Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2010, 20:29   #21
raspucin
Član
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 96
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje procesora

hteo sam da otvorim novu temu ali ,se setih da je mozda povezano sa ovom,jos nisam odneo lap na ciscenje jer mi je sada jako potreban,ali mislim da cu morati ovih dana,naime u roku od nedelju dana dva puta mi je iskocio plavi ekran na 2 razlicita sistema,da li mislite da je to povezano sa procesorom,i sta jos moze da bude,cini mi se da sve normalno radi,sem procesora koji je poceo da se cuje jos vise,i evo sada bruji a otvorena mi je samo opera,aaaaa mrzim hardverske probleme... ps lap inace cuvam ,nisam ga nesto maltretirao uglavnom je u sobi i sluzi za office i internet...brisem ga od prasine redovno ,na prvi pogled resetke od kulera mi deluju skroz ciste..
raspucin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2010, 21:14   #22
DarthRevan
Član
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Lehon (The Unknown World)
Poruke: 85
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje procesora

Полако, човече, шта се живцираш.

И мени се дешавају плави екрани и кочења, бар два пута дневно, али сам још од раније стекао рефлекс да сваких пар минута притискам Ctrl+S, па ми није толика фрка. Приметио сам да се посебно кочи кад дођем кући и копирам преко кабла фајлове који су преко 2 GB.

Ако ти је под гаранцијом, обавезно дај у сервис да га очисте. Тако ћу и ја пре него што ми истекне гаранција, а онда ћу да је доплатим и продужим бар још једно 2 године.

Е, да, и „домаћа“ ми је седмица.
DarthRevan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2010, 21:15   #23
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Ciscenje procesora

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Joj ljudi po ko zna koji put kažem oprezno sa kompresorom jer pištolj za duvanje ume da baci vodu, pa možete da napravite pravi kuršlus.
baci vodu jednom u 10000 puta, i bas ce se desiti kada on odnese laptop, jel?
slobodno ti to produvaj kompresorom, neces duvati 10 minuta pa da propusti vodu, vec koji sekund. slobodno.
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2010, 21:20   #24
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Ciscenje procesora

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Pošto radim auto-limarko-lakirerki posao radim puno sa kompresorom pa prilikom dužeg korišćenja dolazi do kondenza u kompresorskoj boci, mada i pored raznih filtera ume da se provuče voda.

Eto ako ja pričam koješta.

Ja zbog toga sebi nikad nisam izduvavao iz tih razloga, nego uzmem usisivač i četku i završim posao.
to ti se desi zato sto ne popustas kompresor 5minuta, vec legnes na njega
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2010, 21:27   #25
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Ciscenje procesora

Citat:
Roskke kaže: Pregled poruke
baci vodu jednom u 10000 puta, i bas ce se desiti kada on odnese laptop, jel?
slobodno ti to produvaj kompresorom, neces duvati 10 minuta pa da propusti vodu, vec koji sekund. slobodno.
I ne sme duvati sa kompresorom konstantno ka hardveru, to pogotovo vazi za ventilatore!!!!
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 1:50   #26
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje procesora

Citat:
Roskke kaže: Pregled poruke
to ti se desi zato sto ne popustas kompresor 5minuta, vec legnes na njega
Citat:
Roskke kaže: Pregled poruke
baci vodu jednom u 10000 puta, i bas ce se desiti kada on odnese laptop, jel?
slobodno ti to produvaj kompresorom, neces duvati 10 minuta pa da propusti vodu, vec koji sekund. slobodno.
Mladen-e Rosuljaš-u nemoj da pričaš nešto u šta se ne razumeš, da imaš i malo iskustva nebi pričao tako, a u to iskustvo ne ubrajam duvanje guma na biciku.

Nisi pratio temu od početka i bile su neke poruke u koima ja sve lepo obješnjeno pa su potom izbrisane.

Gatti.Gatozza je sve lepo objasnio.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2010, 9:36   #27
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Čišćenje procesora

Citat:
ed_hunter kaže: Pregled poruke
na kompresoru možes da podešavas pritisak, i to nije problem. ja lično nisam imao problema sa izduvavanjem komponenti za desktop računar, međutim na laptopu to nisam primenjivao. ono što ja radim sa laptopom, a i svakom bih to savetaovao je usisavanje. i to raditi svakih par nedelja. uzmem usisivač, zavučem žicu u vent da se ne okreće i izvlačim prašinu. ovo je efikasno ako se radi svakih par nedelja. problem je u tome što se ljudi sete da treba čistiti laptop tek kada se napuni prašine da mu ne pomaže ni usisavanje ni kompresor, nego jedino rasklapanje. boce sa kompresovanim vazduhom su lepo rešenje, ali i skupo. e sada ja sam se nešto razmišljao da li je moguće puniti te boce kompresorom? jel radio to neko nekad?
Kada usisavas, mnogo prasine ode ispod ventilatora, u osovinu!!! Kako da punis bocu pod pritiskom kompresorom???Kako da je otvoris!!!
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kritična temperatura procesora Predrag Stankovic Osnovne komponente 102 4.7.2010 0:44
Poređenje procesora ivanza Zanimljive Web lokacije 0 24.12.2008 16:39
AMD mora da udvostruči udeo na tržištu procesora da bi opstao Beagle Vesti 1 7.5.2008 19:27
Dva ili više procesora u kompu...? pfonihx3 ŠDK - Osnovne komponente 38 3.11.2007 14:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com