Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2017, 23:20   #341
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Jeste, ali problem je sto to sto nudi zeli jako mali broj ljudi. 300 je previse kako god da gledas, joy con kontroleri su preveliki price hog za ovu konzolu, po meni potpuno bespotrebno. Switch mora da ima 3 baterije recimo samo zbog kontrolera koji se otkacuju, a da budemo realni mogli su da ubace pro kontroler za docked mod. Da ne pricam sve gluposti oko motion kontrola, Nintendo kao da ne shhvata da je taj brod davno napustio luku.

Sto se tice netflixa, mislim sta reci? Imati uredjaj i jos portabilni koji je prikacen na TV i nemati ntflix je kriminalno. Sad nek kazu da nema ni internet browsera i da potpuno precrtam Switch kao neki moderan funkcionalan uredjaj.
Nije jos potvrdjeno ali niko ga nije vidio XD

Spoiler za Switch UI:


I da 1 2 Switch je igra od 50$. Sjecali se neko sta je prodavalo Wii? Mala igra po imenu Nintendo Sport mozda? Nesto sto je dolazilo uz konzolu?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 23:23   #342
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Pa zato sam i napisao, video sam da slike UI-a nemaju nigde nacrtan browser. Mislim sta reci? Ako se ispostavi kao istinito, Switch iz inata necu da kupim, ne zelim da podrzavam uopste takvu antipotrosacku politiku!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 23:39   #343
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Konzola stize za 2 i po mjeseca i jos uvijek ne znamo poprilicno dosta stvari. Ali ako snimanje video klipova nisu mogli da srede za day 1 sta onda reci.

I da neko rece da se Splatoon prodao fantasticno u Japanu. Moje pitanj e je sta mislite kako ce ti isti igraci reagovati kad vide da moraju da plate za online igranje?
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 23:41   #344
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Switch je kao sto sam reako de fatko konzolni laptop.

Ako zelis samo da se igras "u zidu", naravno da neces da kupujes Switch. Imas XBOX One i PS4 za to.

Isto, ako zelis samo da se igras u pokrenu, neces da kupujes Switch. Imas jeftinije handheld konzole, kao i telefone.

Ali pak ako zelis oba u istom uredjaju i iste igre i u pokretu i u kuci? E to je sasvim druga stvar.


Tako da na taj nacin treba gledati na cenu. Za $300 nudi nesto sto ni jedna druga konzola ne nudi, tako da ne moze da se samo poredi sa drugim konzolama i kaze to je to...

Samo treba videti kolika je potraznja za takvim uredjajem.
Toliko je netačnih stvari u ovom postu...ako hoću da igram nove Nintendo igre "u zidu" naravno da ću kupiti Switch.

Ako hoću da igram prave handheld igre i Nintendo igre u pokretu, naravno da ću opet kupiti Switch. Switch će imati 3D Zeldu, Splatoon, main Pokemon igru...de facto je naslednik i 3DS-u,
a telefoni ipak pružaju drugačije iskustvo u odnosu gaming handheld..

A pogotovo ću ga kupiti ako ću ga često koristiti i kao handheld i kao kućnu konzolu.

Switch neću kupiti jedino ako me ne interesuju Nintendo igre i interesuju me samo mulitiplatform igre, i ako me ne interesuje igranje u pokretu nekih multiplatform igara.



Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Konzola stize za 2 i po mjeseca i jos uvijek ne znamo poprilicno dosta stvari. Ali ako snimanje video klipova nisu mogli da srede za day 1 sta onda reci.

I da neko rece da se Splatoon prodao fantasticno u Japanu. Moje pitanj e je sta mislite kako ce ti isti igraci reagovati kad vide da moraju da plate za online igranje?
Konzola stiže za nešto više od mesec ipo dana (praktično pola januara i ceo februar), ne za 2 ipo meseca.
Snimanje video klipova je baš ključna funkcija koja mora biti spremna za launch..

Reagovaće isto kao i milioni igrača koji već godinama plaćaju za online igranje na Sony i MS konzolama, prihvatiće novu realnost.

Poslednja ispravka: vetar. (13.1.2017 u 23:49)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 23:55   #345
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

NEmam ja vise snage za raspravu iskreno Necu vristati Fail ali moje misljenje je da Nintendo nije naucio nista (ili skoro nista) iz Wii U debakla.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2017, 23:59   #346
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Reagovaće isto kao i milioni igrača koji već godinama plaćaju za online igranje na Sony i MS konzolama, prihvatiće novu realnost.
A to je da moraju da plate da igraju online jednu jedinu igru koja moze da se igra online? Mislim da MS i Sony nikad nisu bili toliko bezobrazni, barem su imali COD, Battlefield, sportske igre kad su njihove konzole izasle. Da ne pricam da recimo MS daje po 4 besplatne igre mesecno za vlasnike Xbone-a, 2 Xbox 360 i dve Xbox one igre i potrefi se da daju bas dobre igre. Sony ubode neki put neku. Nintendo ti iznajmi SNES igru na mesec dana.

Osim ako cena nije neka smesna, recimo dolar mesecno sto je nerealno, ocekujem barem pet, placeni online ima da se obije o glavu Nintendu samo tako.

vetre nemoj da mislis nista lose, nije ovo napad na tebe, ali moras da shvatis da moraju da se prozovu kad naprave ovakve katastrofalne greske. Ja imam sve Nintendove konzole u svom posedu i sad ti kazem da Switch, ako se nesto drasticno ne promeni, mozda nikad necu ni uzeti, barem ne za neke znacajne novce. Po reakcijama vidim da nisam jedini koji tako razmislja. Mene su definitivno izgubili kao potencijalnog kupca, a posle prvog trailera sam vec poceo da sakupljam novac da kupim Switch odmah, u martu!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 0:33   #347
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
NEmam ja vise snage za raspravu iskreno Necu vristati Fail ali moje misljenje je da Nintendo nije naucio nista (ili skoro nista) iz Wii U debakla.
To samo govori koliko nisi svestan:
-Jedan od najvećih problema Wii U je upravo bio brending i marketing, Switch deluje da će obe stvari imati neuporedivo bolje, ceo Switch brending i ono kliktanje je odlično odrađeno i lako ulazi u glavu,
dok su za Wii U ljudi mislili da je neki addon za Wii a ne nova konzola.
-Wii U celu prvu godinu nije imao system seler igru, Switch na startu ima praktično jednu od najvećih mogućih Nintendo igara, novu 3D Zeldu,
a posle nje stižu MK8 Deluxe, Splatoon2, novi 3D Mario, moguće Pokemon...sve u prvih 9-10 meseci koje će sve biti system seller igre, Wii U nije imao ništa slično u celoj prvoj godini.
-Switch koncept hibrida cilja dva tržišta istovremeno, handheld i home console tržište, kupovaće ga i home console igrači i handheld igrači,
tako da je neuporedivo privlačniji koncept koji će se sigurno bolje prodati nego Wii U tablet-kontroler koncept.

Samo te tri stvari prave ogromnu razliku u odnosu na Wii U, ostaje žal što Switch nema pristupačniju cenu ($250).



Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
A to je da moraju da plate da igraju online jednu jedinu igru koja moze da se igra online? Mislim da MS i Sony nikad nisu bili toliko bezobrazni, barem su imali COD, Battlefield, sportske igre kad su njihove konzole izasle. Da ne pricam da recimo MS daje po 4 besplatne igre mesecno za vlasnike Xbone-a, 2 Xbox 360 i dve Xbox one igre i potrefi se da daju bas dobre igre. Sony ubode neki put neku. Nintendo ti iznajmi SNES igru na mesec dana.

Osim ako cena nije neka smesna, recimo dolar mesecno sto je nerealno, ocekujem barem pet, placeni online ima da se obije o glavu Nintendu samo tako.

vetre nemoj da mislis nista lose, nije ovo napad na tebe, ali moras da shvatis da moraju da se prozovu kad naprave ovakve katastrofalne greske. Ja imam sve Nintendove konzole u svom posedu i sad ti kazem da Switch, ako se nesto drasticno ne promeni, mozda nikad necu ni uzeti, barem ne za neke znacajne novce. Po reakcijama vidim da nisam jedini koji tako razmislja. Mene su definitivno izgubili kao potencijalnog kupca, a posle prvog trailera sam vec poceo da sakupljam novac da kupim Switch odmah, u martu!
Otkud ti to da je u pitanju jedna igra!?
ARMS je online igra, MK8 je online igra, Fifa će biti online igra, NBA će biti online igra, Splatoon2 normalno...
Inače online će početi da se plaća od jeseni..

Tipujem na $10 mesečno.

Ne mislim ja ništa loše i naravno da ne shvatam ništa lično, ali ako već kritikujemo dajte bar dobre i realne argumente.
Koje su to tačno katastrofalne greške i šta ti tačno očekuješ da se promeni!?
Da li je Switch mogao da ima nižu cenu da, da li je mogao da ima više igara na launchu i da prikažu malo više igara, da, da li online mogao da ostane besplatan (iako na MS i Sony konzolama godinama nije tako), da,
ali ništa od toga ne deluje kao katastrofalna greška.
Ja sam siguran kupac zato što znam da će igre koje volim biti tu, sve ostalo je meni lično manje bitno. Najverovatnije neću uzeti konzolu na launchu kao što nisam uzeo ni Wii U,
već ću sačekati da se malo skupi igara koje me interesuje i naleti neki bolji deal, kao što radim sa svakom konzolom.

Poslednja ispravka: vetar. (14.1.2017 u 0:51)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (14.1.2017)
Stara 14.1.2017, 0:51   #348
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Za tebe smo znali da si siguran kupac, bez obzira na to šta oni prikazali danas.

Nintendo i online jednostavno ne idu zajedno, u upravnom odboru su verovatno starkelje od 70 godina koji veze nemaju sa igračkom industrijom. Za mesečnu pretplatu se isprsili za celu jednu igru staru 20-30 godina koja će moći da se igra samo taj mesec. Pa ako nekog baš to interesuje, onda neka kuca u Chromeu šta hoće da igra i odmah rezultati na prvoj strani, ne mora ni da skida emulator i romove.
Ne mogu da urade voice chat nego mi treba smartphone i eksterna aplikacija. Nakon ove dve stvari nema više šta da se diskutuje mnogo, ne može žalosnije od ovoga.

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Tipujem na $10 mesečno.
Ako ovaj kovčeg nema već dovoljno eksera...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 2:41   #349
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Списак најављених игара - ПРЕЉЕПО!
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 8:42   #350
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Otkud ti to da je u pitanju jedna igra!?
ARMS je online igra, MK8 je online igra, Fifa će biti online igra, NBA će biti online igra, Splatoon2 normalno...
Inače online će početi da se plaća od jeseni..

Tipujem na $10 mesečno.

Ne mislim ja ništa loše i naravno da ne shvatam ništa lično, ali ako već kritikujemo dajte bar dobre i realne argumente.
Koje su to tačno katastrofalne greške i šta ti tačno očekuješ da se promeni!?
Da li je Switch mogao da ima nižu cenu da, da li je mogao da ima više igara na launchu i da prikažu malo više igara, da, da li online mogao da ostane besplatan (iako na MS i Sony konzolama godinama nije tako), da,
ali ništa od toga ne deluje kao katastrofalna greška.
Ja sam siguran kupac zato što znam da će igre koje volim biti tu, sve ostalo je meni lično manje bitno. Najverovatnije neću uzeti konzolu na launchu kao što nisam uzeo ni Wii U,
već ću sačekati da se malo skupi igara koje me interesuje i naleti neki bolji deal, kao što radim sa svakom konzolom.
Otkud ti to da je u pitanju jedna igra!? Racunaces FIFU i NBA i opravdati placanje online-a? MS i Sony nude, kao sto sam napisao, igre koje su imale punu cenu, neki put i nepunih nekoliko meseci stare, a ne SNES igre iznajmljene na mesec dana! Taman kad se bude pocelo naplacivati online igranje izacice Splatoon 2, JEDINA igra vredna pomena za online na Switch-u. Uz to Nintendo nece nuditi, kako stoje stvari, NISTA od ostalih online mogucnosti koje nude ostale konzole. Ako to nije katastrofa, onda ne znam sta je. Jos ako bude 10 kao sto kazes (sto je ja mislim preterivanje, ali nikad se ne zna) onda ne znam budalu koja ce to da placa.

Koje su to tačno katastrofalne greške i šta ti tačno očekuješ da se promeni!?
- Cena, nerealno visoka u odnosu na konkurenciju. Value for money ne moze ni da se poredi.
- Placanje online-a, opet Nintendo ce naplacivati servis, verovatno isto kao i MS i Sony 4-5$ mesecno, a ima dapruzi daleko manje. Nema najpopularnijih 3rd party online igara, nema pretezno online 1st party igara (kao recimo Halo ili Gears of War), davace jednu SNES igru (ROM koji trenutno moze da se igra na nekom malo skupljem tosteru) a naplacivati opet ponavaljam verovatno ISTO kao konkurencija koja daje igre sa PUNOM CENOM i to MS daje 4+ igre MESECNO koje mozes da igras ZAUVEK, cak i ako prestanes da placas gold ili +. Opet ako to nije katastrofa, ne znam sta je.
- Switch nema NI JEDNU JEDINU novu igru, aj da budem precizniji igru koju nije moguce igrati na Wii U-u, do jeseni. Prvi pravi system seller je zapravo novi Mario, ne Zelda.
- 3rd party podrska je JADNA. Fifa je verzija za Xbox 360 i PS3, NBA takodje. Skyrim koji se eto jos nije pojavio jedino na nekoj Nintendovoj konzoli i koju je odigralo vec 99.99% ljudi koji su hteli da odigraju dolazi tek za praznicnu sezonu, i da budemo realni nece se prodavati ni malo. Just Dance 2017 i ove ostale gluposti ne vredi ni spominjati.
- Opet kao i sa Wii U-em izasli su i predstavili jedno veliko NISTA. Stim da je Wii U imao recimo predstavljenu Bayonettu 2, W101, 7-8 3rd party igara, Zombi U, Pikmin 3, Lego CITY, Rayman Legends, NBA, FIFU (i dalje aktuelne verzije, tj verzije za aktuelne konzole). Sega izasla i nije ni pokazala igru, neki indi developeri najavljuju igre koje nisu ni krenule da se prave... Opet, ako to nije katastrofa, ne znam sta je.
- Bespotrebno budzenje cene sa nekim glupostima u joy con kontrolerima. Kome kog djavola treba HD Rumble? Kakvi su ono glupi senzori? Jel Nintendu javljeno da su motion kontrole MRTVE? 1 2 Switch, igra koju ce naplacivati inace 50$, je jedina igra koja ce ove gluposti ikada koristiti. I sad hoces da kazes da ja MORAM da platim premium cenu zbog funkcionalnosti koje NIKAD necu koristiti? NECU, i nisam jedini.

I nemoj da krenes sa Zeldom, Zelda ce izaci i za Wii U i ubedjen sam prodati se komparabilno sa Switch verzijom igre, ako ne i vise.

Jednostavno, kad stavis na papir sta nudi Nintendo, a sta nudi konkurencija u koju racunam i PC, za iste pare, stvar je vrlo jasna. Switch ima najgori value for money i to ubedljivo.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
M.C. (14.1.2017), NjegovaWisost (14.1.2017)
Stara 14.1.2017, 10:06   #351
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ukratko moje misljenje o jucerasnjem Switch event-u

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 10:21   #352
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Za tebe smo znali da si siguran kupac, bez obzira na to šta oni prikazali danas.

Nintendo i online jednostavno ne idu zajedno, u upravnom odboru su verovatno starkelje od 70 godina koji veze nemaju sa igračkom industrijom. Za mesečnu pretplatu se isprsili za celu jednu igru staru 20-30 godina koja će moći da se igra samo taj mesec. Pa ako nekog baš to interesuje, onda neka kuca u Chromeu šta hoće da igra i odmah rezultati na prvoj strani, ne mora ni da skida emulator i romove.
Ne mogu da urade voice chat nego mi treba smartphone i eksterna aplikacija. Nakon ove dve stvari nema više šta da se diskutuje mnogo, ne može žalosnije od ovoga.


Ako ovaj kovčeg nema već dovoljno eksera...
Naravno da sam sigurna kupac kad ja kupujem konzolu prvenstveno zbog odličnih igara, a ne zbog hardvera ili ne znam čega, a Switch će sigurno imati fenomanalne igre koje neće biti dostupne na drugim platformama.

Da pratiš Nintendo video bi da te starkelje ne vode više glavnu reč, već da Nintendo preuzimaju mlađi kadrovi, čak i Switch prezentacija je bila puna novih i bitnih Nintendo lica.

Nemamo još sve informacije ni o online ni o voice chatu, ove inicijalne što imamo o tim stvarim su naravno za kritiku, ali recimo ne možeš da kritikuješ online servis ako još ne znaš šta sve nudi i kolika će cena biti.

Yup, Switch je već u kovčegu u kom je već zakucano mnogo eksera.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 10:22   #353
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Otkud ti to da je u pitanju jedna igra!? Taman kad se bude pocelo naplacivati online igranje izacice Splatoon 2, JEDINA igra vredna pomena za online na Switch-u. Uz to Nintendo nece nuditi, kako stoje stvari, NISTA od ostalih online mogucnosti koje nude ostale konzole. Ako to nije katastrofa, onda ne znam sta je.

Koje su to tačno katastrofalne greške i šta ti tačno očekuješ da se promeni!?
- Cena, nerealno visoka u odnosu na konkurenciju. Value for money ne moze ni da se poredi.
- Placanje online-a, opet Nintendo ce naplacivati servis, verovatno isto kao i MS i Sony 4-5$ mesecno, a ima dapruzi daleko manje. Nema najpopularnijih 3rd party online igara, nema pretezno online 1st party igara (kao recimo Halo ili Gears of War), davace jednu SNES igru (ROM koji trenutno moze da se igra na nekom malo skupljem tosteru) a naplacivati opet ponavaljam verovatno ISTO kao konkurencija koja daje igre sa PUNOM CENOM i to MS daje 4+ igre MESECNO koje mozes da igras ZAUVEK, cak i ako prestanes da placas gold ili +. Opet ako to nije katastrofa, ne znam sta je.
- Switch nema NI JEDNU JEDINU novu igru, aj da budem precizniji igru koju nije moguce igrati na Wii U-u, do jeseni. Prvi pravi system seller je zapravo novi Mario, ne Zelda.
- 3rd party podrska je JADNA. Fifa je verzija za Xbox 360 i PS3, NBA takodje. Skyrim koji se eto jos nije pojavio jedino na nekoj Nintendovoj konzoli i koju je odigralo vec 99.99% ljudi koji su hteli da odigraju dolazi tek za praznicnu sezonu, i da budemo realni nece se prodavati ni malo. Just Dance 2017 i ove ostale gluposti ne vredi ni spominjati.
- Opet kao i sa Wii U-em izasli su i predstavili jedno veliko NISTA. Stim da je Wii U imao recimo predstavljenu Bayonettu 2, W101, 7-8 3rd party igara, Zombi U, Pikmin 3, Lego CITY, Rayman Legends, NBA, FIFU (i dalje aktuelne verzije, tj verzije za aktuelne konzole). Sega izasla i nije ni pokazala igru, neki indi developeri najavljuju igre koje nisu ni krenule da se prave... Opet, ako to nije katastrofa, ne znam sta je.
- Bespotrebno budzenje cene sa nekim glupostima u joy con kontrolerima. Kome kog djavola treba HD Rumble? Kakvi su ono glupi senzori? Jel Nintendu javljeno da su motion kontrole MRTVE? 1 2 Switch, igra koju ce naplacivati inace 50$, je jedina igra koja ce ove gluposti ikada koristiti. I sad hoces da kazes da ja MORAM da platim premium cenu zbog funkcionalnosti koje NIKAD necu koristiti? NECU, i nisam jedini.

I nemoj da krenes sa Zeldom, Zelda ce izaci i za Wii U i ubedjen sam prodati se komparabilno sa Switch verzijom igre, ako ne i vise.

Jednostavno, kad stavis na papir sta nudi Nintendo, a sta nudi konkurencija u koju racunam i PC, za iste pare, stvar je vrlo jasna. Switch ima najgori value for money i to ubedljivo.
Nismo se onda razumeli za to mesečno nuđenje igara.
Ali kao što sam gore napisao, još nemamo sve informaci je i šta će sve Nintendo online servis da nudi ili kolka će cena mesečno biti.
Nije tačno da je Splatoon2 jedina igra, ARMS deluje vrlo zabavno i defintivno će vredeti igrati se online, naravno da će MK8 Deluxe da se igra online, do jeseni kada krene da se plaća online lako može uleteti još neka online igra, Fifa, NBA, Smash Bros port...
Previše malo inforamcija imamo (ne znaš ni šta će sve Nintendo nuditi ni cenu) da bi to nazvao katastrofom.

-Netačno, cena jeste viša, ali ne neralno visoka, Switch defintivno ima value for money čak i za $299 zato što je i handheld i kućna konzola u jednom (iz nekog razloga to konstatno ignorišeš) i iz te perspektive u stvari ima veći value for money nego XB1/PS4 koje su samo kućne konzole. I ne samo to, već Switch out of box nudi dva kontrolera za lokalni multiplayer, znači ne mora se pljunuti još bar $60 za dodatni kontroler kao recimo za Wii i Wii U ako si hteo da igra lokalni multiplayer, to će recimo biti veliki plus za roditelje koji kupuju deci Switch.
-MS i Sony naplaćuju servis mesečno $10 (jedan mesec je $10), ne $5-6, kad uzmeš više meseci naravno jeftinije je. Kao što sam gore naveo, previše malo informacija imamo (ne znaš ni šta će sve Nintendo nuditi ni cenu) da bi to nazvao katastrofom, a u stvari osnovni razlog zašto ljudi uopšte uzimaju online na MS i Sony konzolama je online igranje.
-3rd party je uvek bila loša na Nintendo konzolama, nije sad neko ovo iznenađenje, ali 3rd party podrška defintivno može biti bolja ako se Switch prodaje i kako raste instal base.
-Novi 3D Mario je bolja igra nego bilo šta što su prikazali za Wii U, prikazali su Xenoblade 2, prikazali su Splatoon 2, ARMS, fenomenalni novi trejler Zelde koji je se oduvao...ali se slažem da su trebali još nešto da prikažu, pošto je delovalo malo tanko, ali mislim da čuvaju najave i za E3, kao što je Reggie i spomenuo..
-Čim je bilo jasno da je Switch hibrid bilo je jasno da Nintendo opet radi nešto drugačije i svoje u odnosu na konkurenciju, Joy Con se tu odlično uklapa. Switch 1-2 je u suštini za sada jedina Switch igra koja zahteva motion kontrole, i ta igra cilja da bude nešto slično kao Wii Sports ili Nintendo Land, da pokaže za šta su sve Switch kontrole sposobne. Samo trebali su tu igru da daju besplatnu uz konzolu a ne da je naplaćuju $50.
Ako hoćeš da igraš Nintendo igre platićeš za njihov hardver, tako je uvek bilo i tako će uvek i biti, nije to ništa novo.

Ne znaš šta pričaš (znači totalno neralna tvrdnja da će se Wii U verzija prodati isto ili čak bolje nego Switch verzija), kao što sam napisao, Wii U je mrtav već duže vreme, većina Wii U vlasnika su hardcore Nintendo fanovi koji preći na Switch i kupiti Switch verziju igre (koja je u suštini bolja verzija) u svakom slučaju.
Imaš gomilu ljudi koji nisu imali Wii U iz raznih razloga ali žele da kupe Switch prvenstveno zbog nove Zelde, naravno da neće da kupe već mrtvu konzolu po sličnoj ceni već novu koji ima ceo život ispred sebe i bolju verziju Zelde.
Takođe na Switchu će nova Zelda moći da se igra u handheld modu, to je nekom game changer.
Wii U vezija Zelde će se prodavati samo na launchu pošto konzola nema gde više da se kupi, na Switch će se prodavati ceo životni vek konzole.

Ima najgori value for money ako ga gledaš samo kao kućnu konzolu, ali Switch to nije, on je i nandheld istovremeno.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 10:32   #354
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Reggie Fils-Aime Offers Hope for Those Dreaming of Mother 3, Metroid and More on Switch
http://www.nintendolife.com/news/201...more_on_switch


Nintendo’s Damon Baker says “many more reveals to come” for Switch games, “updates in the coming weeks”
http://nintendoeverything.com/ninten...-coming-weeks/
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 10:33   #355
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Pazi vetre ako mene dobro sjecanje sluzi dragomix je jednako toliko bio entuzijastican sto se Wii U tice. Imali smo slicne rasprave i tada na slicne teme, on je bio pozitivan ja sam i tada bio rezervisan . Onaj ko se jednom opece naredni put rasmisli vise puta prije nego sto uzme toplu solju u ruke.

Ti kao i svi drugi Nintendo fanovi treba da razumijete da samo Nintendo naslovi nisu dovoljni Nintendu da opstane u danasnje vrijeme. Jako malo ljudi ima novca da "baci" za jednu do dve igre. Svuda se trazi najbolji odnos cijene i dobijenog, a Switch to nije jer je nova konzola sa malom bazom igara koja je izasla u sred jedne generacije konzola.

Takodje ti uporno guras to da je Switch i prenosna konzola, jeste to je divno i krasno ali nece svi prenosnu konzolu. Takodje ta prenosivost je kostala jer hardware nije na nivou, a veci 3rd party developeri vec uveliko rade na Scorpio i PS4 Pro igrama i guraju industriju naprijed, nece se oni bakcati puno sa portovanjem na Switch (sto e iz trenutno najavljenih igara moze vidjeti).

Nakon Wii U konzole Nintendo je morao sve da odradi savrseno i da se pomoli svim bogovima koje zna da se sve planete posloze kako treba ali to nisu uspjeli. Od glupih odluka poput citavog online sistema, preko slabog izbora igara na izlasku do bespotrebno skupog hardware-a sa ogranicenom funkcionalnoscu.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 10:42   #356
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Licno, radije bi da je neko drugi nego Nintendo napravilo "laptop" konzolu, jel bi onda bar znali da nece biti zarobljena samo sa Nintendo ekskluzivama. Svi se boje WiiU scenaria.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 10:46   #357
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Pazi vetre ako mene dobro sjecanje sluzi dragomix je jednako toliko bio entuzijastican sto se Wii U tice. Imali smo slicne rasprave i tada na slicne teme, on je bio pozitivan ja sam i tada bio rezervisan . Onaj ko se jednom opece naredni put rasmisli vise puta prije nego sto uzme toplu solju u ruke.

Ti kao i svi drugi Nintendo fanovi treba da razumijete da samo Nintendo naslovi nisu dovoljni Nintendu da opstane u danasnje vrijeme. Jako malo ljudi ima novca da "baci" za jednu do dve igre. Svuda se trazi najbolji odnos cijene i dobijenog, a Switch to nije jer je nova konzola sa malom bazom igara koja je izasla u sred jedne generacije konzola.

Takodje ti uporno guras to da je Switch i prenosna konzola, jeste to je divno i krasno ali nece svi prenosnu konzolu. Takodje ta prenosivost je kostala jer hardware nije na nivou, a veci 3rd party developeri vec uveliko rade na Scorpio i PS4 Pro igrama i guraju industriju naprijed, nece se oni bakcati puno sa portovanjem na Switch (sto e iz trenutno najavljenih igara moze vidjeti).

Nakon Wii U konzole Nintendo je morao sve da odradi savrseno i da se pomoli svim bogovima koje zna da se sve planete posloze kako treba ali to nisu uspjeli. Od glupih odluka poput citavog online sistema, preko slabog izbora igara na izlasku do bespotrebno skupog hardware-a sa ogranicenom funkcionalnoscu.
Znam ja Dragomixa mnogo bolje nego ti.
Problem sa Dragomixom je što često ide iz krajnosti u krajnost, u jednom trenutku će tvrditi da je neki uređaj najbolji ikada (govorim o Nintendu i Nintendo konzolama), da bi u sledećem tvridio da je najgori na svetu.

Ja to dobro rauzmem, 3rd party i veća podrška za Nintendo konzolu znači veći apeling te konzole, ali vi koji niste Nintendo fanovi (pogotovo Sony fanovi) morate da razumete da prvenstveno jake Nintendo igre prodaju Nintendo hardver, dok je kod XB1/PS4 obrnuta situacija danas 3rd party igre prvenstveno prodaju te konzole.
Switch jeste najbolji odnos cene i dobijenog kao hibridni uređaj, za dosta ljudi naravno nije dobra kupovia kupiti ga odmah pošto će imati malo igara na početku ali već na kraju godine će imati mnogo više od dve must have ekskluzive.

Naravno da neće svi prenosnu konzolu, ali neće ni svi ni kućnu konzolu, ali Switch je potencijalni proizvod za obe varijante. To je u stvari i glavna poenta Switcha, korisititi gde hoćeš i kako hoćeš, to ga čini veoma drugačijim u odnosu na XB1/PS4 ili PC.
Biće više portova za Switch kad Swithc krene da se prodaje.

Teško da može sve da bude savršeno, slažem se da su neke stvari mogle da budu bolje odrađene, kao što je malo niža cena, da su malo više prikazali, i da dalje ne naplaćuju online,
ali nemojmo govoriti da je zbog toga Switch mrtav, pogotovo što su ispravili neke ključne stvari zbog kojih je Wii U bio mrtav već u prvoj godini.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 11:29   #358
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Sto se mene tice ja bih za kraj ove rasprave (sa moje strane) dodao

-ne znamo nista o spec konzole (to je zabrinjavajuce)
-cena je prilicno visoka ako se jos uzme u obzir da ce Nintendo (po navici) gledati da naplati sto je vise stvari moguce (kontroleri, online itd)
-vrlo mali izbor igara za day one
-sve igre (ili vecina) koje su prikazali se videlo da imaju probleme sa fps
-trajanje baterije je prilicno kratko (govorim o prosecnom trajanju)
-kolicina memorije tj slobonog prostora na konzoli je isto diskutabilna (ako se ne varam rekli su 32GB msd sto je relativno malo pogotovu sto se jos ne zna koliko ce prostora zauzimati sistemski fajlovi)

Takodje bih Nintendu dao 100 pluseva za to sto su se konacno opametili i uklonili region lock, u svakom slucaju sto se mene tice (kao neko ko gleda da nabavi konzolu kao side sistem) switch deluje zanimljivo ali previse nepoznanica ima a i ovo sto su najavili ima isto previse negativnih strana nego pozitivnih, a ovo pisem kao prosecan gejmer ne kao nintendo/boy
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 11:29   #359
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Da ponovim..kad je Sony predstavio Pro..svi su pali na **** sto za 100 eura vise mogu da puste igru u 4k, da pritom skoro nijedna igra ne podrzava tu rezoluciju, a i cinjenica da skoro niko nema 4k tv. Inace materijala u 4k je i dalje malo, iako mnogi predstavljaju drugacije. Da ne pricamo da je potrebna mnogo veca dijagonala TV da bi covekovo oko razlikovalo 4k od 1920. Kao sto se klinci i dalje pujdaju na velicinu pixela u kameri..

Switch kocept je jos jednom pokazao da je nintendo avangarda i da ne prati MS-ov i Sonijev fazon "ajd da izbacimo istu konzolu kao PS3, samo sa jacim hardverom, al sa primetno losijim dzojstikom"..i sto se mene tice 3rd party podrska mi ne treba, jer se nintendo uzima zbog majstorsko kreativnih nintendovih igara..koju niko nema. Ja sam pre Wii U imao samo SNES. Razmisljao sam dugo da li da uzimam Wii U, bas zbog opste pljuvacine ljudi koji znaju bolje nego oni koji vode nintendo...kad sam otpakovao Wii U, bio sam apsolutno odusevljen...tako da me ova pljuvacina na switch raduje.

Jel propratio neko juce live stream..nisam uhvatio kako se zove ona igra za dvoje..gde se igraci "seckaju" medjusobno da bi resili zadatke..apsolutno fenomenalna igra..?
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2017, 12:09   #360
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Mislim da je vecina ipak bila realna, niko nije ocekivao da Pro pusta 4k igre. A ako 4k televizori i nisu toliko rasprostranjeni, bice. Ne znam koliko pratis, ali 40'' 4K TV moze da se uzme za 500 evra, 50" za 600-650 evra i proizvodjaci ce sve vise da podsticu njihovu kupovinu. A razlika se svakako primeti.
MS i Sony su ispratili ono sto igraci zele, zato su i uspesni, cak i MS koji je usput pravio gluposti. Biti drugaciji samo da bi bio drugaciji ne mora uvek da znaci dobru stvar.

3rd party igre mozda tebi i ne trebaju, ali trebaju drugima, pre svega Nintendu, da i ova konzola na kraju ne potraje 4 i po godine gde u poslednjoj godini niko i ne pravi igre za nju.

Btw, cene za Evropu



Kriminal cist. Za te pare koliko Pro gamepad kosta moze da se uzme Xbox One Elite.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com