Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2018, 19:00   #41
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
What this man said.
Dodaj jos Gothic 2 i zaboravices na Elex i Skyrim
Word.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 19:04   #42
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Oblivion i Skyrim su totalni trash, u odnosu na Morrowind. Po meni, Oblivion je pocetak nizbrdice TES serijala, a Skyrim je najvece razocaranje u dugoj istoriji serijala.
skyrim >> oblivion
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku djuras na korisnoj poruci:
voodoo_ (27.6.2018)
Stara 26.6.2018, 19:20   #43
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Hoćemo li se već jednom usaglasiti da su Morrowind i njegova dva blago zaostala brata od tetke Oblivion i Skyrim u dosta različitim klasama?

Znači Morrowind je Dark Elf dok je Oblivion Imperialac a Skyrim Nord.

Dark Elf je cutljiv, taman(Dark), magičan i mističan sa primesama ludog, ali na pozitivan način.

Dok je Imperialac došao da otvori put svim neupućenim novajlijama, sa svojom pristupačnosti i jednostavnosti, govori običnim jezikom da ga svi razumeju dok je njegova kultura na nivou svakog generičkog might and magic filma i knjige.

A zatim je na scenu stupio Nord, big brother Imperijalca koji živi u divljini već dugo godina, zaboravio je na brijač kada se odselio severno, a pored medveđe kandže otkrio da je ipak zmajeva kandža najbolja za skidanje čepa sa dobre medovine.

BTW nemojte me pogrešno shvatiti ja uživam u zabavi koju priređuje Skyrim isto koliko i svi ostali, ali Morrowind je kulturno blago RPG sveta, dok je Skyrim samo rock star trenutne generacije.

Poslednja ispravka: perablenta (26.6.2018 u 19:47)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 19:49   #44
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

što ubaciš par modova i zabava može da počne
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 20:20   #45
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Skyrim je zabavan dok ti ne dosadi da bauljaš po svetu.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 20:25   #46
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ima modova gde ne možeš baš tako lagano da šetaš, nikad ne znaš da li se u pećini krije neki master vampir a ti level 20, a nekad ne moraš ni u pećinu da ulaziš...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2018, 22:12   #47
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Dobro filpan je brutalno iskren, ali nije daleko.

Oblivion vs Morrowind je bukvalno poster child za streamlining. Mora da shvatiš, Dovahkiin, da igrač koji kreće da igra Morrowind, njemu nije bilo zagarantovano da će da uopšte uspe da nauči da igra, pogotovo ako nema RPG iskustvo, u ono vreme kada je igra izašla. Heck, pa ja lično se sećam da sam igru instalirao, igrao sat vremena, nisam ništa ukapirao. Onda posle par meseci sam ponovo pokrenuo, izgubio se posle 2 sata traženja skretanja desno kod znaka i nisam našao prvu lokaciju za quest, ali sam zato preskočio kontinent, ušao u neki ruin ispod zemlje i našavši prsten sa jednom magijom pokušavao da se borim sa Daedric Warriorom.

Da bi onda posle pokušao ponovo i konačno našao i dwemer ruin a zatim satima tumarao po pogrešnim prostorijama tražeći box za koji se ispostavilo, tokom mog četvrtog pokušaja da počnem da igram igru, da je bilo totalno jednostavno naći.

To se pamti, do kraja života. Pogotovo dete u 8. razredu osnovne škole sa osnovnim znanje engleskog jezika i igranja igara na PC-u.

Oblivion i dalje razvodnjavanje sa strelicama, vođenjem za rukav i slično, nikada neće moći da ostavi sećanje na igrača koje će da traje 50+ godina.

Poslednja ispravka: perablenta (26.6.2018 u 22:26)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Leonida (26.6.2018)
Stara 27.6.2018, 7:49   #48
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Izjave tipa "Skyrim je najveće razočarenje" i "nastavak nizbrdice započete Oblivionom" mi uopšte nisu jasne, vi kao da ste samo protrčali glavni kvest i proglasili igru završenom (a znam da niste).

Skyrim je bukvalno u svakom pogledu unapređenje u odnosu na Oblivion. Kvestovi su manje-više standardni TES, ali kompletna prezentacija uopšte ne može da se poredi (namerno ne kažem grafika pošto su igre izašle za istu generaciju konzola i dizajn je ograničen istim parametrima). Sama raznovrsnost sveta za istraživanje je drastično bolje izvedena u Skyrimu, za razliku od Obliviona gde imaš beskonačno ponavljajuću nemačku šumu u sva četiri smera.

Dungeon crawling u Skyrimu je daleko bliži Morrowindu nego što ovde bilo ko hoće da prizna. Npr. u Oblivionu nije postojalo ništa ni izbliza veliko i kompleksno kao Blackreach, sve tamnice su bile copy-paste i pretrčavale su se za pet minuta. O gradovima da ne govorim, bukvalno veze s vezom nema u poređenju sa Oblivionom.

Što se tiče kvestova, lepo guglajte "Oblivion quests" i "Skyrim quests" pa se podsetite.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2018, 9:13   #49
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Skyrim je sasvim ok igra. Preterujete. Morowind nije toliko bolji koliko se neki ovde kunu koliko je bio revolucionaran u odnosu na sve pre toga. Kasnije je bilo teško proizvesti taj efekat na igrača koji je Morowind radio iz prostog razloga što nisu bili "wow" igre u odnosu na tržište u svoje vreme.

Oblivion je smorio sa kapijama, ja je zbog toga nisam ni završio. Skyrim je sasvim ok, nije bolji od Morowinda ali govoriti da je razlika ogromna je "idolopolonstvo među igračima" . Takođe tada smo bili mlađi jedno 20 godina pa nam je sve bilo lepše
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2018, 11:47   #50
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Gomila ljudi koji sam navukao na Morrowind su igrali Oblivion ili Skyrim kao prvi TES i svi do jednog se slazu da je Morrowind dosta bolja i kvalitetnija igra. Nije to nostalgija vec cinjenicno stanje, skoro svaki segment igre je mnogo bolje odradjen i razradjen u Morrowindu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Krilce (27.6.2018), Leonida (27.6.2018), Skenderevo (27.6.2018), Talos (28.6.2018)
Stara 27.6.2018, 13:14   #51
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Što se tiče kvestova, lepo guglajte "Oblivion quests" i "Skyrim quests" pa se podsetite.
Nemam šta da guglam. Kvestova iz Obliviona se i dalje sećam, a igrao sam ga 2006-te, dok u Skyrim-u čovek nema čega da se seća. Gorih, besmislenijih, bezdušnijih, nemaštovitijih, repetitivnijih.. kvestova ne nađoh ni u jednom drugom RPG-u. Isto važi i za NPC-ove. I kakav crni dungeon crawling, ko još uzaludno baca svoje vreme na to- uđeš lepo u par pećina, ruševina.. i sve si video (ovo je možda čak i gore u Oblivion-u, ali tada su ljudi imali viši prag tolerancije). Skyrim ima mnogo lepši svet i bolju gameplay mehaniku, ali sam sadržaj je mnogo generičan i lošiji od Obliviona..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Leonida (27.6.2018), S.t.a.r.a.c. (28.6.2018), Skenderevo (27.6.2018)
Stara 27.6.2018, 13:21   #52
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Meni je Oblivion ostao u fantasticnom secanju kao veoma lep otvoren svet.

Kao i u losem secanju zbog uzasnog level scalinga, i protovnika i njihove opreme.

Skyrim nisam takao, tako da za njega nemam pojma, dok je Fallout 3 definitivno isao u pravom, boljem smeru, ako se poredi za ES igrama.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2018, 14:26   #53
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Gomila ljudi koji sam navukao na Morrowind su igrali Oblivion ili Skyrim kao prvi TES i svi do jednog se slazu da je Morrowind dosta bolja i kvalitetnija igra. Nije to nostalgija vec cinjenicno stanje, skoro svaki segment igre je mnogo bolje odradjen i razradjen u Morrowindu.
Ja sam prvo igrao Morrowind (tamo negde 2005, GOTY verzija je već postojala) i iščekivao Oblivion.

Kad je izašao, bio mi je zanimljiv i potrošio sam u njemu ko zna koliko desetina sati (iako mi se potpuno drugačije dojmio od Morrowinda), međutim koliko je šuplja igra postalo mi je jasno čim sam pokušao ponovo da igram posle godinu-dve.

U Skyrimu čim sam prvi put ušao u Bleak Falls Barrow, osećao sam se kao kod kuće, filing je bio najpribližniji Morrowindu od svega što sam u međuvremenu igrao. Ekspanzije su dodatno "zakucale" mišljenje. Zato Skyrim mogu ponovo da igram bukvalno bilo kad, jedva čekam sledeći playthrough
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2018, 15:50   #54
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Sto se tice atmosfere i celokupnog dozivljaja, Shivering Isles je po meni najpriblizniji Morrowindu (plus je bio dokaz da su i dalje sposobni da urade nesto kvalitetno samo ih zabole).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2018, 16:27   #55
Talos
Član
 
Član od: 3.10.2016.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Sto se tice atmosfere i celokupnog dozivljaja, Shivering Isles je po meni najpriblizniji Morrowindu (plus je bio dokaz da su i dalje sposobni da urade nesto kvalitetno samo ih zabole).
Malo ih zabole ali nažalost su i primorani na zaglupljivanje igara zbog "casual" igrača koji se plaše da upotrebe mozak i koji čine većinu kupaca. To je trend zadnjih godina kod svih velikih studia, jer naravno glavni je profit pa onda sve ostalo. Hvala Bogu (i Kickstart-eru) na manjim studijima koji još uvek paze na kvalitet, manje-više.
Talos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 0:19   #56
Dagoth Ur
Član
 
Član od: 16.12.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Oblivion je realno stvarno sklopljen s koca i konopca. Cak i 15-godisnjoj verziji mene nesto tu nije stimalo a tek sto sam tada zavrsio Morrowind.
Mada sa druge strane i pored uzasne genericnosti i vizualne monotonije imao je svakako unikatnije dizajnirane questove u odnosu na Morrowind i Skyrim (pogotovu Skyrim). Skyrim je imao daleko vecu raznovrsnost u vidu lokacija i lokaliteta (i to na prvi pogled) ali questovi su delovali kao da ih je dizajnirao neki dosadan AI iz nekog dosadnog podruma...
Morrowind mi je tu ok zato sto vecinu questova cine brojni guild assignment-i i slucajne price koji deluju kao da su stvarno deo tog sveta.

A sto se tice Dungeon-a, i meni bi prijalo da ih ima manje a da su unikatnije uradjeni. Koliko se secam, Dungeon-a u Morrowindu ima puno ali nijedan nije veci od par cellov-a racunajuci u to i neke "end game" lokacije a Skyrim ima neke vrlo kul i neocekivane momente poput Blackreach-a i tome slicno.

Ne znam koliko je ljudi ovde culo za Arx Fatalis? To je potpuno drugacija vrsta igre, mnogo slicnija igrama poput Thief-a ili Deus Ex-a koja je smestena na 8-9 nivoa podzemnih pecina koje su prepune zamki, underground grobnica i raspalih hramova. Znam da je takvu igru vrlo tesko dizajnirati i uopste uraditi ali bilo bi stvarno kul videti nekakvu umanjenu strukturu takve vrste sa sve unikatnim questovima...ne znam..

Nekako mi Bethesda deluje kao da ubacuje skupe gimmick-e poput jos veceg sveta, pricljivog protagoniste itd. zarad marketinga a naustrb svega ostalog pa moduj ti (ako uopste i mozes) ako ti se ne svidja.
Nekako razumem sto\ako su izabrali High Rock a ne Akavir...
Dagoth Ur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 2:08   #57
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Pazi ja nemam nista protiv morrowinda ili obliviona jer nisam ih ni posteno odigrao jer su za mene zastareli, i ne kazem da morrowind nema bolje questove i da je bolji rpg od skyrima, ali to kad pocnu pojedini da pricaju(pisu) lose o Skyrimu, i o tome koliko je ili nije debil frendly mi stvarno smeta, naravno ima dosadne pecine. qustove ali te niko ne tera da ih radis ili posecujes, preskoci ih sve pa ces opet imati svasta da radis, naravno tu ima i gomila fenomenalnih modova na koje mozes potrositi stotine sati uzivajuci u igri i da ni ne primetis koliko je zapravo vremena proslo, sa Oldrim-om i sada sa Skyrimom se, imam preko 500h igranja naravno sa modovima, i opet u trecem prelazenju igre nadjem neku skrivenu lokaciju neki quest koji do tada nisam video, i izmedju ostalog mi se zato svidja... Samo mi se ne svidja vredjanje ljudi koji vole da se opuste uz neku igru i da uzivaju, a ne da budu hardcore i da pola sata tumaraju jednim hodnikom jer ne nalaze vrata, ali bravo bato niko te nije drzao za ruku i pokazao ti precice....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 2:45   #58
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ja pola sata tumaram po skyrimu sa sve strelicama gde da idem, čak i onom magijom što ti pokazuje put, bojim se da je u pitanju mnogu duže lutanje po oblivionu
Igru sam igrao da ne kažem prešao jedno 3 puta,prvi put bez modova, pa onda drugi put kad sam pohvatao fore kao vampir i treći put sa modovima tako da što se mene tiče nije ni malo dosadna, igrao bih je još nego sam instalirao drugi windows i sve odlažem da je instaliram ponovo kao ajde imam pametnija posla
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 9:20   #59
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ne mogu da verujem da o ovome mora još da se piše... sigh

Prvo, imaš ovde opsežnu listu razlika Morrowind / Oblivion / Skyrim: http://en.uesp.net/wiki/Oblivion:Obl...rowind_players

Dovoljno je reći da spisak ima oko 140 stavki. A više od 50% tih stavki opisuje uprošćavanja, izbacivanja, odstranjivanja sadržaja i gameplay mehanika.

Drugo, bilo koji review da pročitaš Morrowinda, od 2002. pa do 2018. svaki će pomenuti koliko je svet unikatan, gotovo vanzemaljski. Ni jedan jedini might and magic svet stvoren za neku igru nije išao u toliku dubinu i toliku originalnost.

I treće, najvažnije, da bi odgirao Morrowind, bukvalno moraš da se saživiš sa tim unikatnim, vanzemaljskim svetom i njegovim pravilima, ROLLPLAY sa R veličine Meseca, jednostavno je cela igra koncipirana tako da si ti u tom svetu stanovnik a ne posetilac koga kontroliše vanzemaljac iz druge dimenzije preko tastature i miša.

Mislim na kraju krajeva, mora da se iskusti, jer ja ovde objašnjavam boje onima koji znaju samo za crno-belo.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
Leonida (28.6.2018)
Stara 28.6.2018, 10:04   #60
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Umetnik nema sta ti meni da objasnjavas boje, jer ja ni u jednom momentu nisam rekao da je Morrowind los, vec da nemate pravo da nazivate blago retardiranima one koji vole da igraju Skyrim i slicnim pogrdnim imenima, samo zato sto imaju drugaciji ukus od vas, i sto se mene tice cao vidimo se kada na temi bude bilo nekih poruka o novoj igri...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com