Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.11.2007, 3:53   #101
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Ma to upravo i radim ali nista. Kada se prvi put pojavim dole pobijem one likove, i toliko. Tu su ona dva deteta i to je sve sto se "desava". Bacio sam 1000 puta magiju na naprsli zid al ne mogu da ga polomim. Dal je bag ili sam nesto bas lose odradio?
Nasao sam na googlu da je u pitanju bag i da ce kao biti ispravljen u sledecem patchu ali ako neko ima resenje za njega bilo bi od koristi. Ako ne bude pomoglo bas nista probacu sa ucitavanjem sve daljih pozicija mada ih nemam mnogo a neke sam vec probao.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2007, 19:06   #102
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Meni je taj zid iz prve puko (bukvalno iz prve), imam 1.1a verziju (neigram od samog pocetka s tom verzijom) ali prvo sam poceo sa 1.1.
Ako imas istu verziju (1.1a) onda izgleda da se bug pojavljuje kako kad nije uvek prisutan.
Mada meni se desava da tako posle 3-4+ sata uzastopnog igranja izbaci neki error (send/don.t send) i izleti na desktop. Uglavnom se desava posle sekvenci i ucitavanje nove lokacije. Evo poslednji mi se desio bas kad sam izasao iz one pecinje i popricao sa onim "seljacima" koji su hteli da lincuju onu vesticu.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2007, 22:31   #103
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
..Mada meni se desava da tako posle 3-4+ sata uzastopnog igranja izbaci neki error (send/don.t send) i izleti na desktop. Uglavnom se desava posle sekvenci i ucitavanje nove lokacije. Evo poslednji mi se desio bas kad sam izasao iz one pecinje i popricao sa onim "seljacima" koji su hteli da lincuju onu vesticu.
Meni se to desavalo ali samo kad sam igrao na Visti, a na XP-u se nije desilo ni jednom do sada. Isto imam 1.1a patch od samog pocetka. Ako imas Vistu pogledaj na oficijelnom sajtu su ostavili link za jedan fotfix koji resava neki problem oko adresiranja virtuelne memorije na visti (ili tako nesto) pa instaliraj i vidi da li ce popraviti stvar, tj. ako igras na Visti
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 0:30   #104
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Eto npr, meni nikad nije pukla igra, ali zato se ne pojavljuje alvina u pecini i ne mogu da razbijem zid a isto tako se ni ne pojavljuju seljaci kada sam izasao iz pecine gde je vestica Kada izadjem odatle bukvalno ni jedan npc se ne nalazi na celoj mapi (sem 2,3 kao npr onaj glavni dekica sa bradom i cuvari na kapiji grada). Igram sa 1.1 patchom, ne mogu trenutno da skinem 1.1a jel imam ogranicen protok i igram pod xp-om.
Danas sam bas malo unapredio konfiguraciju pa cu da instaliram igru opet i igram iz pocetka pa cemo da vidimo kako ce da bude ovog puta.
Pozz

Btw, sada radi sa skoro svime na high u 1280x1024 manje vise savrseno
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 11:18   #105
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: The Witcher

Evo nabavih i tog Witchera konačno. Šta drugo reći o igri do
" weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee". Mlogo mi se sviđa Uz rizik da zvučim previše patetično dođe mi da kažem "e zbog ovakvih stvari sam se navuk0 na frp".
Pre svega, instaliram ga ja, tek on mi nabaci rezoluciju 1600 x 1050 (?!). U bre, rek0, aE da probam baš - i radi. I to relativno glatko. Dobro, posle sam ga spustio na 1200 x 1024 radi tečnijeg gameplaya, ali mislim se, gde je Obsidian (i NWN2) da se pokrije ušima, za koje je optimizacija misaona imenica. Pa NWN2 ako se ne varam u recommended traži više od 256 rama grafike
Dalje - zvuk i voice acting. Za 10ku. U većini igara muziku isključim pošto me posle 15 minuta smori. Ovo već dva dana pikam i muzika se savršeno smenjuje i dočarava pastoralne predele Vizime, smenu noć/dan, šibanje s agresorima, itd. Ko je slajder za muziku spustio na 0, savetujem da vrati bar na 5icu
Dalje - izbor između (dve) izometrijske kamere ili OTS. Pun pogodak. Pa gde to ima? Oblivion je nudio nešto na taj fazon u zavisnosti od stepena zumiranja, ali je celokupan interfejs ostajao isti. U Withceru varira od point and click a-la NWN do WASD. Genijalno.
Naravno, pre svega - tu je priča. Naložio sam se. Nisam još stigao dotle da ujutru stanem ispred ogledala, brojim sede i mislim se "ybt, da malo pustim kosu, bio bih isti Geralt", al nisam ni daleko. Videću kako se fabula dalje razvija.
Naposletku, Witchera ne mogu ni da poredim sa Fableom. Fable mi je bio na fazon "tresla se gora - rodio se miš". Ovo je urađeno sa mnogo manje pompe, pa mi se kudikamo više sviđa. Subjektivno, ocena od 95 u sledećem SK-u. Realno.. pre negde oko 85-90 (pa fable je dobio 85). Osim ako ne opisuje Kuzmanović, onda mu ne gine 70, sa neizostavnim spojlerom na kraju.

Poslednja ispravka: shrafko (4.11.2007 u 11:20) Razlog: ipak 85-90
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2007, 14:14   #106
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Subjektivno, ocena od 95 u sledećem SK-u. Realno.. pre negde oko 85-90
Teško da će biti oko 95! Mislim ako je Mask of the Betrayer dobio samo 91, Witcheru sledi oko 89! Ali to je i dalje samo moje subjektivno mišljenje...

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Osim ako ne opisuje Kuzmanović, onda mu ne gine 70, sa neizostavnim spojlerom na kraju.



Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2007, 20:21   #107
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Update sto se tice zahtevnosti na mojoj masini.

Dosao u Chapter 3, i usao u Trade Quaters u Vizmi, i to je lokacija koja ubedljivo secka na mom racunaru, ako ima 20+ NPCeva na ekranu (pada i ispod 5fps na momente).

I licno mislim da nije u pitanju grafika nego AI NPCeva. Sve te skripte za ponasanje i kretanje svakog od NPC-eva ponaosob. Ne bi me cudilo da ih ima stotinak u tom kvartu preko dana.


Pa... ocekivano. Ipak moj procesor spada u one koji nisu podrzani zvanicnim syetem requirementsima (min Athlon64). Ostatak igre mnogo bolje sljaka.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 0:04   #108
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Hej kako je tamo? Ja se jos uvek motam po drugom chapteru a nije da sam malo igrao Kako si ga preso? Jel igras bas muski ili nisi cepidlaka kao ja, ili ipak ima nesto trece

Ja napabircio nekako 6,5k i kupio onaj armor sa bonusima i jos mi je ostalo za arcenje na knjige i herbarijume. Kocka je cudo (uzivo jos vise volim da igram, mada moram da priznam da ovakvu foru sa kockicama nikad nisam probao a svidja mi se)

Otprilike sam stigao do dela kada ti agent kaze da ubijes onog vodju ne secam se kako se bese zove, a on ode u kulu u mocvari gde treba da dovedes kalkstajna. Jos koliko ima da se igra do treceg chaptera?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 1:17   #109
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Jel si otvorio kulu?
Tj. jel si nasao svih onios deset "znakova" i iskoristio na raznim onim "altarima".


P.S.
A ako si ovo sve uradio, jel si skoro posecivao kriptu u gradu?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 3:52   #110
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Nisam jos uvek naso svih 10 znakova Imam 7 i veze nemam gde bi mogli da budu preostalih 3... Videcemo, ako se ne budem snasao sam pitacu za pomoc.
pozz
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2007, 10:03   #111
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Pogledaj u glossary, imas tamo informacije dge mogu da se nadju te stvari.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 17:07   #112
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Gledam bre ovaj glossary ali ne secam se da li sam uzeo onaj poslednji deo koji se navodno dobija u krcmi Na koj nacin se on uzima tacno? Dvoumim se jos i oko dela koji daje vaska (baba u mocvari) posto se secam da mi je dala neku "razglednicu" ali ne i onaj sepirot. Za deo koji daje golem sam jedino siguran da nisam uzeo. U sustini fale mi jos 2...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 17:20   #113
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Gledam bre ovaj glossary ali ne secam se da li sam uzeo onaj poslednji deo koji se navodno dobija u krcmi Na koj nacin se on uzima tacno? Dvoumim se jos i oko dela koji daje vaska (baba u mocvari) posto se secam da mi je dala neku "razglednicu" ali ne i onaj sepirot. Za deo koji daje golem sam jedino siguran da nisam uzeo. U sustini fale mi jos 2...
Od ta zadnja 2 jedan ces dobiti od golema a drugi od "detektiva" Redmonda (zaboravih da li se bese tako zove)
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 18:26   #114
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Gledam bre ovaj glossary ali ne secam se da li sam uzeo onaj poslednji deo koji se navodno dobija u krcmi Na koj nacin se on uzima tacno? Dvoumim se jos i oko dela koji daje vaska (baba u mocvari) posto se secam da mi je dala neku "razglednicu" ali ne i onaj sepirot. Za deo koji daje golem sam jedino siguran da nisam uzeo. U sustini fale mi jos 2...
Ako nisi dopbio onaj od babe, mozda ima neki quest koji treba da zavsis sa Vaskom.
(ne secam se sta)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 22:59   #115
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Hmm... Nisam zavrsio "babin" kvest za nestalog decaka. Za sada ni ne znam kako da ga resim Iso sam kod onog kanibala i pustio ga da zivi, a on mi je reko da trazim decaka kod druida. Oni su mi rekli da nije kod njih i toliko. Posto sam obiso celu mocvaru ne znam gde bi mogo da se nalazi.
E da ima jos jedan problem. Kvest koji mi daje onaj trgovac luvaarden da pobijem drownere koji mu pljackaju hangar je mozda zabagovan!?! Kada pustim da mi "track-uje" taj kvest, kursor me vodi u mocvaru a kada se nadjem tamo on mi pokazuje onaj dok gde se iskrcam kada ulazim u mocvaru i to je sve. Inace pobio sam apsolutno sve drawnere koji se nalaze u siroj okolini pristanista ali dzaba. Jel zna neko resenje za ovo?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2007, 23:12   #116
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Hmm... Nisam zavrsio "babin" kvest za nestalog decaka. Za sada ni ne znam kako da ga resim Iso sam kod onog kanibala i pustio ga da zivi, a on mi je reko da trazim decaka kod druida. Oni su mi rekli da nije kod njih i toliko. Posto sam obiso celu mocvaru ne znam gde bi mogo da se nalazi.
E da ima jos jedan problem. Kvest koji mi daje onaj trgovac luvaarden da pobijem drownere koji mu pljackaju hangar je mozda zabagovan!?! Kada pustim da mi "track-uje" taj kvest, kursor me vodi u mocvaru a kada se nadjem tamo on mi pokazuje onaj dok gde se iskrcam kada ulazim u mocvaru i to je sve. Inace pobio sam apsolutno sve drawnere koji se nalaze u siroj okolini pristanista ali dzaba. Jel zna neko resenje za ovo?
To za drownere mislim da nije nikakav bug, ja sam ih ubijao i ubijao na gomile i samo mi je odjednom iskocilo na ekranu .. e sad idi kod Luvardena po nagradu - znaci kolji ih jos

Zaboravi na nestalog decaka za sada, on nije bitan za otvaranje tower-a
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku no729 na korisnoj poruci:
Alek (11.11.2007)
Stara 12.11.2007, 1:48   #117
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: The Witcher

Sve sto je trebalo da uradim je da ubijem onog golema! Iako je u dnevniku pisalo da mi nedostaju 2 sepirota u pitanju je bio samo taj jedan i eto mene u trecem chapteru
Jedino sto stvarno mnogo koci...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 8:56   #118
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Da, Trade Quater kocka ko ludo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2007, 12:58   #119
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Za one koje interesuje evo linka na amazon-u za knjigu The Last Wish od Andrzeja Sapkowskog na kojoj je bazirana igra.

The Last Wish - Andrzej Sapkowski

Book Description
Geralt de Rivia is a witcher. A cunning sorcerer. A merciless assassin.
And a cold-blooded killer.
His sole purpose: to destroy the monsters that plague the world.
But not everything monstrous-looking is evil and not everything fair is good
. . . and in every fairy tale there is a grain of truth.

About the Author
Andrzej Sapkowski was born in 1948 in Poland. He studied economy and business, but the success of his fantasy cycle about the sorcerer Geralt de Riv turned him into a bestselling writer. He is now one of Poland's most famous and successful authors.

Jedva cekam da zavrsim igru pa da krenem u citanje.

Poslednja ispravka: no729 (12.11.2007 u 15:20)
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 7:32   #120
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: The Witcher

Evo upravo sam završio igru.
Šta reći... igra je pravi "master piece"

Kakvi "bioshock-ovi", crysis-i i ostala s***a, ovo je po meni igra za 2007 godinu - genijalno

Jedino mi je malo krivo što sam pre vremena provalio ko je glavni negativac pa sam ostao uskraćen iznenađenja na kraju - to su mogli malo bolje da sakriju ali dobro, šta je tu je...

Dobra stvar je što mi kraj liči na otvaranje za nastavak
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
rpg, the witcher, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com