Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2006, 9:12   #121
ReichPeter
Novi član
 
Član od: 7.6.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Zavisi sta ocekujes od SH3. Ako zelis 100% realnost izaberi NYGM mod ali budi spreman da provedes puno vremena uceci i vezbajuci (pogotovo ako igras sa rucnim podesavanjkem TDC-a). TGW nije toliko realan ali izgleda daleko lepse. Ja koristim oba moda tako sto imam dve instalacije SH3. Kad igram sa klincima kod kuce koristim TGW ali za zvanične misije za 21. flotilu koristim NYGM. http://www.sturmgruppewulf.co.uk/

Sam odluči koji si tip igrača.
ReichPeter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2006, 9:17   #122
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Kao prvo Seawolves je komercijalni dodatak tj. placa se, dok su Grey Wolves i NYGM free modovi. Po onome sto sam video i citao o SeaWolves ne isplati se bacati novac na njega jer je sve to i mnogo bolje objedinjeno u pomenuta dva besplatna moda. E, sad sta je bolje GW ili NYGM, to je vrlo diskutabilno. Probao sam oba i meni je NYGM TW 2.0 bolji samo zato sto je realisticniji i unosi dosta promena u samom upravljanju. Upravljanje posadom je bolje nego u GW, recimo svim clanovima posade moral je na najvisem nivou, ali on kako dani prolaze opada, a ponovo raste kada se potopi neki brod, onda postoji novo pravilo da za popravke odredjenog dela posada mora biti u tom delu a ne samo u odeljku "repairs". Pa onda ono sto sam u nekom od prethodnih postova opisao za "anti-humming bird" . Ne znam, toliko stvari ima da zaista ne mogu sve da ih nabrojim a vrlo su lepo opisane u manualu. Kada sam ponovo probao GW posle instalacije NYGM, gotovo odmah sam ga deinstalirao i ponovo vratio NYGM. Jednostavno GW mi nekako izgleda prenatrpan i akcenat baca na grafiku. Sve je to lepo i savrseno ali NYGM je po meni dosta odmereniji i bas po recimo mom ukusu. A ne zaostaje ni po grafici toliko puno za GW.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2006, 17:14   #123
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Jel ima neko iz Subotice da ima Grey Wolfes na CD-u pa da se razmenimo za nešto jer sam ja na Dial-up-u a tek sam danas otkrio da je mod 500mb i da to nema šanse da skinem.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2006, 19:01   #124
skorpius
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 354
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Koliko traju one patrole i kad god snimim poziciju i kasnije ocu da nastavim mene vrati od pocetka misije da vozim u cemu je problem
skorpius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 12:42   #125
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Evo nashao sam najavu za SH4 na proleće sledeće godine, LINK. Koliko sam shvatio tematika je i dalje 2 sv. rat ali na Pacifiku tako da ćemo biti u američkim podmornicama i potapaćemo Japance. Laknulo mi je jer sam čuo neke najave da će biti sa modernim podmornicama ali je ipak i dalje WWII, jedino što nema U-BOAT-s.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2006, 23:08   #126
redsi
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 135
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

imam problem sa tutorialom,kada krene nema pomoci oko komandi,upravljanja itd,da li tako treba ili...
redsi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2006, 22:29   #127
Aleksandar Milutinović
Član
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Duboko plavetnilo
Poruke: 227
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 40 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Gospodo ubedili ste me da instaliram taj TW mod v.2.01 ali kako da ja pre toga podignem moj ubogi piratski SH3 na verziju 1.4b. Molim odgovor na PM
Aleksandar Milutinović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 12:58   #128
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Ja imam sledeci problem,kad udjem na karijeru,idem prva misija,iz Kiel baze,podjem do grida,patroliram 24 sata,potopim 2 broda vratim se u luku,i to je to.Ne pise mi nidje mission accomplished ili slicno.I stalno samo tu misiju mogu da igram!Ne mrda dalje.Isao sam transfer u 7 flotilu,i u bazu neku kod Danske,pa iz nje do nekog grida,sve tako,potopim,vratim se i u luku,i podmornica samo stoji,nema nikakvog znaka da sam presao misiju,da idem na sledecu!Sto da radim!!!! ?????
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 13:47   #129
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
Freeloader kaže:
Ja imam sledeci problem,kad udjem na karijeru,idem prva misija,iz Kiel baze,podjem do grida,patroliram 24 sata,potopim 2 broda vratim se u luku,i to je to.Ne pise mi nidje mission accomplished ili slicno.I stalno samo tu misiju mogu da igram!Ne mrda dalje.Isao sam transfer u 7 flotilu,i u bazu neku kod Danske,pa iz nje do nekog grida,sve tako,potopim,vratim se i u luku,i podmornica samo stoji,nema nikakvog znaka da sam presao misiju,da idem na sledecu!Sto da radim!!!! ?????
Pretpostavljam da kad pristignes do luke pritisnes ESC i odaberes Dock at... Posle toga dobijes naravno na ekranu izvestaj o toku patrole, potopljenim brodovima, oborenim avionima, dobijas medalje i promocije za posadu...Takodje kada recimo sa pocetnog menija odaberes career, ides na saved career pa odaberes recimo Patrol 2 (In base before mission) i krenes od pocetka 2 patrolu ili nastavis ako si snimio u sred patrole.To bi bilo to, mada uglavnom patrole se svode na to, dodjes na unapred odredjeno mesto, potopis sta stignes i pravac pristaniste. Mada ja posto koristim NYGM Tonnage mod retko kad odem na unapred odredjen grid, vec gledam da potopim sto veci broj brodova, na kraju to i jeste Tonnage War.Nadam se da ti je situacija jasnija. Pozdrav!
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 13:51   #130
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

A sad jedno obavestenje za sve ljubitelje filma "Das Boot", slucajno sam video u Tv dodatku iz Politike da je izasao u izdanju "Millenium film" na VHS i DVD. Nazvao sam tu kucu i dobio odgovor da ce se ubrzo naci u prodaji na kioscima. Eto malo radosti za sve ljubitelje tog kultnog dela o podmornicama.
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 17:11   #131
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

To Bokiar, sjajna vest. Samo da ne bude verzija sinhronizovana na engleski, kao shto ja imam, i bice super.
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 20:49   #132
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

@Bokiar,hvala puno! Spasio si me!
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 11:00   #133
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

E,zanimam me jos ovo:sto da radim kad pocnu da me pinguju?
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 13:14   #134
Propeler
Član
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Negde u Vojvodini...
Poruke: 294
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Prebaci na silent runing, roni što dublje i BEŽI!
Propeler je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 14:14   #135
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Trudi se da ih uvek ostavljas koliko je moguce na 0 ili 180 stepeni (to pomocu hidrofona) jer kad si im okrenut sa strane slika o tebi(tj.polozaj) im je mnogo jasniji, kao sto rece Propeler, dubina i tisina su tvoj jedini spas, medjutim kad pocnu da bacaju depth charges najbolje da odmah ides na flank speed pa ili hard to port ili hard to starboard, pa onda opet ahead slow, recimo 1 knots (najefikasnije) i tako mic po mic i trudis se da im zbrises. Kad god ti se ucini prilika da su malo dalje i da traze na pogresnom mestu ti malo ubrzaj i gledaj da sto pre smugnes odatle.Nemoj pokusavati da stanes na dno i da pogasis motore, jer iskusni ASDIC operator itekako ume da razlikuje vraceni zvuk od metala i od peska. To je to, sve je u pitanju vezbe, mada kada razaraca ima vise to je mnogo teze, jer su mnogo precizniji. Takodje cisto informacije radi depth charges iliti dubinske mine su podesene na dubinu, nekad moze uspeti i da promenis recimo dubinu navise, desice se da se samo odbiju od podmornice a ne i eksplodiraju, ali jos nesto sto si dublje to je pritisak veci a samim tim i mine su mnogo ubojitije, pa je mozda dovoljna i jedna pa da hull damage bude blizak nuli. Nadam se da nisam bio opsiran, pozdrav!
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 16:24   #136
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Odgovor je vrhunski!Ja sam se stalno pitako kako me nadju,a pogasim motore i cekam!Pa se spustim na dno i uvijek me nadju.Ovaj odgovor zlata vrijedi!Hvala!Sad znam kako da im pobjegnem!
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2006, 22:46   #137
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Citat:
redsi kaže:
imam problem sa tutorialom,kada krene nema pomoci oko komandi,upravljanja itd,da li tako treba ili...
Kompletan tutorijal možeš da vidiš samo kroz video fajlove koje stratuješ na akademiji. Kada se nađeš na prvom (ili uopšte bilo kom ispitu) pristisni taster "M" koji će da ti pokaže pristigle poruke preko radija. Ili možeš da odeš do prostorije u podmornici gde se nalazi član posade zadužen za radio i držiš malo duže desni taster na njemu nakon čega gledaš sve aparate "njegovim očima". Pogledaš u svešćicu sa desne strane i opet držiš malo duže taster i to ti je to. Mada ti ja preporučujem da ipak pritisneš "M"

Poslednja ispravka: holodoc (23.9.2006 u 0:21)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2006, 20:32   #138
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Danas sam kupio na kiosku "Das Boot" , tj. "Podmornica", 250 din. disk u izdanju DVD Star-a. Da obradujem sinhronizacija je na Nemackom i jos nesto nema dosadnih reklama, zaista vredi uzeti. Takodje ukoliko je neko zainteresovan izasala je nova verzija NYGM TW moda (v.2.2) moze se preuzeti kao upgrade verzija (za v.2.01) oko 66MB i kao stand-alone.
Linkovi za upgrade:

Rapid Share: http://rapidshare.de/files/34461301/...ersion.7z.html
File Front: http://hosted.filefront.com/TeddyBar/
File Factory: http://www.filefactory.com/file/55b881/
U-boat RealSimulation: http://mpgweb.de/downloads/index.php?act=view&id=917

Za stand-alone verziju:

File Front: http://hosted.filefront.com/TeddyBar/
Bittorrent: http://home.arcor.de/gizzmoe/files/N...ersion.torrent
Rapid Share: http://rapidshare.de/files/34488961/...ersion.7z.html
U-boat RealSimulation: http://mpgweb.de/downloads/index.php?act=view&id=918

Pa ko voli realnost pravac download! Pozdrav!
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2006, 3:54   #139
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Samo par blitz pitnja:
Koja verzija filma? (ima dve duža, i ona kraća,iseckana)
2. Ako je dakle na nemačkom onda valjda nije sinhronizovan?! Koliko se sećam nemci i jesu u filmu


3. u vezi "kad me pinguju" situacije (pali samo ako imaš neki od MASTER modova jer oni imaju tweakovan AI razarača-ovi 1.4b a pogotovu "vanila verzija" imaju suludo precizan ASDIC ) kad te napipaju idi ka njima (dakle odma ka razaraču..i kad skotrljaju "wasserbomb" na tebe nagazi do kraja i kormilo stavi na ili 5 levo ili 5 desno i naravno zabodi što duble možeš...Ako imaš sreće Ai će (zavisi na koju je on stranu skrenuo posle prelaska preko tebe) u 85% slučajeva da se izgubi.E onda ide ponovo "Slient running"..tako non stop ideš u spirali..pre ili kasnije GARANTOVANO gubi kontakt..e poenta je samo da (ovo se stiče sa malko iskustva&vežbe) skontaš kad se on pogubio ( zato u "čupavim " situacijama mora da se sedi za hidrofonima) i da ispraviš kormilo malko u drugu stranu i posle nekih 45 stepeni da nastaviš opet pravo...Meni ovo pali u 95% slučajeva ..jedino je nezgodno što ovako možeš da zaradiš "ježeve" ( ispaljuju se s pramca i nečuju se baš kad ulete u vodu) ali srećom utešno je što 1-2 ježa ako te pogode (pod uslovom da nisi MNOGO duboko i da si relativno čitav) ne mogu da te potope....

Jedna po meni od jedinih velikih mana je to što se posle eksplozije u vodi ne kreira "gluva zona " u kojoj ni hidrofoni ni ASDIC ne vide ništa živo sledećih 45-60 sekundi,(balončići od eksplozije ometaju -sistem koji se i dan danas koristi i na atomskim podmornicama) nego te Ai ubode ladno, skoro uvek...
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2006, 9:33   #140
bokiar
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 140
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Silent Hunter III RULES

Verzija filma je Director's cut (skracena verzija), a nisam se lepo izrazio govor je u filmu ne nemackom a naravno da je titlovan na srpski, posto postoji i verzija u kojoj je govor na engleskom, kad nemac kaze "Yes Sir" sto je bljak po meni u svim filmovima o drugom svetskom ratu. Ili recimo kad Rusi pricaju engleski sa ruskim akcentom. Inace, BigBadVuk probaj NYGM TW v.2.2 pa ces videti razliku u odnosu na GW, i to ogromnu a i sto se tice AI razaraca 1.4b verzije ne moze da se poredi sa tweak-ovanim koji koristi NYGM, jer je veruj mi mnogo, mnogo je teze. Jednostavno mnogo bolje te cuju i vrlo, kazem vrlo je tesko pobeci im, zaista nije dovoljno samo silent running, vec brzinu moras da oboris na 1Kts a onda ne mozes menjati dubinu (za to je zasluzan odlicni anti-humming bird mod), vec je za promenu dubine potrebno 2+Kts.Zaista mnogo stvari koji igru cine mnogo tezom u odnosu na sve ostalo a da ne pominjem i nove dubinske bombe koje su dodali i jos mnogo toga, zato po meni zaista GW izgleda odlicno samo po grafici i sminki dok igrivost i sam feeling igre lezi u NYGM modu. A posto ce uskoro da izbace i podrsku za cuvene Fubarove skinove za podmornice, cak se ni po grafici nece toliko razlikovati od GW, jer vec sve ostalo je unapredjeno sto se grafike tice recimo u odnosu na RUB, (Nebo, more i ostalo) a unutrasnjost podmornica je bolja nego GW, recimo u poslednjoj verziji su observation periscope stavili gde i treba da bude kao i popravljena animacija za CE (Chief engineer). Ne znam da li ce GWX imati adekvatan odgovor, dodavanje mostova i par novih baza, mi bas i ne uliva neko poverenje,sve se svodi na graficko doterivanje ali sigurno je da ce svako odabrati ono sto mu se najvise dopada, jer ukusi su razliciti naravno.Pozdrav!

Poslednja ispravka: bokiar (30.9.2006 u 10:30)
bokiar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hunter V draske73 Simulacije vožnje 336 1.11.2014 19:09
Monster Hunter Portable 3rd _Grotesque_ Konzole 0 5.5.2011 12:42
Silent Hunter IV: Wolves of the Pacific holodoc Simulacije vožnje 84 4.12.2010 22:09
Gigabyte 8600 GT silent NNikola Overklok 1 29.10.2007 12:55
Silent Hunter djgoran Simulacije vožnje 2 16.1.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com