Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2016, 15:17   #2541
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Sumnjam da i on misle da će NX biti uspeh kao Wii ali sigurno misle da će se NX biti mnogo popularniji i prodati se mngo bolje nego Wii U, što realno i nije teško.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2016, 23:08   #2542
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ajde da gledamo ove NX vesti iz drugog ugla. Sta ako je najavljivanje PS4K ustvari pomerilo NX? Mozda su imali na umu da izadju sa najacom konzolom, a sad to nije bilo moguce jer je Sony napravio PS4K, pa mozda prave potrebne izmene da bi to promenili. Ima logike kad se malo pogleda.

Inace E3 vec neko vreme gubi na popularnosti, ove godine je opet nekoliko bitnih kompanija najavilo da nece prisustvovati. Predstavljanje NX-a na E3-u bi bilo samoubistvo. To sam vec pisao. Ja sam se ipak nadao da ce pre E3-a predstaviti, ali videcemo NX sigurno u Septembru, mozda Oktobru. Pokazivanje samo Zelde je jedini logican potez u trenutnoj situaciji.

Sve u svemu, NX je i dalje mnogo vazan za Nintendo i industriju u celini, ako NX propadne, Nintendo ce sigurno promeniti fokus. Sve vise tredicionalnih hendheld naslova izlazi za mobilne telefone, a trenutni menadzment je i vise nego voljan da promeni fokus ako im opet parice ne krenu u dzepove, a nigde ni Yamauchia ni Iwate da sprece bilo kakav radikalan potez. Bolje da budu sigurni da imaju proizvod koji je dobar sa dosta igara, nego da pozuruju da izbace proizvod koji ce odmah posle izlaska pokupiti lose recenzije i gomilu negativnosti kao Wii U. Wii U OS nije bio ni priblizno stabilan koliko je trebalo biti kad je konzola izasla, recimo jedna od stvari koja sa NX-om nesme da se ponovi.

P.S. Daj Aibo, ti si moderator, otvori NX temu mozda je Ocelot tad nece zatvoriti, posto imamo i vise nego dovoljno informacija za diskusiju.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 8:35   #2543
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ajde da gledamo ove NX vesti iz drugog ugla. Sta ako je najavljivanje PS4K ustvari pomerilo NX? Mozda su imali na umu da izadju sa najacom konzolom, a sad to nije bilo moguce jer je Sony napravio PS4K, pa mozda prave potrebne izmene da bi to promenili. Ima logike kad se malo pogleda.

Inace E3 vec neko vreme gubi na popularnosti, ove godine je opet nekoliko bitnih kompanija najavilo da nece prisustvovati. Predstavljanje NX-a na E3-u bi bilo samoubistvo. To sam vec pisao. Ja sam se ipak nadao da ce pre E3-a predstaviti, ali videcemo NX sigurno u Septembru, mozda Oktobru. Pokazivanje samo Zelde je jedini logican potez u trenutnoj situaciji.

Sve u svemu, NX je i dalje mnogo vazan za Nintendo i industriju u celini, ako NX propadne, Nintendo ce sigurno promeniti fokus. Sve vise tredicionalnih hendheld naslova izlazi za mobilne telefone, a trenutni menadzment je i vise nego voljan da promeni fokus ako im opet parice ne krenu u dzepove, a nigde ni Yamauchia ni Iwate da sprece bilo kakav radikalan potez. Bolje da budu sigurni da imaju proizvod koji je dobar sa dosta igara, nego da pozuruju da izbace proizvod koji ce odmah posle izlaska pokupiti lose recenzije i gomilu negativnosti kao Wii U. Wii U OS nije bio ni priblizno stabilan koliko je trebalo biti kad je konzola izasla, recimo jedna od stvari koja sa NX-om nesme da se ponovi.

P.S. Daj Aibo, ti si moderator, otvori NX temu mozda je Ocelot tad nece zatvoriti, posto imamo i vise nego dovoljno informacija za diskusiju.
Moguće je da je PS4k uticao na to da NX izađe u martu, možda su menjali nešto od hardvera u poslednjem trenutku, sa ovim pomeranjem sad postoje šanse da hardver bude u 14nm.
Ali ipak mislim da je verovatni razlog to što su želeli da imaju više vremena da spreme liniju igara (čak je Kimishima to juče naveo kao razlog izbacivanja konzole u martu a ne u sezoni praznika), sigurno ne žele da ponove 3DS a pogotovo Wii U kada su imali veoma slabe launch i 1st year naslove, oko 4 meseca više vremena će sigurno mnogo značiti i za 3rd party koji portuju svoje igre na NX.
Naravno moguće da su izabrali mart a ne sezonu praznika zbog oba razloga, i zbog hardvera i softvera.

Dok sam mislio da NX stiže ove godine ja sam bio siguran da će prikazati NX pre E3-a pošto predstavljanje na E3-u ne bi bio dobar izbor, ali obzirom da NX ne stiže ove godine, sada ima još manje smisla prikazivati NX na E3-u. U trenutnoj situaciji kada NX izlazi u martu, najbolje prikazati NX posebnom događaju negde u septembru/oktobru )vrlo je moguće na TOKYO GAME SHOW-u koji se održava sredinom septembra).

Takođe Nintendo je najavio da 3DS ima još dosta 1st i 3rd party igara što znači da će imati prilično jaku podršku ove FY godine, što znači novi handheld neće skoro, verovatno krajem sledeće godine. Takođe očekujem i 3DS price cut verovatno krajem godine.
Za Wii U osim Zelde i Paper Maria izgleda da nema više ničega.

Inače lično sam veoma razočaran što NX-a neće biti na E3-u, skoro sav E3 hype mi je nestao, naravno hajpovan i dalje zato što ćemo najzad imati ful revile Zelde sa imenom i pravim trejlerom ali to je bilo očekivano i sigurno,
dok su sva iznenađenja i nove igre trebalale da budu NX related a sada toga nema. Nintendo će sigurno dosta pažnje pažnje posvetiti Zeldi na E3-u, ne samo zbog nove igre nego i zato što je 30. godišnjica serijala,
ali uz Paper Mario Color Splash to bi trebalo da bude sve što se tiče igara za kućnu konzolu, sve ostalo će biti 3DS related što me ne interesuje.

Nintendo menja fokus kad im ne ide, posle GC-a su promenili fokus, sad posle Wii U-a opet menjaju fokus.
Meni je i dalje neshvatljivo da su toliko grešaka napravili sa Wii U-om, verovatno su bili opijeni Wii uspehom pa su mislili da će Wii U prodavati odlično u svakom slučaju čak i ako nije dobro spremljen proizvod. Wii U im je bio neophodan šamar za otrežnjenje, i siguran sam da će NX neuporedivo bolje spremiti.


Iako za NX za sada samo znamo da mu je kodni naziv NX, da stiže u martu i da će imati novu Zeldu kao launch naslov, treba otvoriti NX temu čisto da ne bi ovde bio offtopic pošto će dosta više pisati o NX-u.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 9:58   #2544
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Iako za NX za sada samo znamo da mu je kodni naziv NX, da stiže u martu i da će imati novu Zeldu kao launch naslov, treba otvoriti NX temu čisto da ne bi ovde bio offtopic pošto će dosta više pisati o NX-u.
Znamo vise nego o PS4K...

Opet mi nije logicno, cak i za martovski izlazak, da konzola ne bude na E3-u osim ako nije nesto iskrslo u poslednjem trenutku. Wii U je bio punih godinu ipo dana pre izlaska na E3 sajmu. E3 je svega 10 meseci pre izlaska NX-a u martu, septembar svega 6. Treba praviti hype, treba praviti marketing, treba ime da se cuje i procuje, developeri treba da dobiju dev kitove sto jos nije masovna pojava, novinari treba da ga probaju, youtuberi treba da nam prenesu utiske... NX, ako se ne bude zvao NX, ce morati da prodje brzu transformaciju od NX-a do necega sto treba da bude. Ubedjen sam da je PS4K pravi razlog pomeranja izlaska za Mart.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 10:29   #2545
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Znamo vise nego o PS4K...

Opet mi nije logicno, cak i za martovski izlazak, da konzola ne bude na E3-u osim ako nije nesto iskrslo u poslednjem trenutku. Wii U je bio punih godinu ipo dana pre izlaska na E3 sajmu. E3 je svega 10 meseci pre izlaska NX-a u martu, septembar svega 6. Treba praviti hype, treba praviti marketing, treba ime da se cuje i procuje, developeri treba da dobiju dev kitove sto jos nije masovna pojava, novinari treba da ga probaju, youtuberi treba da nam prenesu utiske... NX, ako se ne bude zvao NX, ce morati da prodje brzu transformaciju od NX-a do necega sto treba da bude. Ubedjen sam da je PS4K pravi razlog pomeranja izlaska za Mart.
Teško, za PS4k praktično skoro sve znamo osim datuma izlaska.

Nintendo očigledno neće NX revile na E3-u isto kao što nisu ni PS4/XB1 imali revile na E3-u, već želi za to poseban događaj.

Tačno što se tiče Wii U, i to je način koji Nintendo očigledno želi da promeni kao što su to uradili Sony i MS pošto nema potrebe više za tim. Zaboravljaš da je PS4 predstavljen 9 meseci pre izlaska a XB1 6 meseci pre izlska.
Takođe Nintendo je govorio da ne želi prerano da govori o NX-u da im konkurencija ne bi ukrala ideju, znamo da je NDA vrlo striktan, Nintendo bukvalno nijedan info nije pustio, nema nikavih procurelih informacija, manje smo od godinu dana od izlaska konzole a ništa se o njoj ne zna. Nintendo baš drži karte blizu grudi što se NX-a tiče.
6 meseci je više nego dovoljno za marketing od predstavljanja do izbacivanja konzole.
Možda, u svakom slučaju hardver ili softver (a najverovatnije kombinacija obe stvari) je razlog propuštanja sezone praznika. Teško da bi Nintendo bez nekog jakog razloga propustio sezonu praznika kada se njihovi proizvodi tada tradicionalno najviše prodaju.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 13:28   #2546
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Teško, za PS4k praktično skoro sve znamo osim datuma izlaska.
PS4K nije zvanicno jos najavljen od strane Sony-a! Dakle, nemamo pojma nista sem nekih glasina. CEO Nintenda je juce dao i datum izlaska NX-a, tako da vise znamo o NX-u nego o PS4K, za sad znamo da sigurno postoji, da developeri dobijaju dev kitove i da ce izaci u martu sledece godine.

Problem je samo taj, sa ovih 6 meseci, sto Nintendo za razliku od Sony-a i MS-a mora da se izbori prvo sa negativnim stavom i potpunom irelevantnoscu do koje su dosli zahvaljujuci Wii U-u. Pre 10 godina su svi znali za Nintendo, sad Nintendo niko ne spominje, na nekim marginama su. Pogledaj samo iz komentara dex-a koliko su ljudi zaokupljeni tim negativnim stavom. Tesko da Nintendo to moze da se promeni za 6 meseci.

EDIT: Koei Tecmo confirms they are starting NX development, no specific games confirmed yet
https://twitter.com/ZhugeEX/status/725586594711916544
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 13:47   #2547
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
PS4K nije zvanicno jos najavljen od strane Sony-a! Dakle, nemamo pojma nista sem nekih glasina. CEO Nintenda je juce dao i datum izlaska NX-a, tako da vise znamo o NX-u nego o PS4K, za sad znamo da sigurno postoji, da developeri dobijaju dev kitove i da ce izaci u martu sledece godine.

Problem je samo taj, sa ovih 6 meseci, sto Nintendo za razliku od Sony-a i MS-a mora da se izbori prvo sa negativnim stavom i potpunom irelevantnoscu do koje su dosli zahvaljujuci Wii U-u. Pre 10 godina su svi znali za Nintendo, sad Nintendo niko ne spominje, na nekim marginama su. Pogledaj samo iz komentara dex-a koliko su ljudi zaokupljeni tim negativnim stavom. Tesko da Nintendo to moze da se promeni za 6 meseci.
Varaš se znamo skoro sve osim datuma izlaska za PS4k. Sve te glasine su potvrđene iz više različitih i pouzdanih izvora, i to su potvrditli neki jaki gaming mediji.
Znači nije kao NX situacija gde jedan izvor tvrdi nešto i bez iakve potvrde.
Za NX samo znamo datum izlaska i da će Zelda U biti launch naslov mada se to već znalo.

Ako je dobar i privlačan proizvod prodavaće se, to je jedino što je stvarno bitno.
Sva negativnost ili hajp, relevantnost ili irelevatnost se menja preko noći, ako Nintendo predstavi dobru konzolu sa dobrim i jakim igrama skoro sva negativnost (naravno uvek će biti hejtera) i irelevatnost će nestati preko noći.
Zaboravljaš da je GC bio najmanje prodavana konzola te generacije i da ga je PS2 sahranio, pa smo opet posle GC-a dobili Wii koji je obrisao pod sa konkurencijom, pa je onda Wii bio veoma popularan ali je posle svakoga bolelo uvo za Wii U, nešto slično se može reći i za PS3 nakon PS2, dok je recimo Xbox360 prodao preko 80m konzola i celu generaciju bio egal sa PS3 nakon originalnog Xboxa koji se prodao mnogo slabije. Poenta je da prethodni hardver nema mnogo veze sa novim i svaka nova konzola je novi početak.
Sve što Nintendo treba da brine je da naprave dobar i privlačan proizvod, spreme jake launch i 1st year igre i imaju dobar i jak marketing,
ako to urade ljudi će zaboraviti Wii U preko noći isto kao što su zaboravili Wii kad je Wii U izbačen, ili GC kad je Wii izbačen, PS2 kad je PS3 izbačen.
A inače ljudi su dosta hajpovani oko NX-a.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
Stranger2 (16.5.2016)
Stara 28.4.2016, 14:24   #2548
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Jesu, Nintendo fanovi i gaming entuzijasti. Ko drugi? Da li ljudi na ulici znaju sta je NX. Uzmi reprezentativni uzorak od 100 ljudi, bilo gde u svetu, znas koliko ce znati za NX, NIKO!

Sad isto to uradi za PS4 pre bilo kakvog najavljivanja da ce izaci, recimo pre 4 godine, svi ce znati sta je PS4 barem u glavi. Da je Sony konzola naslednik PS3.

Isto je i sa Xbox-om.

Sta ce ljudi znati o NX-u? Da je naslednik Wii U-a za koji nisu ni znali? Da ga pravi kompanija koja je pravila Wii koji ce im odmah stvoriti u glavi sliku najskupljeg dust collector-a? Koliko ljudi koji su kupili Wii je uopste znalo sta je Nintendo?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2016, 15:02   #2549
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Jesu, Nintendo fanovi i gaming entuzijasti. Ko drugi? Da li ljudi na ulici znaju sta je NX. Uzmi reprezentativni uzorak od 100 ljudi, bilo gde u svetu, znas koliko ce znati za NX, NIKO!

Sad isto to uradi za PS4 pre bilo kakvog najavljivanja da ce izaci, recimo pre 4 godine, svi ce znati sta je PS4 barem u glavi. Da je Sony konzola naslednik PS3.

Isto je i sa Xbox-om.

Sta ce ljudi znati o NX-u? Da je naslednik Wii U-a za koji nisu ni znali? Da ga pravi kompanija koja je pravila Wii koji ce im odmah stvoriti u glavi sliku najskupljeg dust collector-a? Koliko ljudi koji su kupili Wii je uopste znalo sta je Nintendo?
Naravno da niko ne zna za NX osim gaming entuzijasti, NX nije još ni predstavljen, isto niko nije znao ni za Orbis (PS4) dok nije bio predstaljven. Ne znam na šta konkretno ciljaš!?

Isto za Xbox, niko nije znao za XB1 osim osim gaming entuzijasta dok nije predstavljen.

Ljudi ne mogu imati u glavi sliku NX kada još nije predstavljen isto kao što nisu mogli imati u glavi sliku PS4/XB1 dok nisu predstavljeni. Ne znam o čemu pričaš!?
Kad Nintendo predstavi novu konzolu ljudi će znati da je to nova NIntendo konzola, a ako je marketing dobar i jak znaće i šta ona nudi i zašto je dobra. Nintendo je sam rekao da NX nije samo naslednik Wii U, već je totalno nešto totalno novo i drugačije nego Wii U.

I naveo sam ti konkretne primere da ta slika u glavi nema veze sa novom konzolom, svaka nova konzola je novi početak.


Otvorena je NX tema, tako slobodno možeš da mi odgovoriš na post u toj temi.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2016, 11:12   #2550
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U



Zavrsio najzad Xenoblade X posle skoro 90 sati igranja, i jos dosta stvari da uradim da predjem 100% igru. Jedno fantasticno iskustvo koje bih preporucio svim ljubiteljima RPG-ova, gigantskih robota, JRPG-ova, mangi, anime-a i igara uopste. Stvarno steta sto vise ljudi nije igralo ovo. Nadam se da ce biti i NX port, a prema glasinama vec se pravi nastavak sto je fantasticno!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Stranger2 (16.5.2016), vetar. (29.4.2016)
Stara 29.4.2016, 11:32   #2551
GraveDigger
Član
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 116
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Thumbs up Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Zavrsio najzad Xenoblade X posle skoro 90 sati igranja, i jos dosta stvari da uradim da predjem 100% igru. Jedno fantasticno iskustvo koje bih preporucio svim ljubiteljima RPG-ova, gigantskih robota, JRPG-ova, mangi, anime-a i igara uopste. Stvarno steta sto vise ljudi nije igralo ovo. Nadam se da ce biti i NX port, a prema glasinama vec se pravi nastavak sto je fantasticno!
Svaka cast! Zavrsicu je i ja cim nadjem vremena. Jedva stizem da odigram partiju-dve Splatoona i SSB u toku dana. Odlicna je igra i steta jer ce je veliki deo publike videti samo na slikama i klipovima.
GraveDigger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2016, 11:53   #2552
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mene je najvise odusevilo koliko kao karakter i igrac porastes u toku igranja. Na pocetku je sve strano, svaki cosak nov, iza svakog coska novi neprijatelj, svaki strasniji od proslog. Kako igras upoznajes kontinent po kontinent, dobijas lvl-e, postaju ti dostupni neki delovi koji ranije nisu zbog nove opreme i Skelova. Polako postajes upoznat sa svakim metrom planete, znas gde je sta, znas gde je kakva pretnja, vracas se da ubijes monstere od kojih si bezao glavom bez obzira, umesto bubica pocnes da ubijas dzinovske majmune. Fantasticna igra za koju mi je trebalo skoro punih 4 meseca da je predjem a da mi ni jednom nije bila dosadna.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Stranger2 (16.5.2016), vetar. (29.4.2016)
Stara 1.5.2016, 13:23   #2553
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Igrao sam StarFox Zero i prešao sam glavnu igru i sad tek trebam da otključavam sve nivoe i jurim medalje, prilično dobra i klasična StarFox igra.

Grafika je ok, čista i jednostavna dosta dobro se uklapa u StarFox ideju, nije Wii U igra koja najbolje izgleda ali i daleko od toga da izgleda kao Wii igra.
Muzika je odlična, efekti su dobri, veoma je zanimljivo kada se zvuci iz prvog lica i razgovori čuju preko gamepada dok sa TV-a dolazi zvuk onoga što se dešava na TV-u.
Gameplay je klasičan StarFox unapređen sa nekim novim idejeama i mogućnostima. Dodgefighting je recimo baš dobar. Dizajn nekih nivoao bi mogao da bude malo bolji.
U dosta misija je moguće menjati vozilo iz 1. i 3. pogleda, zbog čega se menja totalno i stil igre.

Kontrole na prvi pogled deluju komlikovane ali se može navići vrlo brzo na njih i onda one budu prilčno dobre i korisne.
Motion kontrole se ne mogu skroz isključiti ali se njihovo prisustvo može smanjiti, isto iako se ne mogu skroz isključiti možete igrati a da ne bude prinuđeni da ih koristite skoro uopšte, mada je lakše ako se malo iskoristi prednost koje one pružaju.
Ja gledanje u gamepad skoro nisam uopšte ni koristio, možete menjati pogled koji pruža TV ili koji pruža gamepad , tako da sam na TV menjao 1st i 3rd party pogled bez ikakvog gledanja u gamepad. Igranje u 1. i 3. pogledu veoma menja iskustvo koje igra pruža.

Co-op play je veoma zabavan, jedan igrač upravlja vozilom iz trećeg lica na TV i može da puca, dok drugi igrač igra na gamepadu iz prvog lica i upravlja drugom pucaljkom.


Sve u svemu prilično dobra igra (sa kompleksnijim kontrolama) ako volite arcade rail shooter, ako ste fan StarFox igara ili ako vam se svideo StarFox 64 onda definitivno preporučujem ovu igru, onima kojim se nije svideo StarFox 64 teško će se svideti i ova igra.

Inače video sam da i na Neogafu ljudi imaju dosta pozitivne imrpesije u vezi igre.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
Stranger2 (16.5.2016)
Stara 6.5.2016, 18:18   #2554
maki83
Član
 
Član od: 11.12.2010.
Poruke: 296
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 54 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ljudi, nisam igrao splatoon od letos..ajd da napravimo grupu pa da picimo?
maki83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maki83 na korisnoj poruci:
GraveDigger (8.5.2016)
Stara 7.5.2016, 22:22   #2555
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Za sve zainteresovane, Wii U je konacno dobio public verziju homebrew kanala za Wii U mod. Da pojasnim, Wii U je hakovan. Jos nije moguce ubaciti i igrati igre sa HDD-a, ali su hakeri vec uspeli da upropaste online za vecinu igara, pa je Mario Kart, slicno onom sa Wii-a dok je radio i DS-a, pa i 3DS, upropascen debilima koji su hakovali igru.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 8:47   #2556
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
maki83 kaže: Pregled poruke
Ljudi, nisam igrao splatoon od letos..ajd da napravimo grupu pa da picimo?
Nemam toliko vremena za igranje plus što imam gomilu novih igara, tako da retko kad stignem da igram Splatoon, ponekda kad klinac igra pa uzmem i odigram par partija čisto da ne zarđam previše.



@dragomix,
obriši neke privatne poruke pošto nemaš mesta za nove, ne mogu ti poslati ličnu poruku.

Poslednja ispravka: vetar. (9.5.2016 u 9:07)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2016, 23:29   #2557
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
A MS i Sony nisu probali ništa inovativno već je to bio tipičan slučaj "videle žabe da se konji potkivaju". Move je direktna kopija Wii-a, a Kinect je vrlo glup spin na tu temu.
Kinect uopšte nije loš sam po sebi. Čak genijalan po mom mišljenju. Malo je proizvoda koji su tako do maksimuma praktični za prostog konzumera. Samo što je Microsoft pokušao da ga komercijalizuje na pogrešan način. Zacrtali su da će da oblikuju želje i ukus potrošača pa kad se ispostavilo da nisu dorasli tome onda su ga sahranili.
On je mogao da se komercijalizuje na sasvim drugi način. Da radi za xbox i pc. I da nude proizvod webcam + kinect kamere za pc. Mogli su i da dodaju dve led diode na njega pa da prave 3D miševe za PC. Čitavu paletu gadgeta... I da bude otvorena podrška za developere PC softera da mogu razni plejeri i edukativni softver za pc da ga koriste. Čak bi bio dobar za animatore amatere kao motion capture uredjaj. Danas bi to bio cool gadget za mnoge...
Umesto toga njima je prioritet samo xbox. Tačnije njima je prioritet da Sony ne zavlada onim što su nazvali "tržištem kompjutera za dnevnu sobu" jer se boje da bi jednog dana "kompjuter za dnevnu sobu" mogao da zameni desktop pc koji je njihova krava muzara. To je strategija koju je bil gejts postavio još sa prvim xbox-om.
S obzirom da troše silne pare na ekskluzive (što sony kaže da nikada ne bi platio) i gube na hardveru to potvrdjuje da to sa xbox-om nije biznis vec opsesija. Jedan bivši zaposlenik microsofta je potvrdio da xbox uošte nije značajan u profitu microsofta. Jednoj gigantskoj kompaniji koja zaradjuje bar 100 dolara za svaki windows, par dolara po igri (10 dolara provizija za 3rd party igre - bacanje para na ekskluzivitet) je smešna cifra.

Citat:
Uracunaj na to sve VR koji je trenutni hit na PC-ju i stize na konzole tokom praznika.
Iskreno ja priželjkujem VR još od 90-ih i pratim sve o tome celo vreme. Pregledao sam pažljivo sve reviewse i pričao sa nekima koji su kupili i zaključio sam da je ovo sadašnje tek dokaz da je tehnologija moguća i da jednog dana će sigurno biti pristupačan VR proizvod koji će da radi kako treba. Pored toga što je preeeeskupaaaa ima još mnogo rupa zbog kojih to još nije spremno za masovno tržište. Trenutno HTC Vive na momente liči na gotov proizvod koji bih želeo. Nedostaci idu dotle da bi čak morao da preselim u veći stan da bi ga uopšte koristio. Pa onda ogroman debeli kabal i gomila senzora koji treba par sati instalirati i podešavati je jednostavno neoprostivo za tipičnog konzumera sa masovnog tržišta. A onda kad zađemo u tehnologiju dolazimo do toga da sadašnje rezolucije FPS i lag u današnjoj display tehnologiji (lag još od renderinga u hardveru pa preko portova i prenosa kroz kablove) jednostavno još uvek ne odgovara ljudskom vidu i onome što je potrebno da bi bili zavarani da je to "realnost". A onda tu dolaze još "sitni" nedostaci kao teška kaciga koja vuče glavu nadole, okular od kojeg vam ostaje crvenilo posle pola sata , ili padanje kacige i muućenje slike kad gledate nadole. Pa potreba da stakla besprekorno očistite i koristite sprejeve koje nikada niste koristili za TV ekran. Pa onda možda i najgore od svega interesantan psihološki fenomen da što veštačka realističnost više postaje realna ljudska psiha se sve više isključuje maštu i za svaku sitnicu odbija da poveruje da je to realnost. Svako ometanje senzora od strane nekog ko šeta po sobi, svako neobično kretanje koje nije izvedeno vašim nogama, svaki lag, čak i muva koja vam sleti na ruku a nema je na ekranu izaziva trežnjenje i iritantnost daleko veću veću nego kad neko prođe ispred televizora dok gledate vaš omiljeni film. Zamislite tek scenario kad komarac sleti da vam pije krv pa morate da ostavite džojstike i naslepo ga otresete sa ledja a da pri tome ne srušite sve stvari sa police...
Imam osećaj da će tipičan amerikanac besno da ga vrati u prodavnicu čim bude prosuo prvu limenku piva.

Svaki prosečan konzumer će kad proba danšnji VR će da kaže "cool je ali... nije ono što sam mislio" Moja procena da će sadašnji VR uređaji inicijalno biti hit (slično kao Wii) jer su novotarija ali se neće prodati ni blizu koliko Wii (jer su skupi i komplikovani). A za godinu-dve će da skupljaju prašinu.

Tehničke zahteve za VR sam pominjao malopre u temi za NX. Bukvalno je potrebna još jedna sasvim nova generacija hardvera na drugačijem principu da bi VR dostigao više zadovoljavajući nivo.

Ovaj sadašnji VR će po mojoj prognozi otežati NX-u samo po tome što će isprazniti novčanik nekim od potencijalnih kupaca NX-a. Ništa značajno.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2016, 18:52   #2558
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Up to 90 minutes of Legend of Zelda Wii U available at E3

Nintendo is informing media that there will be two extended demos of the Wii U version to play at the booth and are being asked to set aside 90 minutes to make the most of the gameplay.

"Nintendo will offer show attendees two extended demos of the Wii U version of the game that will finally let them step into the wilds of Hyrule and explore some of the grasslands, forests and mountains that they’ve been given mere glimpses of to date."
"we recommend setting aside 1 - 1.5 hours"


http://www.finder.com.au/legend-of-z...playable-at-e3
http://nintendoeverything.com/zelda...os-at-e3-media-asked-to-set-aside-90-minutes/
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
Stranger2 (2.6.2016)
Stara 2.6.2016, 5:55   #2559
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Evo konačno potvrđena igra za nintendo NX pa ako hoće moderator da otključa temu da tamo prebacimo post.
http://www.risethegame.com/
RISE: Race The Future
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
vetar. (2.6.2016)
Stara 2.6.2016, 9:24   #2560
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Evo konačno potvrđena igra za nintendo NX
Pa ovo je potpuni multiplatform naslov, dole vidim navedeno sve živo samo NX nigde. Možda je bilo na YT ono zamućeno u sredini, verovatn su dobili packu za to pa povukli izjavu...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com