Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2022, 2:05   #201
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Vec ste pomenuli odlican osecaj borbe, tezinu udaraca itd, meni je posebno maestralno odradjeno bacanje i vracanje sekire u Kratosove ruke.

Naizgled samo audio-vizuelna sitnica, ali taj zvonak zvuk pa blago podrhtavanje ruke i sekire kada se vrati Kratosu je

Bas imate osecaj da sekira nije najobicniji stap kojim mandate okolo, vec prava sekira, teska i smrtonosna dok leti kroz vazduh i zabija se u okolis. Dodaje poseban smek i osecaj citavoj borbi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Ziginho (22.1.2022)
Stara 20.1.2022, 12:29   #202
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

I da se ne zaboravi, ovo bi trebalo da izađe ove godine, mada mi na pc-u ima malo da se načekamo:

God of War Ragnarok
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2022, 15:37   #203
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: God of War

^Koliko li grafika može dalje od ovoga što su prikazali, vidim da je pokreće sopstveni engin ali me nešto neodoljivo podseća na Unreal verziju. Posto izlazi i za četvorku verovatno će vizuelno biti manje unapredjena
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2022, 22:30   #204
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: God of War

Igra je za mene iznad ocekivanja. Svaki segment.
Borba me je od pocetka najprijatnije iznenadila i od tada unapredjivanje ide po sitemu " Ok bolje mi ne treba" , a onda bude bolje.
Znam da je velika zamerka igre da je "cinematik fest" , sto mi se cini kao za Death Stranding , gomila ljudi koji su odlucili da imaju nesto protiv igre pa preuvelicavaju nesto sto su naculi. Uopste nema previse sinematika , cak ni iznad proseka a i da ih ima ne bi bilo lose nimalo.
Druga je da je Daddy Simulator , sto je opet na osnovu pretpostavki uglavnom ljudi koji nisu igrali igru , na osnovu postera i trejlera i opet da jeste kakve veze ima, ili je dobro uradjeno ili nije. Najbolje igre imaju ovaj element (Witcher III , TLOU , Yakuza serijal )

Apslotuno uzivam , takodje "krckam" igru, cak kad se unapredim radim to skill po skill , da stalno imam neki svziji potez , a ima nije da nema...
Bojao sam se razocarenja na startu ali i dalje mi je 11/10 bez preterivanja.

I sto rekose ljudi iznad u komentarima , mnogo veliku stvar igra to sto udarac ima tezinu i odziv i zvucni efekti borbe su jako dobri. Dobra je i muzika pa podesavam muzku od 0% do 30% inace ne volim preteranost muzike u igrama kao u FFVII Remake kad ne zna da stane , da se malo cuje i borba i emocije glumaca bez intervencije muzike.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Ziginho (22.1.2022)
Stara 20.1.2022, 23:36   #205
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ma ovo je igretina, sve više se oduševljavam kako odmičem. Plašio sam se da će mesta biti monotona, šume i sneg i stene, kad ono...
Alfheim, kakva transformacija na kraju! Kakav dizajn, kakva atmosfera mesta!
Falile su mi igre sa megalomanskom arhitekturom i bogato ukrašenim mestima, ovo je prelepo, izašlo 2018-te a kao da je pravljeno za danas.

Sada sam pod planinom koja je bukvalno preslikana Morija.
Sve prostorije pažljivo osmišljene, prepune detalja, ruine koje odišu istorijom ljudi koji su tu nekada živeli i radili, ma, epika u slici i zvuku.

Borba je naizgled jednostavna a opet, mnogo bolja nego u zadnje tri assassins creed igre.
Što se više levelujem otvara mi se više mogućnosti za akciju.
Ovo je ono što recimo vičeru fali u borbi, umesto običnog kliktanja levog ili desnog tastera uz povremeno izbegavanje ili upotrebu znakova, ovde ima mnogo više varijacija za napad i odbranu, ostvarenih preko komboa ili onih runskih napada i sposobnosti.
A i raznovrsnost neprijatelja je bolja, svako biće ima drugačiji pristup, mane i prednosti, dok se kod witchera svaka borba svodi na manje-više sličan pristup, bez obzira da li je čovek, zverka ili neki monstrum.
Sam osećaj kad se metal zarije u meso je samo šlag na tortu.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2022, 0:37   #206
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ne znam koliko je ko od vas odmakao te neću da spoilujem, al postoje neki boss-fightovi posle (opcioni) koji bukvalno igru pretvaraju u dark souls, koliko je bitno hitno reagovanje i učenje patterna neprijatelja
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2022, 0:43   #207
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Znam da je velika zamerka igre da je "cinematik fest" , sto mi se cini kao za Death Stranding , gomila ljudi koji su odlucili da imaju nesto protiv igre pa preuvelicavaju nesto sto su naculi. Uopste nema previse sinematika , cak ni iznad proseka a i da ih ima ne bi bilo lose nimalo.
Jedino taj pocetak ima mozda nesto vise sinematika i prekida, mogu da razumem da nekome to nece odmah odgovarati, ali kao sto si napisao oni su odlicno odradjeni i skoro svaki (po meni) ima nekog smisla i ide ka daljem razvijanju likova, situacija itd.

I pored mozda nesto veceg broja na pocetku ja uopste nisam imao osecaj da to bas toliko remeti ceo tempo igre, da ih ima previse i da je "interaktivni film" cak naprotiv. Ja mislim da se fino uklapa u svaku situaciju, pogotovu taj pocetak kada se upoznaju likovi, svet, kontrole, borba, tutorijali i ostalo.

Za ostatak igre se pogotovu ne slazem, sinematika tek tu i tamo tokom tranzicija i nekih bitnijih dogadjaja i to je to.

Mislim da definitivno nema veze sa vezom ovo nazivati "cinematik fest", pored toliko sporednih aktivnosti, ciste igre, istrazivanja, zagonetki itd.

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne znam koliko je ko od vas odmakao te neću da spoilujem, al postoje neki boss-fightovi posle (opcioni) koji bukvalno igru pretvaraju u dark souls, koliko je bitno hitno reagovanje i učenje patterna neprijatelja

Da li mozda mislis na:

Spoiler za Neprijatelji:
Travelers i Valkire




Te opcione teze borbe definitivno imaju neki DS smek.... ali sama igra je naravno potpuno drugacija
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Cracked But Whole (21.1.2022)
Stara 21.1.2022, 15:50   #208
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ko god da je smislio onaj deo u magičnom liftu kada morate za određeno vreme da počistite sve neprijatelje zaslužuje 7. krug pakla.
Sigurno sam 20 puta do sada izginuo na poslednjoj deonici, po meni prilično jeftin trik da povećaju težinu. I još nisam prešao.
Jedina stvar koja mi se za sada ne dopada u celoj igri.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2022, 16:31   #209
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ko god da je smislio onaj deo u magičnom liftu kada morate za određeno vreme da počistite sve neprijatelje zaslužuje 7. krug pakla.
Sigurno sam 20 puta do sada izginuo na poslednjoj deonici, po meni prilično jeftin trik da povećaju težinu. I još nisam prešao.
Jedina stvar koja mi se za sada ne dopada u celoj igri.
Sačekaj tek da vidiš...
Spoiler za :
...grindanje u Niflheimu i Muspelheimu.

Tek tu ćeš videti kakvi su jeftini trikovi korišćeni da bi se povećala težina i veštački produžila igra.

Sve osim glavne kampanje liči na užasnu korejsku MMO grindačinu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2022, 23:52   #210
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Zašto stavljate na najveću težinu ako se niste još uhodali?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 1:30   #211
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: God of War

Nikad ne bih rekao da je eksplorisanje naglaseno , mislio sam da je prilicno linearna igra . Neocekivani neprijatelji i kombinacije istih plus to sto su neki od njih izvor resursa , tombrajderovski momenti u lajt varjanti i poneka mini mozgalica , skupljanje lora na razne nacine , odjek cekica nekog od brace kad i gde se najmanje nadam i jos ponesto tj vrlo interesantan istrazivacki momenat.
Mozda moze da se pretrici igra za ne znam ni ja koliko al greota je svega mi , bas ne treba da se zuri.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 7:13   #212
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Sve to postaje repetitivno posle desetak sati igre jer čim otključaš kolekciju njeno kompletiranje se svodi na pronađi/pobedi još X takvih.

Istraživanje isto daje privid slobode a u stvari je "on rails" strogo kontrolisano progresijom kroz kampanju. Najbolji primer za to je kad se stigne do...
Spoiler za :
... onih vrata koja odsecaju ogromne delove mape Midgarda a za čije otvaranje je potrebno kamenje koje se dobija od Broka i Sindrija.
Ona dva realma koja sam pomenuo u svojoj prethodnoj poruci su posebna kategorija odvratnog grinderskog "sadržaja".

Pa bre...
Spoiler za :
...treba ti preko 100 000 onih Mist echos tokena da bi kompletirao mapu i uradio upgrade Ivaldijevog oklopa To je najmanje par sati čistog grindanja jednog te istog hodnika...

Audio-vizuelna komponenta igre je čista 10/10 ali brate neki elementi igre su tako loše odrađeni da čovek prosto ne može da im progleda kroz prste.

Mada, nije ni čudo s obzirom da je igra dve godine pred izlazak imala samo završen onaj demo na E3. Negde je moralo da se isfušeri.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 12:02   #213
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Ja stvarno ne znam o čemu pričaš, 100k Mist echoes (koji su opcionalni) možeš da sakupiš za 3-4 sata. Nema ovde ni g od grinda.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 12:35   #214
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ja stvarno ne znam o čemu pričaš, 100k Mist echoes (koji su opcionalni) možeš da sakupiš za 3-4 sata. Nema ovde ni g od grinda.
Kao prvo nisu opcioni jer ti trebaju da, između ostalog, zatvoriš ona tri rifta u Ivaldijevoj radionici, što je inače jedan od sekundarnih kvestova.

Kao drugo, tebi možda nije grind da se tri-četiri sata bukvalno vrtiš u krug i otvaraš kovčege dok umlatiš brat-bratu pa bar jedno hiljadu mobova. Meni vala jeste. Bukvalna definicija ispraznog i na silu ubačenog "gameplaya".

A onda dolazi na red Muspelheim sa arenama tipa "ubij 100 neprijatelja"...

Ako to nije grind po tebi onda alal ti ćufte.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 12:42   #215
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

3-4 je baš nikakav grind. Ako je to mnogo, ne znam kako bi nazvao druge igre. Sekundarno - - - - > opcionalno.
Uzeo sam Platinum kao ništa, a to vrlo retko radim za bilo koju igru. Em mi je bilo uživanje, em je bilo lako i brzo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Vlajk@ (22.1.2022)
Stara 22.1.2022, 12:50   #216
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Sekundarno - - - - > opcionalno.
Pa po toj logici je i kampanja sekundarne jer te niko ne tera da je završiš.
Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Uzeo sam Platinum kao ništa, a to vrlo retko radim za bilo koju igru. Em mi je bilo uživanje, em je bilo lako i brzo.
Svaka čast. Baš mi je drago zbog tebe. Samo vidiš, neki ljudi imaju baš slabu toleranciju prema "idi ubij 10 pacova" kvestovima koje vrtiš do besvesti satima po apsolutno identičnom šablonu.

Ceo Nifelheim bukvalno liči kao da ga je sklepao neki stažista za domaći.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 12:53   #217
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Tako je, po toj logici čim vidiš da neki naslov treba da se odigra, ti batališ jer te niko ne tera da igraš.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 12:58   #218
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Svakog dana sve su ti gluplji odgovori. Nadam se da nije genetika.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 13:00   #219
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Ma jok, samo na glupe izjave ne može drugačije da se odgovori.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 13:07   #220
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ma jok, samo na glupe izjave ne može drugačije da se odgovori.
Sva sreća pa si ti sposoban da razlučiš šta je glupo a šta ne.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com