Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2021, 20:47   #601
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Amoled 60Hz vs IPS 120Hz - verovatno bi većina preferirala prvi.
Kamere - mislim da su tu negde.
MIUI vs OneUI - stvar ukusa, mada kažu da je OneUI kao ispoliraniji ...

Poslednja ispravka: Picard (20.2.2021 u 23:07)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2021, 4:17   #602
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Ja se trenutno lomim između standardnog iPhonea 12 i Pixela 5... I iako sam dugogodišnji Android/Google korisnik čini mi se da je Apple konačno uspeo da ponudi uređaj koji je stvarno zaokružen - high-end hardver, fenomenalna izrada, dobre kamere itd. i po prvi put razmatram iPhone.

Odlučio sam da pazarim neki flagship posle godina i godina zaobilaženja ičega skupljeg od 300e.

Odbijaju me velike telefončine i neispoliran softver i sad sam na raskrsnici - objektivno mi deluje da je 12 bolji izbor od Pixela 5 na duže staze. Ja telefon koristim dok ne izdahne takoreći i kontam da bih sa dvanaesticom barem 3 godine izgurao dok mi Pixel ne uliva toliko poverenja kad pogledam kako su prošli korisnici prethodnih uređaja u seriji...

Imam li bilo koji razlog da razmotrim Pixel 5 u ovom trenutku ili da si lepo pazarim dvanaesticu?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2021, 11:35   #603
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Pazari 12.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
doctor (21.2.2021)
Stara 21.2.2021, 11:54   #604
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Mene kod iOS-a odbijaju samo ograničenja za prenos fajlova i navigacioni softver (bez TomTom mapa).
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2021, 13:15   #605
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Fajlove ne prenosim a Google Mape i Here za offline su jedino što mi treba u životu... Ide 12 sledećeg meseca
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2021, 12:24   #606
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Dvoumim se između Samsunga i Sonija. Mislio sam neki bolji Samsung Galaxy ali danas nabasah na Sony Xperia 1 II i baš mi se sviđa. Posebno video kamera koja sa Cinema Pro daje dobar snimak, a to mi je jedna od najvažnijih tačaka. iPhone nikad nisam koristio i ne planiram da počnem. Jel može onda taj Sony ili ima neka bolja opcija u tom cenovnom rangu?
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2021, 13:17   #607
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Ja koliko sam gledao iPhone ima najbolji video na tržištu i to ti je fakat.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2021, 16:05   #608
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Generalno Iphone 12 je premium telefon, za google pixel 5 to se ne moze reci, izrada, ekran, cip-set sve je na strani Iphone, ali ja(to sam ja-licna preferencija) ja bi opet uzo Pixel 5, volim android(isto subjektivna stvar). Pixel nudi, cist android, odlicne kamere, odlican zvuk, vrlo dobar ekran, e sad dal to vredi tih para, dal ima bolje kupovine-100% ima medju kineskim pa i S20 FE telefon, ali on se ne uklapa u tvoj izbor manjih uredjaja, kao ni recimo OnePlus 7T itd...
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2021, 17:24   #609
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Tako sam i ja razmišljao... S20 FE mi je ogroman, 120Hz mi je nebitna stvar na telefonu, njihov softver me jako nervira... Kupio sam ga devojci njoj je bomba meni to ne odgovara.

Pixel 5 ima previše propusta za moj ukus a najviše po pitanju hardvera - za 700e su mogli da stave barem UFS 3.1 i Snapdragon 8xx da ne brinem o performansama za godinu-dve. Da je 500e uzeo bih ga bez razmišljanja. Ovako taj telefon nema šta da traži pored S20 FE i iPhonea kad se objektivno sagleda.

I činjenica da senzor ne menjaju već 4 godine je retardirana, mogu da istreniraju novi AI model za novi senzor kamere jako brzo, nisu oni neka mala bedna kompanija... Sustigli su ih svi jednostavno po tom pitanju, nema šta...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
tref (22.2.2021)
Stara 22.2.2021, 18:37   #610
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Sve si napisao doktorski, nema sta da se doda!!
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2021, 18:54   #611
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Dvoumim se između Samsunga i Sonija. Mislio sam neki bolji Samsung Galaxy ali danas nabasah na Sony Xperia 1 II i baš mi se sviđa. Posebno video kamera koja sa Cinema Pro daje dobar snimak, a to mi je jedna od najvažnijih tačaka. iPhone nikad nisam koristio i ne planiram da počnem. Jel može onda taj Sony ili ima neka bolja opcija u tom cenovnom rangu?
Ja bi sony izbegao, macka u dzaku sto bi se reklo, a nije jeftin. Svakako da ima bolje kupovine. Samo reci koja je cena za Sony?
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2021, 3:06   #612
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Zbog čega je Sony nesiguran? Većina review-a se svodi na to da je odličan telefon sa jednom od najboljih kamera ali je zbog cene manje popularan. Ovde je Sony Xperia 1 II oko 770evra, mada ću za vikend obići par radnji, da vidim kako i šta. Samsung Galaxy s20+ je oko 750 evra. Cena nije toliko bitna dok god je u tom nekom rangu.
IPhone, kao što rekoh, ne bih da uzimam iako je kamera ekstra. Samsung i Sony su telefoni koje sam jedino koristio do sada, izuzev trenutnog jeftinog Lenova koji je na aparatima...

Edit - radnja u kojoj sam pretplaćen ne prodaje Sony. Samsung s21+ je oko 816 evra. Jel vredi to?

Poslednja ispravka: Guerrinus (23.2.2021 u 3:18)
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2021, 11:56   #613
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Šta znam, ja godinama unazad koristim ekskluzivno Android još od v2.1 i sad planiram da pređem na iOS jer je na kraju krajeva meni to samo telefon i shvatio sam da mi je bitno da radi lepo i ništa više. I ta konzistentnost u radu (ne mogu se setiti adekvatne reči na Srpskom) mi apsolutno znači - svaki Android uređaj koji sam do sada imao svakog dana radi drugačije, bateriju troši drugačije itd a moj režim upotrebe je isti već dugo vremena i to počinje jako da me frustrira.

Ako me iOS baš smori Apple uređaji drže cenu jako fino i moći ću da ga uvaljam nazad preko KP uz minimalne gubitke.

Jedino što će mi kao nedostajati sa Androida su silni emulatori i slične aplikacije koje sam kupio na Play Storeu ali kad razmislim jedno 2-3 meseca unazad emulatore vrtim samo na Android TV i Xboxu tako da mi ni to realno ne služi ničemu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2021, 12:20   #614
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Doktore, mozda je doslo vreme za promene. Ne rade androidi bas toliko lose u odnosu na IOS. Ali su aplikacije ispeglanije za IOS, zato sto u USA, Apple ima ogroman broj korisnika, tamo sem Samsunga i Lg, gotovo android da ne postoji. 65% Iphone prodaja u poslednjem kvartalu, 16% Samsung, LG 9%, ostali nebitni. A cini mi se da "najjace"(najpopularnije, FB, Instagram, Snapchat....) se aplikacije prave upravo u USA. Ne znam, kupi, probaj, promena ce ti dobro doci, narocito posle toliko godina. A ako ti IOS ne legne, povratices novac brzo prodajom, sto kazes ne gube na ceni, minimalno.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2021, 8:21   #615
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Šta znam, ja godinama unazad koristim ekskluzivno Android još od v2.1 i sad planiram da pređem na iOS jer je na kraju krajeva meni to samo telefon i shvatio sam da mi je bitno da radi lepo i ništa više. I ta konzistentnost u radu (ne mogu se setiti adekvatne reči na Srpskom) mi apsolutno znači - svaki Android uređaj koji sam do sada imao svakog dana radi drugačije, bateriju troši drugačije itd a moj režim upotrebe je isti već dugo vremena i to počinje jako da me frustrira.

Ako me iOS baš smori Apple uređaji drže cenu jako fino i moći ću da ga uvaljam nazad preko KP uz minimalne gubitke.

Jedino što će mi kao nedostajati sa Androida su silni emulatori i slične aplikacije koje sam kupio na Play Storeu ali kad razmislim jedno 2-3 meseca unazad emulatore vrtim samo na Android TV i Xboxu tako da mi ni to realno ne služi ničemu.

Iskreno moj prelazak sa Androida na iOS pre nekoliko godina (2016) me je naterao da shvatim da je sve to na kraju krajeva samo telefon. iPhone mi pruža sve što jedan telefon treba da ima. Ništa komplikovanje - sve radi kako očekuješ da nešto treba da radi. Kamera je odlična i to je jedina stvar koja me zanima od tih "fancy" stvari. Po meni prednost iOS-a je konstantnost (Svi dobijaju update u isto vreme,radi uvek isto,potrošnja baterije itd) i to što je sistem jednostavan za korišćenje. Smatram da je iOS izvanredan za "prosečnog" korisnika i mislim da je dobro ako ništa bar probati,na kraju krajeva ako ti se baš ne sviđa,iPhone jedva da gubi na ceni.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2021, 5:29   #616
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Sutra pada Samsung S21 Ultra. Prelomio
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2021, 21:38   #617
dario_cile
Član
 
Član od: 10.11.2010.
Lokacija: Šabac
Poruke: 317
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 34 puta na 34 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dario_cile Slanje poruke preko Skypea korisniku dario_cile
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Sutra pada Samsung S21 Ultra. Prelomio
Meni je licno ta s21 serija totalni promasaj,imao sam s20 ultra ogroman telefon nikako ergonomican,a najgore od svega je bila baterija koja me ubijala pojam,jesam heavy korisnik,ali ne po pitanju igrica nego sto mi je sve vezano za posao obavlja preko moba.
Brzo sam se i te "kante" (bez uvrede Samsung ljubitelja) i presao na OP 8pro,
sto se mene tice najlepsi android nije puno opterecen i sve nosi sistem bez problema,kamere su oke i ono sto je meni najbitnije je baterija,zaboravim gde mi je punjac
dario_cile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2021, 0:30   #618
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Iskreno moj prelazak sa Androida na iOS pre nekoliko godina (2016) me je naterao da shvatim da je sve to na kraju krajeva samo telefon. iPhone mi pruža sve što jedan telefon treba da ima. Ništa komplikovanje - sve radi kako očekuješ da nešto treba da radi. Kamera je odlična i to je jedina stvar koja me zanima od tih "fancy" stvari. Po meni prednost iOS-a je konstantnost (Svi dobijaju update u isto vreme,radi uvek isto,potrošnja baterije itd) i to što je sistem jednostavan za korišćenje. Smatram da je iOS izvanredan za "prosečnog" korisnika i mislim da je dobro ako ništa bar probati,na kraju krajeva ako ti se baš ne sviđa,iPhone jedva da gubi na ceni.
Isto misljenje delim. Koristio sam S8 pre nego sto sam presao na XS pre 2 godine, i iskreno, mislim da se vise ne bih vracao na Android iako nisam uopste investiran u Apple ekosistem (nemam nijedan drugi Apple uredjaj). Tacno je da mi je falila customizacija (pogotovo u pocetku, uf), ali cinjenica da dobijam update istog trenutka kad i svi ostali, da je telefon softverski podrzan ~5-6 godina, da je kamera odlicna (mada je za moje potrebe i na S8 bila perfektna) i ono najvaznije - da telefon radi apsolutno isto kao i prvog dana i da nema laga i usporavanja kao kod svakog drugog androida koji sam koristio (od low-enda do flagshipa, svaki Android je primetno losije radio nakon godinu dana upotrebe). Verovatno cu zameniti bateriju u oktobru i ostati na XS-u jos 2 godine (trenutno je na 85% max. kapacitet), jer stvarno ne osecam nikakvu potrebu za upgradeom. Jedina stvar koja bi me mozda "navukla" je 120Hz ekran, ali to po svemu sudeci nece doci sa 13-kom.

Druga stvar zbog koje je nekad android imao prednost je cena... ali u poslednjih par generacija su flagship androidi isti ili cak skuplji od iPhone-a. Samsung je do S10-ke trazio 1000e za 2 godine softverske podrske, sto mi sada deluje nezamislivo... srecom pa bar sada nude 3 velika update-a.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2021, 9:53   #619
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Pozdrav,

Koristim LG G5 od oktobra 2016. i došao je vakat da ga mijenjam. Da skratim priču, najviše mi se svidio Huawei P40 Pro u Telenoru. Imam dva pitanja:

1. Postoji li nešto bolje za te ili slične pare? Ljudi preporučuju nekakav Poko od Xiaomija, on je puno jeftiniji, valja li ičemu?

2. Na sajtu Telenora kažu da Huawei P40 Pro nema podršku za Google servise. Šta znači to? Nema Gmaila, Drive, Photos? Bez toga nema šanse da ću da kupim. Postoji li način da te aplikacije instaliram kasnije i ulogujem se normalno preko Google naloga?
I da li si uzeo nešto?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2021, 10:36   #620
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
I da li si uzeo nešto?
Jesam, Xiaomi MI 10T Lite, 290€ (dade mi lik 20% popusta na cijenu). Povoljnije nisam mogao naći u ovoj državi.

Uglavnom, telefon je okej, brz je, ekran komotan, djeluje čvrsto pod rukom, dobio sam zaštitno staklo i onaj oklop gratis... Kamera je solidna, vjerovatno ima i bolje, ali i ovo je dovoljno za slikavanje famelje, slava, plaže itd.

U svakom slučaju, telefon je svemir u odnosu na LG G5 koji sam do sad koristio. Neka posluži koliko i on i sve super

Tebi hvala na pomoći, zaista svojski. Ako se spustiš na ljeto ovamo častim ćevape i pivo.
Dimo je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Picard (1.3.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Pomoc oko izbora Andoid telefona sa Qwerty Sladjan85 Aparati i oprema 8 20.1.2013 15:51
Gmail traži broj telefona real022 Internet tehnologije 44 17.1.2013 0:37
U servisu zamenili IMEI i serijski broj telefona?!?!?! matke Aparati i oprema 4 22.6.2012 12:24
Savet oko izbora grafičke za Core i3 konfiguraciju bilderkg ŠDK - Osnovne komponente 14 18.8.2011 23:46
Savet oko kupovine telefona za totalnog n00ba Nash Knight Aparati i oprema 7 5.5.2007 16:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com