Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2005, 19:47   #1
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

Možda "brbljaonica" nije najbolje mesto za ovako ozbiljnu i (moguće) perspektivnu temu, ali nisam imao pojam gde da postavim ovo.

Siguran sam da većina od nas zna šta je ECDL ... zanima me vaše mišljenje o tome, a ako je neko završio ili je na putu da podeli svoje iskustvo
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 15:04   #2
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

E čudim se da niko nije ništa rekao ... bogovi, da li to znači da niko nije čuo za to?!
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 15:19   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

Citat:
Proxima kaže:
E čudim se da niko nije ništa rekao ... bogovi, da li to znači da niko nije čuo za to?!
Čuo sam ja za to, ali nekako ne znam šta da o tome mislim.

Kaži ti prvo svoje mišljenje... ako ništa drugo, naći će se 100 njih koji će ti protivrečiti, samo iz principa
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 15:37   #4
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

ECDL je već prerastao u program na globalnom nivou, takozvani ICDL. Preporučuje se najviše početnicima u oblasti informacionih tehnologija koji bi preko serije kurseva naučili osnove rada na računaru. Za ostale je najviše potreban jer će većina poslodavaca u EU, SAD, Kanadi itd. tražiti neki valjan dokaz/sertifikat ne bili utvrdili vaše poznavanje korišćenja računara.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 17:18   #5
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

Moje je mišljenje da svaki sertifikat, svaki "papir" vredi, ali sam hteao da pitam nekoga ko možda ima eventualno iskustvo sa tim, da li se to zaista vrednuje, itd.

Ubeđen sam da je to dobra stvar, a i da će biti neophodna kada konačno budemo ušli u neke normalne tokove bizinisa ...
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 18:11   #6
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

Pa čuj, nemam ECDL sertifikat, ali znam neke koji ga imaju.Mislim, šta da kažem, ECDL predstavlja sertifikat kojim dokazuješ da poznaješ osnove rada na računaru.Ništa više, ništa manje od toga.To svakako nije nivo znanja kojim se može dobiti ne znam kakav posao, u principu možeš da radiš one poslove koje mogu i oni koji završe ove kurseve tipa "Savladajte računar za 7 dana" i slične, znači možeš da budeš sekretarica, neki administrativni službenik, recimo u opštini, i slično, sa tom razlikom što je ECDL poznatiji i svakako priznatiji u svetu.Međutim ako hoćeš da se ozbiljno, da ne kažem profesionalno, baviš nekom IT oblasti, bolje prekoči ECDL i piči odmah na neke naprednije sertifikate, zavisno od toga čime želiš da se baviš, jer te za ECDL niko neće ni pitati.
Što se tiče posla, sertifikat ni u kom slučaju neće da škodi, međutim opšte je poznata činjenica da se na zapadu najviše cene znanje i iskustvo, imao ti papir ili nemao, dok taj papir eventualno može malo da te "pogura" na lestvici, ako ima kandidata koji su sličnog znanja i iskustva kao ti, a nemaju papir.Međutim, ako se na tom intervjuu za posao nađu neki ljudi koji imaju mnogo iskustva u tom poslu i potrebnog znanja, džaba ti papir.Ista je situacija i u normalnijim firmama kod nas.
Uostalom čist primer imate u redakciji SK-a.Šta mislite koliko jedan Qzma danas vredi na novinarskom tržištu, a čovek koliko znam nije školovani novinar.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2005, 14:20   #7
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

Hvala ti Marko, stvarno dobar odgovor. Ovo je onaj segment foruma (bilo kog) koji bi trebao da postoji , a evo zašto tako i msilim:

da mi nisi sada to rekao, ja bih verovatno već sutra išao da "pazarim" ECDL i olakšam svoj džep za 150 evra misleći da je to stvarno nešto grandiozno.

Hvala!
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2005, 0:02   #8
Monk Psycho
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 269
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: ECDL - vozačka za PC ... vaš stav

Marko, hvala ti i meni si pojasnio neke stvari!
Ako te ikada budem video, imas pivo od mene(ili neki alkohol ako ga pijes pod uslovom da nije 1000 dindzi)
Monk Psycho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com