Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Pregled rezultata glasanja: Jesu li stare igre bile zabavnije
Da 581 80,92%
Ne 137 19,08%
Glasova: 718. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2008, 19:09   #161
CVEJ@
Član
 
Član od: 15.7.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 105
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku CVEJ@ Slanje poruke preko Skypea korisniku CVEJ@
Smile Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

jedna od zahtevnih igrica je i need for speed pro street,
virtual tennis 3 a sad i ova cetvorka...
CVEJ@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 19:15   #162
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Boze, kao da slusam klinku koja je odslusala novi album Linkin Parka, pa se nasla pozvana da raspravlja o Mocartu.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 19:23   #163
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Kad kažemo stare igre ne mislimo na igre stare 4-5 godina nego na one od pre petnest i više (tako da opaske da je NFSU2 bolji od Pro Streeta ne stoje u ovoj temi), kada skoro da i nije postojao izraz zahtevnost jer su kompjuteri do pojave PC konfiguracija bili maltene unificirani tj. svi su imali isti hardver. I naravno da su novije igre sve manje i manje zanimljive (čast izuzecima) zato što je sve teže i teže pronaći nešto novo što može da jako zainteresuje igrače, tj. zbog sve više novca u igri ide se na kvantitet, a ne na kvalitet (opet ponavljam čast izuzecima). Danas kad uzmem da igram neku igru (pogotovo nešto iz RTS žanra) uglavnom razmišljam: aha ovo su maznuli odavde, ovo isto sam već video tamo i sl.

Suma summarum...današnji game developeri sve sve manje trude da izmisle nešto novo u gameplayu što će njihovu igru izdvojiti iz mora klonova i mnogo više energije troše na to da grafika u igri bude što vrcavija sa što više specijalnih efekata...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
branko999999999 (17.7.2008), MaxXx (19.7.2008), Nikola95 (16.7.2008), Pelagijska Argosija (16.7.2008), Wile E. Coyote (22.7.2008)
Stara 16.7.2008, 20:38   #164
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Meni se čini kao da se trude da naprave što nezanimljivije igre... da ne kažem što gluplje.
Zašto? Večiti rebus. Nije to samo zato što smo bili mlađi. Polovina današnjih igara jeste glupa, užasno i strašno glupa... every honor drugoj polovini

Mislim da je odgovorna komercijalizacija... danas je mnogo veći novac u igri... samim tim se prilikom proizvodnog procesa zanemaruje sve osim potencijalne zarade. Igre iz realnih razloga više ne prave 2-3 čoveka nego 100-200.. 1000 ... brdo babica - kilava deca.
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 20:42   #165
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

A što bi se pa kreatori igara trudili da prave nešto kvalitetno, kad se svako đubre može lako "nahajpovati" do razmera "kultnog"?

Mnogo bučne reklame, šarena grafika, isključeni mozgovi mladih igrača i eto uspeha i para!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
archmage333 (16.7.2008)
Stara 16.7.2008, 20:55   #166
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Da .. reklama, reklama, reklama.
Šta će nam prave igre, kad je dovoljna reklama?

Ali nemoj da te čuju mladi igrači sa foruma.. glavu ti skinu ako se usudiš da izneseš kritiku na račun nekog od njihovih favorita - izvikanih, potrošačkih naslova.

I ne pokušavaj da im objasniš zašto su te "kockice" i dan danas bolje i zabavnije... ja sam probao... nemoguće je.

Ipak, ima i danas šta da se igra... stvarno ima, nego mi nemamo toliko vremena.
A to što "ima da se igra" uglavnom nisu naslovi u prvom planu, već u drugom... trećem ... oni u "četvrtom" su uglavnom ipak krš
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku archmage333 na korisnoj poruci:
Monk Psycho (27.8.2008), Wile E. Coyote (22.7.2008)
Stara 16.7.2008, 21:01   #167
CVEJ@
Član
 
Član od: 15.7.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 105
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku CVEJ@ Slanje poruke preko Skypea korisniku CVEJ@
Smile Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

da bi napravili bolju igricu treba se vise namuciti,ali zasto raditi sve to kad je jednostavnije napraviti glupu igricu i uzimati pare mladjoj generaciji...
CVEJ@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 21:05   #168
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Citat:
archmage333 kaže: Pregled poruke
Ali nemoj da te čuju mladi igrači sa foruma.. glavu ti skinu ako se usudiš da izneseš kritiku na račun nekog od njihovih favorita - izvikanih, potrošačkih naslova.

I ne pokušavaj da im objasniš zašto su te "kockice" i dan danas bolje i zabavnije... ja sam probao... nemoguće je.
Odavno sam ja, brale, digao ruke od ubeđivanja ljudi: svako veruje ono što mu (svesno ili podsvesno) odgovara.

Sada nema više priče, nego akcija . Nas nekoliko manijaka (i jedna manijakinja ) prenosimo u "Pogodi avanturu" lepotu starih dela, i, da vidiš čuda, neki ljudi se pomalo ali sigurno zainteresovali.

Dobar deo mlađe populacije ne zna šta je sve pre bilo, a ne možeš da voliš nešto za šta ne znaš da postoji.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 21:07   #169
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 663 puta na 459 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Pa ja pretpostavljam da ima dobrih igara i danas mada ne stizem toliko da se igram vise. Uglavnom mi se svidjaju neke manje igre koje opet podsecaju na stare, evo ja sibam Astral Tournament vec par godina sa pauzama. Covece to je kao sah, ne moze da dosadi.

A sto se tice kllinaca danasnjih ako kupe neku novu izvikanu AAA igru nikako ne mogu da ne budu IN niti ce neko da ih *****ava Mada moguce je da je njima to zanimljivo i da vole da igraju. Ja ne mogu da bas komentarisem jer nisam toliko u toku. Pogledam malo filmic na YouTube-u da vidim kako izgleda

Mada, mozda je ovaj Wii ono sto treba nama starim igracima??

Poslednja ispravka: Oggy (17.7.2008 u 0:29)
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 21:14   #170
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Ja čak imam conspiracy theory ... conspiracy reality bolje.. da su se ONI dogovorili da ne izbacuju ništa preterano kvalitetno... jer kad jednom izbaciš nešto vrhunskog kvaliteta, šta ćeš posle da prodaješ i "poboljšavaš". Kapiram da u krugovima proizvođača zabavnog softvera, tj. igara na Tekken, Winning Eleven (PES), Call of Duty i slične igre gledaju kao na izdaju... kršenje dogovora o nekvalitetu.
Svi mi dobro znamo šta ne valja u tim igrama i nije to toliko teško ispraviti u sledećoj verziji... samo treba da uzmeš feedback od igrača.. ali ONI ne žele ništa da isprave...
Savršen primer Nba Live 95 (odlična igra) i svi odvratni nastavci koji su usledili su jednostavno obrtanje. Bukvalno su 96-te namerno snizili kvalitet do najnižih grana i obrnuli ciklus ponovo, da bi imali šta da valjaju i "poboljšavaju"
Ne znam da li je neki novi NBA Live dostigao kvalitet (i atmosferu!!).. prestao sam da proveravam...
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku archmage333 na korisnoj poruci:
Ketchua (16.7.2008)
Stara 16.7.2008, 21:24   #171
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Originalnost je skupa i neizvesna. Lakše je velikim izdavačima da valjaju reciklirane igre koje se sigurno prodaju, nego da izbace neki novi naslov a la "Bad Mojo" i rizikuju da ga konzumenti ne razumeju i ne kupuju. Propast igara je počela da maršira krupnim koracima onog momenta kad su velike pare ušle u igru, a kormilo industrije od maštovitih entuzijasta preuzele proračunate šićardžije. Postaviš nekog birokratu na čelo LucasArtsa, i nema više "Full Throttle" i "Sam & Max", cepaj džedaje do besvesti i povraćanja.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 21:45   #172
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

@Oggy nisam igr'o taj A.T. ali pošto si C64 legend, verujem ti na reč Inače, meni su se konzole od Sonija 1 pa ovamo sve svidele.. nema toliko bullshita kao na PC-u.. vidim veliku sličnost između tih igara, sa konzola... i igara sa Amige/C64.
Prave igre, bre.. za igrača pravljene... nije placebo.

@zoran845 - U pravu si... onako, skroz ...... Što se tiče prethodne poruke... a što se tiče Džedaja, Akademija i Outcast su mi retki naslovi koji su me atmosferom i kvalitetom .. i SVIM ... podsetili na detinjstvo... samo nek oni štancuju Jedi naslove.. ne žalim se ja uopšte. Iskreno, jedva čekam Force Unleashed

Poslednja ispravka: archmage333 (16.7.2008 u 21:59)
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 22:01   #173
archmage333
Član
 
Član od: 21.4.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 126
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Ali što se tiče originalnosti ... to je sušta istina... sećam se nekih toliko originalnih igara i ideja .. za nekoliko meseci u ONO doba mogao si da vidiš toliko novih VRSTA gameplaya, novih ideja, koncepta... ma, toliko različitih SVETOVA bukvalno... više nego u poslednjih pet godina otprilike.
Cinemaware na primer... kakva firma... a to je samo jedan mali delić originalnosti i raznolikosti. Jedan flavor... a bilo ih je gomila.
Sećam se neke igre sa C64 u kojoj si robot koji u diner-u sprema ljudima ručak.. Big Deal mislim da se zvala... nikad nisam video ništa slično kod današnjih igara... a to je samo jedan primer od miliona.
archmage333 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 22:53   #174
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

jao Bad Mojo...fuj, bubasvabe... vi starci stvarno nemate pojma, kako mozete to da igrate... samo se vi igrajte s tim odvratnim stvorom dok ja picim Halo 3

Sad ste me podsetili na BM, morao sam opet da ga instaliram... pola sata sam prckao po kompatabiliti modu, i naterao ga da radi na XP-u...

Sto se tice zavere, totalno ste u pravu... "nista novo", sem ponekog mindless naslova umesto killswitcha na mozgu, nisam odigrao vec par godina...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 0:35   #175
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 663 puta na 459 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Ja sam hteo da igram bas skoro BM ali nisam mogao da ga poteram na XP-u mada sam mozda tada imao i Vistu vise se ne secam. U svakom slucaju ja mislim da ima i zanimljivih stvari u novim igrama ali ja kao sto rekoh nesto ih i ne igram poslednjih godina. Ipak ono sto mi jako smeta i pogadja je da danas nema vise onih prica o igrama i razmeni iskustava tipa - onaj nivo je najtezi, onaj protivnik se ubija tako i tako, ovaj deo tako i tako.. Sada koliko mogu da vidim novi igraci se uglavnom utrkuju ko ce da najavi kada izlazi neka nova igra ili da pravi top listu po ko zna kom kriterijumu, resenja i chitovi su nadohvat ruke a igre cim se predju padaju u zaborav i ceka se nesto novo
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 1:03   #176
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.379
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

Nije baš sve tako crno, uvek ima dobrih naslova i mešu novim igrama. Postoji par relativno novijih igara (stare max nekih 5-6 godina) kojima se redovno vraćam. Evo sad igram Neverwinter Nights po drugi put (pre nego što se bacim na dvojku + MotB) i igra nimalo nije izgubila svoju draž.

Od baš, baš starijih igara uglavnom mogu da igram različite pucaljke i side scrolling tabačine sa automata. Eto, bio sam počeo da igram EoB malo, crtao sam mape, pa sam i to zapostavio, obaveze Strategije kojima se uvek vraćam - K240, UFO: Enemy Unknown i Reunion. Pokušao sam Dune 2 da odigram opet, ali ne vredi, suviše su me razmazili ovi novi RTS-ovi
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 1:16   #177
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

@oggy: imam ja kratko uputstvo kako da ga nateras...pa mos da probas....
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 3:45   #178
pantadv
Član
 
Član od: 13.12.2005.
Lokacija: Paraćin - Niš
Poruke: 44
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

...kad se samo setim, al se nekad dobro igralo...
pantadv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 11:52   #179
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.615
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 1.470 puta na 1.018 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije?

I jos se igra...
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 1:32   #180
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
A ja cu reci samo ovo:

Microprose
Tacno, legendarni Grand Prix 2
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com