Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2020, 21:20   #361
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ovo ce konacno biti prilika i da moj padawan-nab filpan predje ovaj klasik, makar i u ovakvoj varijanti. Smesno je da neko sebe proglasi za old-skul-alfa-hardcore igraca a nije igrao klasike tipa Mafia.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
filpan (29.8.2020)
Stara 27.8.2020, 21:26   #362
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ne sumnjam ni trenutka da će Hangar 13 upropastiti ovu igru, te nemam nameru da im dam 40 dolara da mi unište sećanja. Radije ću opet gurati original na nekom sadašnjem kršu i uživati. A, koliko vidim, nisam ni jedini:

https://www.youtube.com/watch?v=xY-fSdzNZ7w

Zanimljiv i kratak osvrt, ali ja nisam ni igrao trojku, pa ne mogu da kažem ništa vezano za to.
Dal' si našo ovog lika da citiraš kod neke ozbiljnije konverzacije , lik je poznat trol koji pljuje sve što je u tom trenutku najpopularnije, ni u jednom trenutku bilo kog svog videa nije ozbiljan, bukvalno troll youtube persona, kada to skontaš ume ponekad i smešan da bude, ali je meni trip koliko se ljudi samo trigeruju i shvataju ga ozbiljno.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 22:06   #363
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Međutim, kada malo bolje razmislim, ovaj rimejk, zapravo, nastaje pod uticajem Dvojke, budući da čitavu atmosferičnost koju smo imali drugom delu ove trilogije u stvari ćemo videti u ovom rimejku.
Priznajem da mi se baš svideo onaj detalj kada Tomi beži od Morelovih ljudi (misija "Running Man") pa ga Poli i Sem vide kako beži i staju u odbranu... mada je i u originalu to bilo dobro odrađeno, ali ovako deluje "životnije". Sve je to OK što se tiče priče, grad je maestralno odrađen, ali ona "GTA-like" vožnja i neka dizajnerska rešenja mi baš bodu oči...

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
Dal' si našo ovog lika da citiraš kod neke ozbiljnije konverzacije , lik je poznat trol koji pljuje sve što je u tom trenutku najpopularnije, ni u jednom trenutku bilo kog svog videa nije ozbiljan, bukvalno troll youtube persona, kada to skontaš ume ponekad i smešan da bude, ali je meni trip koliko se ljudi samo trigeruju i shvataju ga ozbiljno.
Iskreno, gledao sam neki klip oko Mafije na YT, radio nešto drugo sa strane i onda automatski krenuo on sa svojom pričom, nisam previše pažljivo slušao, ali mi je pažnju privuklo to što kaže da je Mafia DE ustvari Mafia III sa drugim skinom (i pričom, naravno). A onaj tip iz Hangar 13 na klipu koji je postavio Dex je to potvrdio ponosan što koriste endžin M3.
A tu je i problem, automobili i motori su nerealno brzi za ono doba.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 22:13   #364
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Automobili I motori se ponasaju drugacije u zavisnosti da li je arcade mod ukljucen ili ne (ACG je igrao na arcade modu sa speed limiter). Drugi koji su igrali na simulaciji kazu da su stvari drugacije I da cak uzbrdica ima uticaja na performanse.
U pravu si, izvinjavam se, nisam znao za ovo sa slike, na klipu koji si postavio tip iz Hangara 13 kada je pominjao težinu nije ni reč rekao o tome. Ukoliko "klasična" vožnja bude zaista realna kao iz keca onda ću ovu definitivnu edeiciju definitivno da kupim, jer je ono što sam do sada video na klipovima bilo baš bezveze što se vožnje tiče.


Mada je i na "klasiku" opet za nijansu brže nego što treba, ali ne preterano kao na arkadi...

Classic težina

Poslednja ispravka: NastyB (27.8.2020 u 22:31)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2020, 22:28   #365
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Pa, pazi, ne sumnjam da će za stare fanove taj "Classic" da upotpuni doživljaj, ali mora i ovo naše gorštačko udruženje da shvati da ne žele baš svi da budu ubijeni nakon drugog metka, niti da se vucaraju po gradu, niti su tvrdkorni ljubitelji te vrste realizma.

Nije navikla današnja publika na tako nešto, koncetracija i strpljenje se doista skratilo, štaviše, gledam jučer nekog baticu kako vozi u rimejku, i samo pretiče, ne obazire se na brzinu, prolazi kroz crveno, i još se buni što mu policija ne dozvoljva da se vozi kako on hoće. Da, nije igrao prvenca izgleda.

Dakle, moramo da skapiramo da postoji još (mlađih) ljudi koji žele da igraju ovo čudo, ali da, šta ćeš, ne žele da im igra bude izazov.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2020, 8:21   #366
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
tommy gun kaže: Pregled poruke
Dakle, moramo da skapiramo da postoji još (mlađih) ljudi koji žele da igraju ovo čudo, ali da, šta ćeš, ne žele da im igra bude izazov.
Razumem sve to, 2K treba da proda igru u što većem broju, shvatam. Ali su najavili tu "classic" težinu koja će biti ista kao na originalu, gledam klip koji je dex postavio i lik iz H13 pominje težinu kao na originalu, ali ni jednog trenutka nije pomenuo da to utiče i na vožnju i zato sam bio veoma razočaran. Silno sam želeo Mafiju (kao i KotOR) u novom endžinu, ali ne bih nikada zaigrao "GTA-New Haven" kako izgleda u ovim klipovima.
Mogao bih da "svarim" drugačije likove (što i jesu), neka tupava dizajnerska rešenja, ali vožnja je uz priču i napucavanje najbitnija stvar u igri.

Poslednja ispravka: NastyB (28.8.2020 u 9:31)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2020, 18:13   #367
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

DF analiza.

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Stenmark (29.8.2020)
Stara 29.8.2020, 20:15   #368
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Dobra će ova igra da bude, nemam više sumnje.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
Shonkas (30.8.2020)
Stara 2.9.2020, 0:18   #369
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 710
Zahvalnice: 516
Zahvaljeno 162 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Mafia III je imala pricu koja je ispricana kompetetno . Sama prica nije orginalna nimalo , osvetnik rusi mafijaski sistem u korumpiranom gradu je primer za klise . Medjutim najbolje price jesu pricane mnogo puta jer su dobre samo je bitno kako su ispricane a Mafia III je u tom delu sijala.

Kod Mafije kec , kostur price postoji , likovi postoje , dogadjaji postoje a Hangar 13 zna da vodi pricu i da je predstavi kako treba.

Drugo , posle sredjivanja katastrofe sa III delom , doveli su je na neki normalan nivo. To sredjivanje je mozda tezi posao nego rimejk odlicne igre. Tu si stekli iskustvo da prerade staro u novo. I naucili ( ako su malo pametni ) kako da izbace igru koja radi kako treba. Odlaganje je dobar znak da im nije svejedno osim ako igra nije toliko nezavrsena da samo Betezda ima kohones da tako nesto izbaci a milsim da nije to u pitanju.

Trece , imaju odlicnu pricu koja je izasla pre 20 godina i sve nepopularne odluke koje igraci prizeljkuju a neke novinarske kuce nemilosrdno napadaju mogu da pravdaju artistickom vernoscu ka integritetu orginalnog dela i njegovih autora.

Kod Mafia III , znali su sta hoce i vidi se da nisu dumsteri ali su izgleda pozurili i pretvorili igru u " Aj sad ponovo " sistem.

Iz ovih razloga sam verovao da ce biti dobra igra ali uvek izbaksuziram i ne zelim da kao za HZD budem veliki baksuz , jedina igra koju sam kupio unapred u zivotu i nevalja port. A govorio sam bice super.
Zato cu javno da kazem da Mafia III ...mozda nece da valja
Dabogda igra slomila nogu
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2020, 16:24   #370
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Mafia: Definitive Edition - Welcome to the City of Lost Heaven
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
pike8 (3.9.2020)
Stara 3.9.2020, 23:05   #371
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Mafia 1 intro VS Mafia Definitive Edition intro Side by Side comparison
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2020, 1:11   #372
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 343
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Nije da me roka nostalgija ili da nesto tu imam taj retro fix u sebi ali gledajuci ovaj side by side deluje da okruzenje uopste nema atmosferu koju treba da ima. Dobro, ovo je samo upad u igru, ali kad posmatras ulice, automobile, zgrade, arhitekturu, stara Mafia za razliku od nove salje taj gangsterski vajb. Mozda je to i do uticaja i slike popularnih filmova iz tog zanra, ne znam, ali rimejk kao da je smesten u nekom Londonu, Amsterdamu.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2020, 13:39   #373
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Hmmm, nekako mi onaj originalni intro, sa onim imenima učini da se osetiš da si u nekom gangsterskom filmu, dok ovaj novi deluje kao nekakav tehnološki demo. Ako već prave rimejk, priču su proširili, mogli su i intro da naprave modernijim, ali avaj...
Znam da nije isto gledati snimke na YT i zaista igrati, ali ne znam, nešto me kopka. Kada sam gledao snimke RDR2 pre nego što se pojavila PC verzija nisam bio preterano oduševljen. Ali kad sam je zaista zaigrao satima sam skupljao vilicu sa poda.
Istina, ovo sam već igrao u starom pakovanju, ali nikako ne mogu da da se otmem onom "Total recall" osećaju - film sa Kolinom Farelom je u svakom pogledu superiorniji, ali onaj sa Švarcenegerom bi deset puta pre gledao.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2020, 16:34   #374
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Original iz 2002 iako remek delo po mom mišljenu i ona je imala neke mane koje će biti ispravljenje u ovom rimejku. Za sada mi se svidja kako je u rimejku uradjeno tiho elimisanje protivnika za razliku od originala gde je bilo travljavo uradjeno i to je trebalo malo da se ugledaju na Hitmana. Kad se setim samo bejzbol palica je bilo sredstvo za tihu eliminaciju, pa ona misija šunjanja u onoj vili i kad nekog zveknem iza ledja palicom pa kad ovaj krene da jauče jadnik od bola pa probudio bi pola Lost Heavena, to mi je bilo komično. Nadam da neće biti i one situacija kada treba da zgrabim auto u pokretu ali ne mogu jer ne znam kako da obijem bravu. To su bile neke sitnice koje sam zamerao originalnoj igri što bi rekli sitnice. Što se tiče glume uh navikao sam na originalne glumce i njihove glasome, a ova nova postava, video sam gde su sve glumili i čak su i njihove izglede ubacili u igru i nisu neki tamo anonimusi a da li će novi dijalozi i scene dobrineti da priča bude još bolja? videćemo.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2020, 11:23   #375
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2020, 20:40   #376
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ko trejler za neku mobilnu igru

BECOME A GANGSTER

SELECT UR GUN

GO BLAZIN IN 1930

GET HOOKAS
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
JzmA (12.9.2020), real022 (16.9.2020), Skenderevo (12.9.2020)
Stara 12.9.2020, 3:40   #377
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Grad i atmosfera kroz vožnju istim su više nego pošteni, mogu reći odlični.

Sve akcione scene su cringy.

Što doctor u postu iznad reče, kao reklama za mobilnu igru sa modelom glavnog lika Sama Fishera iz zatvora u Double Agentu.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2020, 15:35   #378
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Voleo bih da čujem šta bi Pjanović rekao za ovaj rimejk.

Stariji članovi foruma će razumeti
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 12:01   #379
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Prva Mafia, koja je izašla prije skoro 20 godina je bila remek djelo za to doba.
Sve usporeno, lagano, grafika bruka.
I dan danas kad se u 4K upali, izgleda top.
Samo da odrade grafiku, ostalo neka ne diraju što se mene tiče.
Ja sam oduševljen kako je onaj lik odradio demo Tomb Raider Dagger of Xian, onaj jedan nivo.
Po njemu trebaju da se ugledaju.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2020, 17:08   #380
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Ja sam oduševljen kako je onaj lik odradio demo Tomb Raider Dagger of Xian, onaj jedan nivo.
Po njemu trebaju da se ugledaju.
Upravo. TO je po meni dobitna kombinacija za svaku igricu.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com