Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.12.2005, 22:58   #1
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom igra i sramota

Eh, ovako:
Imam 14 godina i koristim jedan od onih game maker programa. Mnogi misle da su njihove mogucnosti male ali ja ne (ili sam naleteo na dobar program). Mislim da odkada koristim Game-maker (nesto manje od godinu dana) sam krenuo da pravim jedno 100 igrica. Na pocetku sam imao toliko ideja ali sa iskustvom ideja je sve manje. Ono sto nama fali kao narodu je istrajnost da bismo napravili neku igru. Ne treba pricati o mogucnostima nekog programa kao na primer C++ ili Basica ako nismo u stanju da napravimo igru i preko GM programa!Srecom ja sam pri kraju moje prve igre (stavicu je na net za jedo 2 nedelje i obavestiti vas) pa tako da neke koji se hvale programiranjem treba da bude sramota (ako vec toliko znaju sto oni ne naprave nesto vec to prvo mora da uradi dete i da im da primer) . Ako ima neko neku sugestiju ili zeli da sazna nesto vise o mojoj igri neka pise ovde ispod.
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 23:20   #2
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: igra i sramota

Veoma sam zainteresovan ako ti nije problem posalji mi e-mail sa nekim shotovima na kontakt imas na mom sajtu u profilu, ja iskreno nemam vremena da se bavim programiranem jer vise volim testiranja hardwere i softwere, ali mozda mogu da ti makar kroz moje sudegtije pomognem da postavimo igru na noge.
Iskreni pozdrav.
Pantelija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 23:31   #3
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: igra i sramota

Citat:
Stevvan kaže:
Eh, ovako:
Imam 14 godina i koristim jedan od onih game maker programa. Mnogi misle da su njihove mogucnosti male ali ja ne (ili sam naleteo na dobar program). Mislim da odkada koristim Game-maker (nesto manje od godinu dana) sam krenuo da pravim jedno 100 igrica. Na pocetku sam imao toliko ideja ali sa iskustvom ideja je sve manje. Ono sto nama fali kao narodu je istrajnost da bismo napravili neku igru. Ne treba pricati o mogucnostima nekog programa kao na primer C++ ili Basica ako nismo u stanju da napravimo igru i preko GM programa!Srecom ja sam pri kraju moje prve igre (stavicu je na net za jedo 2 nedelje i obavestiti vas) pa tako da neke koji se hvale programiranjem treba da bude sramota (ako vec toliko znaju sto oni ne naprave nesto vec to prvo mora da uradi dete i da im da primer) . Ako ima neko neku sugestiju ili zeli da sazna nesto vise o mojoj igri neka pise ovde ispod.
I ja sam skinuo taj GM, ali mnogo ima da se radi. Previse opcija, pa treba i slike. Mrzelo me. Treba li ti pomoc?
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 23:52   #4
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: igra i sramota

mozes skinuti slike sa http://d.turboupload.com/d/216713/123.zip.html
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 11:37   #5
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: igra i sramota

Citat:
Stevvan kaže:
Skinucu pa javljam.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 23:55   #6
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: igra i sramota

zavisi kakva su tvoja iskustva. sta najbolje radis
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 0:39   #7
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: igra i sramota

Ja sam bio napravio jednu igricu u GM... bilo je to negde pre 3-4 godine... Jeste li znali da GM moze da fura 3D???
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 1:11   #8
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: igra i sramota

Citat:
Ja sam bio napravio jednu igricu u GM... bilo je to negde pre 3-4 godine... Jeste li znali da GM moze da fura 3D???
3D? Jesi li siguran? Ako je to onaj Overmarsov onda nema šanse! Možda izometrijski pogled, ali 3D nikako!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 2:39   #9
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: igra i sramota

Ja samo godinu stariji od Stevana i ja ću uskoro početi sa programiranjem u C++. Kad sam vidio šta pišete o tom GM, pomislio sam da i ja možda mogu nešto da napravim. Ima li to negde da se "skine"? I Stevo, možda bi mogao i ovde da nešto napišeš o toj igrici, da te nebismo nas stotinu zapitkivali na mail o čemu se radi. A posle se žališ da ti stalno dolaze spam poruke.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 17:07   #10
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: igra i sramota

Citat:
Highlander kaže:
3D? Jesi li siguran? Ako je to onaj Overmarsov onda nema šanse! Možda izometrijski pogled, ali 3D nikako!
Ja sam napravio 3D pucachinu i to sa Overmarsovim(preko tutorijala)i radi.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2007, 19:06   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: igra i sramota

Citat:
SuperG kaže:
Ja sam bio napravio jednu igricu u GM... bilo je to negde pre 3-4 godine... Jeste li znali da GM moze da fura 3D???
Full verzija da ali demo ne..zavisi sta zakacis..ali gamemaker nije nesto...bezveze je..na sve projekte koje skines sa interneta postavljen je copyright a ovamo provaljuju da su open-source-free-shareware...I jedva cekaju da objavis nesto na netu pa si skikn'o...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 2:39   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Thumbs down Re: igra i sramota

Citat:
Stevvan kaže:
(ako vec toliko znaju sto oni ne naprave nesto vec to prvo mora da uradi dete i da im da primer)
Možda zato što stvarno nešto znaju o toj problematici i ne razmišljaju o "igrici" kalibra koji može da se vidi na tvojim screenshotovima.

Nemoj da pokušavaš da porediš "igricu" koja može da se "sklepa" za jedno popodne sa projektom za koji je potrebno bar četvrtina od ukupnog broja godina koliko ti sad imaš.

Inače se ne bih upustio u raspravu ali eto čisto da odbranim one koji ozbiljno ulaze u ove vode.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 11:27   #13
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: igra i sramota

Citat:
Stevvan kaže:
Eh, ovako:
Imam 14 godina i koristim jedan od onih game maker programa... Ne treba pricati o mogucnostima nekog programa kao na primer C++ ili Basica ako nismo u stanju da napravimo igru i preko GM programa!Srecom ja sam pri kraju moje prve igre (stavicu je na net za jedo 2 nedelje i obavestiti vas) pa tako da neke koji se hvale programiranjem treba da bude sramota (ako vec toliko znaju sto oni ne naprave nesto vec to prvo mora da uradi dete i da im da primer)
Posto imas vec toliko godina, ja mogu da ti kazem samo svaka cast na prvoj odradjenoj igri! Dobro, to cu moci da ti kazem tek za 2 nedelje ustvari Shotove sam skinuo, necu da komentarisem kako mi to sve izgleda , ali nije poenta u tome. Poenta je da moras sto pre shvatiti (ako hoces da se bavis game developmentom) logiku programiranja i kako se resavaju pojedini problemi u igrama. Da li ces ti to shvatiti uz pomoc C++-a ili tamo nekog GameMaker-a to i nije toliko bitno kada imas 14 godina. Moj predlog je da zavrsis ovu igru... napravi jos dve 2D igre u tom GM-u u narednih godinu dana i bices na dobrom putu da savladas neke osnove. Ako znas logiku resavanja problema, nije problem nauciti posle sintaxu nekog programskog jezika i da to sve u njemu primenis.

Svaki programski jezik kada u njemu savladas neke stvari ti moze sluziti kao neki GameMaker (koliko god to cudno zvucalo). Ja sam lepo uzeo i napravio biblioteku funkcija za sva moguca izcrtavanja sprajtova na ekranu, drug je napravio biblioteku za pustanje muzike i zvucnih efekata i za kompresiju grafike... i to su neke stvari koje ne menjamo i koristimo u protekle 3 igre. Isto tako imamo i neke AI rutine koje se mogu primeniti u vecini 2D igara. Tako da u principu, ako se odlucimo da pravimo nesto u 2D, sto se koda tice, menja se samo glavni engine igre.

Inace, gde mogu skinuti taj tvoj GM da vidim kako to izgleda? Da li postoje neke igre koje su radjene u njemu i da mogu da se skinu sa neta?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja igra sa Sege mmilos085 Stare igre 455 31.12.2023 12:45
Najbolja IGRA IKADA? Wolverine O igrama uopšte 1063 10.5.2023 3:48
Najbrutalnija igra mmilos085 O igrama uopšte 163 19.3.2011 6:14
Igra godine!!! Wolverine O igrama uopšte 155 1.11.2008 14:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com