Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2008, 12:29   #1021
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ne daj bože da se srbi slože...
SirDuck je offline  
Stara 26.3.2008, 13:23   #1022
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ima i ona: Mnogo babica - kilavo dete.

Simke, kada nešto napišeš, nebi bilo na odmet da pre nego što klikneš na dugme POŠALJI izbrojiš u sebi do 10. Probaj, meni je pomoglo više puta.
urke je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku urke na korisnoj poruci:
Geomaster (4.4.2008), holodoc (26.3.2008)
Stara 26.3.2008, 18:21   #1023
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Molim Vas da iznesete svoje predloge za dom u koji bi želeli da naš računar ode.
Ja, recimo, podržavam predlog koji je cecakorejac dala.
Bojan je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bojan na korisnoj poruci:
Nergal (26.3.2008), steve89 (26.3.2008)
Stara 26.3.2008, 19:06   #1024
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Bojan kaže: Pregled poruke
Ja, recimo, podržavam predlog koji je cecakorejac dala.
I ja ne mogu da verujem da se slažem sa Bojanom.
steve89 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku steve89 na korisnoj poruci:
Bojan (27.3.2008)
Stara 26.3.2008, 19:40   #1025
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Hajde da više ne komplikujemo, nismo u Skupštini! Ceca, kao najadekvatnija osoba je dala predlog, zvuči ok, taj Dom za nezbrinutu decu u subotu ima proslavu pa bi kompjuter bio sjajan poklon!

I ja dajem glas ovom predlogu i takođe apelujem da se svi preostali dogovori ubzaju, pošto imamo mogućnost da kompjuter (uz preostale darove) deci poklonimo za svega tri dana. Verujem da dodatnim pregovaranjem i glasanjem nećemo mnogo uraditi, osim što će se akcija ponovo nepotrebno otegnuti.
Iris je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
galebns (27.3.2008), Geomaster (4.4.2008), hacker_aca (26.3.2008), Nergal (27.3.2008), next (27.3.2008), Pelagijska Argosija (27.3.2008)
Stara 26.3.2008, 22:20   #1026
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Podrzavam odluku vecine .
Flavio je offline  
Stara 27.3.2008, 1:13   #1027
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
I ja ne mogu da verujem da se slažem sa Bojanom.
Eto, vidiš. Čuda se događaju
Bojan je offline  
Stara 27.3.2008, 10:55   #1028
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

E,valjalo bi da se desi cudo da mi lepo isporucimo taj racunar, u neki od pomenutih domova.
FiresnakE je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
todos (27.3.2008)
Stara 27.3.2008, 17:04   #1029
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Au bre pa nemojmo jos i da se ljutimo jedni na druge.

@cecakorejac ja zaista razumem, uslovno receno tvoju "burnu" reakciju, ali mislim da zaista nema potrebe da se svadjamo i produbljujemo raspravu koja se inace ovde vodi jako dugo.
Ovo se odnosi na sve koji su direktno i indirektno ukljuceni u ovu akciju, naravno misleci pri tom i na sebe samog, i zaista izbegavam da zapocinjem bilo kakvu raspravu ovde, kao sto sam skoro imao sa SirDuck-om, mada je to bio manji nesporazum.

Mislim da se svi borimo da obezbedimo bolje "sutra" za tu decu, a ako ovako nastavimo cini mi se, da ce to bolje "sutra", malo da saceka.

Pitam se samo sta bi ti vaspitaci i staratelji koji vode racuna o toj deci rekli kada bi procitali ovu temu od pocetka do kraja.......???
FiresnakE je offline  
Stara 31.3.2008, 16:59   #1030
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Šta se trenutno dešava sa akcijom?

• Shlaymara je preuzeo kućište i obavestio me je o tome.
Verujem da će do srede ili četvrtka uspeti da ga modifikuje iako me je obavestio da je prezauzet.
Ponudio sam mu pomoć ali je tvrdio da će uspeti sam da se izbori sa svim problemima i problemčićima.

• Sledeće je da komponente čekaju spremne u Novom Sadu, sve je obezbeđeno i danas sam se dogovorio da ću u Sredu ujutru lično odneti novac i uplatiti im na račun.
U sredu će novac po prvi put biti podignut sa štedne knjižice, do sada je na taj račun samo uplaćivano. Taj trenutak ću zabeležiti sa par snimaka. Tom prilikom će štedna knjižica biti i poništena što ću takođe snimiti a knjižicu ću zadržati kao uspomenu na ovu akciju.

Pošto nisam siguran da li će Shlay do srede biti gotov ne mogu da obećam kako ću sklopiti računar tom prilikom ali ću zato poneti sve što mi je stiglo do sada u sklopu akcije (o tome sam Vas uredno obaveštavao svaki put) i naravno priložiću sve to uz kupljene komponente. Neću zaboraviti ni podloge koje je Urke postavio na net a koje sam skinuo, njih ću narezati na disk i takođe priložiti.

Komponente koje su odabrane na osnovu Vaših želja i dogovora između Bojana i mene su:

Intel E4500
GB P35DS3L
Transcend DDR2-800 1GB
Transcend DDR2-800 1GB
GB GF8600GT 256DDR3
HDD WD 320GB SATA2 16MB
Pioneer DVR-212D 18X SATA
ViewSonic VA2016w 20" 5ms,wide
Blueberry CN-863SL 400W
Microsoft Windows XP H SP2 Ser




PS.
Zašto ću sve poneti i deponovati u tom servisu biće Vam jasnije posle poruke koja sledi odmah iza ove.
Simke je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Simke na korisnoj poruci:
Bojan (31.3.2008), JohnnyB (1.4.2008), urke (1.4.2008)
Stara 31.3.2008, 17:08   #1031
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Posle izvesnog perioda za vreme kojeg sam u glavi sumirao kompletnu akciju doneo sam odluku da se povučem iz akcije ’’Računar sa srcem foruma’’.
Akcija je pri svom samom kraju i biće završena sa mnom ili bez mene.
Od početne ideje pa sve do danas nisam sebe smatrao ni malo bitnijim činiocem ove priče od bilo kog drugog učesnika što potvrđujem i ovim svojim povlačenjem.
Nije mi potrebna ničija zahvalnost, tapšanje po ramenu niti lovorike ... rado prepuštam svu slavu i veselje onima koji to žele.

Zašto se povlačim?

Verujem da je to pitanje trenutno interesantno i pokušaću da odgovorim ukratko na njega ako se uopšte ukratko može odgovoriti a da se sve kaže ...

• Na prvom mestu umoran sam pomalo od svega, počev od nerazumevanja ljudi iz redakcije SK i administracije foruma, koji se nisu udostojili ni tekst da napišu o ovoj plemenitoj i humanoj akciji, pa potom su me smorili i njihovi poslušnici koji su me napadali i stvarali od mene negativno i loše biće. Smorila me je malo i nezainteresovanost, nepromišljenost kao i raznorazni napadi.

• Više ne želim da budem bilo čija meta. Sećam se nekih prvih napada koje je upućivala Ulmawen kako teram ljude bičem da učestvuju u akciji, do kasnijih raznih optužbi a medju njima i kako kočim akciju ... napada je bilo i nije da nisam očekivao neku dozu nerazumevanja ali ovoliku stvarno nisam. Napada je kao što rekoh bilo a jedan od poslednjih napada i ruženje koje je uputila Imzadi prevagnuli su i naterali me da donesem ovu odluku.

• Sva pljuvanja i prozivanja na koja sam nailazio smatram odrazom lične kulture i vaspitanja onih koji su to pisali, kao i njihovim ličnim problemom koji ja ne želim da rešavam, jednostavno ne želim više da odgovaram, neka im njihove reči služe na čast i poštenje, neka se beva svojim prljavim i malim ratovima do mile volje ... oni će na žalost lako pronaći sebi sledeće žrtve.

• Započevši ovu akciju nisam ni sanjao na kakve ću sve probleme nailaziti i sa kakvim ću se sve razočarenjima susretati. Najviše me je ponizilo i pogodilo kada sam morao da otkupim svoj pastel, iako mu je cena bila nešto malo jača od 20 eura koje mnogi troše tokom jedne posete kafani, nije bilo zainteresovanih da ga kupe ... jednostavno ne razumem, novci su išli klincima a pastel je valjda vredniji od bilo kakvog poklona koji se kupuje povodom običnih rođendana i sl. a koštaju otprilike toliko.

• Zadnje poniženje i razočarenje mi je bilo da posmatram kako cecakorejac preuzima akciju i obećava računar nekom domu o kome nas obaveštava tako što postavlja tu jedinu opciju za koju treba glasati.
Naravno podržana je i od strane par ljudi iz redakcije što mi govori da im je ove naše akcije preko glave i da ih je već uhvatila ozbiljna nervoza, pa se sada angažuju kako bi što pre sve bilo gotovo.

Ne kažem da taj dom ne zaslužuje računar ali sam način izbora i naša ispoljena nesposobnost da pronađemo nekim prirodnijim i parlamentarnijim putem dom u koji ćemo smestiti računar me tera da ne želim više da učestvujem u ovoj šaradi.

Naravno da ću sve svoje obaveze koje sam preuzeo obaviti najbolje što mogu kao što sam i do sada radio.

Želim Vam svima puno dobrote i sreće u daljem radu, pokušajte da ovo mesto učinite boljim i zdravijim za sve.

Došao je trenutak koji sam najavljivao, kada je potrebno pokloniti se i otići.

Sve Vas pozdravljam, dobri ljudi se viđaju a mi ćemo se valjda viđati na nekim drugim i boljim mestima.
Simke je offline  
Stara 31.3.2008, 18:14   #1032
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
Simke kaže:
Zašto se povlačim?
Zaboravio si:

- Bežim dok me nisu linčovali.
- Izgubio sam sav ugled i moć na forumu.
Highlander je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Highlander na korisnoj poruci:
PeTkO (1.4.2008)
Stara 31.3.2008, 18:18   #1033
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ja sam misljenja da ne treba da se povlacis, jer ako to ucinis sada pred sam kraj akcije, pokazaces bas tim istim ljudima koji pljuju po tebi, da su uspeli u svojim namerama, a to je da se povuces, i samim tim ce likovati svojom pobedom, uspehom, nazovi to kako hoces.

Mislim da bi trebalo bas sad da ostanes i da budes prisutan kad se racunar bude predavao.
Moje licno misljenje.
FiresnakE je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
JohnnyB (1.4.2008)
Stara 31.3.2008, 18:30   #1034
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Citat:
FiresnakE kaže: Pregled poruke
Ja sam misljenja da ne treba da se povlacis, jer ako to ucinis sada pred sam kraj akcije, pokazaces bas tim istim ljudima koji pljuju po tebi, da su uspeli u svojim namerama, a to je da se povuces, i samim tim ce likovati svojom pobedom, uspehom, nazovi to kako hoces.
Na stranu priča o akciji i prisustvu, ja ne znam da je neko ovde pljuvao i napadao (da upotrebim izraze koji su u opticaju) po Simketu. Bez uvrede, ali svaki (apsolutno svaki) spor ovde je počeo od samog Simketa, tako što bi on nekom bacio rukavicu u lice, prozvao ga ili napao. A kada se to jednom desi, naravno da mu ostali članovi Foruma nisu ostali dužni. Žao mi je što je Simke ovo sve tako shvatio i što se oseća uvređenim, ali za to mu zaista niko povoda nije dao.

Ako ode sa Foruma, otići će jer je to sam odlučio, ne zato što ga je neko isterao. Simke izgleda misli da su svi na ovom Forumu jednaki, ali da je on jednakiji od drugih, da je u redu da jedan član Foruma ostalima svakodnevno drži moralne pridike, ocenjuje njihovo delovanje, obrazovanje, godine, čak i inteligenciju, a kada neko kritiku uputi njemu onda je to strašna uvreda, pljuvanje, blaćenje, zavera i šta sve ne.

Lično sam zahvalan Simketu što je pokrenuo akciju i vrlo zahvalan što ju je vodio, ali ne mogu da mu dam zahvalnice za ove poslednje postove. Nezreli su, emotivni, čak detinjasti. Vi ste još mlad i neiskusan muškarac napisala je Cecakorejac. Ali nije to napisala zato što ne zna da je Simke među starijim članovima. Naprotiv - to se zove ironija.

Od mene toliko.
Nergal je offline  
Stara 31.3.2008, 22:15   #1035
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Ja stvarno ne znam ko je ovde luđi...

Simke, ja sam tebe uvek gotivio i svim srcem učestvovao u akciji, ali upropasti na kraju kad je bilo najvažnije. Kad su se skupljale pare stvarno si se zalagao za akciju, reklamirao, gurao, ali kad smo skupili sve, onda si nestao. Zašto? Ne znam, ali si mogao da objasniš zašto. Mogao si da kažeš "Ej, ja imam puno posla i ne mogu da se zanimam akcijom sada, evo pare nekome drugom, završite to bez mene, želim vam sreću", ali ti si se ućutao, a najvažnije je kod tebe, pare. Hteo ili ne hteo, mnogi ljudi su, a to mogu da ti potpišem, pomislili da si šmugnuo sa parama, a to nije lepo kada ljudi misle o tebi, iako to nije tačno, time umanjuješ i svoj ugled i ugled ove akcije.

I sad kad smo već sve završili, ti ode?

Ne lupetaj i vraćaj se, završi ono što si započeo kao muškarac pa onda idi gde ti je milo!


Što se tiče tvog napada na cecukorejca, ma kolko to ličilo na preuzimanje akcije, ona je jedina dala nešto konkretno, za razliku od tebe i svih nas ovde, našla je dom. Pa šta ako je našla jedan a ne tri? Samo je smanjila rasprave oko toga kome da ide kompjuter, na neki način. Tvoj napad nije bio u redu i iskreno me je iznenadio.
To što ti liči da redakcija samo hoće da završi sa ovime je delom tvoja krivica jer si nestao u odsudnom trenutku i zakočio akciju koja se zato odužila još koji mesec. I meni se više penje na glavu i ponoviću ono što sam već rekao, na kraju ćemo biti srećni što smo najzad završili sa ovime, a ne što smo učinili dobro delo.

Tolko od mene, ja sam rekao šta mislim, na tebi je da se vratiš ili da nestaneš.

Za kraj jedan citat iz WarHammer-a: "Cowards die in shame".

Poslednja ispravka: SirDuck (1.4.2008 u 1:19)
SirDuck je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
FiresnakE (1.4.2008), next (1.4.2008), Pelagijska Argosija (1.4.2008), todos (31.3.2008), zdravkelja (31.3.2008)
Stara 31.3.2008, 22:28   #1036
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Moram i ja da se umesam i molim moderatore za razumevanje.
Uopste nije bio problem da se sastavi bilo kakav racunar, jer je svaki isti. Koliko para toliki racunar u datom vremenskom momentu. I sta je tu problem. Nastala frka oko monitora. Normalno da treba da bude LCD, nisu vise CRT kao nekad. To su zadnje serije koje se isturaju. I sta je tu problem. Drugo tacno je sto kaze Nergal, kad bacis rukavicu nekom u lice, naravno da ce pozitivne osobe stati na stranu napadnutom (bez razloga). Dalje, ranije sam napomenuo da se oko komponenti ne treba raspravljati jer ovde na forumu ima pet-sest forumasa koji to rade extra. I sta je trebalo uraditi. Oznaciti datum podizanja novca, za to vreme bi se odredile komponente, modifikovalo kuciste, onako kako se to radi u SK, vec neko vreme. Mogao se cak i sponzor toga uvuci u igru, prosli bi jos bolje. I na kraju Ustanova. Koja ustanova? Pa ona koja je ugrozena i koja je najbliza servisu i prodavnici gde se racunar kupuje. Ma ajde, ne zelim da mi neko pokvari pozitivne utiske koje donosim iz Nisa.
todos je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
FiresnakE (1.4.2008), SirDuck (1.4.2008)
Stara 1.4.2008, 19:37   #1037
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

O ljudi, o Srbi, o mi....

Ovaj forum mi je UVEK služio za bežaniju iz svakodnevnice.... za odmaranje od dnevnih gluposti na poslu i u državi i u životu... Ovaj forum mi mnogo znači, kao neki paralelni svet, gde se svi zezamo, savetujemo, razgovaramo, BEZ OBZIRA na boju kože, godine, obrazovanje, znanje, pol, posao kojim se bavimo, i što je najvažnije, bez obzira na političku (ne)opredeljenost...

I šta sada...???

Ljudi, dozovite se pameti, jedna ovako plemenita akcija koja je došla do samog kraja, uz manje više učešće svih, da se ovako završi....

Ko je hteo i mogao, učestvovao je, neko je možda hteo, ali nije mogao na jedan način, pa je učestvovao na drugi način, ko je mogao a nije hteo, njemu na čast... itd... da ne dužim, Simke, završi započeti posao, i pusti sve.... nije vredno nerviranja. Daj da se to odradi do kraja... Hvala ti unapred...

Zbog svih nas, koji smo se cimali, uplaćivali, skupljali slike, ovako ili onako pomogli, ljudi is CG koji su se cimali sa dopunama a ja ovde uplaćivao...

Batali malograđanštinu, i odradi kako si zamislio.... Pozdrav...
DragonSlayer je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
FiresnakE (2.4.2008), Flavio (1.4.2008)
Stara 1.4.2008, 23:09   #1038
cecakorejac
Novi član
 
Član od: 24.1.2007.
Lokacija: bgd
Poruke: 21
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 70 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku cecakorejac
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Jedno obracanje svim forumasima,povodom ovakvog razvoja dogadjaja
Nikog nisam htela da povredim, niti uvredim, ali cinjenica je da neki ljudi malo teze prhvacaju kritike od ostalih, zato bih uputila par reci Simketu
Tesko je biti na celu parade, ne zato sto je sam put tezak po sebi vec zato sto nosi najvecu odgovornost, a ti si podneo zarad svih najvecu odgovornost
, prema drugima,koji su na ovaj ili onaj nacin uzeli ucesca u ovoj akciji.
domova po Srbiji ima dosta, razgovarajuci sa direktorima domova i cuvsi njihove odgovore kako poseduju stare ili pokvarene racunare jedino sto mi je bilo zao sto nemam licno bar nekoliko racunara da svakom izadjemo u susret
Vasa zelja , govorim o celoj ekipi je vise nego da se prema njoj ophodimo sa duznim postovanjem , ali u njoj treba istrajati
radeci bar ove akcije gde sam bila organizator veruj mi da vodeci racuna o mnogim stvarima nisam licno ni stizala da tu decu prigrlim dovoljno, koliko sam se odmah raspitivala u kakvim uslovima ta deca zive, da pogledam njihove lezajeve da pogledam sobe, da saznam kakva je ishrana
ako neko bar zna kako je toj deci, znam ja, makar iz ugla posotioca domova i zarad tih njihovih snova, da imaju zasebnu sobu zaseban tv, radio, cd svoj licni komp
Ja ti se izvinjavam sto sam bila gruba prema tebi, ali te molim zarad te dece
zavrsi akciju
Obaveza oko domova oko nase dece na Kosovu imam dosta, evo povuci cu se iz cele price ali odradi ovu akciju, poklone u vidu monitora samsunovog i garderobice i slatkisa poklonicu nekom drugom domu,bitno je da stigne to deci kojoj je potrebno
N a ovaj forum sam dosla zahvaljuci jednoj prijateljici i jednom prijatelju koji je inace i donator za udruzenje,nemam nameru da uzimam slavu jer kao zena kao majka ja licno nisam ostvarena ali dajem se drugoj deci, koja su ostavljena od svojih bioloskih roditelja, nemam nista od slave jer mi ona netreba jer nemam ono najpotrebnije
ako je za tvoj odlazak krivo moje prisustvo, umem da budem covek i da se povucem bar dostojanstveno, i da se izvinim za tvoj bol, kako duhovni tako i povredjen ponos
to je odlika nas velikih malih ljudi
za ostale clanove foruma , mozete ako zelite da se javite na mail or mesenger ja vas sve veoma puno grlim i zelim vam svako dobro u zivotu
s postovanjem pepeljuga 21 veka


p.s.
ovo tesko da je sarada,posao posvecen deci je sve samo ne sarada i zezanje,da si to shvatio ozbiljno ovo bi vec bilo zavrseno jos od kada
cecakorejac je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku cecakorejac na korisnoj poruci:
Bokile (1.4.2008), DobroslaV (9.4.2008), FiresnakE (2.4.2008), Nergal (1.4.2008), PeTkO (1.4.2008)
Stara 1.4.2008, 23:17   #1039
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

Pa jel dosta sto sam za devojkom plakao,jer moram opet...
Zavrsavajte tu akciju,inace cu da prodam sve sto imam i da dam sirotoj deci ne jedan vec 15 racunara...

(smajli_koji_place)
Bokile je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
DobroslaV (9.4.2008), FiresnakE (2.4.2008)
Stara 2.4.2008, 0:18   #1040
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelja

E neverovatno majke mi!

Zasto uvek moramo da budemo isti kao oni koji vode ovu drzavu u propast, zao mi je sto moram da pomenem politiku na ovom forumu, ali jednostavno moram, zbog pordjenja.

Opet se pocinje sa prepucavanjem, svadjom, i raspravom, pitam se samo da li ce nam to ikada dosaditi, ili nam je to jednostavno u krvi i imamo neki nagon koji nas tera da to konstantno radimo.Prvo oko komponenti, pa onda je bilo pitanje kojem domu da se pokloni racunar, pa evo sad je i pitanje da li ce se ova akcija uopste zavrsiti kako treba.

U nekim trenucima se ponasamo gore nego ovi sto non-stop "pametuju" po televizoru i pricaju kako ce nam biti bolje.

Pa da bi nam bilo bolje moramo mi sami da budemo bolji, a to na ovakav nacin necemo nikako postici.
Stvarno, u par poslednjih strana ove teme, osetim se sramno, jer mi nikako nije jasno da sebi dozvoljavamo da se raspravljamo i svadjamo u toku ove akcije, koja nije bilo koja, vec humanitarna akcija.

Zar je moguce da je toliko tesko odraditi ovakvu akciju?

Simke, jos jednom apelujem da se akcija privede kraju, a ovo sto si ispod napisao posle svega, stvarno ne pristaje coveku koji je ako se ne varam ipak neko i nesto na ovom forumu.

Spoiler za Simke kaze::
Verujem da se u ovoj temi mogu uputiti i jedna/dve molbe a da se ne ode u off topic.

Molim Vas iz administracije foruma da obrišete sledeće teme:

OBEĆANJE! Vezano za načine izražavanja...

A U K C I J A - Slike za novce, a novci za računar sa srcem foruma

Rekao bih kako nisu potrebna objašnjenja.

Molio bih Vas dalje da temu:

17 korisnika (ranojutarnja razmišljanja)

zaključate ako već ne želite da je obrišete. Pokazalo se da je ova tema apsolutno van tematike ovoga foruma i kao takva prilično beskorisna i štetna, a uz to je skroz van tematike i duha u kojem je bila zamišljena.


Najvažnije sam ostavio za kraj poruke.

Molim Vas da moj nalog zaključate.
Ne dopada mi se i ne bih želeo da piše banovan ali znam da taj problem Voja može uspešno rešiti uz neku drugu formulaciju ... na kraju krajeva rado ću vam poslati svoju lozinku pa promenite i dopišite nešto prikladno.


Unapred Vam se zahvaljujem u nadi da će ove moje molbe biti pozitivno rešene. Na taj način Vi bi mi učinili uslugu i omogućili korektno povlačenje sa foruma.





PS.
Želim da se obratim i svima onima koji češće pišu u ovoj temi, želeći da poboljšaju forum i samim ti ovo mesto učine boljim, prijatnijim i korisnijim.

Nemojte se lako predavati, budite uporni u svojim nastojanjima ali i vaspitani i argumentovani sa svojim predlozima.
Morate biti spremni na mnoge neugodnosti koje idu uz ''pametovanja'' jer svaki pomak i uspeh u bilo kakvim nastojanjima imaju svoju cenu koju morate platiti.
Ne radi ova administracija najbolje što može, to nije ništa niti čudno niti iznenadjujuće, za to ima više raznih razloga kojima ih možemo i napadati i braniti. Samim tim ova tema je potrebna i korisna kao što su potrebni i vaši predlozi i nastojanja ka unapređenjima. Samo stalnom upornošću i jednih i drugih ovo mesto može ići napred. Nemojte se lako predavati, istrajavajte.
FiresnakE je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
Flavio (2.4.2008)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com