program sa tom opciom ili ne?

Skoro sam citao o najtanjoj tastaturi na svetu, a na poledjini te tastature kad pises olovkom tekst se prenosi na tablet. Pa mi je sinula odlicna ideja, da mi tablet sluzi kao sveska za hvatanje beleski sa predavanja. Normalno, ne mogu da stignem tako brzo da kucam pa bi nesto kao ta tastatura po kojoj se pise bila odlicno resenje. Da li postoji nesto tako? Jer ova tastatura o kojoj pricam, ne verujem da postoji u prodaji. A pisanje po ekranu je skroz neprecizno.
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 13:01   #2
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Nisi rekao koji tablet imas, koji OS imas na njemu ?

Sve to mozes i bez te tastature tj prstom. Imas sjajnih programa za iOS gde mozes da podvlacis pitanja sa obicnim bojama, fluoroscentim ( vise onako preko teksta ) dodajes beleske, organizujes i sve to.

Kucas lepo na YT ''reader for .... '' ili ''taking notes" za tvoj OS i on ti izbaci.

Recimo jedan od njih http://www.youtube.com/watch?v=M1ljjApTXIk .
To je za iPad.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 14:45   #3
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Izvinjavam se. Tablet je GOCLEVER Terra.
Androud 4.1

Poslednja ispravka: Stefan1090_ (22.9.2013 u 15:06)
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 17:31   #4
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Tablet kao sveska

Koliko sam shvatio ti bi tastaturu po kojoj se prepoznaje pisanje rukom ili cime vec i onda ona to pretoci u tekstualni format na tvoj tablet right?

Hmm cak i da ima da se nadje to kod nas verujem da bi bilo preskupo a i pitanje je koliko dobar mu je softver za prepoznavanje rukopisa. Moja preporuka je da usnimavas profesora voice record ako stoji na jednom mestu ili da uzmes bilo koju tastaturu za tablet i kucas rucno.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 19:01   #5
Trubac
Član
 
Član od: 6.9.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 117
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 38 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

https://play.google.com/store/apps/d...yluslabs.write

Koliko sam shvatio ovo bi moglo da ti pomogne. Ima sad po radnjama da se nadju olovke za tablet. Ima 2 vrste -
1. Sa tankim vrhom koji su kao olovka
2. Sa debelim vrhom - meni lice kao da sundjer ima dole umesto vrha sa njom je dosta teze pisati.
Prakticno ako uspes da nadjes olovku i da se naviknes na nju, onda imas tih programa kao ovaj sto sam ti poslao gore i koristis tablet kao svesku.
Ako sam te dobro razumeo - to ti treba,
Pozdrav.
Trubac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 0:31   #6
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Koliko sam shvatio ti bi tastaturu po kojoj se prepoznaje pisanje rukom ili cime vec i onda ona to pretoci u tekstualni format na tvoj tablet right?
Na ovoj tastaturi je moglo po poledini da se pise, a onda da se taj tekst prenosi u tablet i tako pamti. Ne bih ja tu komplikovao, da moja slova posle prelaze u elektronska, samo da ne moram da nosim po 4-5 sveske, nego pisem i to pamtim u tablet. Mislio sam da je ovo sa tastaturom mnogo bolje resenje nego da pisem na keranu, jer je prstom jako neprecizno, a na netu sam gledao olovke, sve imaju debeo zavrsetak i ninasta ne bi licilo. Ne znam da li postoji sa tankim zavrstetkom od recimo 0.5mm ili 1mm, samo da nije nesto ovako:



Citat:
Trubac kaže: Pregled poruke
https://play.google.com/store/apps/d...yluslabs.write

Koliko sam shvatio ovo bi moglo da ti pomogne. Ima sad po radnjama da se nadju olovke za tablet. Ima 2 vrste -
1. Sa tankim vrhom koji su kao olovka
2. Sa debelim vrhom - meni lice kao da sundjer ima dole umesto vrha sa njom je dosta teze pisati.
Prakticno ako uspes da nadjes olovku i da se naviknes na nju, onda imas tih programa kao ovaj sto sam ti poslao gore i koristis tablet kao svesku.
Ako sam te dobro razumeo - to ti treba,
Pozdrav.
E na to sam mislio,samo jos da vidim za olovku, gledao sma po netu i isao do gigatrona i winwina ali su mu nudili slicne kao ovde pod 2. Nisam znao da postoje sa tanjim vrhom pa sam mislio da je tastatura na kojoj mogu i da pisem bolje resenje.

Hvala obojici, puno ste mi pomogli. Mada jos uvek nisam uspeo da nadjem program kojim bih mogao da podvlacim tekst kao u linku koji je Starface ostavio gore za iPad. Adobe Reader ima neke opcije, ali su te opcije toliko smesne i bezkorisne da bolje da ih nema... ja bih zeleo samo ono kao markerom za podvlacenje da podvucem deo teksta koji hocu da izdovijm... niti bih zaokruzivao delove niti pisao podsetnik po delovima, jer taj podsetnik ne bih sigurno koristio, a kad jedno zaokruzim ja drugo presvljam.
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 3:28   #7
nezic
Član
 
Član od: 30.7.2011.
Poruke: 72
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Na te olovke ces dzaba baciti pare, cak je na Noutu poteze pisati, ako vec nije dosla olovka ne vredi ti da kupujes.

Sto se tice podvlacenja, odavno nisam odavno ucio ali ostalo mi u secsnju ako pretvoris sliku u tekst ABBYY moci ces podvuci tekst preko Adobe R, ali ces izgubiti vreme za ucenje
nezic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 3:35   #8
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Tablet kao sveska

Ne znam koliko realno sagledavas stvar . Probaj malo da izadjes iz tih reklama i bajnih hvatanja beleski vec se prebaci u realan zivot.

Na svakom tabletu imas odziv tj latency prilikom pisanja. Na nekima veca, nekima manja. Ako imas slabe spec batali to odmah.
Drugo jel si probao da pises prstima tj da pises kao da imas olovku? To sto ti je tanja olovka stilus nece ti mnogo pomoci. Ti ces morati da pises velikim slovima da bi bilo citko i uredno sto znaci dosta skrolovanja>mucenje.

Retko ljudi hvataju beleske na taj nacin koliko sam ja video. Stilusi se koriste vise za crtanje nego za pisanje. Moj glas ide za tastaturu jer je brze, lakse i preglednije za rad sa njom.

Kazem ti, kreni sa prstom ili napravi sam stilus pa da vidis na sta ce da lici beleska .
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 7:30   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

U kom formatu su ti knjige? Ako je PDF, vecina boljih readera za Andorid ima mogucnosti anotacije i podvlacenja.
Sto se tice hvatanja beleski, kupi neku bluetooh tastaturu koju ces nakaciti na tablet, pretpostavljam da mozes na pravoj tastaturi da kucas podjednako brzo kao sto pises?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 15:29   #10
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
pretpostavljam da mozes na pravoj tastaturi da kucas podjednako brzo kao sto pises?
Malo ljudi to može Ja znam samo jednu osobu - drugarica koja je završila pravno-birotehničku školu.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 18:46   #11
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Tablet kao sveska

Pa moze, nije to tesko toliko. Ja sam to naucio dok sam chatovao kao manijak na icq. Ne znam bas slepo kucanje ali recimo da retko kad bacim pogled na slova koja kucam. Znas otprilike gde su koja sloga i prsti samo lete .
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2013, 22:02   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Malo ljudi to može Ja znam samo jednu osobu - drugarica koja je završila pravno-birotehničku školu.
Mislim da ti se cini, uhvati bilo koga ko je napravio pauzu izmedju srednje i faksa, pa da vidis koliko se gubi na brzini pisanja rukom kada nema ceste vezbe
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 10:08   #13
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ne znam koliko realno sagledavas stvar . Probaj malo da izadjes iz tih reklama i bajnih hvatanja beleski vec se prebaci u realan zivot.

Na svakom tabletu imas odziv tj latency prilikom pisanja. Na nekima veca, nekima manja. Ako imas slabe spec batali to odmah.
Drugo jel si probao da pises prstima tj da pises kao da imas olovku? To sto ti je tanja olovka stilus nece ti mnogo pomoci. Ti ces morati da pises velikim slovima da bi bilo citko i uredno sto znaci dosta skrolovanja>mucenje.

Retko ljudi hvataju beleske na taj nacin koliko sam ja video. Stilusi se koriste vise za crtanje nego za pisanje. Moj glas ide za tastaturu jer je brze, lakse i preglednije za rad sa njom.

Kazem ti, kreni sa prstom ili napravi sam stilus pa da vidis na sta ce da lici beleska .
Zasto si tako mracan, probao sam da pisem prstom i svidja mi se kako to ide. Mislim na ono da linija na ekranu ne kasni za prstom kao sto je slucaj sa nekim nokiama. Takodje u programu koji je gore u komentarima postoji opcija debljene olovke, ali problem je taj sto je dodirna povrsina prsta jako velika pa ne mogu tako da pisem. Zato sam pitao da li postoji neka tanka olovka za tablet, ne one sundjeraste koje su debele skoro kao prst.

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
U kom formatu su ti knjige? Ako je PDF, vecina boljih readera za Andorid ima mogucnosti anotacije i podvlacenja.
Sto se tice hvatanja beleski, kupi neku bluetooh tastaturu koju ces nakaciti na tablet, pretpostavljam da mozes na pravoj tastaturi da kucas podjednako brzo kao sto pises?
Knjige su u pdf, ali ovaj adobe rider nema opciju za podvlacenje. U stvari video sam u podesavanjima slicicu kao marker, ali nista se ne desava kad kliknem na nju. A ovo za tastaturu, mozda bih i stigao da hvatam beleske, ali culo bi se kad kucam, odjekivalo bi po anfiteatru, druga stvar, pisanje olovkom na tabletu, malo fensy... Valjda me razumete...
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 10:51   #14
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Tanji vrh zaboravi, precizno prisanje po tabletu zahteva drugaciji digitajzer, koji ima daleko vise tacaka osetljivih na dodir, ili drugaciji tip digitajzera poput onog u galaxy Note-u i slicinim uredjajima.

Ukoliko je dokument skeniran podvlacenje nece raditi, ta prica funkcionise samo na knjigama koje su izvorno u digitalnoj formi tj. tekst konvertovan u PDF a ne slika.

Sto se tice anotacije, rekoh ti da ga svi ozbiljniji PDF programi podrzavaju, evo i par primera:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	adobe 3.png
Viđeno:	34 puta
Veličina:	100,0 KB
ID:	47334   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	EZ PDF22.jpg
Viđeno:	32 puta
Veličina:	54,2 KB
ID:	47335   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ezPDF2.png
Viđeno:	28 puta
Veličina:	94,4 KB
ID:	47336  
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 10:51   #15
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

I jos par primera. Koriscenji programi su Adobe Reader, EZ PDF i RepliGO, konkretne verzije opisane u SK 07/2012.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ezPDF4 nocni rezim.jpg
Viđeno:	26 puta
Veličina:	79,6 KB
ID:	47337   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	RepliGo3.png
Viđeno:	23 puta
Veličina:	63,6 KB
ID:	47338  
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 11:00   #16
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

U krajnju ruku, instaliraj recimo Writepad pa probaj kako funkcionise pisanje rukom i sama aplikacija, pa ako to to deluje ok, verujem da ce ti i klasican stylus posluziti. Veci je problem rezolucija ekrana, sve ispod 1280x800 je uglavnom premalo, tj. tekst je previse krupan i malo ga staje na ekran.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2013, 12:56   #17
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Isporbao sam i ezPDF Reader ima opcije koje sam tracio i odgovara mi.
Sto se tice pisanja, vidim da to nije bas onako kao sto sam zamisljao pa cu najverovatnije da odustanem od te ideje. Hvala vam...
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 10:24   #18
laza80
Član
 
Član od: 27.8.2013.
Poruke: 31
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Pogledaj da li je ovo za tebe možda:

http://www.youtube.com/watch?v=J2q8_fR0lTI
laza80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2013, 14:37   #19
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

haha... kako dobra stvar, stvarno bi posluzila svrsi... mada ne verujem da se moze naci u srbiji...
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2013, 14:47   #20
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Tablet kao sveska

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
U krajnju ruku, instaliraj recimo Writepad
w@rez link ili jok?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tablet MID 7 nema zvuk zoki358 Tableti i e-readeri 0 16.1.2013 20:52
Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet) Alx_WStrooleh Foto i audio/video 8 2.9.2010 23:22
Zasto u 99% igara igrate kao dobrica??? Spector O igrama uopšte 166 30.11.2009 13:22
XFX 7900GS se ponasa kao da ima 256 boja... UniqueS Grafika 10 8.1.2008 16:16
Digitalac kao webCam? Pomoc... GuJa_NeBeSkA Foto i audio/video 3 24.4.2007 11:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com