Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2010, 13:51   #1
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Exclamation Neće Internet pa to ti je??!

Pozz drugari imam problem sa računarom za mene za sada ne rešiv. Ovako sve je počelo kada sam reinst win (XP) i tako taze bez zaštite ga prikačio na net malo se zezao medjutim ostade on bez zaštite nekih 2 nedelje jer sve danas sutra ću ubaciti zaštitu dok na netu nisam nešto surfao i zaglavim na neki site(nije od onih ne bojte se) ali neki računarski gde je bio neki clip da se pogleda. Pogledam ja clip i kad sam hteo da gasim comp a on neće ajd ja ga ugasim nasilno i kad sam ga ponovo upalio radio i lepo se ugasio nisam ništa drugo gledao međutim sutra kad sam ga upalio stalno piše cable unpluged od neta kao. I tako i do dan danas formatiirao sam ceo HD i opet isto a da napomene da je lampica od lan-a stalno upaljena bio kabel ili ne??

Šta da radim, pomažite??
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 16:16   #2
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

probaj jos jedanput da instaliras drajvere za mreznu?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 16:46   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Da ti nije taj kabal fizicki ostecen. Uzmi od nekoga laptop i probaj da njega nakacis na taj kabal i vidi dal sve radi OK.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 16:56   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Ili drajveri za mrežnu ne valjaju, ili se mrežna iz nekog razloga isključila (disable) u BIOS-u, ili je kabl stvarno negde otkačen ili oštećen. To je što se tiče mogućih hardverskih problema.

Ako nikakav virus kiler ili anti-malware ništa ne nalazi treba, dakle, posumnjati na hardver.

A može da se desi da je to što su se problemi pojavili posle pomenutog sajta čista slučajnost, te da je štos u tome što je računar pun prašine ili ventilatori ne rade kako treba, pa se sve pregreva i računar "šizi" na razne načine.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 17:23   #5
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
probaj jos jedanput da instaliras drajvere za mreznu?
2 puta sistem reinstalirao
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 17:25   #6
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Exclamation Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ili drajveri za mrežnu ne valjaju, ili se mrežna iz nekog razloga isključila (disable) u BIOS-u, ili je kabl stvarno negde otkačen ili oštećen. To je što se tiče mogućih hardverskih problema.

Ako nikakav virus kiler ili anti-malware ništa ne nalazi treba, dakle, posumnjati na hardver.

A može da se desi da je to što su se problemi pojavili posle pomenutog sajta čista slučajnost, te da je štos u tome što je računar pun prašine ili ventilatori ne rade kako treba, pa se sve pregreva i računar "šizi" na razne načine.
Ovako kabal nije sigurno jer sam probao već na 2 i jedan je sigurno ispravan pošto ga koristim inače a što se tiče gamadije ne znam da li je moguće da je nešto ostalo posle full formata HD ali mi je sumljivo zašto se ona mala lampica nazad na mrežnoj uopšte ne gasi čak ni kada je com isključen?
ps. comp čist k'o suza ništa nije zaprljano redovno održavam

nije ni u BIOS-u disable
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 17:36   #7
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

1. Ako tvoj HDD ima dve particije da li si formatirao samo sistemsku ili si formatirao obe ?
2. Da li si posle formata ostavljao komp bez zaštite na internetu ?
3. Koje programe koristiš za zaštitu kompjutera na internetu ?
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 17:47   #8
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Question Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
1. Ako tvoj HDD ima dve particije da li si formatirao samo sistemsku ili si formatirao obe ?
2. Da li si posle formata ostavljao komp bez zaštite na internetu ?
3. Koje programe koristiš za zaštitu kompjutera na internetu ?

1. Da imam 2 particije i obe sam formatirao

Prvi put kada sam formatirao, formatirao sam samo sistemsku particiju i to se opet ponovilo, pa sam mislio da je gamad ipak ostala, i danas kada sam odradio formatiranje celog HD opet ista stvar, sve radi ok, jedino net neće a ona lampica svetli stalno kao da je mrežna aktivna bilo da je kabal uboden ili ne, ne znam da li je moguće da su neki virusi opstali i nakon formatiranja?
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 18:07   #9
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Bilo bi celishodno da odgovoris i na moja pitanja pod 2 i 3.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 18:14   #10
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Question Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Bilo bi celishodno da odgovoris i na moja pitanja pod 2 i 3.
pa odgovori pod 2 i 3 su ti u textu, znači nema zaštite trenutno zato što i nije bio na netu jer piše cable unpluged, a dok je net radio tj pre dve reinstalacije nisam imao zaštitu u tom trenutku i nakon tog surfanja je sve počelo, prvo ono da neće da se ugasi pa posle sve ok a onda neće net nikako, pa sam mislio da sam navukao virusa pa reinst. win. prvi put samo sistemsku particiju pa nije bilo pomoći pa danas ceo HD i opet ista stvar?
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 18:53   #11
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Poseti Device manager i vidi u Properties za mrežnu da li piše nešto kao This device is working properly.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 19:23   #12
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Question Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
Poseti Device manager i vidi u Properties za mrežnu da li piše nešto kao This device is working properly.
Posetio i sve čisto tj sve ok
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 20:22   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Postoji i mogućnost da ti je integrisana mrežna (pretpostavljam da je integrisana) crkla.
Probaj da nabaviš najjeftiniju moguću mrežnu karticu od 500 dinara, pa da probaš da podesiš s njom.

Drugo, ne bi bilo zgoreg da probaš Internet sa nekim drugim računarom vezanim umesto tvog. Šta ako svi problemi potiču od onoga preko čega se kačiš na Net? Nisi čak ni rekao šta je to - ADSL, kabl, wireless... Pretpostavljam da je ADSL.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2010, 20:36   #14
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Exclamation Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Postoji i mogućnost da ti je integrisana mrežna (pretpostavljam da je integrisana) crkla.
Probaj da nabaviš najjeftiniju moguću mrežnu karticu od 500 dinara, pa da probaš da podesiš s njom.

Drugo, ne bi bilo zgoreg da probaš Internet sa nekim drugim računarom vezanim umesto tvog. Šta ako svi problemi potiču od onoga preko čega se kačiš na Net? Nisi čak ni rekao šta je to - ADSL, kabl, wireless... Pretpostavljam da je ADSL.
Probao sam 2 varijante, imam kući ADSL i neće a danas sam došao kod devojke ona ima kablovski interenet preko SBB i opet ista stvar.

Ne znam, skroz debilan problem nisam nikad čuo za tako nešto, probaću da nabavim neku jeftinu mrežnu da probam a do tada ako nekom padne na pamet neka ideja nek se javi!
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 20:43   #15
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Exclamation Re: Neće Internet pa to ti je??!

ubacio drugu mrežnu i probao ovde kod devojke na kablovki net SBB radi sve super e onda odnesem na ADSL kući i ne radiiiiii!!?
probaću sada opet na SBB kabel pa ću videti šta kaže sada??
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2010, 23:00   #16
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
dejan10 kaže: Pregled poruke
Ovako kabal nije sigurno jer sam probao već na 2 i jedan je sigurno ispravan pošto ga koristim inače a što se tiče gamadije ne znam da li je moguće da je nešto ostalo posle full formata HD ali mi je sumljivo zašto se ona mala lampica nazad na mrežnoj uopšte ne gasi čak ni kada je com isključen?
ps. comp čist k'o suza ništa nije zaprljano redovno održavam

nije ni u BIOS-u disable
Pa mislim da je najbolje da sebi skratis muke i uzmes lepo i pregledas desavanja iz windowsove knjige dogadjaja. Da li su ti mrezna podesavanja dobra? Lampica na karti i treba da svetli kad je racunar ugasen ali konektovan na izvor napajanja.

Poslednja ispravka: zlatkobar (18.10.2010 u 10:13)
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 9:31   #17
dejan10
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Lokacija: NS
Poruke: 205
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Talking Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
zlatkobar kaže: Pregled poruke
Pa mislim da je najbolje da sebi skratis muke i uzmes lepo i pregledas desavanja iz windowsove knjige dogadjaja. Da li su ti mrezna podesavanja dobra? Lampica na karti i treba da svetli kad je racunar ugasen ali konektovan na izvor napajanja.
Grešiš prijatelju lampica ne treba da bude upaljena dok se ne utakne mrežni kabel ili bar zavisno od varijante ne treba da sija zeleno kao da je na mreži jer postoje mrežne sa 2 lampice pa jedna uvek sija a što se tiče podešavanja sve je po default tako da nema šta da se podešava dodatno a uz to ipak sam i sve pregledao....

Rasplet: ovako druga kartica je opet lepo radila na kablovskom netu a i na ADSL je proradilo tek kada sam ubacio kabel na routeru u LAN1 konektor a na LAN3 ne radi i dalje, znači em što je integrisana mrežna pobrljavila a izgleda je nešto i ruter pobrljavio nemam drugog objašnjenja!!??
dejan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 10:13   #18
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Neće Interenet pa to ti je??!

Citat:
dejan10 kaže: Pregled poruke
Grešiš prijatelju lampica ne treba da bude upaljena dok se ne utakne mrežni kabel ili bar zavisno od varijante ne treba da sija zeleno kao da je na mreži jer postoje mrežne sa 2 lampice pa jedna uvek sija a što se tiče podešavanja sve je po default tako da nema šta da se podešava dodatno a uz to ipak sam i sve pregledao....
Cini mi se da sam napisao dole da mrezni kabl treba da bude ubacen i kompijuter povezan na izvor napajanja

pozdrav,
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet Connection Sharing u XP dijego_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2009 20:09
Japanci menjaju internet! ForceWare Internet usluge 23 3.9.2007 0:43
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Internet umrezavanje starx Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 27.7.2007 15:19
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com