Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2011, 2:05   #2721
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Novi engine, niža rezolucija, duga optimizacija i ceđenje hardvera, verovatno bez AA (kontam da možda ima neku smooth alternativu, bržu i lošiju)... i eto, očigledno su napravili uspeh vredan hvale.

Sad lepo da izdaju Crysis u CE3 i na PC-u, da ga konačno odigram ko čovek.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 2:17   #2722
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Nemam ja sta da te ubedjujem, pogledaj klip par postova iznad, nisi slep.
Inace, Karmak je pricao o tome, na ovogodisnjem quake con-u, koliko taj low level pristup programiranja hardvera u konzolama daje odlicne rezultate i vrlo lako se implementiranjem inteligentnih resenja mogu postici vrhunski rezultati, dok na PC-ju zbog raznolikosti hardvera, drajvera i prevashodno DirectX-a kao middle ware-a, na 10x snaznijim grafickim karticama ne postize takav rezultat tek tako. Naravno prica se o 720p rezoluciji, iako neke igre podrzavaju 1080p. Na primer, konkretno je pricao o frame rate-u, gde su nakon implementacije par resenja olako postigli na xbox-u cifru od konstantnih 60fsp-a, dok su na pc-u imali neocekivane dropove i slicne gluposti...
Edit: Kad bi takav pristup imali i PC hardveru, crysis bi radio na max detaljima na 5770 sve u 1080p rezoluciji sa 60fps.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 2:21   #2723
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Ma ok, ali enth grafiku sa AA na 5 god staroj konzoli nes videti
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 2:27   #2724
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Naravno da necu, al na pc-u sa 7800gtx (koja je u PS3) ili Ati 1800xt (xbox 360), nema teoretske sanse da vidis high grafiku sa visokim i stabilnim FPS-om, a kamoli high grafiku sa par very high efekata koja se ocigledno vide na konzolnoj verziji. To nije zato sto one ne mogu to da izguraju, vec sto za PC masine nije optimizovan kod kao sto je na konzolama...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 7:41   #2725
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Inace, Karmak je pricao o tome, na ovogodisnjem quake con-u, koliko taj low level pristup programiranja hardvera u konzolama daje odlicne rezultate i vrlo lako se implementiranjem inteligentnih resenja mogu postici vrhunski rezultati, dok na PC-ju zbog raznolikosti hardvera, drajvera i prevashodno DirectX-a kao middle ware-a, na 10x snaznijim grafickim karticama ne postize takav rezultat tek tako. Naravno prica se o 720p rezoluciji, iako neke igre podrzavaju 1080p. Na primer, konkretno je pricao o frame rate-u, gde su nakon implementacije par resenja olako postigli na xbox-u cifru od konstantnih 60fsp-a, dok su na pc-u imali neocekivane dropove i slicne gluposti...
Edit: Kad bi takav pristup imali i PC hardveru, crysis bi radio na max detaljima na 5770 sve u 1080p rezoluciji sa 60fps.
To je tačno, i ja sam gledao to predavanje. Čovek je baš lepo i jasno objasnio kompletnu arhitekturu i način pristupa i rada hardvera. Baš taj detalj oko toga kako i zašto su danas potrebne 10x puta jače pc konfiguracije da bi prikazale dobru grafiku, dok oni slične pa čak u nekim slučajevima i bolje rezultate postižu na slabijim konzolama.

Argumenti su mu vrlo tehničke prirode, ali lepo prezentovani, tako da ne verujem da bi on tu nešto smeo da "laže" a Karmak

Samo da ovo ne pređe opet u PC vs Console forum flame war, pričamo konkretno o tehnikalijama.

_Istina je danas ipak grafika stagnira zbog konzola, jer se developeri prov okreću konzolama i optimizaciji za njih, pa tek onda port za PC u većini slučajeva. Mada izgleda i prema Karmaku, teško je i sa PC raditi, zbog svih ti peripetija i nivoa pristupa. Možda će sledeći bum u grafici biti kada dizajneri dobiji direktniji pristup tim milijardama tranzistora i količini RAMa.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 9:17   #2726
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Dakle jasno je da nije bilo nikakvog napretka izmedju CE2 i CE3,samo su ga peglali i peglali kako bi ga poterali na konzoli,jer je toboze Crysis sad multiplatform naslova mnogo su ga najavljivali da ce biti revolucionaran.Cekam da dobijemo konacno neku PC-only pucacinu...da ne bude da sad pljujem,svakako da ovo ima dobrih strana pre svega zato sto ce se Crytek vise truditi da optimizuje svoje igre i moci cemo konacno normalno da ih igramo,pod uslovom da nam ne gine stangiranje zbog konzola koje je neminovno sudeci po ovom portu.Mozda CE3 omogucava da se iz konzole izvuce svaki atom snage ali to nije ni priblizno kao sto CE2 crpi snagu sa PC-ja.I Far Cry je bio portovan na Xbox,uz to unapredjen i bila je odlicna igra ali original za PC je ipak zadrzao primat.
I naravno,sad ce se pojaviti pojedinci tvrdeci kako nisam u pravu,kako ne mogu da prihvatim Crysis na konzoli...stavise drago mi je sto konzolasi mogu da igraju Crysis 1 CE3 edition ali ona sa PC edicijom ne moze da se meri zbog ocecaja igranja FPS-a na kompu koji ne neuporedivo bolji.To moze da vam se svidja ili ne,vas problem.Videcete za par godina kakve cemo igre dobijati.Nadam se da nisam u pravu ali videcemo.
Peace,Im out
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 9:47   #2727
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Dakle jasno je da nije bilo nikakvog napretka izmedju CE2 i CE3,samo su ga peglali i peglali kako bi ga poterali na konzoli,jer je toboze Crysis sad multiplatform naslova mnogo su ga najavljivali da ce biti revolucionaran.Cekam da dobijemo konacno neku PC-only pucacinu...da ne bude da sad pljujem,svakako da ovo ima dobrih strana pre svega zato sto ce se Crytek vise truditi da optimizuje svoje igre i moci cemo konacno normalno da ih igramo,pod uslovom da nam ne gine stangiranje zbog konzola koje je neminovno sudeci po ovom portu.Mozda CE3 omogucava da se iz konzole izvuce svaki atom snage ali to nije ni priblizno kao sto CE2 crpi snagu sa PC-ja.I Far Cry je bio portovan na Xbox,uz to unapredjen i bila je odlicna igra ali original za PC je ipak zadrzao primat.
I naravno,sad ce se pojaviti pojedinci tvrdeci kako nisam u pravu,kako ne mogu da prihvatim Crysis na konzoli...stavise drago mi je sto konzolasi mogu da igraju Crysis 1 CE3 edition ali ona sa PC edicijom ne moze da se meri zbog ocecaja igranja FPS-a na kompu koji ne neuporedivo bolji.To moze da vam se svidja ili ne,vas problem.Videcete za par godina kakve cemo igre dobijati.Nadam se da nisam u pravu ali videcemo.
Peace,Im out
Potpuno si u pravu. Slazem se potpuno sa tobom. Ali igranje na konzoli nije ni blizu kao na PC ni po grafici ni po gameplayu.
i farcry i crysis imaju konzolski fazon igranja, checkpointe. To me strasno nervira kod igara.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 12:56   #2728
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ma ok, ali enth grafiku sa AA na 5 god staroj konzoli nes videti
Realno, Crysis tako nije videla ni većina PC igrača. Sećam se kada je izašao (ja sam imao neki matori komp i nisam ga ni igrao), svi moji poznanici su imali nešto poput GeForce 8600GT ili slabije, i nisu mogli da preskoče medium podešavanja nikako, AA niko nije ni sanjao da uključi a maksimalnu rezoluciju svog monitora je retko ko mogao da dostigne. Ja sam ga odigrao pre 2,5 god kada sam kupio za to vreme potpuno ok komp. Naravno, high bez AA je bio maksimum (i to sa gomilom frame dropova tu i tamo). Tako da realno Crysis na konzolama ne pravi nikakakvu sramotnu grafičku degradaciju, ni PC igrači svojevremeno nisu prošli gotovo ništa bolje (sem onih par procenata koji su još tada mogli da priušte neke preskupe SLI perverzije). To što tek sada, 4 god kasnije, dobar deo igrača ima mašine koje konačno mogu da ga poguraju pristojno glatko sa max podešavanjima i nije neka pohvala za kompletnu PC scenu - naprotiv.

Da ne bude zabune, nemam konzolu i ne branim ih, samo mi nije jasno zašto se hvalimo Crysis-om kada nema igre koja nas je tehnički više izmaltretirala i više PC-a (mlađih od nje same) obezvredila, ostavljajući nas u nadi da će naš idući PC biti dovoljno dobar.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.10.2011), bokela (6.10.2011)
Stara 6.10.2011, 13:08   #2729
singularity
Veteran
 
Član od: 20.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 775
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 104 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Da stvarno. kad se setim Crysisa. Retko ko je mogao da ga pristojno igra.
Ja sam tad imao dosta dobru masinu i nisam mogao da ga igram u punoj rezoluciji. Morao sam da se zadovoljim sa 1024x768 sa spustenim detaljima.
Secam se da sam tad imao Nvidia 6600GT i 2GB rama i c2d cpu, sto je u to vreme bila pristojna masina.
singularity je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku singularity na korisnoj poruci:
Aibo (6.10.2011), bokela (6.10.2011)
Stara 6.10.2011, 14:49   #2730
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Realno, Crysis tako nije videla ni većina PC igrača. Sećam se kada je izašao (ja sam imao neki matori komp i nisam ga ni igrao), svi moji poznanici su imali nešto poput GeForce 8600GT ili slabije, i nisu mogli da preskoče medium podešavanja nikako, AA niko nije ni sanjao da uključi a maksimalnu rezoluciju svog monitora je retko ko mogao da dostigne. Ja sam ga odigrao pre 2,5 god kada sam kupio za to vreme potpuno ok komp. Naravno, high bez AA je bio maksimum (i to sa gomilom frame dropova tu i tamo). Tako da realno Crysis na konzolama ne pravi nikakakvu sramotnu grafičku degradaciju, ni PC igrači svojevremeno nisu prošli gotovo ništa bolje (sem onih par procenata koji su još tada mogli da priušte neke preskupe SLI perverzije). To što tek sada, 4 god kasnije, dobar deo igrača ima mašine koje konačno mogu da ga poguraju pristojno glatko sa max podešavanjima i nije neka pohvala za kompletnu PC scenu - naprotiv.

Da ne bude zabune, nemam konzolu i ne branim ih, samo mi nije jasno zašto se hvalimo Crysis-om kada nema igre koja nas je tehnički više izmaltretirala i više PC-a (mlađih od nje same) obezvredila, ostavljajući nas u nadi da će naš idući PC biti dovoljno dobar.
Upravo to, umesto da PC prednjaci pet godina po pitanju grafike danas, ovaj slucaj vise sluzi konzolama u korist kao bolju investiciju na duzi period, na stranu to sto imaju neke svoje mane po pitanju nedostatka tastature i misa, obzirom na cenu od 350-400e koju su imale i kad su se pojavile. Ta ista konzolica stara 5 godina danas zvace krziu na odlicnim setovanjima (ne kazem da je to na enthusiast nivou ali nije daleko od toga). Uzmi komp od pre 5 godina koji je kostao 600 eura i probaj da poteras krizu na ovim podesavanjima!
Steta je sto je to tako, jer se niko ne trudi da danas na PC-u napravi igru koja ce biti optimizovana i racionalno iskoristiti resusrse PC-a, imali bi napredak u odnosu na danasnji vizualni nivo najmanje 5 godina ispred koznola. Tek kad izadju nove konzole mozemo da ocekujemo proboj grafike, jer svi veliki studiji koji trebaju da pomeraju granice u engine-u, rade igre prvenstveno za konzole.
I ponovicu ono sto je Bokela reako, ne zelim da zapocnem console vs pc war, vec samo da ukazem na nedostatke PC platforme koji nas korisnike najvise stete, po dzepu.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 16:39   #2731
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Crysis

^ Ne vredi. Ja elaborirah u nekoliko postova sta sam hteo da kazem da bih ti sto bolje objasnio, a ti i dalje duvas u svoju tikvu.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 22:12   #2732
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Pa istina je da je vecina PC igraca bila uskracena za pun sjaj ove igre,ali ono sto ja volim kod Crysisa jeste sto je bio PC ekskluziva.Mogli smo da se pohvalimo konzolasima argumentovano a sad nam i to oduzesenaravno nije to nesto posebno lose(cak isplati se kao sto rekoh zbog toga sto ce Crytek morati vise da se pomuci oko peglanja igre)ali onda je bilo lepse.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2011, 22:36   #2733
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Pa istina je da je vecina PC igraca bila uskracena za pun sjaj ove igre,ali ono sto ja volim kod Crysisa jeste sto je bio PC ekskluziva.Mogli smo da se pohvalimo konzolasima argumentovano a sad nam i to oduzesenaravno nije to nesto posebno lose(cak isplati se kao sto rekoh zbog toga sto ce Crytek morati vise da se pomuci oko peglanja igre)ali onda je bilo lepse.
Da se prodao kao sto je bilo planirano i da je manje piratizovan i C2 bi bio PC exkluziva .... ovako prc
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ... i bidi fin na korisnoj poruci:
Boondock Saint (7.10.2011)
Stara 7.10.2011, 12:56   #2734
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
E, al' meni nije jasno kako (i zašto) developeri ulažu toliko vremena da optimizuju igru za konzole a za PC ne... Tačnije, jasno mi je zašto (lova), al' stvarno imam želju da im se napsujem mile majke...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2011, 13:02   #2735
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Pa na konzoli ne mogu da ti kažu "kupi jaču grafičku" :P
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Asmodeus (7.10.2011), doctor (9.10.2011)
Stara 7.10.2011, 16:18   #2736
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Citat:
... i bidi fin kaže: Pregled poruke
Da se prodao kao sto je bilo planirano i da je manje piratizovan i C2 bi bio PC exkluziva .... ovako prc
Vec diskutovano:

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=2589

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=2590

Some people will stay ignorant, no matter what arguments you present to them...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2011, 3:10   #2737
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Upravo preshao. Kakva igra! Andrenalinska visokobudzetna ispolirana krljachina sa perfektnom grafikom, zaista je jedna od najboljih pucachina svih vremena. Ja sam igrom sluchajeva preshao prvo drugi pa prvi deo, i sada razumem kuknjavu fanova da je dvojka korak nazad. Mada i nije veliki korak, dvojka je od keca loshija za nijansu, i nikako nije *****e kao shto neki prichaju.

Jedno pitanje: Kec se zavrshava time shto Nomad krece nazad na ostrvo da spasi Propheta, a dvojka pochinje tako shto se Prophet sad raz***** vraca u Ameriku. Jel sam ja neshto propustio? Gde je radnja izmedju? I o chemu se radi u Crysis: Warhead? Ja sam skapirao da je to onaj deo za koji Psycho kaze "Don't aks" kad ga Nomad pita shta je radio.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Asmodeus (9.10.2011)
Stara 9.10.2011, 8:40   #2738
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Warhead prati Psiha i njegove pustolovine od trenutka kada se rastane sa Nomadom i Prophet-om na onoj plazi...
Spoiler za add:
njegov zadatak je bio da proveri WTF oni Koreanci rade...usput spasi jednog pilota, utepa Koreanskog generala i nabavi vanzemaljca i to je onaj vanzemaljac kojeg vidis u C1 na onoj krstarici kada odradis predzadnju misiju...


Moras i da poslusas sta ti onaj lik u stasis komori kaze pri kraju C2 da bi sve povezao
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2011, 11:53   #2739
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Nash Knight, obavezno odigraj Warhead - Psycho je bolji karakter od Nomada, a sama igra je optimizovanija i gameplay mi je bio najtecniji nekako u tom delu.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2011, 12:12   #2740
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Crysis

Nomad nije karakter nego potrcko

Psycho je otac, kao sto rainman rece igra malo lepse izgleda i radi tecnije.

Nadam se da je onako glup kraj crysis2 posledica toga sto imaju u planu nesto slicno warhead-u, zamislite sajka u onoj ludnici u NY..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crysis


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com