Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2006, 13:36   #21
pmiloica
Član
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Kod nas u Srpskoj unosis. Mislio sam na provjeru potrosnje, pristup parametrima i sl. a sta je sad ovo :

Citat:
Zadnji put kada se pojavila vijest o propustima u Firefox-u, sve se neslavno završilo kada su hakeri koji su navodno uspjeli razbiti Firefox izjavili kako je sve to bila samo šala.

Sada su se opet pojavile slične vijesti, ali su u pitanju i Internet Explorer i Firefox, koji su ranjivi zbog načina memorisanja šifri. Propust je nazvan Reverese Cross Site Request ranjivost (RCSR-Obrnuti unakrsni zahtjev Internet stranice). Radi se o tome da se posebna lažna login stranica koja sakriva MySpace sadržaj postavi na drugu Internet stranicu. Problem je što Firefox u tom slučaju automatski unosi memorisane podatke, koji se tako otkriju napadaču.

Iako se isti princip može upotri****ti i protiv IE, Firefox mu je podložniji zbog njegovog načina rada sa memorisanim šiframa. Zasada za ovaj problem nije izdata nikakva zakrpa od strane Mozilla-e.
pmiloica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 19:34   #22
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Citat:
pmiloica kaže:
Kod nas u Srpskoj unosis. Mislio sam na provjeru potrosnje, pristup parametrima i sl. a sta je sad ovo :
Jel' vi to imate posebnu verziju FF-a za Srpsku?
Shalu na stranu, te shifre ne treba memorisati kad te FF pita da li da je zapamti.Stavish Never for this site i to je to.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2006, 3:13   #23
Che_
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 157
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Jel zna neko kako da ukljucim da mi prikazuje trenutnu brzinu brzinu konekcije, kao kod opere?
Che_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2006, 3:17   #24
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Citat:
Che_ kaže:
Jel zna neko kako da ukljucim da mi prikazuje trenutnu brzinu brzinu konekcije, kao kod opere?
Naravno.
Extended Statusbar (7KB)
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2006, 17:43   #25
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Citat:
Garson kaže:
Skinuo sam ga... Nije loš, samo mu nedostaje mogućnost podešavanja (recimo, da izaberem šta će se prikazivati, a šta ne). I pomalo je bagovit. Evo šta mi se desilo prilikom uploada slike od 1,3 MB na Yahoo Mail:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	status-bar.jpg
Viđeno:	198 puta
Veličina:	5,5 KB
ID:	5066  
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2006, 17:56   #26
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Citat:
Chivan kaže:
Skinuo sam ga... Nije loš, samo mu nedostaje mogućnost podešavanja (recimo, da izaberem šta će se prikazivati, a šta ne). I pomalo je bagovit. Evo šta mi se desilo prilikom uploada slike od 1,3 MB na Yahoo Mail:
To mu se uvek deshava prilikom upload-a, u principu sve velicine su pomnozene sa 1000.Umesto MB pishe GB i sl.
Mada ja retko upload-ujem pa mi i ne smeta.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 1:35   #27
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Ja imam malo drugačiji problem od kad koristim FF 2.
Kad god surfujem netom preko mozile, i probam da, recimo, otvorim običnu sliku sa desktopa korsiteci ACDSee, obavezno zakoči i to po desetak sekundi.
Jel zna neko kako bi to moglo da se reši!? Inače to se ne dešava sa IE (p4 2,4GHz, 512MB, HDD 120GB 7200)
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 3:26   #28
exciter
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 87
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Evo jos jednog problema sa ff 2.0. Od kako sam instalirao ff 2.0 kad sam na netu i kad je firefox ukljucen opterecuje procesor od 80-90%. Nije mi jasno zasto. Inace sam na dial-up-u.
exciter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 15:53   #29
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Citat:
exciter kaže:
Evo jos jednog problema sa ff 2.0. Od kako sam instalirao ff 2.0 kad sam na netu i kad je firefox ukljucen opterecuje procesor od 80-90%. Nije mi jasno zasto. Inace sam na dial-up-u.
Moguce da se problem pojavljuje usled mnostva otvorenih tabova,i ranije je taj problem bio poznat.To sto koristis dial up ne pomaze ni malo...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2007, 16:54   #30
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Citat:
Dimo kaže:
Moguce da se problem pojavljuje usled mnostva otvorenih tabova,i ranije je taj problem bio poznat.To sto koristis dial up ne pomaze ni malo...
Ma nema to veze...otvorim ja i po 40 tabova,a ni zauzece procesora ni memorije nije preterano veliko...a isto koristim dial-up
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 3:13   #31
exciter
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 87
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Nije do tabova. Trenutno mi je otvoreno samo tri a procesor radi na 90%. Ranije otvorim i po 20 tabova pa samo zauzme memoriju. Probao sam da preinstaliram program ali ni to ne pomaze.
exciter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 13:04   #32
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Ja bih ti rekao da to nema apsolutno nikakve veze sa samim Firefox-om.
Ali pre toga, deinstaliraj program, zatim obriši SVAKI folder koji je on napravio u C:\Documents and Settings\... (profili, plugin-i, cache...). Tek nakon toga ponovo instaliraj Firefox-a.
A ako se to ponovi, bolje sumnjaj na raznorazne parazite, ubeđen sam da je to jedini razlog tvojih problema. Jedini problem koji sam ja uočio sa Firefox-om jeste u otvaranju nekih PDF fajlova, gde se FF poprilično zaglupi (ali samo nekih PDFova) - zašto - nemam pojma.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2007, 16:44   #33
exciter
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 87
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Upravo sam instalirao verziju 2.0.0.1 ali ista stvar. Probacu da obrisem sve pa ponovo da instaliram program.

Poslednja ispravka: VojaM (5.1.2007 u 13:20)
exciter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2007, 12:49   #34
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Citat:
SirDuck91 kaže:
Evo holodoc :
Prilog 4315

Meni nista ne smeta u novoj mozzili, osim mozda ovog ispravljanja gresaka pri kucanju, ali ti je korisno za engleske izraze, kad za nesto nisi siguran.
Auuuuuu , sta ti je bre sve onu u System Tray-u, koliko samo programa, verovatno imas preko 50 procesa, i veoma jaku masinu pa ne obracas paznju na to, toliki broj programa bi trebalo da uspori i jacu masinu
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 2:35   #35
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Još dve stvari u vezi sa FF.

Kada dl neke stvari, ako sam fajl već skinuo i greškom hoću opet, FF mi ne prijavi da je taj fajl već skinut nego ga skida opet, samo mu na ime doda još (2) ili (n)!!! Jel zna neko kako se ovo ispravlja?

Primetio sam da na nekim sajtovima na kojima recimo, ispod slike stoji mali komentar (mouse over), to FF ne prikazuje!? Ili je to samo kod mene slučaj!???
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 0:50   #36
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Citat:
Cvrcak kaže:
Kada dl neke stvari, ako sam fajl već skinuo i greškom hoću opet, FF mi ne prijavi da je taj fajl već skinut nego ga skida opet, samo mu na ime doda još (2) ili (n)!!! Jel zna neko kako se ovo ispravlja?
Nikako, pošto to nije greška.
Citat:
Cvrcak kaže:
Primetio sam da na nekim sajtovima na kojima recimo, ispod slike stoji mali komentar (mouse over), to FF ne prikazuje!? Ili je to samo kod mene slučaj!???
Hmm, ni ovo nije greška. FF se pridržava HTML specifikacije koja kaže da ALT tag ne treba da se pojavi kada se drži miš iznad njega, već je to samo alternativni tekst koji stoji umesto slike. Za pojavljivanje teksta se koristi tag TITLE. E sad, to što se u Internet Exploreru pojavljuje je greška, ali greška koja svima koristi i koja navodi HTML programere i dizajnere da i dalje greše i pogrešno koriste ALT tag.

Uglavnom, da skratim dugu priču. Uzmi i instaliraj ekstenziju Popup ALT Attribute u Firefoxu i biće onako kako si navikao da bude.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 2:53   #37
exciter
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 87
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Citat:
dbaja kaže:
Ja bih ti rekao da to nema apsolutno nikakve veze sa samim Firefox-om.
Ali pre toga, deinstaliraj program, zatim obriši SVAKI folder koji je on napravio u C:\Documents and Settings\... (profili, plugin-i, cache...). Tek nakon toga ponovo instaliraj Firefox-a.
A ako se to ponovi, bolje sumnjaj na raznorazne parazite, ubeđen sam da je to jedini razlog tvojih problema. Jedini problem koji sam ja uočio sa Firefox-om jeste u otvaranju nekih PDF fajlova, gde se FF poprilično zaglupi (ali samo nekih PDFova) - zašto - nemam pojma.
Deinstalirao sam program obrisao sve sto sam mogao da nadjem vezano za njega , deinstalirao sve pluginove, ponovo instalirao verziju 2.0.0.1 i opet ista stvar. Sto se tice parazita koristim avast, imam spybot, adaware, Steganos AntiSpyware i jos neke programe da ih ne navodim sve. Nijedan nista ne prijavljuje. Na kraju cu da vratim verziju 1.5.0.8.
exciter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 1:17   #38
exciter
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 87
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Mozilla FireFox 2.0

Na kraju se moj problem resio sam od sebe. Jos neko vreme je radio na 100% i od pre neki dan se sve vratilo u normalu. Kako i zasto ne znam a nije ni bitno, bitno da radi kako treba. A sad jos jedno pitanje: od kako sam instalirao verziju 2.0 nece da se startuje program kada ga pritisnem taster na tastaturi za browser? Da li to moze negde da se podesi?
exciter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2007, 1:35   #39
virgo387
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 69
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Citat:
holodoc kaže:
Ma jok! Sve sam živo pokušao ali i dalje posle kačenja na net imam proces koji skida megabajte i megabajte sa "sb.google.com" i to sa neke adrese koja počinje na 72. Nisam pametan osim da vratim stari Firefox a da ovaj "vrnem" u kutiju pošto kad malo bolje pogledam nova verzija nije baš donela ništa novo osim malkice šminke. Ne kažem zbog toga da je loša "dvojka" već jednostavno da je u pitanju samo šminka i par nepotrebnih stvari
Ma blokiraj je u ZA ako ga koristis, i nema problema
virgo387 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2007, 1:34   #40
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Mozzila FireFox 2.0

Da ne otvaram novu temu chim ste ovu digli iz groba, pitanje: kako instalirane teme za firefox mogu da se prebace na drugi kompjuter gde je takodje instaliran firefox? i da li sa nekog sajta mogu da se skinu teme za offline instalaciju? Poz.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mozilla Firefox 4.0 Alpha 1 Pre Torrente Aplikativni softver 7 31.8.2008 15:34
Mozilla Firefox problem Suad Novic Aplikativni softver 27 9.5.2008 18:21
Pomoć oko Mozilla Firefox Iilija64 Aplikativni softver 2 7.12.2007 17:28
Mozilla Firefox nece da radi alien Aplikativni softver 9 20.10.2007 20:57
Mozilla Firefox 3.0 Alpha1 oluja Internet tehnologije 9 14.4.2006 5:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com