Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2016, 0:06   #2721
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Znaš kako, mnogi od tih miliona koji nisu hteli Win 10 nisu ga hteli zbog ogromnog blaćenja po forumima, blogovima i raznim medijima. Kao što Ale[x]andar reče na početku ove stranice, hteo je da proba Windows 10 ali je nakon čitanja teme odustao.

Isto imam drugaricu koja nije htela upgrade na Windows 10 jer joj je neki "stručnjak" rekao kako je Windows 10 mnogo loš, nestabilan, praktično neupotrebljiv.

Pošto ona ipak više veruje meni a ne ovim školovanim stručnjacima ipak sam joj preko TeamViewer-a odradio upgrade na Windows 10. Sve je prošlo bez problema i već 4 meseca radi kao sat. Jedino hoće da me bije što sam njenom mužu instalirao Modern Combat 5: Blackout pa sad više provodi vreme igrajući tu igru nego da pomaže po kući.

Mada, jesu ga malo preterali u zadnjih par meseci besplatne nadogradnje kada su zakomplikovali otkazivanje iste. A i šta su mogli da urade? Imaju kvotu koju su zacrtali a ljudi odbijaju besplatan sistem zbog potpuno preteranog blaćenja po medijima, blogovima i forumima.

Evo, na primer. Zadnji iOS 10 brikuje pojedine modele iPhone-a i iPad-a, kao što je radio i iOS 9. Ali ne vidim da se zbog toga digla frka i hajka na Apple. Samo napišu članak i to je to.

Samsung Galaxy Note 7 bukvalo može da se zapali. I ne samo telefon već zbog toga može da vam izgori auto, kuća ili da vas opeče. Pa opet nema hajke na Samsung.

A na MS drvlje i kamenje jer zaglavio Start ili neki update. Ili što vam dali besplatan OS.


Linux nije na desktopu i na mobilnom jer su sistemi drugačiji. Aplikacije sa desktopa ne rade na Android telefonima kao što ni Android aplikacije ne rade na desktop verzijama Linux-a.

Što se tiče UWP ona je dosta proširena u odnosu na Windows 8/8.1 verziju. Aplikacije su bolje, mogu da rade na većem broju različitih uređaja, PC, tablet, telefon, hololens, XBox.

Nisam rekao na je UWP potpuno nov koncept. Ali kako Windows 8.1 nije zaživeo kao ni Ubuntu na telefonima i dalje spada u nepoznate teritorije jer ne postoji dovoljan feedback korisnika kao ni u kom pravcu to treba razvijati.

.
Poenta je ponudi mi i ako ja hocu kupicu ako ne fk off (mislim na ms) a ne da me prisiljavas na djubre koje nisi u stanju da uradis kako treba
Nemoj tako da gledas na stvari sve zavisi od korisnika, na primer evo moj burazer je zadovoljan sa windows 10 al sta on radi :facebook,po koja igrica i film dok recimo moj licni primer je da mi se g*vno samo apdejtovalo...i tako dodjem sa regularnog posla legnem da se iskuliram etc i dodje vreme (3am) za side posao (Dj) kad ono prc program koji sam platio oko 200 dolara neradi? ajde reko mozda da mu lupim reinstall kad ono opet prc nece ,probam da instaliram firebird kad nece ni to o.O sva sreca da sve to imam instalirano i na drugoj masini koja se nekim cudom nije auto update pa sam samo kviki prekopirao muziku,semplove etc

Kako bre google fino zna? ponudi mi update na MM i ja kazem neka fala necu super je MM imao sam ga na drugom telefonu ali LP mi bash fino radi i nema potrebe da menjam ich

Sa druge strane kako mozes da poredis telefone koji su manje vishe nebitni i racunare, telefon nije mnogo bitna sprava sad da mi crkne ovaj prebacim sim u prastaru nokiju i mirna backa, dok recimo da mi crkne racunar nebi mogao da radim i kad dodju racuni cupanje kose? Zamisli tek kad se slicna stvar dogodi nekoj firmi lol.....
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 1:27   #2722
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Windows 10 nije poluproizvod već servis koji evoluira i menja se daleko brže od prethodnih verzija. Ovo je i jedini način da Windows 10 funkcioniše jer se nalazi u neistraženim teritorijama. Nijedan OS do sada nije objedinio desktop i mobilni segment i kreirao 2-u-1 uređaje.

Apple ima poseban OS za svoje touch i desktop računare.
Samo što Microsoft nije prvi koji je pokušavao tako nešto da uradi. Apple je dugi niz godina, kao lider na polju izolovanih ekosistema sa ciljem pružanja konzistencije na različitm platformama, pokušao da spoji mobilno i desktop tržište jednim jedinstvenim operativnim sistemom. Nije im pošlo za rukom. Zašto onda bilo ko misli da će Microsoft, koji je poznat po tvrdoglavosti i nemogućnosti da uči na tuđim (pa i svojim) grešakama, uspeti?

Dizajn softvera je već previše počeo da insistira na multiplatformskim rešenjima gde bi, bar teorijski, konzistencija korisničkog interfejsa trebala da bude jako bitan faktor. Istina je, međutim, da u takvim situacijama korisničko iskustvo debelo pati jer različit hardver prosto uslovaljava drugačiji način korišćenja, optimizacije itd. Zašto se Apple još uvek pametno drži odluke da MacOSX i iOS drži kao odvojene platforme? Zato što imaju dovoljno iskustva da zaključe kako unificirana platforma, kao ona koju Microsoft pokušava da promoviše "desetkom", nema šanse da opstane. Uostalom, šta je poenta forsiranja takvog sistema od strane Microsofta sada kada praktično ne postoji mobilni hardver koji pokreće Windows?

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
BASH je tu da bi omogućio razvoj Linux aplikacija na Windows-u. Kolika je praktična vrednost toga, ne znam jer se ne bavim razvojem aplikacija.
O izradi Linux aplikacija na Windowsu zbog Basha nema ni govora. Bash je "portovan" na Windows isključivo iz jednog jedinog razloga - pružanja opcije Windows developerima da koliko toliko mogu da koriste POSIX u Windows okruženju koje je postalo već legendarno po tome što odbija da implementira POSIX. Godinama su developeri morali da se dovijaju nekakvim poštapalačkim projektima tipa Cygwin i Msys samo da bi recimo kompajlirali kod koji se na UNIX derivatima, Linuxu i MacOSX-u kompajliraju sa dve linije koda (da, MacOSX je potpuno POSIX kompatibilan).

Što se Powershella tiče i njegov kod je otvoren iz jednog jedinog razloga - da bi Windows korisnici mogli lakše da prilagode svoje .NET aplikacije i okruženja na Linuxu sada kada je .NET Core postao dostupan. Stvarni motivi cele te priče kako je Microsoft odjednom počeo da voli open source mogu da se provale iz orbite - sopstven interes.

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Znaš kako, mnogi od tih miliona koji nisu hteli Win 10 nisu ga hteli zbog ogromnog blaćenja po forumima, blogovima i raznim medijima. Kao što Ale[x]andar reče na početku ove stranice, hteo je da proba Windows 10 ali je nakon čitanja teme odustao.

Isto imam drugaricu koja nije htela upgrade na Windows 10 jer joj je neki "stručnjak" rekao kako je Windows 10 mnogo loš, nestabilan, praktično neupotrebljiv.

Pošto ona ipak više veruje meni a ne ovim školovanim stručnjacima ipak sam joj preko TeamViewer-a odradio upgrade na Windows 10. Sve je prošlo bez problema i već 4 meseca radi kao sat. Jedino hoće da me bije što sam njenom mužu instalirao Modern Combat 5: Blackout pa sad više provodi vreme igrajući tu igru nego da pomaže po kući.
I ponovo, po ko zna koji put, rezonuješ po analogiji. Ako meni nešto dobro radi onda znači da i svima ostalima radi dobro. Na kraju ti "casual" korisnici i nisu toliko bitni jer oni u principu imaju vremena na pretek pa im i nije preterano bitno da li "desetka" dobro radi ili ne. Međutim, problem nastaje kod ljudi koji od računara žive koji nemaju vremena da "probaju" stvari i izigravaju zamorčiće.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
C64freak (16.9.2016), Sam633 (16.9.2016), voodoo_ (16.9.2016)
Stara 16.9.2016, 8:07   #2723
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Moj utisak je da svi vi sto koristite windows 10 imate viska vremena i zivaca da izdvojite za njega. Neko ko od racunara zivi tesko da moze sebi da dozvoli s*anja koja win 10 pravi. A sadrzaj teme je takav da bih prvo pomislio da je o Fedori ili nekoj beti linuxa a ne o windows operativnom sistemu, koji je i anniversary update dobio (i time solidno s*ebao ono sto je, konacno, radilo kako treba). Ni XP (cini mi se da je bilo jednom na Visti nesto slicno pre SP2) ni Sedmica ni Osmica nisu posle apdejta temeljno brljale sa drajverima za graficku karticu. Takvi bagovi su prosto neprihvatljivi.
@Illdan: aplikacije razvijane nekada za Unix a npr neki njihovi moduli (makroi) koriste bash zahtevaju Cygwin ili slican projekat da bi sve to radilo pod windowsom, sreo sam se sa nekoliko takvih aplikacija u inzenjerskoj praksi (Neutrino objasnio zasto je tako). Nismo jos nijednu od njih koristili pod win 10 (mozda kada MS prestane da "krpi" Desetku). Bilo bi lepo bataliti Cygwin, videcemo.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.9.2016 u 8:54)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 9:43   #2724
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Moj utisak je da svi vi sto koristite windows 10 imate viska vremena i zivaca da izdvojite za njega.
ovo je totalno nebulozna izjava.

koristim win 10, nisam njegov ljubitelj, ali ga koristim svakodnevno i nemam nikakvih problema.

ako i kad mi počne praviti probleme, lepo ću se vratiti na win 7 ili 8.1, bez ikakve pompe i pljuvačine po korisnicima istog.
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 10:47   #2725
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

^
A sto je pljuvanje? Imati viska vremena i zivaca je lose? Sine, da znas kako je tesko imati viska vremena kada radis i zivis od svog rada a sacuvas zivce, drugacije bi kapirao recenicu.
Ti reci "imati viska vremena" kapiras kao "biti zaludan i dokon". Ni biti zaludan i dokon nije uvredljivo (ko jeste ocigledno mu se moze) al ajd sad da ne sirim temu bzvz.

Cinjenica je da posle skoro svakog apdejta windowsa 10 nastaje poneki problem. To sto nekome "sve radi" ne znaci da problema nema. Na racunar koji mi sluzi za posao ama bas nikada ne bih instalirao win10.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 12:13   #2726
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
A sadrzaj teme je takav da bih prvo pomislio da je o Fedori ili nekoj beti linuxa a ne o windows operativnom sistem
Vidiš, to je zanimljivo poređenje, jedno sa kojem bi morao da se složim sad kad malo bolje razmislim. I Fedora je bila odličan distro tamo do verzije 7 a onda postaje nešto što ni rođena majka ne bi prepoznala.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 12:40   #2727
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Moj utisak je da svi vi sto koristite windows 10 imate viska vremena i zivaca da izdvojite za njega...
Jok. Kao sto napisah, 4 kompa. Desktop u firmi - samo za posao, desktop kod kuce - posao i zabava, zenin laptop - posao i zabava, cerkin laptop - skolske obaveze. Nigde problema. Sve se se update-uje redovno.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 12:52   #2728
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ovo mogu lično da potvrdim. Na jednoj mašini koju koristimo kao sekundarni staging server update je bukvalno omlatio kompletan IIS. Sreća u nesreći je što Windows 10 odavno ne koristimo za bilo kakve kritične stvari.
Koja je bila edicija te Desetke? Pro, Enterprise ili Enterprise LTSB?
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 13:03   #2729
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Jok. Kao sto napisah, 4 kompa. Desktop u firmi - samo za posao, desktop kod kuce - posao i zabava, zenin laptop - posao i zabava, cerkin laptop - skolske obaveze. Nigde problema. Sve se se update-uje redovno.
Ni meni niko ne veruje da Xubuntu pravi zero problems.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 13:04   #2730
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Jok. Kao sto napisah, 4 kompa. Desktop u firmi - samo za posao, desktop kod kuce - posao i zabava, zenin laptop - posao i zabava, cerkin laptop - skolske obaveze. Nigde problema. Sve se se update-uje redovno.
Ima problema WIN 10 sa nekim stvarima, to je fakat (da se ne ponavljam). Ali je daleko od loseg sistema... Potreban je jedan pravi PATCH i mogu svi problemi biti reseni... A cim se pojavi npr WIN 11, onda pocinju hvalospevi o WIN 10! Tako to ide....
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
mvasic (16.9.2016)
Stara 16.9.2016, 13:33   #2731
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

^
A ne, cim se pojavi win11 pocece problemi sa brzinom apdejta na win10. Tako to MS radi. Win7 se sada apdejtuje satima ako ima vise apdejta za trazenje a ranije dok je bio aktuelan sve je islo mnogo brze. Nema apdejta sada toliko vise da bi se vreme trazenja apdejta produzilo i deset puta. Kada se pojavi win13 ili vec koji win10 ce valjda konacno biti iskrpljen kako treba tj MS ce prestati da se igra na njemu.
@mvasic: apsolutno dozvoljavam mogucnost da na tvojim uredjajima sve radi kako treba. Imam iz neposrednog okruzenja suprotne primere. Jedan toliko banalan: prijateljica ne moze da poveze mp3 player na laptop sa win10. Na svaki drugi moze, pocevsi od win XP pa do linux Minta. Sa win10 iz nekog razloga nece. Naravno da je net pun zalbi i saveta kako problem resiti - probano sve ,za sada, bez uspeha. Takve stvari ne smeju da se desavaju. Lista bagova, propusta, nelogicnosti, lose ergonomicnosti itd na win10 bi bila podugacka pa samo iz ove teme da se sacini. Duza od liste bagova svih MS operativnih sistema zajedno: od winXP do 8.1 (bez Viste, ona je do SP1 ipak bila "biser" za sebe a sada je, iako pomalo zastareo, sasvim dobar operativni sistem). Primer Viste mi i daje nadu da ce win10 jednom biti zaista dobar OS.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.9.2016 u 13:41)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 14:01   #2732
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

I evo, stigao mi računar za jednu firmu sa Windows 10 Pro i prvo što radim jeste downgrade na 8.1 Pro.

Zašto? Zato što je to računar na kome se radi 24/7 i na kome se štampaju etikete i barkodovi za roku koju proizvode.

I šta treba da odluči da se sam restartuje nakon updatea ili da mu update ubije taj računar?

Je l' treba možda da mi na tom računaru uvaljuje Candy crash sage i ostala čuda?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 14:01   #2733
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

I tako reč po reč došli smo do zaključka da su oni koji nemaju probleme u radu sa win 10, dokoni , casual MS botovi koji računar koriste samo za facebook i ostale stvari ,,za istraživanje ruda i gubljenje vremena,,.

Telemetrija,Kortana,sinhronizacija,apdejt,lokacija .. sve može da se isključi i da se upali po potrebi. Svi problemi sa hardware-om su u većini slučajeva vezani za proizvodjača istog a ne za win 10. Microsoft očekuje da proizvodjač napravi drajver koji će da radi sa windowsom a ne da se napravi sistem koji će da radi sa svakim parčetom hardwer-a Niko ne kuka na Apple zašto Mac - OS ne može na njihov računar ili treba prvo proveriti da li su komponente kompatabilne da bi se pravio hackintosh. Win10 ima problema ali se i oni ispravljaju iz zakrpe u zakrpu.Većina softverskih problema nastaje usled ,,stručnog,, i ručnog čeprkanja ispod haube ili korišćenjem više programa koji rade istu stvar pa se zaboravi koji je program uradio šta. E sad što se tiče Microsoftove želje da bude sa nama po ceo dan i da zna šta sam poručio sinoć -to je priča za drugu temu . Sam sam kriv što nemam problema sa win 10 .
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 15:26   #2734
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
I evo, stigao mi računar za jednu firmu sa Windows 10 Pro i prvo što radim jeste downgrade na 8.1 Pro.

Zašto? Zato što je to računar na kome se radi 24/7 i na kome se štampaju etikete i barkodovi za roku koju proizvode.

I šta treba da odluči da se sam restartuje nakon updatea ili da mu update ubije taj računar?

Je l' treba možda da mi na tom računaru uvaljuje Candy crash sage i ostala čuda?
Ne. Za takve stvari kupuješ računar sa Windows 10 Enterprise verzijom a ne sa Pro ili Home verzijom. Mislim, ako već kupuješ računar koji dolazi sa Windows 10 OS-om.

Ili jednostavno isključiš Update servis a zakrpe, ako je potrebno, skineš i instaliraš ručno kada se uveriš (ili tvoj sistem administrator) da ne prave problem.

Opet dolazimo do toga da ljudi i dalje tretiraju Windows 10 na isti način kao i Windows 7 i žale se kad Windows 10 ne radi na isti način kao i Windows 7. A Windows 10 ne funkcioniše baš na isti način kao Windows 7.

Ili naučite kako Windows 10 funkcioniše ili nemojte da ga instalirate. Ne vidim poentu u kuknjavi kad proizvod koristite na pogrešan način ili birate pogrešan proizvod za neki posao. Šta očekujete? Naučili ste kako se vozi i održava Golf 1 i očekujete da tako postupate i sa Golf 5?

Prošlo je vreme kad je MS silom uvaljivao Windows 10. Sad je isključivo na vama koju verziju stavljate i kako je koristite.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 16:17   #2735
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ne. Za takve stvari kupuješ računar sa Windows 10 Enterprise verzijom a ne sa Pro ili Home verzijom. Mislim, ako već kupuješ računar koji dolazi sa Windows 10 OS-om.

Ili jednostavno isključiš Update servis a zakrpe, ako je potrebno, skineš i instaliraš ručno kada se uveriš (ili tvoj sistem administrator) da ne prave problem.

Opet dolazimo do toga da ljudi i dalje tretiraju Windows 10 na isti način kao i Windows 7 i žale se kad Windows 10 ne radi na isti način kao i Windows 7. A Windows 10 ne funkcioniše baš na isti način kao Windows 7.

Ili naučite kako Windows 10 funkcioniše ili nemojte da ga instalirate. Ne vidim poentu u kuknjavi kad proizvod koristite na pogrešan način ili birate pogrešan proizvod za neki posao. Šta očekujete? Naučili ste kako se vozi i održava Golf 1 i očekujete da tako postupate i sa Golf 5?

Prošlo je vreme kad je MS silom uvaljivao Windows 10. Sad je isključivo na vama koju verziju stavljate i kako je koristite.
Kako ti brate nerazumes......vecina nas koji se zalimo smo kupili windows 7\8 smo dali pare bre za taj instalacioni DVD I bili smo zadovoljni ,ko je bre ms da mi oni odlucuju sta cu ja da koristim?????
Ti mi delujes ko neki pirat koji je sad srecan jel ga u*ralo da dobije legalan OS za dz....bez ljutnje.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 16:27   #2736
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ne. Za takve stvari kupuješ računar sa Windows 10 Enterprise verzijom a ne sa Pro ili Home verzijom.


Enterprise preko OEM licence? Čak i da može, a NE može, znači da nešto što sam plaćao i dobijao za 17.000 dinara, sad za istu stvar moram da plaćam 34.000 dinara?

Genijalno.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
C64freak (16.9.2016)
Stara 16.9.2016, 16:29   #2737
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ne. Za takve stvari kupuješ računar sa Windows 10 Enterprise verzijom a ne sa Pro ili Home verzijom. Mislim, ako već kupuješ računar koji dolazi sa Windows 10 OS-om.

Ili jednostavno isključiš Update servis a zakrpe, ako je potrebno, skineš i instaliraš ručno kada se uveriš (ili tvoj sistem administrator) da ne prave problem.

Opet dolazimo do toga da ljudi i dalje tretiraju Windows 10 na isti način kao i Windows 7 i žale se kad Windows 10 ne radi na isti način kao i Windows 7. A Windows 10 ne funkcioniše baš na isti način kao Windows 7.

Ili naučite kako Windows 10 funkcioniše ili nemojte da ga instalirate. Ne vidim poentu u kuknjavi kad proizvod koristite na pogrešan način ili birate pogrešan proizvod za neki posao. Šta očekujete? Naučili ste kako se vozi i održava Golf 1 i očekujete da tako postupate i sa Golf 5?

Prošlo je vreme kad je MS silom uvaljivao Windows 10. Sad je isključivo na vama koju verziju stavljate i kako je koristite.
Enterprise ne možeš kupiti uz računar jer za njega moraš potpisati ugovor sa MS plus što postoji minimalan broj računara za koje moraš plaćati. LTSB pogotovo.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
C64freak (16.9.2016), Sam633 (16.9.2016)
Stara 16.9.2016, 16:40   #2738
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ne vidim poentu u kuknjavi kad proizvod koristite na pogrešan način ili birate pogrešan proizvod za neki posao.
Spoiler za :
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
C64freak (16.9.2016), Sam633 (16.9.2016), voodoo_ (17.9.2016)
Stara 16.9.2016, 16:53   #2739
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Mene je Win10 vratio u vesele '90-e, sto mi je i simpaticno. Reinstalirao sam ga barem pet puta u tri meseca, ovaj update sam svukao sa linka (450MB) jer je onaj automatski pobenavio. Sistem uglavnom radi, ali daleko je to od neke pouzdanosti.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2016, 17:36   #2740
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Kako ti brate nerazumes......vecina nas koji se zalimo smo kupili windows 7\8 smo dali pare bre za taj instalacioni DVD I bili smo zadovoljni ,ko je bre ms da mi oni odlucuju sta cu ja da koristim?????
Ti mi delujes ko neki pirat koji je sad srecan jel ga u*ralo da dobije legalan OS za dz....bez ljutnje.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Pa nastavi da koristiš taj Windows 7/8 koji si kupio. Ko ti brani? Zvanično ćeš imati podršku 10 godina od dana objavljivanja koliko pružaju za svaki svoj OS a posle vidi šta ti i kako odgovara.

Ne želiš Windows 10? Nemoj da ga instaliraš. Besplatna nadogradnja je prošla i više ga nikome silom ne guraju (mada ni prvobitno nisu trebali).

Ali imaj na umu da ti nisi kupio Windows 7/8 već samo pravo da ga koristiš. Windows 7/8 je i dalje u vlasništvu MS-a i on sa njim može da radi šta god hoće. U slučaju da prekršiš uslove korišćenja MS može da suspenduje ključ koji je došao na tom instalacionom disku koji si kupio i onda ćeš moći da ga koristiš kao podmetač ili frizbi. OS nije fizički proizvod već intelektualna svojina.

BTW, nelegalne kopije Windows-a 7 ili 8 nadograđene na Windows 10 nisu automatski postale legalne već ih je MS prihvatio i toleriše ih da bi povećao udeo Windows-a 10. Isto kao što je tolerisao i nelegalne kopije Windows-a XP, Viste, 7-ce i 8-ce i čak dozvoljavao update.

@ostali

Nastavite slobodno sa sarkazmom i tvrdoglavošću. Meni ne smeta. Smeta vama. Dok god ne budete prihvatili činjenicu da Windows 10 i stvari vezane za njega funkcionišu drugačije od prethodnih verzija do tada ćete imati problema sa istim.

Ja sam se potrudio da razumem koncept koji dolazi sa Windows-om 10, prilagodio svoje navike i način korišćenja tome i nemam nikakvih problema. Čak sam i više zadovoljan njime nego prethodnim verzijama i ne bih se na njih vraćao. Vidim da i drugi koji su prihvatili ovaj koncept nemaju problema sa OS-om osim onog sa kamerama, što je definitivno MS-ova greška za koju mi nikako nije jasno kako nije primećena ni od strane zaposlenih ni među insajderima.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (18.9.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com