Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2012, 19:54   #1
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Problem sa wireless-om i pojacivac signala

Поздрав свима, имам следећи проблем. Качим се на комшијин (црногорски) адсл бежични нет за који ми је дао шифру. Сигнал је слаб (око 2 цртице) али довољно да се накачим и видим шта ме занима. Међутим од пре неког времена долази до проблема које не знамо како да решимо. Наиме лаптоп са ког се качим пронађе мрежу, пише да је конектован, али ми уз две цртице стоји и знак упозорења (онај мали жути троугао). У доста случајева се дешава и да не може да се накачи.

Када одрадим troubleshoot најчешће ми избацује: wireless network connection doesn't have a valid ip configuration

У питању је Леново г570 са 4гб, а користим Вин 7 64бит ultimate.

Проблеми почињу од тренутка кад је комшија мењао шифру и поставио ограничење за 10 корисника. Нову шифру ми је дао, пар дана је било ок, а онда крећу прави проблеми.

Оно што је интересантно је да сам се данас накачио са другог лаптопа (пар година старији ThinkPad са Win XP ) и не само да се качи без проблема него и са веће удаљености, а истовремено са мог опет неће. Био бих вам јако захвалан на помоћи јер се поломисмо да провалимо шта да радимо...


Друга ствар се тиче антене или појачивача сигнала. Пошто сам потпуни лаик, занима ме на који начин могу да појачам сигнал. Претпостављам да може преко неке усб антенице, па бих вас молио за савет и по овом питању. Хвала
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa wireless internet konekcijom PeTkO Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 4.1.2012 16:29
Problem sa Wireless tastaturom ogisa94 Ostale komponente 3 31.12.2011 12:52
Problem sa konekcijom na wireless MrDzeri Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.2.2011 16:40
Veliki problem sa Transcend plejerom - Sennheiser sluške ne rade a druge rade kefalo Zvuk na računaru 7 3.2.2011 23:45
Problem sa Wireless karticom maximusbrut Kvarovi 2 2.4.2010 18:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com