Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2010, 12:29   #121
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Da ali u pitanju su isti talenti kao i tokom prvog prelaska, a i dalje je nejasno zasto je meni smanjio za 40 a istovremeno za toliko povecao Mairi staminu. Isto tako i za fatigue.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 12:30   #122
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Kao sto rekoh, proveri koji su od tih talenata trenutno aktivni.
Aktiviras neki: maskimalna stamina se smanju za odredjen broj. A fatigue procenat se poveca
Dektiviras: Maskimalna stamina se poveca. Fatigue se smanji.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 12:35   #123
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Bem li ga, ajde da razumem zasto je to tako kod mene ali kod Mairi.
Drugim recima aktivirao sam neki talenat, smanjio sebi max stamunu (what about fatigue) i to je OK ali ostaje pitanje zasto je Mairi za toliko povecano i jedno i drugo, tj. zasto bi taj talenat drugacije uticao na nju?!
U sustini ne smeta mi samo mi bas nesto i nije logicno, tako da mi pre mirise na neki bug nego na nesto drugo.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 13:08   #124
Irondacha
Veteran
 
Član od: 20.5.2007.
Lokacija: Lemi livo skodi
Poruke: 695
Zahvalnice: 128
Zahvaljeno 74 puta na 60 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Irondacha
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Ne znam da li je josh neko encounterovao ovaj problem, ali meni u ekspanziji uopshte nema zvuka. Kad ulazim u igru , loading screen sa dragon age logom se sve normalno "chuje" ali chim udjem u awakening (tj. loadujem igru) uopste nema zvuka. Naishao sam po nekim forumima da se to posle samo ispravi, ali ja sam vec ochistio Vigil's keep, sakupio ova ostala 3 companiona i trebalo bi da odem do grada/da radim ostale side-questove i i dalje nema zvuka. Da li zna neko mozhda u chemu je problem i gde mogu da nadjem neki fix ( ako uopste postoji). Hvala unapred,sorry za kilometarski post :S
Irondacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2010, 23:52   #125
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Ovaj Arlow naslednik(isto pousao da me ubije)
Kad? Mene nije.
Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Inace, sto se tice tezine, dok su obicne borbe uglavnom boze, itekako ima nekih boss encountera koji nimalo nisu naivni.
Bossovi su uz unending fury mnogo laki, još ako imaš 2 roguea... Jedan uradi twin strikes i low blow, drugi (onaj jači) odmah krene u e fury, a i baciš mu rejevunate sa magom... Pa kad nestane stamine, samo popiješ koji napitak.
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Spoiler za Hmm:

P.S. Šta si uradio sa Arhitektom. Ja sam ga pustio da nastavi sa tim eksperimentima, možda i spreči dalje Blightove.
Spoiler za /:
A usput i stvori još desetak Majki...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2010, 0:37   #126
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Spoiler za /:
A usput i stvori još desetak Majki...
Spoiler za //:
Pa sada kada je svestan rizika, podrazumeva se da će preduzeti određene mere bezbednosti. Nadam se.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2010, 13:46   #127
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Spoiler za ///:
Kakve mere bezbednosti? Odlučuješ o hiljadama života, ništa se ne podrazumeva
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2010, 15:02   #128
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Spoiler za ///:
Kakve mere bezbednosti? Odlučuješ o hiljadama života, ništa se ne podrazumeva
Spoiler za ////:
Pa u toku Awakeninga smo videli da Arhitekta ima nezanemarljiv broj darkspawna pod svojom komandom, sasvim dovoljno za sprečavanje takvih incidenata. Majka nije toliko opasna dok ne počne da stvara podanike. Bolje to nego novi blight. Ovaj u DA:O je bio najslabiji od svih, i pogledaj šta je uradio. Ako je to uradio Tevinterski bog lepote, šta li je tek uradio bog haosa, pre nekoliko vekova?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 3:35   #129
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Spoiler za 5/:
Što onda nije sam "sprečio incident", nego sam ja morao da ostavim Ljiljanu i postanem komandant wardena? A ovaj blight nije bio toliko strašan, Darkspawnovi nisu uspeli da porobe nijednu jedinu zemlju. Čak i da su osvojili Denerim, ljudi bi imali još desetak šansi da ubiju Archdemona.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 15:31   #130
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Spoiler za 5/:
Što onda nije sam "sprečio incident", nego sam ja morao da ostavim Ljiljanu i postanem komandant wardena? A ovaj blight nije bio toliko strašan, Darkspawnovi nisu uspeli da porobe nijednu jedinu zemlju. Čak i da su osvojili Denerim, ljudi bi imali još desetak šansi da ubiju Archdemona.
Za to nisam siguran, kada pročitam The Calling reći ću ti.

Za ovo drugo bih mogao reći da si u pravu, ali u slučaju da ti i Alistair poginete, onda bi moralo da se čeka na Wardene iz Orlaisa...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2010, 15:39   #131
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Toliko sam zadovoljan ovim modom, da moram da ga preporucim svakome:


Advanced Quickbar v1.2

This add-in gives you access to 4 quickbars. You can navigate through them with a Next and a Previous button.



http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=706

Bez ovoga, veoma je problematicno, narocito na manjim ne-wide rezolucijama, igrati magove, zbog ogromnog broja aktivnih talenata, koji ne mogu svi da stanu u hotbar, a uz to treba dodati napitke, skillove i ko zna sta.


P.S.
Da bi radio u Awakening-u, posle instalacije mora da se rucno edituje AddIns.xml (My Documents\BioWare\Dragon Age\Settings), i da se za ovaj add-on promeni ExtendedModuleUID parametar sa "Single Player" na "dao_prc_ep_1". Bez ovoga se nece pojaviti novi dugmici, koji sluze za promenu hotbara, u skill tree-u svih likova.

^Mada uz ovu izmenu isti add-on nece raditi u osnovnoj kampanji.

Poslednja ispravka: player1 (30.3.2010 u 20:39)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Marti Misterija (30.3.2010), Vulee (30.3.2010)
Stara 30.3.2010, 16:18   #132
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Evo, kako mi izgleda organizacija sa tim modom:

Spoiler za slike:


player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 18:59   #133
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Zavrsi Awakening.

Kampanja mi se svidela. Kratka al dobra, atmosfera odlicna.

Nazalost, neke sitnice kvare ukupan utisak:
-igra je sklona "random" izletanju u windows, kad se koriste neke magije/talenti
-ne postoji podrska za Warden's Keep dodatak, tj. import likova sa opremom ili osobinama iz istog ne funkcionise kakao treba (gube se itemi, blood talenti prestaju da rade)
-hotbar, koji je bio pomalo tesan u Originu, sada je veeeoma tesan (srecom postoje modovi da se to ispravi)
-bagovi u kampanji: likovi kojima skace approval za 100 (bez dobijanja bonusa), nemogucnost zavrsavanja par sporednih kvestova ako su glavni radjeni odredjenim redosledom (joining za odredjene kompanjone, ako ih regrutujes tek u poslednjoj misiji), i jos par nekih sitnica
-dodaci iz ekspanzije ne rade u osnovnoj kampanji, sto je steta
-dosta laksa nego Origins (bar ako importujes lika); sem par boss bitaka (koje traze planiranje), vecina ostalih borbi su dovoljno lagane, da skoro uopste nisam imao potrebe za napicima (a grupa je imala jednog maga, mada sa veoma dobrom sklopljenim healing taktikama)

Sve u svemu, igra je dobra, i ne dajte se prevariti sto sam naveo ovoliko mana. Sem njih nemam nikakvih drugih zamerki. Ako vam se svidio Origins, nema razloga da vam se ne svidi i ovo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 20:54   #134
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

@ Player1

Postoji podrska tj. patch kojom se itemi iz Wardens Keepa mogu importovati u Awakening, medjutim u istom jos uvek nije sve dovedeno na nivo kako treba tj. postoji odredjeni problemi sa teksturom itema importovanih iz DAO i odredjenih itema iz ekspanzije. Tako ako su itemi iz DAO OK, neki itemi iz ekspanzije ne izgledaju bas reprezentativno i obratno - ako se iskoristi texture hack itemi iz ekspanzije ce biti OK ali nece itemi iz Wardens Keepa.

Btw. kako si uspeo da podesis hotbar da ti izgleda kao onaj u spoileru. Ja sam preko daupdate instalirao Advanced Quickbar, podesio u settingsu da se za isti promeni ExtendedModuleUID parametar sa "Single Player" na "dao_prc_ep_1" ali nikako da vidim ona tri dugmeta na kraju hotbara, nego ih za promenu vidim u skills (?). Sta se to desilo pa mi nije bas sve kako treba?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2010, 22:56   #135
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Pa lepo ih prevuces iz skills u hotbar.


P.S.
U pravu si da ima i jos nekih potencialnih problema sa Waren's Keepom. Npr. jedan veoma dobar mac, sto moze da ti napravi kovac, ce da izgleda kao Starfang ako je Warden Keep aktivan, a ako nije, ce da izgleda kako treba.

Jedino sto radi kako treba je sto ce jedan NPC da spomene tvoje poduhvate na Solder's Peak-u, i to je to.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 22:03   #136
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Da li je ovo zadnja expanzija za DA:O?neki dlc posle ovoga nemaju vise smisla.Sad se ocekuje DAO2 2011?Vreme je da unistaliram ovo ne znam da li da cuvam save-ove za DaO2
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2010, 22:18   #137
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Sve dok taj DLC moze da dovede do toga da Bioware-u padne jos koji $ uvek ima smisla, tako da ti je moj savet da ne zuris sa uninstallom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2010, 12:02   #138
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Interesantna stvar sto se tice staff-ova (ovo vazi i za Origin):

Nigde se direktno u opisu istih ne vidi koji tip stete prave, ali zato tokom napada, preko boje broja damage-a, se isto moze saznati.

Plav: Cold
Narandzast: Fire
Zelen: Nature
Zut: Electricity
Beo: Physical

Ovo je bitno, jer oprema koja daje bonus na odredjene tipove stete, daje bonus i na napad sa staffova (mada taj bonus ne menja damage rejting ispisan u donjem levom uglu).

Inace, postoji limit na elementalne bonuse, i on je 30% u Originu, a 50% u Awakening-u, Tako da imas dva predmeta koja daju po 20% fire damage, a uz to imas aktiviran Elemental Mastery (+15%), totalni bonus ce biti +50%, a ne 55%, ako igras ekspanziju.

Sto je jos bitno je da staff-ovi za Physical napadom ne dobijaju nikakve bonuse od buffova i debuffova koji unapredjuju ili smanjuju protivniku elementalni damage.

Mnogi medju najboljim staffovima imaju tu manu da daju Physical damage, cineci ih ne toliko sjajnim u obicnom napadu. Zato je zgodno, ako vec koristite iste, imati po neki rezervni staff sa elementarnim damage-om, kad treba raditi obican napad.


P.S.
U igri ne postoji ni jedan staff koji daje spirit damage, pa ima jedna teorija da je physical damage za staffove u stvari bag, i da su isti trebali da daju spirit damage.

P.P.S.
Jos jedna interesantna stvar je da su staffovi sa nekim elementima superiorniji od drugih, za isti spellpower (bez ikakvih dodatnih bonusa). Vatreni su njajaci, pa led i nature, onda sledi elekticitet, i na kraju Physical. Ova razlika se vidi i u damage rejtingu.

Jos informacija o ovome:
http://dragonage.wikia.com/wiki/Staves

Poslednja ispravka: player1 (6.4.2010 u 20:02)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
shrafko (11.4.2010), Vulee (6.4.2010)
Stara 7.4.2010, 23:46   #139
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Evo prodjoh drugi put Awakening. Ovaj put sa magom, i to nov lik.

Sta da kazem, sto se tice tezine, prilicno je slicno ko sa importovanim likom (u oba slucaja sam igrao na Hard). Tj. ako tezinu merimo neophodnostu kosticenja napitka, jedino su boss bitke imale neki "veci" stepen tezine.

Naravno, ovo ne znaci da mi se nije deslio da mi po neki put zagine lik i u obicnim borbama, ali to je vise neopreznost, nego stvar tezine. Takodje, vodio sam racuna da sam dobro opremljen, a rune sam obilato koristio (constitution + flank immunity za sve oklope, a sto bolji elemental damage za oruzija).

Uglavnom sam 95% vremena vodio svog maga, sa ostatkom grupe sa tactics rutinama (da silna stamina ne stoji neiskoriscena). Zbog slinih novih auri kojima magovi raspolazu (koje treba aktivirati i deaktivirati inteligentno), kao i zbog toga sto sam imao dosta area magija, veoma retko sam prepustao kontrolu mog lika AIu, da bi upravljao ostalima.

Inace, Repulsive Aura je bog i batina, sto se tice prezivljavanja. A ni specijalke iz Battlemage specijalizacije nisu lose. Dok Elemental Mastery kombinovan sa Vulnerabiliy Hexom i osnovnim napadom staffom (pod uslovom da staff ima neki elemental damage) moze da ubije bilo kog bossa, kad druge stvari ne pomazu (moze da razvije i preko 150 damage po napadu!!!).

Poslednja ispravka: player1 (8.4.2010 u 0:06)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2010, 2:34   #140
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age: Awakening

Jel zna neko gde moze da se nadje Master Lirium Potion ili bar recept za isti?

Master Wade mi izmedju ostalog to trazi za oklop, ja pretrazio kod trgovaca (i svima koji trguju) po celom Vigils Keepu i Amaranthinu i nigde nisam nasao nijedno od ta dva. Na ostalim lokacijama sam ostavio pustos tako da tamo nema svrhe ni ici.
Takodje mi se cini da sam negde propustio Paragon Lightning Rune mada sam gotovo ubedjen da sam pokupio sve sto je moglo da se pokupi.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Cooler Master CSX Green Dragon pharaon.92.bc Ostale komponente 1 1.9.2008 13:51
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com