Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2006, 15:37   #21
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Citat:
VojaM kaže:
CVS je protokol (sa linuxa) kojim se mogu skidati radne verzije nekog softvera pre nego što izađe konačna ("stabilna") verzija.

Neki, kada kaži CVS, misle na takvu neku radnu verziju nekog programa.

Tacnije Version Control System i ne mora se odnositi samo na radnu verziju softvera nego na bilo koju verziju.
Naprimer, hocete da pogledate kako je izgledala nekad verzija 1.2.2 od pre dve godine. Samo se upotrebi odredjen tag i skine se ta verzija.
Znaci softver cuva sve promene i sve verzije koje su radjene.
Veoma efikasno, pogotovo kod open source razvoja softvera.

SVN ili Subversion je softver iste namene kao CVS.

Vise na:

http://www.nongnu.org/cvs/
http://subversion.tigris.org/

Poslednja ispravka: AxeZ (2.1.2006 u 23:48)
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 15:56   #22
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Hvala ti na objašnjenju, sad znam malo više.

Što se tiče kvaliteta DivX 6.1 Extreme moda, ja imam da kažem sve najpozitivnije, slika značajno bolje izgleda na nižim bitrateovima kad se postavi Extreme kvalitet kompresije i stavi mu se GMC i Advanced Multiple Consecutive opcija.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 18:40   #23
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Ja sam probao DivX 6.1 u Insane modu sa qpel i gmc i Advanced Single Consecutive to jest jedan B frejm sto je i bolje i Xvid sa istim podesavanjima tj VHQ na 4 i qpel i gmc koji uzima 3 warppointa daje lepsu sliku. A da nepricam o MPEG-custom matriksima
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 15:17   #24
SQuID
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd Mirijevo
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SQuID Slanje poruke preko Yahooa korisniku SQuID
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Uh... ovde sam nasao sve informacije koje su mi trebale


taman imam kuci dva DVD-a spremna za ripovanje.

ovaj post mi je dosao kao kec na jedanaest jer necu morati da probam divx 6.1, koristicu xvid.

hvala sto ste mi ustedeli vreme ^^
SQuID je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 16:50   #25
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

Evo malog dokaza o tome koloko je XviD 1.1.0 bolji od DivX 6.1. Kao sto znate a neki i neznaju sta su DRF faktori. DRF (Detail Removal Factor ili Quantizer su faktori oduzimanja detalja sa slike i tako njihova velicina smanjuje. Kod DivX i XviD faktori su prikazani brojevima od 1 do 31. Faktor 1 je najbolji i na njemu slika ne gubi ni jedan detalj. dok na 31 faktoru skoro da i nema sta da se vidi jer je slika toliko losa. Vremenom kod novih codeca kao sto je H264 ovo je prosireno od 0 do 51. Iz ovoga se vidi koliko je H264 bolji od H263 i MPEG2.



Kao sto vidite DivX ima max DRF9 sto moze veoma lose da se odrazi na ceo kvalitet filma. Cak 52% DRF5 je uzeto za enkodovanje sto je mnogo lose te ceo film izgleda nesto mutno i kockasto.



XviD ima max DRF 5 i dosta DRF 4 sto nija bas za pohvalu ali se ostrina i lepsa slika odma vide u odnosu na DivX.

Za ovo enkodovanje koriscen je film Saw 720x576 25fps.

DivX: 829kbs, 2pass, Qpel, GMC, Insane Quality, H263 Optimized
XviD: 828kbs, 2pass, Qpel, GMC, VHQ-4, VHQB, Trellis, Javor 1CD Matrix

Poslednja ispravka: NenadN (6.1.2006 u 17:02)
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 17:59   #26
djolepiv
Član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 254
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 beta 2

xvid je i moj favorit
samo sto koristim neki stariji... pa ako bi neko hteo malo da pojasni podesavanja i da eventualno da najbolje parametre za pakovanje (recimo film od 2 sata da stane na 700mb)
ili da otvorimo novu temu za ovo gde ce se pricati iskljucivo o xvid-u

poz
djolepiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 18:22   #27
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

Nema potrebe, jer ovo te tema na kojoj se trebaju upoređivati DivX 6.1 i Xvid 1.1 final kodeci.

Nenade, šta mi tačno savetuješ, koji DRM da koristim za DivX Pro 6.1 da bi slika ispadala isto tako dobra kao i na Xvid 1.1 kodeku?

Gde se to podešava uopšte.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 18:52   #28
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

Citat:
Kostarum Rex Persia kaže:
Nema potrebe, jer ovo te tema na kojoj se trebaju upoređivati DivX 6.1 i Xvid 1.1 final kodeci.

Nenade, šta mi tačno savetuješ, koji DRM da koristim za DivX Pro 6.1 da bi slika ispadala isto tako dobra kao i na Xvid 1.1 kodeku?

Gde se to podešava uopšte.
Pa DRF u DivX ne moze da se podesi i dok kod xvid -a mogu Imas DRF za I,P,B Frejmove tj za sve tipove. Ovo moze da narusi finalan fajl na kraju to jest moze da bude veliki recimo preko 700MB a moze da bude manji. Ovo se ne preporucujue, ali ne treba preterivati ja uvek uzimam

I 2-4
P 2-4,5
B 1-2,3,4

i nikada ne dobijam veci fajl. Kod DivX se ovo jedino moze popraviti 3passom preko DivX EKG
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 17:15   #29
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

To preko EKG -a je smaranje. Kod XviD-a takodje mogu da se podese matrice umesto standarnog H263 i MPEG-a, sto moze da sa dobije dosta na kvalitetu. Recimo Jawor 1CD matrix daje dostra ostru sliku kao MPEG a ima jacu moc kompresije kao H263 i bolji od H263. H263 daje dosta mutnu sliku. Gledajuci poslednjih dana razvoj tehnologije je dosta napredovao pa u poslednje vreme izbegavam i DivX i XviD. Kad sam prvi put pre godinu i vise video x264 codec u nekoj reviziji 120 tada je bio isti kao DivX i XviD. Pa sam posle probao neku reviziju 240 ili tako koji je bio mnogo bolji ali i dalje se svodio na vfw. Ali ove zadnje verzije 390 su extra. Dobra kompresija i dosta su "brzi" u proseku od starijih. Kako je napredovao i AAC zvuk sada je moguce nekih dobrih 2 sata filma staviti na 700mb sa 5.1 zvukum u odlicnom kvalitetu. Posto ne postoje aplikacije za obradu mp4 fajlova i dalje moze da se koristi avi preko ekstra aplikacije koja se zove megui. Mislim da je vreme da se predje na MP4
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:01   #30
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

Samo jedno malecko obaveštenje: prekjuče je izašao patch koji DivX 6.1 pretvara u DivX 6.11 pa ga skinite odavde http://labs.divx.com/archives/000068.html a zauzima 1.38 MB.

Skinite zakrpu što pre, jer neće još dugo biti dostupna, pošto će biti povučena kada oficijelno bude izašao DivX Create Bundle 6.11 za 2-3 dana. Stoga, budite brzi.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:04   #31
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

Citat:
Kostarum Rex Persia kaže:
Samo jedno malecko obaveštenje: prekjuče je izašao patch koji DivX 6.1 pretvara u DivX 6.11 pa ga skinite odavde http://labs.divx.com/archives/000068.html a zauzima 1.38 MB.

Skinite zakrpu što pre, jer neće još dugo biti dostupna, pošto će biti povučena kada oficijelno bude izašao DivX Create Bundle 6.11 za 2-3 dana. Stoga, budite brzi.
Ima li nekih bitnijih promena ili cisto estecki.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:24   #32
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

Ima, ima, ispravljeni su veoma ozbiljni bagovi u dekoderu koji su dovodili do krahova, a pogledaj spisak ispravljenih bagova:

Changes in DivX 6.1.1 Update :

- Fixed a problem where some systems would crash as the Psychovisual Enhancement method was modified in the encoder configuration window.
- Improved B-frame decision.
- Improved rate control for very high bitrates.
- Fixed a problem that caused cropping to reduce performance.
- Fixed an issue where adjusting the VBV_bitrate slider in the Feedback Window would reset the VBV buffer occupancy.
- Improved Japanese encoder translations.
- Fixed a problem where the decoder may fail if both smooth playback and YUV output are enabled in the Decoder Configuration Utility.
- Fixed a post-processing issue in the decoder for multi-threading systems.
- Fixed a handle leak in the decoder.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 1:25   #33
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

Ovo im je najveca greska koju su trebali da otklone
- Improved Japanese encoder translations.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 2:04   #34
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: DivX 6.1, prvi utisci o njegovoj brzini kompresije u odnosu na Xvid 1.1 final

Ajte ljudi, ma nije valjda da smo samo ja i Nenad isprobali DivX 6.11, dajte neka vaša razmišljanja i rezultate.
Kostarum Rex Persia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com