Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2007, 0:07   #1
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Trust DS-3250 - Da podelim utiske

Kada sam prvi put video ovaj bezicni komplet, poceo sam da se dvoumim oko kupovine istoga. Zasto? Pre svega zato, sto po obicaju, kada je nesto dosta jeftino, ono obicno i nije nekog kvaliteta ( ok, obicno je krs ). Osim toga, iako sam cuo da Trust pravi ok tastature i miseve, cuo sam i procitao svakakva misljenja, bilo pozitivna bilo negativna, koja su se kretala od hvalospeva do komentara kako je sve to najobicniji krs iz Kine. Usput, Trust je valjda firma iz Austrije, ali nisam siguran. Ma nije ni bitno.
SA druge strane, najvise me je privuklo to sto je slim ( ma lazem, privukla me je cena ), pa jos bezicna... Plus ne izgleda lose, a jos u kompletu dolazi i opticki bezicni mis.
Avaj, odlucim ja da ipak kupim ovu tastaturu.
I tako odem ja do radnje, pazarim komplet, dodjem kuci, kada cvrc! Tastatura ne radi. Nece da se poveze sa bazom nikako. Vratim ja to lepo odmah, ljudi u radnji 1000xizvinjenje i odmah mi daju novu.
Dodjem kuci, i mislim se "E ako i ova ne radi, ovo je obicno djubre...". Ali ipak radi.
Dakle, u pakovanju dolazi tastatura, mis, cetiri AA baterije, sturo tj. skoro nikakvo uputstvo ( bolje da su spakovali rolnu toalet papira, to bih makar mogao da iskoristim ), i prijemnik koji se kaci na usb.
Da krenemo od prijemnika... Ne prvi pogled deluje jeftino, i usb kabl koji izlazi iz njega nije preterano dugacak, tako da ako vam kuciste stoji ispod stola ,verovatno ce tu biti i prijemnik ( mada wireless tastature i uzimamo da bi bilo manje kablova ). Na njemu se nalazi taster koji svetli plavom bojom kada je komp ukljucen i koji treperi prilikom koriscenja bilo tastature bilo misa ( mozda je i dobro sto ne moze da stoji na stolu, jer bi posle nekog vremena mozda postalo iritirajuce ). Postupak prikljucenja tastature je vro jednostavan, nema nikakvih drajvera, Win sve prepozna ( cak i Vista ), i onda ide mal osmesan deo. Da bi konektovali tastaturu i misa sa prijemnikom, potrebno je stisnuti prvo taster na prijemniku, potom taster za povezivanje na tastaturi a potom na misu. Tim redom. Inace nece da arbajta. To se moglo lepo resiti kao na nekim A4Tech tastaturama gde lepo imate sa donje stane prekidac i birate kanal na kome ce raditi tastatura a na kome mis. I nema mnogo cimanja.

Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 0:47   #2
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Trust DS-3250 - Da podelim utiske

I sve u svemu, jel vredi kupovine?
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 0:49   #3
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Trust DS-3250 - Da podelim utiske

Da nastavimo... Posle tih sitnih peripetija, pogledate tastaturu. Lepo izgleda. Ali plastika deluje losijeg kvaliteta. Zavrsna obrada je ok, pa se necete iskasapiti kao na igracke iz bivseg SSSR-a. Mada bi mogla biti i bolja. Takodje, malo krcka kada se stisne, ali nista strasno i odaje utisak cvrstoce. Dolazi u crnoj boji, sa tim sto je gornji deo tastature metalik tamno-zeleni ( ne, nije napravljena u Dubajiu ). Prvi nedostatak koji se uocava je nepostojanje tri lampice za Numlock, Capslock i cemugod bese sluzi ona treca lampica.To moze biti nedostatak, ako slucajno stisnete Capslock, a nemate bas mnogo iskustva sa racunarima. Takodje ne postoji bilo kakvo obavestavanje o statusu baterije, odnosno da treba zameniti baterije saznajete na taj nacin sto otkucate nesto a izostane recimo 2-3 slova, ili tastatura skroz prestane da radi. Ako vam se to desi pri radu, mozda cete morati da restartujete racunar, jer nece se desiti da uvek upali tehnika sa prijavljivanjem tastature i misa opisana malo ranije. I tasteri bi mogli da budu malo osetljiviji. Mada se na to naviknete. Tastatura nije tiha pri kucanju, medjutim nije ni bucna, tako da to mozemo okarakterisati kao negde izmedju.
Tasteri su kvalitetni, i retko ce se desiti da slucajno pritisnete dva odjednom.
Dodatni tasteri sa leve strane, za kontrolu Internet Explorera ili Firefoxa su dobro rasporedjeni, i na dohvat s uruke. Skrol tockic koji se nalazi iznad njih je izuzetno funkcionalan, ukoliko tastaturu drzite u krilu, a citate neki dokumen ili surfujete, a mis vam je daleko. Dodatni tasteri za kontrolu Media plejera se nalaze u gornjem desnom uglu, zajedno sa velikim potenciometrom za kontrolu jacine zvuka. Tasteri desno i ispod numpad-a pored pozivanja My Computer-a, kalkulatora ili dela za gasenje racunara, nemaju neku preteranu korist ( makar ne meni, jer to su tasteri za rad sa Outlook-om, taster za sleep mod )...
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 0:49   #4
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Trust DS-3250 - Da podelim utiske

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
I sve u svemu, jel vredi kupovine?
Cekaj nisam zavrsio...
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 1:08   #5
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Trust DS-3250 - Da podelim utiske

Sto se tice misa, licni utisak je da je malo veci nego sto bi trebalo, tako da ce ljudi sa manjim sakama mozda imati problema, mada je ergonomski i napravljen iskljucivo za desnoruke.Pored levog i desnog tastera, i skrol tockica, nalaze se cetiri tastera za Media plejer ( start, stop, sledeca i prethodna pesma ), i postoje jos dva tastera koja se nalaze iznad udubljenja za palac i cija je funkcija back i forward. Tockic je dobreosteljivosti, lako cete ga pokrenuti, ali je bucniji. Interesantna stvar kod misa je da mu ne odgovara svaka podloga, jer na osnovu mojih isprobavanja, najbolje se pokazao na golom stolu, a probao sam cetiri odloge koje sam imao ( ruku na srce, ni jedna nije nekog ekstra kvaliteta ). Mogao bi da bude mal oprecizniji, ali povecavanjem osetljivosti u Windows-u i to se resava. Lepo sluzi i u pucacinama, mada ne bi bilo lose da ostavite svoj stari mis negde pri ruci ( ukoliko se okazao dobro ). Takodej, prilikom duzeg nekoriscenja ( nekih 10-ak minuta ), mis se gasi, i ne mozete ga upaliti prostim pomeranjem levo-desno vec morate da pritisnete bilo koji taster. Sa jedne strane, dobro resenje jer stedi bateriju, sa druge strane, moglo je to i bolje, ali jednostavno malo okrenete tockic i to je to. Takodje nema indikatora stanja baterije.

Operativni domet je oko 2,5-3 metra, sto je sasvim dovoljno.
Nisam primetio bilo kakva ksanjenja u odzivu pri kucanju ili koriscenju misa. Baterija ( punjiva Ni-MH 2500 mAh ) drzala je 12 dana i pri tome nije bilo odmah skinuta sa punjaca, vec je stajala neko vreme okolo. Za ovakve uredjaje se ne isplati bilo sta sem punjivih baterija.

Zakljucak: Za cenu manju od 30 evra, ova tastatura je dobra kupovina, posto u tom rangu cena ne mozete da nadjete kvalitetnu bezicnu tastaturu i misa ( cak i od Logitech-a ). Nemojte ocekivati previse od ovog kompleta, ali za ovaj novac, to je vrlo dobra kupovina.
Ako vam ne treba wireless tastatura i mis za igranje ( mada ce i za to da posluzi bez bilo kakvih problema, samo hocu da kazem da za taj segment postoje i mnogo bolje tastature ) vec za svakodnevne potrebe kucanja, gledanje filmova, surfovanje, pustanje muzike i te stvari, slobodno uzmite, necete se pokajati. Plus je garancija dve godine.

http://www.trust.com/products/default.aspx?item=15052
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 1:24   #6
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Trust DS-3250 - Da podelim utiske

I jel si zavrsio?

btw Mozes ti i taj papir da koristis u svakave svrhe, verujem da je boljeg kvaliteta od onog sa rolne samo da nije tvrd ili gladak.

Ja ipak mislim da je 30 evra mnogo za to, jedino sto ovako od oka izgleda fino, sve dok se ne priblizi.
+ sto kazes, nema nikakav nacin obavestavanja o stanju baterije sto je po meni ogroman minus iako ne razmisljam o wireless resenjima.

Poslednja ispravka: Nicolas (6.8.2007 u 1:34)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 1:27   #7
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Trust DS-3250 - Da podelim utiske

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Mozes ti i taj papir da koristis u svakave svrhe, verujem da je boljeg kvaliteta od onog sa rolne samo da nije tvrd ili gladak.
Na zalost jeste onaj tvrd i gladak papir, tako da nema sekundarnu namenu...
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia 3250 WD-40 Aparati i oprema 1 23.3.2007 20:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com