Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2018, 20:20   #81
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Citat:
night kaže: Pregled poruke
Jos skidam....
Trebao sam ja tebi pomoci

Inace sam skroz zaboravio (u DEMO-u) na onaj los trip da nemas slobodu voznje?! Vozis kao invalid, vredja mi celokupan sistem za drajving Jbt...kao ides levo/ desno - a on te vraca..
Recite mi da ima opcija free ride u misijama...

I posle drugog prelaza MAFIA III, i solidne voznje sa perfektnom muzikom, sad treba da sednem u auto iz luna parka?!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2018, 20:56   #82
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Trebao sam ja tebi pomoci

Inace sam skroz zaboravio (u DEMO-u) na onaj los trip da nemas slobodu voznje?! Vozis kao invalid, vredja mi celokupan sistem za drajving Jbt...kao ides levo/ desno - a on te vraca..
Recite mi da ima opcija free ride u misijama...

I posle drugog prelaza MAFIA III, i solidne voznje sa perfektnom muzikom, sad treba da sednem u auto iz luna parka?!
Ovako nešto?

https://www.youtube.com/watch?v=Uw44sj0iTmc
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Shonkas (6.3.2018)
Stara 6.3.2018, 21:57   #83
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Da budem iskren ja vise volim da ostavim voznju ignisu, dok ja uzivam u okruzenju i da saltm kroz radio numere, jedna od boljih stvari u ovoj igri.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Leonida (7.3.2018)
Stara 7.3.2018, 0:54   #84
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Cim sam prihvatio realnost, prica pocinje da me uvlaci u igru...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2018, 23:55   #85
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Cim sam prihvatio realnost, prica pocinje da me uvlaci u igru...
Detalji,teksture....mnogo fino odrađeno

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku night na korisnoj poruci:
Shonkas (9.3.2018)
Stara 13.3.2018, 1:38   #86
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Report: The pirated version of Final Fantasy XV runs faster/better than the Steam version

Citat:
In conclusion, the pirated version of Final Fantasy XV runs better than the Steam version.
We don’t know whether this is due to the Denuvo anti-tamper tech or due to optimization issues that can be resolved via a future patch.
The point is that the pirated version has significantly less stuttering, loads way faster, and runs better/faster as it is not plagued by the unoptimized scenes that we’ve witnessed in the Steam version!
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 8:56   #87
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Fun fact: krivac za to je Steam API i njegova losa implementacija od strane Square Enix-a.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2018, 9:59   #88
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Kako god da se okrene drmr je uzrok lol i naravno vec standardna nesposobnost SE da jednom urade stvar kako treba a da u isto vreme ne urade i jednu stvar lose.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2018, 3:36   #89
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Au ljudi sta je ovo???

Probao demo, tutorial radio savrseno (ali ajde, zatvorena prostorija pa mozda zato)

Ali zato cim krene New Game (posle onog malog uvoda na pocetku)....Nevidjeni Slideshow.

Nisam uspeo previse da cackam i da podesavam jer je igra jednostavno odbijala da krene normalno, jedva sam izasao u Win, radio je u pozadini jos neko vreme dok se konacno igra nije ugasila nekako....

Pa nije valjda toliko zahtevna, cak i taj Hairworks? Svi kazu savrsen port kad ono...... Moguce da je do mene, pokusacu malo da procackam podesavanja, ali se ne secam da je neka igra zadnji put ovako uzasno radila, cak i na maksimumu.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2018, 23:26   #90
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Uf, resio nekako, nisam video onu simulaciju trave na kraju....TAA u kombinaciji sa tim ubija FPS
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2018, 15:41   #91
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Da...meni 'original radi nesto bolje...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2018, 20:14   #92
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Da...meni 'original radi nesto bolje...
Isto i kod mene. Doduse, pogasena vecina Nvidia zezalica (ostavljen samo TAA).
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2018, 22:53   #93
0gold
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2010.
Poruke: 1.295
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 163 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Pogledao sam Kingsglaive i Brotherhood i nakon 8h igranja moram samom sebi priznati da je igra smeće i da igram na silu jer ima FF u naslovu.

Side questovi su teški užas, kao najgori azijski f2p mmorgp od pre 10 godina.

Odlična grafika i zvuk, sistem borbe mi je OK. Sva sreća pa sam pogledao film i anime od 5 epizoda da nije njih ne bih ni ovih 8h izdržao.

Da li vredi da stavim easy i igram samo main kvest ili ću biti previše slab za to?
I da li će kasnije main kvest postati zanimljiviji? Sada idem po grobnicama. Za sada mi je i main kvest očajan.

Koji moj su pravili open world, daj lepo linearne mape sa dobrom pričom kao do sada i na kraju daš lepo ogromnu open world zonu za grindanje svega živog i to je to. Što su morali toplu vodu da izmišljaju...
0gold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 0gold na korisnoj poruci:
Shonkas (29.3.2018)
Stara 29.3.2018, 8:17   #94
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Ako si jedva izdržao 8h, bolje odustani i igraj nešto drugo.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
0gold (30.3.2018)
Stara 29.3.2018, 10:39   #95
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Citat:
0gold kaže: Pregled poruke
I da li će kasnije main kvest postati zanimljiviji? Sada idem po grobnicama. Za sada mi je i main kvest očajan.
Ovo se pitam od pocetka igre... Igra ima svoje momente, ali ....
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
0gold (30.3.2018)
Stara 29.3.2018, 11:12   #96
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Moram da se slozim sa ovom prethodnom recenzijom. Ne bih bas rekao da je totalno smece, igra je dobra....ali dosta losija od ocekivanja (pogotovu posle toliko pohvala)

Borba OK, svet i grafika predivni. Fino preneta atmosfera nekog izleta sa drustvom. Ali nakon 8 sati igra pocinje bas da smara i nervira. Ne toliko da bi ja licno prestao sa igrom ali jeste blizu Igra pocinje odlicno i zanimljivo i onda kao hladan tus. Vestacki produzena sa potpuno bespotrebnim kvestovima (jurnjava po grobnicama), sporednjake bolje da ne pominjem (jako lose). Prica donekle zanimljiva ali potpuno konfuzna i nelogicna u nekim delovima (cak i za FF naslov). I to nema veze sa time da li ste upoznati sa filmom ili anime serijom koji bi trebalo odgledati pre toga (odgledao sam sve)....Vec potpuno nelogicne alijanse, situacije, scene itd. veze sa vezom nema. Drama radi drame.

Sve u svemu, OK igra ali poprilicno razocarenje za sada.

Isto planiram samo glavni kvest i mozda one misije za kola (zbog nadogradnje, inace i te misije su nevidjeni uzas). Za sada nemam nikakvih problema sa glavnim kvestom, imam dovoljno levela, mada sam u pocetku radio dosta tih sporednjaka. Nisam siguran kakva je situacija kasnije. OK je za sada, krece malo zanimljivije....ali i dalje potpuno razocarenje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
0gold (30.3.2018)
Stara 29.3.2018, 11:40   #97
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Ja sam stigao do chaptera broj 8 i dalje nisam nastavio jer me uopste ne vuce da igram...cak me je i onaj nesrecni XIII vise vukao da igram nego ovo cudo, previse grindanja, prica je prilicno meh a i likovi takodje...likovi u XIII su bili daleko zanimljiviji....side questovi su dosadni i (gotovo) svi se svode na odvezi se do lokacije ubi ili nadji nesto i vrati se do quest givera.

Svet je lepo dizajniran, voznja kola/ jahte je isto ok, combat je zanimljiv mada mi je trebalo vremena da se naviknem, ost je najbolji deo igre. Rrealno vise su vremena ulozili u ono kuvanje i recepte za iste nego u samu srz igre...moram recim da mi je ovo i verovatno naj losiji FF koji sam igrao.

Verovatno cu ga zavrsiti jednog dana...mislim da ima 15 chaptera ili tako nesto a ja sam na 8/15...uglavnom razocarenje, nadao sam se da ce posle one slabe XIII biti bolji ali...oh well
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
0gold (30.3.2018), Ichigo222 (8.4.2018)
Stara 29.3.2018, 12:32   #98
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Napomenuo bih samo da je ovo igrano na ps4 u vreme kada se originalna igra pojavila pa zato ne sadrži opise DLC-jeva koji su u međuvremenu izašli, ali mislim da to ne bi mnogo promenilo moj konačni utisak jer se oni igraju tek kad se igra pređe.


Pređoh posle nekih 45 sati, a moglo je i za 30 da sam radio samo glavnu priču.
Šta reći, ovo je po meni možda najlošije ispričana priča u celom serijalu. A takav potencijal!
Posle buđave XIII-ice i 10 godina razvoja očekivao sam mnogo, ali ono što je isporučeno je ništa više od običnog proseka. Tehnički, igra je sjajna. Ali u
serijalu koji se oduvek prvo fokusirao na storytelling pa na sve ostalo, priča je ubedljivo najlošiji element. I to zato što je tako NEKOHERENTNO ispričana.

Open world koji je uveden čini bezmalo 70% igre a ostatak je klasični linearni koncept iz prethodnih delova. Problem je u tome što su sva bitna dešavanja, razrade i obrti smešteni u ovom linearnom delu, dok open world deonica ne nosi ni 20% glavne priče i služi samo za side quest-ove, hunt-ove i levelovanje.
A što se side questova tiče, spadaju u najgori fetch-grind ikada smišljen. Sakupi mi 5 crvenih žaba, pa 5 žutih žaba, pa ubij 5 vuka, pa moj ortak je zaboravio povreće na farmi jel možeš da doneseš umesto njega i tako dalje, u nedogled.

Jedino sam zaista uživao u huntovim-a zato što mi se borbeni sistem dopao. Mada i tu ima nekih nelogičnih odluka u dizajnu, recimo, nervira me to što se ne može uzeti više huntova odjednom, pa tako svaki put mora iznova da se ide kod npc-a po novi hunt čak iako su neki od njih geografski veoma blizu tako da ima i dosta backtracking-a.

Borba nije potezna i dosta je uprošćena nego u prethodnim delovima, da ne kažem svedena na button meshing, mada sve to prilično atraktivno izgleda.

Open world mi je bio interesantan prvih 15-20 sati igre, ali kada sam video da više nema šta da mi ponudi (osim prelepog dizajna) krenuo sam sa pričom i iznenadio se koliko sam bio overlevel-ovan. Do kraja bukvalno nisam ni jednom poginuo, niti su mi glavni bosevi pravili problem.

Eh sad, da se vratim još jednom na priču.
Uveden je sistem dijaloga poput zapadnih rpg-jeva ali on je potpuno nerelevantan. Sve što kažete nema nikakve posledice po priču, možete da izaberete šta želite ali će ishod uvek biti isti. I npc-jevi ne reaguju nešto posebno na vas, osim vaših pratilaca.
Mnogi bitni događaji za samu priču su dati u vidu kratke rečenice na loading screen-u, ili u kratkoj objavi na radiju ili su potpuno izbačeni iz igre. Priča ne samo što je nekoherentna, nego se ni ne trudi da objasni šta se dešava u pozadini.

Tako u jednoj sceni pregovaranja moj lik, Noktis, i ta kancelarka počeše priču o nekim kovenantima a ja samo blenem u prazno jer nemam pojma o čemu pričaju. Očigledno je moj lik prilično dobro upoznat sa temom jer nema problema da odgovori na pitanja kancelarke ali s obzirom da igram iz njegove perspektive, očekivao bih da mi igra donekle da neko objašnjenje. Ali ništa od toga. Možda sam ja igrao kao slepac ali nisam našao nikakav info ili kodeks o likovima i događajima, sve što o lore-u postoji strpano je u par knjižica koje su razbacane po svetu i koje obično sadrže po 2-3 rečenice, a veoma lako ih je prevideti.
Da biste ispratili šta se sve desilo, potrebno je da odgledate film Kingsglaive: Final Fantasy XV, mini seriju Brotherhood: Final Fantasy XV, i kupite dlc-jeve koji objašnjavaju šta se desilo sa vašim likovima tokom glavne priče.

Mnogi likovi su potpuno upopašćeni jer njihovi motivi za ono što rade nisu dovoljno ili uopšte objašnjeni. Služe samo da ponesu priču dalje, bez ostavljanja bilo kakvog emotivnog traga na vas. I sve deluje nekako iscepkano, zbrzano.

Pošto se ovaj post pretvorio u skoro potpuni hejt reći ću i par stvari koje su mi se veoma dopale:

- svet je prelep, ali stvarno, STVARNO prelep, i mnogo vremena sam potrošio na vožnju i razgledanje pri čemu sam celo vreme slušao muziku iz prethodnih FF delova koja se može pustiti na radiju automobila.
- glavni lik. Jeste da je preslikani Sas'ke ali do kraja igre mi je prirasao srcu. I nije bio toliko iritantan u početku koliko neki drugi protagonisti iz prethodnih delova.
- Soundtrack otkida. Svaka čast na izboru kompozitora.
- Borba je dobra. Nikad nisam voleo poteznu borbu iz prethodnih delova tako da mi je ovde super legla.
- Izgled Summons-a, tj. Astrala. Jeste da su 90% skriptovani ali su EPIC do kostiju.

Ukratko, moj utisak je da ovo nije baš dobra open-world igra jer danas ima mnogo igara koje sve to rade bolje, a nije ni dobra FF igra jer je puno bitnih stavki koji čine ff zapostavljeno ili potpuno napušteno zarad open segmenta igre. Shvatam da su hteli da odrade nešto novo i da približe serijal zapadnoj publici ali to je po meni jako traljavo odrađeno, bez potpunog razumevanja šta je zapadnoj publici zapravo interesantno.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (29.3.2018 u 12:49)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
0gold (30.3.2018)
Stara 30.3.2018, 10:35   #99
0gold
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2010.
Poruke: 1.295
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 163 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Hvala svima na odgovorima. Obrisao sam igru.
Nemam više vremena kao nekada tako da neću da igram lošu igru samo zbog imena i dobre grafike-muzike.
0gold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 0gold na korisnoj poruci:
Shonkas (30.3.2018)
Stara 8.11.2018, 9:13   #100
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.151
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.054 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Final Fantasy XV

Final Fantasy XV Director Resigns, Most DLC Cancelled



The End za XV...nista neocekivano


Edit:



Citat:
Square Enix has confirmed that the PC production has been cancelled, meaning that we won’t be getting anything new on the PC (apart from the Ardyn DLC). This means that the possible ray tracing reflections are not going to happen. This could also mean, since the PC production has been officially cancelled, that the promised modding tools, Vulkan API and DLSS support will not be coming to the PC version. The Ardyn DLC is planned for a March 2019 release.

Poslednja ispravka: Exia (8.11.2018 u 10:50)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Final Fantasy VII (remake) TearDrop Role-Play 71 8.3.2024 22:58
Final Fantasy XIV (OB) Ledenostenac MMORPG igre 0 2.9.2010 16:39
Final Fantasy XIII donator99 Konzole 13 27.4.2009 2:35
Famitsu TOP 100 M.C. Konzole 4 27.4.2008 20:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com