Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.5.2007, 17:18   #281
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane mašine

A da li ta boja za torte i sitne kolace(aaaa) pravi talog??
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 18:55   #282
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane mašine

Citat:
Petar kaže: Pregled poruke
A da li ta boja za torte i sitne kolace(aaaa) pravi talog??



1. Potraži neke tečne prehrambene boje , one za razliku od praškastih varijanti ne prave talog.

2. Nećeš ostati bez računara ako u vodu (antifriz) sipaš neku koju . Tako nešto eventualno može da ti se dogodi prilikom montaže bloka ako nešto krene po zlu ili ako eventualno dođe do kondenzacije na crevima ili bloku . To se meni upravo dogodilo kada sam usred prošlogodišnjih avgustovskih vruđina rashladio 15l destilovane vode sa još 12l leda . Nakon spuštanja temperature vode ispod sobne temperature za (~15 stepeni celzijusa ... u sobi je bilo ~30 stepeni a voda je bila na nekih ~15 stepeni celzijusa) , nakon nekog vremena došlo je do stvaranja kondenzacije (kapljica vode) svuda po crevu i bloku.... Kao epilog svega sam imao spaljenu ploču....

Nadam se da ti je ovo moje iskustvo pomoglo da shvatiš na koje stvari trebaš da fokusiraš svoju pažnju kako nebi došlo do neželjene havarije.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 19:25   #283
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Modovane mašine

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
1. Potraži neke tečne prehrambene boje , one za razliku od praškastih varijanti ne prave talog.
Pa boja za torte i kolače je tečna,u bočici!A ima veliki izbor boja,čini mi se da čovek reče da hoće plavu!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 19:40   #284
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Modovane mašine

kućište (Armor Jr) mi stiže krajem meseca a ovo su par dzidzabidza koje su mi stigle danas.
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2007, 19:50   #285
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane mašine

Citat:
KOLOS kaže: Pregled poruke
Pa boja za torte i kolače je tečna,u bočici!A ima veliki izbor boja,čini mi se da čovek reče da hoće plavu!
Pa neznam , nisam poslastičar pa nisam baš informisan čime se farmaju torte & kolači ....Ja sam za farbanje vode koristio industrisku boju koja se koristi u proizvodni sokova.... Boja koju sam koristio jeste praškasta ali je toliko koncentrovana da 0.5 gr može da ofarba 30l vode . Tako da se ja u principu ne opterećujem tom činjenicom da nešto može da se nataloži jer je 0.5 gr praška i suviše malo da bi mogao da se nataloži u bloku , pumpi ili rezervoaru....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 2:06   #286
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane mašine



Stigo Hladnjak za vodeno , Samo još da se organizujem ovih dana malo i da njega malo izmodujem (preradim) , pošto fabrički ima samo jenu cev na koju može da se "navrne" crevo . Kada s tim budem završio krenuću u montažu svih komponentu u "kućiše" .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 22:29   #287
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane mašine

Extra!
Nista,srecno kad budes radio to...
Ja cekam da zavrsim skolu pa cu da se bacim na vodeno..;.
E,da,samo da se pohvalim stigao mi je grafoskop za DIY projektor...
Pozz
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 22:57   #288
Petar
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Beograd,Vracar
Poruke: 137
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 33 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Petar
Određen forumom Re: Modovane mašine

Znaci,tebe Fresko,covek treba non stop da boostuje da bi postovao radove...C,c,c....Shalim se..Kako napreduje mod? Ja evo muku mucio malo sa skolom,pa evo dosao do daha...Pocinje raspust,pa imam u planu da zavrsim ovo vodeno hladjenje i projektor...Posto sam projektor stavio na prvo mesto,sad treba da skupim "novaca" da kupim 17" TFT....Valjda cu moci nesto da nadjem za 100 eur...Pozzz
Petar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 23:12   #289
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane mašine

Citat:
Petar kaže: Pregled poruke
Znaci,tebe Fresko,covek treba non stop da boostuje da bi postovao radove...C,c,c....Shalim se..Kako napreduje mod? Ja evo muku mucio malo sa skolom,pa evo dosao do daha...Pocinje raspust,pa imam u planu da zavrsim ovo vodeno hladjenje i projektor...Posto sam projektor stavio na prvo mesto,sad treba da skupim "novaca" da kupim 17" TFT....Valjda cu moci nesto da nadjem za 100 eur...Pozzz
Ma nemora niko mene da pogura da bi ja završio ono što sam započeo . Evo juče sam kupio alu šine na koje ći da montiram ploču , relej i kontrole sa završio , pumpu imam (kupio sam) , radiator imam , creva takođe .... Novo CM napajanje ... Sve u svemumu imam sve . večeras je trebao ortak da dođe da to izmontiramo ali nema ga nešto Ovih dana se nadam da će sve biti gotovo pa ću da postujem kompletno završen mod sa objašnjenjem šta sam kako odradio ...

Pozdrav
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 0:23   #290
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane mašine

Evo nakon 15 dana "pauze" danas sam konačno završio jedan dobar deeo moda . Završen je ram na koji se kači matična ploča , takođe je na alu. ram ("kućišee" montirano napajanje [CM 380 Extrem] kao i sutija [od pokvarenog napajanja u kojoj se nalazi "elektronika" za pumpu , konektori , prekidač za [clerar cmos] i još po nešto .









Prvi prekidač s leva [sa tri položaja] (clear cmos) , drugi prekidač [sa dva položaja] (prekidač za konektor s nenjegove desne strane) , poslednji u nizu (krajnje desno) [konektor namenjen pumpi] (njegov prekidač je sam relej koji se nalazi u kućištu .





Napajanje i kutija sa "elektronikom" gledana s zadnje strane






Alu. Tprofili na koje je montirana matična ploča






Evo kako sve to izgleda....





Nešto nevezano za mod (moj miš koga ja trenutno koristim)

AMD FOREVER

Toliko zasad ... nastavak sledi kad rešim rezervoar i radijator koji se sve vreme vidi u pozadini
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 0:30   #291
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Modovane mašine

Al si je ushrafio, svaka ti cast.

Nego za sta ces koristiti drugo napajanje?
I jel ti u to giant case ide samo jedan kompletan racunar ili ces vise?

ps Ala udari po kafi. Mnogo bre onolika solja za kafu. I ja sam to pre pratikovao za spremanje ispita ali ima samo negativnih efekata ako se izuzme malo pojacane koncentracije u pocetku i uzitak u ispijanju tolike solje.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 0:43   #292
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Smile Re: Modovane mašine

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Al si je ushrafio, svaka ti cast.


Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Nego za sta ces koristiti drugo napajanje?
I jel ti u to giant case ide samo jedan kompletan racunar ili ces vise?
A be Nidžo bate pa ja se ubih objašnjavajući da to drugo nije napajanje već samo kutija od nekog kineza u kome se nalazi kontrola za pumpu i još ponešto...

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
ps Ala udari po kafi. Mnogo bre onolika solja za kafu. I ja sam to pre pratikovao za spremanje ispita ali ima samo negativnih efekata ako se izuzme malo pojacane koncentracije u pocetku i uzitak u ispijanju tolike solje.
To mi je doza ... pa vido si me na okupljanu za onolkog čoveka je i potrebna tolka kafa , (pola džezva) , a kada sam ja učio prošle godime za MCSE-a dnevna doza je bila dotična šolja a noćna 0.75l filter kafe(kod mwene nije imalo negativnih efekata pošto sam preko dana radio dve smene ( na dva posla a noću učio... spavanje , šta to beše ... )
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 1:23   #293
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Modovane mašine

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
A be Nidžo bate pa ja se ubih objašnjavajući da to drugo nije napajanje već samo kutija od nekog kineza u kome se nalazi kontrola za pumpu i još ponešto...
Sta znam, videh pominju se neke boje za torte pa obidjoh par postova da ne dokacim neke recepte slucajno.

EDIT: a procitao sam ovde fore za sta sluzi koji prekidac i ostalo ali mislio sam da si samo nabudzio napajanje malo.
Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
To mi je doza ... pa vido si me na okupljanu za onolkog čoveka je i potrebna tolka kafa , (pola džezva) , a kada sam ja učio prošle godime za MCSE-a dnevna doza je bila dotična šolja a noćna 0.75l filter kafe(kod mwene nije imalo negativnih efekata pošto sam preko dana radio dve smene ( na dva posla a noću učio... spavanje , šta to beše ... )
understood.

Poslednja ispravka: Nicolas (21.6.2007 u 13:18)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2007, 1:30   #294
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Modovane mašine

Citat:
Nicolas kaže: Pregled poruke
Sta znam, videh pominju se neke boje za torte pa obidjoh par postova da ne dokacim neke recepte slucajno.
Xa,xa,xa...

Sviđa mi se Freško-va zamisao,posebno ono sa prekidačima!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 12:26   #295
Zver
Novi član
 
Član od: 22.6.2007.
Lokacija: Sombor
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Zver
Određen forumom Re: Modovane mašine

Slike mog kucista ne moram da objavljujem, zato sto su objavljene u SK 07 kao FALLOUT KUCISTE. Moram da pohvalim ekipu koja je radila na izradi mog kucista, stvarno je profi odradjeno i recimo da na slikama ne moze da se vidi nivo detalja i zavrsne obrade i truda koji je ulozen u izradu. Jos jednom da se zahvalim Marku, Sendiju koji su omogucili da ja sada imam unique kuciste kao i naravno redakciji SK za izbor mog dizajna za modding.
Zver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2007, 12:41   #296
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Modovane mašine

Citat:
Zver kaže: Pregled poruke
Slike mog kucista ne moram da objavljujem, zato sto su objavljene u SK 07 kao FALLOUT KUCISTE. Moram da pohvalim ekipu koja je radila na izradi mog kucista, stvarno je profi odradjeno i recimo da na slikama ne moze da se vidi nivo detalja i zavrsne obrade i truda koji je ulozen u izradu. Jos jednom da se zahvalim Marku, Sendiju koji su omogucili da ja sada imam unique kuciste kao i naravno redakciji SK za izbor mog dizajna za modding.
Znachi ti si taj... Svaka chast.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2007, 0:16   #297
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Lightbulb Re: Modovane mašine

Evo nečeg s čim sam se zezao u poslednjih par meseci ... Pojačalo (2x130w muzičke snage) koje sam smestio u kutiju (ATX Kućiše) . Jeste da nije baš komp Ali mislim da je se kandidovao za ovu rubliku na forumu ako nizbogčeg drugog a ono zbog toga što je kompletno ručni rad , korišteno je atx napajnje za pokretanje 2x8cm & 2x12cm ventilatora koji hlade tranzistore i strpano je kao što rekoh u atx kućište ... Unapred vam se izvinjavam zbog lošijih fotki ali nemam ništa bolje od mog SE K510 koji mi služi kao digitalac



Kako vam se čini na oko ? meni zvuči savršeno , samo još nije potpuno gotovo treba da se lepo smeste konektori (za ulaz) i treba da mu dodam još predpojačalo ali otom potom ....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 17:32   #298
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane mašine

Evo ja završih moju mašinu s vodenim hlađenjem , Još mi je samo ostalo da sredim tastere i diodice ali otom potom ....





Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 17:33   #299
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Modovane mašine



Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 23:24   #300
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Modovane mašine

Bravo!!!

Malo me samo plasi ta posuda sa vodom, za mene previse blizu ploce.

Za radijator ne koristis fanove?Kakve su temperature?Ja bih ipak uzeo dve dvanestice na 5V taman da ih uoposte ne cujes i da ih stavis preko radijatora.Tek onda ima da bude `ladno.

edit:Koji protok ima pumpa?
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kuciste, kućište, modding, modifikacija, modifikacija kucista, modifikacija kućišta, modovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Test mašine u rubrici Test Drive virtuoz pavle Tekstovi u SK 10 16.5.2009 3:36
Zamena 'malo' koristene mašine... liksamja ŠDK - Osnovne komponente 8 12.3.2009 23:05
Snaga buduće mašine? pivonroll Šta da kupim? 8 1.2.2008 13:03
Mogu li nase mašine da podrže nove igre? Belfegor O igrama uopšte 26 4.12.2006 20:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com