Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2008, 2:50   #1
Byk.
Novi član
 
Član od: 28.5.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Da li neko može da pomogne... da da neki savet

Kao prvo zdravo svima vama ovde i srry sto otvaran novu temu,ali neznam u koju sobu da udjem i obratim se za pomoc..savet,misljenje


da nesmaram

zeleo bih neko da mi malo pomogne i po mogustvu da neki savet
komp mi je star 6meseci,(vista mi je dala ocenu koliko se secam 6)
microsoft mi je skucao pc pre 3 nedelje jer sam ukljucio (citaj ne ja nego lik pametnjakovic iz SBB a) automatic updater a ja naravno nemam original cd...inace citajuci ove vase teme(mnogo ih ima) skino sam gold memory i memtest ali kako to funkcionise,nebih znao reci.....
e,sad je sve opet nazovimo norm (mada juce mi se pojavio o5 problem za explorer i za tog dr wytson ili kako god vec) i ja razmisljam o zastiti od gamadi.

ko zna i hoce neka malo pomogne

Koristim
AVAST PRO
Spyware doctor
spybot search and destroy
tune up utilities 2008
reg cure
ad aware se
zone alarm

od pre nekog vrm osim tog(zapamtio sam ga ) dr wutsona,(2put mi se pojavio)imam nesto sto mi se neki put,tacnije svaka 2 3 restartovanja-gasenja pojavljuje
to pise ovako nekako

DOESDE-1.EXE-DLL INITAIALIZATION FAILED

a kad ga upalim,neki put se pojavljuje

YOU HAVE INSTALLED WINDOWS NT INTO AN EXISTING WINDOWS 3-X DIRECTORY
1 MIGRATE WINDOWS 3XWIN.INI AND CONTROL.INI
2 MIGRADE WINDOWS 3X PROGRAM MEANAGER GROUP

????????????????????????
naravno nemam pojma o cemu je rec
a zone alarm(koji jos nekontam skroz) ,mi izbacuje neki put isto tako to,+ mi kaze da li dozvoljava njegovo konektovanje na net...


ako sam vas udavio(nije mi bila namera) ****** kad se bas nerazumem u ove neke stvari
zato imam problem sa filmovima...imam bs pro,power dvd i mv2player plus...i nemogu recimo fulskrin neki put....takodje igrica PES2008 mi se izbaguje posle par tekmi,i to tek tako......a kod ortaka koji ima slabije komponente radi ok(igram recimo need 4 speed pro sve na hi i nesecka??!!)
nadam se bilo kakvom savetu...jer bih stvarno zeleo da znam sta se desava


koristim xp sp2(hteo sam vistu ali imam neka losa iskustva snjom,i neke preporuke da nije jos zavrsena...)......TAKO DA ako neko zna pomoc,savet za nesto od ovih problema sa kojim se ja suocavam,tipa neki test,neeesto....



HVALA UNAPRED
Byk. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 8:54   #2
taki
Novi član
 
Član od: 8.6.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Koliko sam ja shvatio tebi je majklsoft srušio sistem?!Ta poruka mi ne liči kao da je od windowsa iako ja baš nisam stručnjak.Probaj skinuti par puta test file za AV programe pa ćeš se uveriti da je Avast! šupalj kao sir.Uzmi na trial perijod KIS 2009, pa ako te posluži toplo ti preporučujem da ga kupiš.Pređi na Ad-aware 2008.Verzija SE više nema update.probaj CCleaner.Odličan, a besplatan.Čisti registar i ubrzava sistem.To bi bilo to od mene.Nadam se da sam ti nešto pomogao.

pozz...
taki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 15:36   #3
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Citat:
YOU HAVE INSTALLED WINDOWS NT INTO AN EXISTING WINDOWS 3-X DIRECTORY
1 MIGRATE WINDOWS 3XWIN.INI AND CONTROL.INI
2 MIGRADE WINDOWS 3X PROGRAM MEANAGER GROUP
Da li si ti pre ovog xp-a imao vistu? Da li si formatirao disk kada si instalirao xp? Ovaj DOESDE-1.EXE je verovatno neki malware koji je izgleda delom obrisan. Probaj start->run->msconfig pa vidi da li se negde pojavljuje u startup-u, ako ga ima samo ga odcekiraj (ne moras da restartujes komp odmah).

@taki

Odakle tebi to da je avast supalj? Koji su ti testovi koji pokazuju da je on supalj? Avast je na mnogim testovima pobedjivao ostale antiviruse, pa i samog kasperskog, pogledaj ovo http://www.av-comparatives.org/seite...se_2008_05.php
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 15:40   #4
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Imas toliko djubreta na kompu da je to strasno...

Formatiraj to sve i instaliraj svez sistem i instaliraj samo jedan kompletan security paket (BitDefender ili tako nesto). To te kosta ali ovo petljanje sa raznim paketima ti samo pravi vecu stetu nego korist.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 15:46   #5
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Moja preporuka je da predjes na Kaspersky Internet Security 2009 a da batalis sve gore navedene programe!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 15:48   #6
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Imas toliko djubreta na kompu da je to strasno...

Formatiraj to sve i instaliraj svez sistem i instaliraj samo jedan kompletan security paket (BitDefender ili tako nesto). To te kosta ali ovo petljanje sa raznim paketima ti samo pravi vecu stetu nego korist.

Slazem se sa tobom! Najbolje je da formatiras pa kako kaze genius da ubacis neki normalan program!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 16:24   #7
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Prvo, da opisemo sta rade gold memory i memtest. To su programi za testiranje ispravnosti RAM memorije. Obicno se narezu na flopi disk ili CD i sistem se butuje sa njih. Razlog je da je na taj nacin jedino moguce da se memorija kompletno i tacno istestira. Da ne ulazimo previse u opise tipa sta, kako i zasto. Tako nesto se obicno radi kada se sumnja na ispravnost memorije jer dolazi do zamrzavanja sistema, iznenadnih restarta sistema i sl. Recimo i ovo, naprimer, ploce tipa Biostar imaju u biosu integrisan memtest za takve poslove.

Ono sto tebi pokazuje sistem je da je nesto zabrljano pri instalaciji XPa. Pretpostavicu da se desilo sledece jer mi na to lici: pri instalaciji samog XPa kada je trazeno dali da formatira disk ili da ostavi postojeci sistem odabrano je da se zadrzi postojeci sistem. Time je ostalo dosta toga od instalacije Viste i sada se sistem "buni". Na tom koraku treba da se odabere da se izvrsi formatiranje diska jer se sa tim postupkom brisu svi podaci sa samog diska, tacnije particije na koju se instalira XP ( to je obicno C particija). Dakle, resenje je ponovna instalacija samog OS sa obaveznim formatiranjem diska. Druga mogucnost je da je sam instalacioni disk za XP ostecen. Tu treba da se nabavi novi instalacioni disk. Dakle, ako nisi siguran kako se sve ovo radi pronadji nekoga ko zna i da odradi posao kako treba. Ova pretpostavka jje data na osnovu onoga sto izbacuje sam sistem i onoga sto je napisano o stanju pre zadnje instalacije.

Naravno, posle instalacije OS treba da se instaliraju i drajveri za maticnu plocu, grafiku, zvuk i sl. Pozeljno je da se to odradi sa sto novijim drajverima. Potom staviti neki od codec packova koji ce obezbediti normalnu reprodukciju svih audio i video formata, pa potom programi i sl. Standardna procedura sve u svemu.

Sto se tice samih programa za zastitu, nisu losi koliko gornji postovi pisu . Licno, koristim slicnu konfiguraciju kod mene na kompu ( samo mi je firewall Commodo, pre sam imao isto ZA, i koristim free verziju avasta). Moguce je da bi neki integrisan program bio nesto laksi za upotrebu ali ni to sto imas nije toliko lose da bi ga neko otpisao tako lako. Ono sto treba da znas je ovo: najbolja zastita tebe i tvog kompjutera si ti sam. Ako ides po sajtovima koji su poznati kao sajtovi na kojima je gomila spyware, virusa i trojanaca, nece te spasiti 100% ni pomenuti programi. Svi oni u krajnjem slucaju kasne za najnovijim verzijama virusa i sl bar nekoliko sati. Kod mene nijedan virus nije se pojavio na komjuteru u zadnjih godinu dana a da ga nisu registrovali programi koje imam na sistemu. Jednom se desilo jer sam ja dozvolio da se pokrene jedan program verujuci da je u pitanju false positive, a pokazalo se da nije. I tada sam se mucio da obrisem VirtuMonde sa kompa, sta da ti kazem, gadna situacija . Ali oopet, to je bila moja krivica a ne programa.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 19:09   #8
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Da bi znao koji sajt ne valja(mada je to lako zaključiti) instaliraj Web Security Guard za Firefox.
www.websecurityguard.com
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 20:04   #9
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Da li neko može da pomogne... da da neki savet

Ili Mcafee site advisor
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 16:12   #10
Byk.
Novi član
 
Član od: 28.5.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

ovako...
imao sam vistu..drugar mi je instalirao ali zbog bagova nekih bio mi je covek koji inzenjer ili tako nesto za kompove i instalirao mi je xp.posle 2 meseca microsoft mi je zamalo oborio sistem jer je bio ukljucen windows update i ja nisam prosao ginius-za prijavljivanje
ONDA JE ON PONOVO DOSAO i instalirao mi je OPET XP ali ostavio mi je particiju D(tu sam imao i sada imam neke moje fajlove,tj slike muzika i tako te stvarcice)
i pre mozda mesec dana krenuo je da me smara ovaj doesde
............


poslusao sam savet od moderatora i nasao sam ja u start-run,odcekirao sam ali nemogu da ga izbrisem....tj kaze da je zauzet ovaj program iliti da se koristi....
i o5 mi se pojavljuje.....
i cifmon neki od skora takodje...
i sad sam se smorio...jer moguce da ja opet treba da reinstaliram winows ili....
jer OS je star recimo mesec ipo...i ponavljam on je samo prebacio particiju d,odnosno sacuvao...a u njoj su mi bile neke slike i moji foldri......i ja mislim da je neki malware ali....neznam
zato sam ovde da vidim jel neko ko je ipak pametniji moze da mi pomogne

@vasiljevic
neke stvari sam znao neke ne....kapiram ja da on mene zavisi gde idem i po kojim sajtovima se muvam ali cista sam stavio ove programe da znam jel su ok,,,sta mislite o njima i to
e sad ponovo...to formatiranje diska to neznam kako ide,ja mogu da o5 zovem ovog lika(citaj njemu dajem kintu) i da mu kazem aj mi o5 podigni OS i formatiraj disk ali ja cu mu o5 reci SACUVAJ MI STVARI SA PARTICIJE D i po toj nekoj logici o5 cu imati moguce probleme....
takodje ima jos par "cudnih: stvari ali i to je sve pitanje zbog ceka i sta...yipa ikonice su mi se odjenom povecale na taskbaru...nije hteo jedan cd da ucita uopste ko da nisam ni ubacio.........

stvarno sam u teskom zbunu i tesko da znam sta je pametno ciniti...
hvala svima na ovim nekim savetima,misljenjima..
Byk. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 16:24   #11
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

Skeniraj kompjuter iz safe moda (drzis F8 prilikom starta i onda odaberes safe mode), to bi trebalo da ocisti sve napasti. Ako i posle toga imas probleme i odlucis da reinstaliras windows, lepo uzmi i skloni sve fajlove sa sistemske particije, prebaci ih na drugu, ili ih narezi i onda kazi tom liku da obavezno formatira (pozeljno je u ntfs). To sa velikim ikonicama je verovatno neki malware, posle skeniranja ces mozda morati sam da povratis prethodnu velicinu, ali posle nece biti problema.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 18:09   #12
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

To sto je ostavio D particiju nije nesto sto je cudno. Ja to radim svaki put a verujem i najveci broj ljudi na ovom forumu. Na njoj drzim razne licne podatke ko i ti ( muzika, filmovi, instalacioni programi i sl). Dakle, to nije neki veliki problem. I nebi trebalo da bude. Za svaki slucaj proveri celu particiju D sa antivirus programom i brisi sve sto prijavi, ako prijavi da ima necega.

Sad, pitanje opet je ovo: dali je tacan naziv toga sto se buni cifmon.exe ili cftmon.exe? Ako je u pitanju cifmon.exe tada je u pitanju tada je u pitanju trojanac, bar ga tako tretira Kaspersky, verovatno i ostali. Ako je cftmon.exe tada je u pitanju windows proces i on je namenjen za pracenje aktivnog prozora i obezbedjenje podrske za tastaturu, prepoznavanje govora, podrsku Office programima i sl. Ako je u pitanju trojanac tada idi na gore pomenutu varijantu: F8 pa u safe mod i skeniraj ceo kompjuter sa antivirusom. Startuj i S&D i proveri i sa njim. Na sve sto te upozori idi na brisanje. Ako ni tada nebude sistem radio kako treba tada ce jedino resenje da bude formatiranje diska i ponova instalacija sistema, nazalost .

Opet jedno pitanje: dali bas mora da az takav posao dovedes nekoga ko ti uzima pare ako tvoj drug zna da to odradi? Ako je znao da instalira Vistu, sigurno ima i XP i zna da ga instalira. Sa druge strane ima dosta mesta gde moze da se vidi u detalje kako se reinstalira XP. Jedana od adresa je i ova:

http://www.nspoint.net/~infinite/winxpzast/wininst.htm

Imas sve lepo objasnjeno i to na spskom, slobodno ostavi particije kako su i sada, odaberi C i formatiraj i prati ostatak procedure. Ako se plasis sta i kako ima i ova adresa:



mislim da ti je jasno iz imena sta je tu . Jednostavno raspakuj i pokreni na svom kompjuteru i videces kako ide instalacija. Dobro za pocetnike za vezbu. Odredi mu samo u koji folder ce da se raspakuje.

Poslednja ispravka: nighthawk (17.6.2008 u 21:22) Razlog: nemoj da postavljas rapidshare linkove
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 20:38   #13
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Da li neko može da pomogne... da da neki savet

Nije cftmon.exe nego ctfmon.exe, i on služi za Microsoft Office.Što se tiče reinstalacije, ima toga (ali na engl. jeziku) na www.windows-reinstall.com.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 22:36   #14
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Da li neko može da pomogne... da da neki savet

Hvala na ispravci. Ceo post pisao bas zato sto mi palo u oci da je u pitanju razlika u jednom slovu koje je na istom mestu i lepo sve to ispermutujem . E, gde mi bile oci.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 4:08   #15
Byk.
Novi član
 
Član od: 28.5.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da Li Neko Moz Da Pomogne..da Neki Savet

hvala vam na informacijama,koje,ruku na srce,nisam ocekivao da cu dobiti......
inace haker95 je upravu ipak je ctfmon.exe
nmebitno...poslusacu vase savete...
taj lik ce doci sutra pa cu ja videti sta i kako i znacu barem oko nekih stvari sta da mu kazem i kako da se postavim
a to za druga@ vasiljevic-drugar mi i nije bas ono..full ortak pa da ja mogu da se oslonim na njega...i to je jedan od razloga..
relno ovako ako nastavim necu imati para ni za leba )))

i svk slc...posecivacu ovaj sajt,pre svega sto moze mnnnnnnnnnnnnnnooooooooooooogo toga da se sazna,recimo nauci...
i recicu vam sta mi je ovaj rekao i sta sam na kraju uradio sa celokupnim sistemom....
ako bude moralo o5 zezanje zvana reinstalacuija...sta znam videcu za vistu(bas je zelim,naravno saamo zbog vizualnih stvarcica)...
to je to za sad...javicu se ja vec koliko sutra...
Byk. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Savet za plocu,procesor... gagi_ns ŠDK - Osnovne komponente 26 10.1.2008 15:13
Kupiti TOSHIBA Satellite A200-1CR ili neki drugi? gosn.prirodni ŠDK - Prenosni računari 5 20.6.2007 10:03
Savet oko Windows Server-a 2003 djchehcen Operativni sistemi 2 24.1.2007 0:16
Moze neko da pomogne da sastavim komp do 800e mant3ra Šta da kupim? 16 28.7.2006 3:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com