Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2011, 12:51   #1
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Problem pri pokretanju Ubuntu 11.10

Imam Ubuntu installiran vec duze vreme(dual boot sa win 7) ali tek od pre nedelju dana sam poceo da ga koristim upgrejdovo sam sa 10.04 na 11.10 naravno prvo na 10.10, pa 11.04 pa 11.10 i sve je radilo super i mogu reci da mi se ubuntu poprilicno svidja.
Problem?
Danas kad sam pokreuo linux pojavio mi se onaj ubuntu start screen ali mi se posle toga pojavio crni ekran gomila informacija valjda o procesima i ispd svakog pise OK, i na kraju battery status OK(imam desktop racunar) i stopping system V runlevel compatibility OK, google sam problem nasao sam temu na forumu gde ljudi imaju slicne probleme ali ne i konkretno resenje, takodje mogu kombinacijom Ctrl+Alt+F1 da udjem u terminalu i da se ulogujem sve normalno ali ne i u graficko okruzenje?
Bilo kakva pomoc ili savet su dobrodosli.
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2011, 15:31   #2
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Problem pri pokretanju Ubuntu 11.10

Citat:
NISAM NESTO SMART kaže: Pregled poruke
Imam Ubuntu installiran vec duze vreme(dual boot sa win 7) ali tek od pre nedelju dana sam poceo da ga koristim upgrejdovo sam sa 10.04 na 11.10 naravno prvo na 10.10, pa 11.04 pa 11.10 i sve je radilo super i mogu reci da mi se ubuntu poprilicno svidja.
Problem?
Danas kad sam pokreuo linux pojavio mi se onaj ubuntu start screen ali mi se posle toga pojavio crni ekran gomila informacija valjda o procesima i ispd svakog pise OK, i na kraju battery status OK(imam desktop racunar) i stopping system V runlevel compatibility OK, google sam problem nasao sam temu na forumu gde ljudi imaju slicne probleme ali ne i konkretno resenje, takodje mogu kombinacijom Ctrl+Alt+F1 da udjem u terminalu i da se ulogujem sve normalno ali ne i u graficko okruzenje?
Bilo kakva pomoc ili savet su dobrodosli.
Prvi put čujem da neko tako radi upgrade. Ok da si imao Ubuntu 11.04 pa radio upgrade na 11.10 to bi još verovatno radilo kako treba. Ovako ko zna šta sve ne štima, jer velika je razlika izmedju 10.04 i 11.10, mnogo stvari je promenjeno u medjuvremenu. Zato ti savetujem da bolje skineš novi Ubuntu 11.10 i uradiš čistu instalaciju.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2011, 23:26   #3
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Problem pri pokretanju Ubuntu 11.10

Šta se desi ako otkucaš startx nakon što se uloguješ u tty1? Koju grafičku imaš?

Mada slažem se sa Daretom, najbolje bi bilo da odradiš čistu instalaciju.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri promeni slova.... RarMan Operativni sistemi 0 8.6.2010 0:25
Problem pri reinstalaciji windowsa Dejan Rogulja Kvarovi 10 4.12.2009 17:34
problem pri RE-insalaciji Alcohol 120% jagodanbg Aplikativni softver 7 25.3.2006 3:53
Problem pri rezanju DVD-CD-RVW mileki Nosači podataka 9 16.3.2006 2:56
Problem sa zvukom pri gledanju divx Shlaymara Video/TV softver 2 9.3.2006 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com