Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Tableti i e-readeri

ŠDK - Tableti i e-readeri Saveti u vezi sa kupovinom tablet računara i e-readera

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.9.2012, 20:26   #1
obbywan
Član
 
Član od: 2.2.2009.
Lokacija: Valjevo, pasaluk Beogradski
Poruke: 77
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Samsung ili sta - trilema oko tableta

Planiram da uzmem tablet racunar koji bi mi sluzio za surf, gledanje filmova i slicne stvari. Drugo, ponekad me zaista mrzi da palim racunar da bih nesto brzinski pogledao na Netu a preko mobilnog mi je to komplikovano jer moram stalno da zumiram ekran i sl.
Anyway, moja trilema je trenutno sledeca: razmisljam se i premisljam izmedju sledecih modela

- Telenor Touch Pad - koji je u principu ZTE Light Tab 2 (pokazao mi je lik u Telenor prodavnici kako izgleda kutija i sta pise na njoj)
- Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus
- Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Ovaj Telenor Touch Tab se dobija sa 1990 dinara pretplatom, Samsunzi su nesto skuplji (morao bih da uzmem jaci paket). Ono sto me je zbunilo je podatak da Tab 2 7.0 ima kameru od 2 Mpix dok je kod 7.0 Plus u pitanju 3,2 Mpix. U principu, nije mi to toliko bitno ali opet, kada se nadjes u situaciji da nesto slikas (konkretno, bice situacija kada cu klinca izvesti napolje) zelis da ta slika bude koliko toliko dobra. S druge strane, telefon koji trenutno koristim (Android) ima kameru od 3,2 Mpix, nema blic ni autofokus pa su slike po danu OK ukoliko se slika nesto sto se ne mrda. One vecernje su neupotrebljive.

Koja je vasa preporuka za ove tablete? Znaci, bitno mi je da radi lepo, da ne koci, da podrzava Flash sadrzaje (koliko sam uspeo da vidim, to mogu svi - ispravite me ako gresim). U pocetku nameravam da tablet koristim isklucivo ja a za par meseci cu polako poceti da ga dajem klincu ga igra neke lakse igrice (tada ce imati malo vise od 3 godine i uzasno su mu interesantni ti ekrani po kojima moze da se nesto pomera prsticima ). Kad smo u kolima, na putu, neka gleda crtace.

Znaci, od ova tri navedena modela, vas glas ide za....?
obbywan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2012, 6:26   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Samsung ili sta - trilema oko tableta

A 3G pristup je obavezan? Ili je to prosto zbog kupovine na rate?
Hardverski gledano Galaxy 7.0 Plus je osetno bolji od druga dva, ali ako nisi prinudjen da kupujes preko telenora, bolje juri Google Nexus 7.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Samsung New PC Studio Teniser Programi za mobilne telefone 5 28.5.2013 17:35
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy S II (i9100) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 19 23.4.2012 14:07
Da li SAMSUNG 2263DX ili neki drugi SAMSUNG od 22"? denis-deda ŠDK - Grafika 1 6.12.2008 12:53
Koji je bolji - Samsung m3510 ili Samsung l700? Andyui Aparati i oprema 3 30.11.2008 13:05
Samsung najavio Phase-Charge RAM Kostarum Rex Persia Osnovne komponente 0 11.9.2006 20:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com