Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2015, 12:44   #9601
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Staten Island Summer

Сви смо гледали овакве филмове. Имамо збуњеног и сањивог тинејџера који креће на колеџ, његовог дебељушкастог пријатеља лузера који неће успети у животу и фото-моделе на које су ови бацили очи и покушавају да заврше тај пос`о. Овом првом се допада Ешли Грин још од детињства када му је била бејбиситерка. А ту је негде и велика летња журка на базену.. Заправо се све дешава на базену. Лаган, летњи филм, помало тупав, али на ову врућину... Може!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2015, 17:40   #9602
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dare01 kaže: Pregled poruke
Brestskaya krepost (2010)



Pozdrav svima. Evo da se i ja malo uključim u ovu temu koju inače već dugo pratim. Sinoć pogledao odličan rusko-beloruski ratni film Brestskaya krepost (2010). Film opisuje prve dane nemačke invazije na SSSR i odbranu Brestovske tvrđave, kroz sećanje tada malog dečaka zvanog Sashka Akimov. Ako volite ratne filmove ovaj vas sigurno neće ostaviti ravnodušnim. Veoma realisistično prikazana drama koja se odvijala u tvrđavi. Od mene čista 10-tka i preporuka da obavezno pogledate.

Ovo je stvarno dobro. Gledao sam ga prije bar tri godine, pa mi ipak kad god pročitam nešto o ovom filmu i dalje u ušima odzvanja: Ja krepost...
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2015, 23:16   #9603
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Killer Joe (2011), http://www.imdb.com/title/tt1726669/

When a debt puts a young man's life in danger, he turns to putting a hit out on his evil mother in order to collect the insurance.



Uh! Udareno, bolesno, odvratno, krvavo, odlično, neobično... Kakava zbrka utisaka nakon gledanja ovog čudnog filma!

Gluma odlična, svi glumci su bili odlični, ali je Đina Geršon bila giga-mega-ultra!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
miroslav v (4.7.2015)
Stara 3.7.2015, 21:11   #9604
miroslav v
Novi član
 
Član od: 16.11.2013.
Poruke: 19
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Usual Suspects (1995)

http://www.imdb.com/title/tt0114814/


A sole survivor tells of the twisty events leading up to a horrific gun battle on a boat, which begin when five criminals meet at a seemingly random police lineup.

Film koji je stekao kultni status. Dobra glumacka ekipa i odlican scenario drze paznju gledaoca svo vreme posebno zbog dobro osmisljenog zapleta u radnji (jedan od onih "mind-twisting" filmova). Na IMDB ima ocenu 8.6 a po meni je zasluzio i vise. Film za svaku preporuku ako je neko propustio da ga pogleda ili ako ga niste dugo gledali.
Dovoljno je reci Kajzer Soze...

Poslednja ispravka: miroslav v (4.7.2015 u 14:21)
miroslav v je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 21:13   #9605
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

miroslav v - glavni hronicar kultova devedesetih na SK forumu
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2015, 22:13   #9606
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Prepisao plot sa imdb i adio
malo blesav je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku malo blesav na korisnoj poruci:
miroslav v (4.7.2015)
Stara 4.7.2015, 16:59   #9607
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Gambler - Ne secam se ni kad sam skinuo ovo, vidim cuci na hardu, jos Marky Mark, pa reko da odgledam, uglavnom su mu suplji filmovi, ali zabavni. Ovo je teska bruka, ne znam sto je prihvatio ovaj skript, verovatno zbog para. Definitivno jedan od najgorih filmova koje sam odgledao u zivotu...Sestica sa imdba je prevelika ocena, ovo je neka uboga trojka, ughh...
nexexcalibur je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 23:10   #9608
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Terminator Genisys (2015), http://www.imdb.com/title/tt1340138/



John Connor sends Kyle Reese back in time to protect Sarah Connor, but when he arrives in 1984, nothing is as he expected it to be.

Hm... Putovanje kroz vreme i razne muljačine sa tim konceptom ne pomažu da ovaj "T5" bude bolji film. Sve u svemu: dobri specijalni efekti, šuplja priča, par dobrih fora, prilično akcije. Zaključak: mož' da prođe, ali ništa spec Najbolji deo je ova cica, koja glumi Saru

Što se tiče 3D-a (gledao u Cineplexxu u Ušću)... ništa naročito. Slika je delovalo često mutno, sami 3D efekti su samo par puta bili zanimljivi, titlovi su povremeno gubili fokus. Sve u svemu, i dalje mislim da je bolje odgledati solidan 2D rip na TVu (ili gledati 2D u kinu), nego gledati ovo u 3D bioskopu.

Poslednja ispravka: ZoNi (5.7.2015 u 23:18)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 12:20   #9609
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ta cica je Emily Clark što glumi Daenerys u GoT
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2015, 12:58   #9610
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Aha, nisam znao (GoT sam odgledao samo prvu epizodu, ne sećam se likova).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2015, 0:21   #9611
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Aha, nisam znao (GoT sam odgledao samo prvu epizodu, ne sećam se likova).
ma secas je se, samo nisi povezao jer u got ima svetlu, "plavu" kosu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2015, 11:05   #9612
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spomenik Majklu Dzeksonu (2014), http://www.imdb.com/title/tt1597725/



A local barber in a small Serbian village comes up with an idea to erect a monument to Michael Jackson to attract tourists from around the world. Some locals like the idea others do not. And then we take a special Balkan ride.

Vrlo dobar film, komedija, ali i prikaz lokalne politike u Srbiji danas.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Mac4LiF (7.7.2015)
Stara 12.7.2015, 2:51   #9613
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Return to Sender (2015)
http://www.imdb.com/title/tt2948790/



Film u kome vam sve postaje jasno na samom kraju, kad se ispostavlja da je Miranda osoba duboko istraumirana svojim detinjstvom, a silovanje koje doživljava budi u njoj pravu zver, tako da je rasplet na kraju pravi horor. Iskreno, potpuno sam iznenađen tim krajem, očekivao san nekakav hepiend, prosto navijao za to.
Ne bi me čudilo da je scenario baziran na istinitoj priči.
Prilog je za Return.to.Sender.2015.BRRip.XviD.AC3-EVO
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Return to Sender (2015).zip (22,7 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (12.7.2015 u 20:57)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Mac4LiF (14.7.2015)
Stara 12.7.2015, 21:33   #9614
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kill the Messenger
Коначно филм као антипропаганда Влади САД-а. Истина, могло је уверљивије у неким сегментима, али Џереми Ренер је одглумио изузетно, уневши се у улогу максимално. Истинита прича је добро представљена и филму даје неопходну ширину са свим нуспојавама чепркања по истини, што се види када боцнете CIA-у и Владу САД-а. А онда се види и шта ти следује када искусиш “слободу говора”.

Филм је због овога био потцењен, па и цензурисан (чак је и сада донекле) у време изласка, па и у биоскопима, за разлику од оног пропагандног чудовишта званог American Sniper. Дакле, велика препорука за овај филм.
Оцена 9/10.

Insurgent
Одличан наставак. Први део ми се доста свидео, а и наставак је одличан. Пуно акције (пуцање пре свега), романсе и размишљања кроз цео филм. Занимљиво је да је овај филм, генерално, по својој причи (можда мало и ликовима) сличан серијалу филмова The Hunger Games, The Maze Runner и филму The Giver (иако је најтањи по квалитету од наведених).

Крај филма ме фасцинирао, ко би рекао да ће бити онако...Једва чекам наставке, а Шејлин Вудли је мед. Елем, велика препорука.
Оцена 8/10.

Good Kill
Не може, очигледно, без америчке пропаганде, међутим иако би се ово можда и могло назвати American drone (или нешто слично), ипак пилот показује много више емоција над злочинима (које чини, замислите, зарад “демократије”) него Крис Кајл који се јавно хвалио колико је људи побио.

Овде је ствар другачија, а све што пилот чини, утиче на његову психу, јер зна шта чини – чини екстремно лоше ствари. Истина, има и оспоравања поступака америчке власти од стране једне девојке у филму, што ћете видети у њеним критикама, али је и даље присутна празноглавост плаћеника који су у војсци да би САД бранили од тероризма, уао, ма “браво” за њих.

Елем...да не дужим – ово је као филм, одлична ствар, са добрим заплетом, добром глумом (и слатким глумицама), али ако гледам сваки сегмент филма, што иначе увеч чиним детаљно, онда нисам заобиошао сегмент пропаганде.
Оцена 7,5/10.

The Guest
Добар филм који пружа довољно. Почиње сасвим мирно, па се пред крај претвара у буру акције, али ни тада превише и то је оно што ми се свиђа – нема претеривања, док је прича иза угла одлична.
Оцена 7/10.

Остали филмови које сам гледао:
Spoiler za Остали филмови:
Dumb and Dumber - Веома чудно, али иако сам мислио да ћу умирати од смеха, то се сада није десило, за разлику од прошлог пута...Не могу да се сетим јесам ли писао рецензију за овај филм на овом форуму, али и ако јесам – сада је мало другачије. Можда је од умора због учења, можда не, али филм иако доста смешан и доста добар, сада ме није одувао као 1. пут када сам плакао од смеха. Посебно у односу на 2. део, ово је савршенство.
Оцена 7,5/10.

The Cable Guy - Нисам нешто одушевљен филмом, али је гледљив. Има тужну причу главног лика, као и мало црног хумора. Да не дужим – ако волите Џима и његов лудачки хумор, волићете и овај филм.
Оцена 6/10.

The SpongeBob Movie Sponge Out of Water – Скоро цео филм је цртани филм, а не CGI. Друго, не волим ову цртану серију, иритира ме, али сам филм одгледао из радозналости. Треће, прича, радња и све остало је ту и тамо. Има по која форица, voiceover је чудан, а Бандерасу је баш легла улога. Нема места опису превише, а ја сам умерено задовољан виђеним...не бих баш могао препоручити, иако би могло проћи.
Оцена 5,5/10.

SmallSoldiers - Дечји филм који сам као мали гледао донекле, па се сетио да одгледам јуче, у своје 23 године и утисак је половичан - занимљиво осмишљен филм, са добром причом, лошим сценаријом и лошом глумом. Деци ће се ово свидети, али зрелијим особама...како коме. Било ми је док је филм одмицао мало теже да га пратим, јер је превише дечје...тако да је и оцена половична.
Оцена 5,5/10.


Poslednja ispravka: Romantic (13.7.2015 u 11:53)
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2015, 22:02   #9615
NOTTINGHAM
Član
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 326
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 152 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne znam kako mi je promakao ispod radara,jer sam mislio da sam pogledao sve takozvane "kitchen sink" filmove sa ostrva.Ali ovaj sportski-drama film me iznenadio u najpozitivnijem smislu..Old school ali je "mrak" film.Pravi Britanac starog kova sa pedigreom i manirima.Recommended
http://www.imdb.com/title/tt0057578/...?ref_=tt_ov_pl
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	MV5BMTI0MTkzNTAwMF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjEyMTU1MQ@@._V1_SY317_CR6,0,214,317_AL_.jpg
Viđeno:	27 puta
Veličina:	14,8 KB
ID:	52676  
NOTTINGHAM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2015, 11:54   #9616
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Ne može, očigledno, bez američke propagande
Pa, ti onda gledaj ruske, kineske ili indijske filmove, ako ti smeta američka "propaganda" u američkim filmovima I mislim da je dosta tog ubacivanja politike u komentare filmova...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Debeli (13.7.2015), Game fever (14.7.2015), goranmax (13.7.2015), Sh0m1 (25.7.2015)
Stara 13.7.2015, 12:05   #9617
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Pa, ti onda gledaj ruske, kineske ili indijske filmove, ako ti smeta američka "propaganda" u američkim filmovima I mislim da je dosta tog ubacivanja politike u komentare filmova...
Ne bih se slozio, ako film ima politicku notu koja jednostavno ne stoji filmu, onda to svakako treba pomenuti. Ja mislim da je takodje dosta i komentara tipa, "ako ti se ne svidja ovo, predji na ovo". Ne znaci da je film los ako ima propagande u njemu, ali ako ne stoji onda jednostavno ne stoji. Za razliku od ruskih filmova recimo (od kojih jako puno kritikuje danasnje rusko drustvo i prikazuje tezak zivot obicnih ljudi), Holivud, kao i Kineski filmovi, su prepuni i prenatrpani patriotksim sadrzajem koji ume da smori....gura se u svaku poru normalnog filma, tamo gde mu jednostavno nije mesto i moze da unisti ceo film.
Ali se slazem sa tobom u jednom: nije svaki Holivudski film propaganda, a neki komentatori na ovom forumu ga vide i tamo gde ga nema.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
filpan (15.7.2015)
Stara 13.7.2015, 12:47   #9618
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Verovatno je La Grande Vadrouille najpoznatija komedija Luj de Fina iako su kod nas bili popularni drugi njegovi filmovi. Odavno su prestali da prave ovakve filmove i da ovoliko ulazu u njih (ne racunam na plate glumaca) a sve je manje komedija koje imaju neku pricu.
Necu oceniti film jer sam ga gledao pre 20 godina i zbog toga bih bio subjektivan. Na svakih par godina pogledam ovaj film i jos uvek je zanimljiv.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	a.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	55,0 KB
ID:	52677  
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2015, 13:20   #9619
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Furious Seven



Први део овог серијала је био прилично кул,а захваљујући квалитетној глумачкој постави чак и каснији делови су били подношљиви. То је случај и са овим у којем смо се, нажалост, опростили од Пола Волкера.

Не знам да ли планирају нови део, али било би добро да се врате тркама а да "моћни ренџери" моменти остану у прошлости. Но, са оним што су имали, нека добије прелазну оцену.

Insurgent



Гледао сам и први део, што да не и други. Још једна списатељица, дистопија, ниво естрогена ће вам гарантовано порасти, готово је неподношљив. Први део је био релативно инфантилан, овај је већ прави девојачки, нешто између Твајлајта и 50 нијанси сиве (минус "садо-мазо", ако се она "безалкохолна" варијанта може тако уопште назвати).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
filpan (15.7.2015)
Stara 13.7.2015, 19:40   #9620
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

It Follows - Cuo sam neke price da je u pitanju horor godine, odgledao i stvarno mislim da nisu u pravu. Sasvim prosecan horor flick, samo za fanove zanra rekao bih...

True Story - Gledam da li je izaslo nesto na kat-u, naletim na ovaj film, Franko i Hill u duetu, reko mora da je interesantno, jos vidim dobra ocena u komentarima...Medjutim, film po istinitoj prici, ova dva glumca su totalno pogresno izkastovana i eto ga recept za los film. Rekoh sebi posle Foxcatchera da necu gledati filmove po istinitim dogadjajima i ovo je samo potvrdilo taj stav (eto nisam obracao paznju). Preskociti!
nexexcalibur je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com