Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.6.2006, 16:34   #1
dejan1980
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Problem sa Audigy SE karticom

Imam Logitech-ov X-530 5.1 sistem i uzeo sam Audigy SE zvučnu karticu. Na integrisanoj kartici mi je radio 5.1 zvuk odnosno puštao je zvuk na svih 6 zvučnika u WMP-u, Winamp-u i WinDVD-u. (ploča je Asus K8N, AC97).

Moj problem je sledeći:
Ubacio sam karticu u slot, instalirao drajvere, pustio muziku ali 5.1 nisam čuo. Čuo sam samo 2.1. U softveru koji se instalira za zvučnu podesio sam 5.1 sistem i prilikom testiranja on ih detektuje i pusti test zvuk na sve zvučnike ali nikako ne mogu da podesim da mi i muziku pusti na svih 6 zvučnika. Čak i DVD disk koji je dekarisan na 5.1 svira kao 2.1. Pokušavao sam da pronađem i neka podešavanja u programima preko kojih puštam muziku (wmp, winamp) ali nisam ništa uspeo. Za Winamp čak imam i plug-in za 5.1 koji sam pronašao ovde negde na forumu ali ni on ne pomaže. Neznam da li bi možda skidanje novijih drajvera(ako postoje) ili neki dodatni programi pomogli. Samo još da napomenem, neznam koliko je bitno, u Bios-u nemam opciju da isključim integrisanu. Windows je odmah detektovao zvučnu i tražio instalaciju. Po ubacivanju diska sa drajverima sve se je obavilo bez problema uz još par klikova.

Molio bih one koji nešto znaju o ovome da mi pomognu.
dejan1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 17:00   #2
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Ovako:
Probaj instalacijom kxDriver , onda ako nece, neznam dal taj Logitech ima digitalni decoder, ako ima, prikljuci zvucnike na samo jedan izlaz i klikni u podesavanjima Digital output only.

p.s. moras samo da znas koji ti je digitalni izlaz (obicno je to crni, ali ti proveri u upustvu te karte).

Aj, probaj pa ako nece da, probamo nesto drugo!!!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 21:14   #3
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

vise gluposti an jednom mestu odavno nisam video
1) Audigy SE ne podrzava KX drajvere
2) X-530 kao budzetski model naravno nema digital-in i odgovarajuci dekoder
3) na Creative karticama digital-out je obicno narandzast, sem kod skupljih audigy modela, gde su svi iste boje

Poslednja ispravka: Suicide samurai (28.6.2006 u 9:51)
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 21:34   #4
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Ajde, a ti si reko nesto pametno!

1. Reko sam da proba kxdriver, zato sto nisam siguran dal ih podrzava!
2. Napomenuo sam da proveri u upustvu koje je boje izlaz, kod mene je crne boje sto ne znaci da je kod njega nije neka druga boja!
3. Napomenuo sam da NEZNAM tacno dal ima Digitalni decoder (nemogu svaki sistem da ispratim, ima ih dosta a malo vremena), ukoliko ima DD da proba da ih prikljuci na Digital out, ukoliko nema da se javi pa da probamo nesto drugo!

Ali kolko vidim ti si dosao samo da demantujes mene a ne da pokusas da pomognes coveku! Izvini nema ljutnje ali me iznervira kad neko dodje da nekog nesto nagrdi i ode bez da pokusa nesto da pomogne, ako neznas, ili neces da pomognes pusti druge koji hoce (pokusavaju). Pozdrav!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 21:41   #5
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Na mom SB Live!5.1 digital takodje je digitalni izlaz obelezen crnom bojom kao i kod komsije na Audigy 1 kartici
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 21:47   #6
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Na mom SB Live!5.1 digital takodje je digitalni izlaz obelezen crnom bojom kao i kod komsije na Audigy 1 kartici
Tako je drug!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2006, 22:56   #7
dejan1980
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Digitalni izlaz se podešava naknadno tj. deli rupu sa mic in-om odnosno line in-om.
I plave je boje da napomenem.

Za te drajvere sam već pročitao da ne funkcionišu sa ovom karticom a ovaj Logitech nema dekoder. Tako da ja još uvek slušam 2.1
dejan1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 0:22   #8
coconut
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

dejane vidim da su prilikom instalacije drajvera svi zvucnici radili prilikom testa sto mi kaze da je sve ok sa tvojom kartom i drajverima
moras biti siguran da izvor zvuka je u 5.1 ako to nije sluca onda nemozes dobiti 5.1 na izlazu
znaci ako slusas mp3 ti nemozes imati izlaz u 5.1
najbole testiraj sa demo diskom koji si trabao dobiti kad si kupio karticu oni imaju kavlitetne zapise u 5.1 tehnici
nadam se da ce ovo pomoci
coconut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 0:39   #9
dejan1980
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Shvatam ja to ali sa integrisanom AC97 ja sam dobio izlaz na svih 6 zvučnika tako što sam u Asus-ovom programu koji dolazi uz ploču za zvuk (mislim da je u pitanju Realtec čip ili šta već na 7.1) samo prebacio u podešavanjima na 5.1 i zvuk je krenuo na sve zvučnike. Mislim da je taj problem bio opisan u nekoj od 3-4 tema ispod sa identičnim sistemom kao mojim. Meni je puštao zvuk na sve zvučnike ali kako sam ubacio ovu karticu nemogu to da postignem. Opet ovaj dvd što imam, u pitanju je koncert Night shift-a, ima 5.1 zvuk ali opet čujem samo 2.1.

Uz karticu sam dobio samo disk sa drajverima i naravno par programa i ništa više.
dejan1980 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 4:12   #10
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Start > All Programs > Creative > Sound Blaster Audigy > Eax Console > CMSS3D > Enable CMSS3D (postavi klizač na sredinu u modu koji si izabrao)
I problem rešen...
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 4:15   #11
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Citat:
coconut kaže:
dejane vidim da su prilikom instalacije drajvera svi zvucnici radili prilikom testa sto mi kaze da je sve ok sa tvojom kartom i drajverima
moras biti siguran da izvor zvuka je u 5.1 ako to nije sluca onda nemozes dobiti 5.1 na izlazu
znači ako slusas mp3 ti nemozes imati izlaz u 5.1
najbole testiraj sa demo diskom koji si trabao dobiti kad si kupio karticu oni imaju kavlitetne zapise u 5.1 tehnici
nadam se da ce ovo pomoci
Naravno da se moze, samo neka ukljuci CMSS3D u eax consoli. Nemoj tvrditi nešto ako neznaš. Jedino što će imati stereo surround onda, ali zvuk će ići na svih 6 zvučnika.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 8:30   #12
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Citat:
Lord kaže:
Naravno da se moze, samo neka ukljuci CMSS3D u eax consoli. Nemoj tvrditi nešto ako neznaš. Jedino što će imati stereo surround onda, ali zvuk će ići na svih 6 zvučnika.
ima tu jedan mali problem.na OEM varijantama kartica(ako nju ima) u drajverima uopste ne postoji CMSS3D
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 8:53   #13
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Citat:
Lord kaže:
Naravno da se moze, samo neka ukljuci CMSS3D u eax consoli. Nemoj tvrditi nešto ako neznaš. Jedino što će imati stereo surround onda, ali zvuk će ići na svih 6 zvučnika.
Tako je Lord. Mnogi uopste ili delimicno poznaju ovu tematiku a citam sve neke "strucne" komentare. Koliko znam Audigy ima bas Realtekov chip na sebi dok Audigy 2 ZS EMU mnogo kvalitetniji. E sad ispadne da Realtekova integrusa sve moze a jedna Audigy kartica ne moze nista sem 2.1 zvuk.
Podesavanje se vrsi bas tamo gde si napisao u CMSS3D. Ja imam Altec ATP3 i sluske ukljucene kao 4.1 system. Klizac na sluskama samo pojacam uvece i to je to. Dakle mogu svi modovi od 2.1...do 7.1 samo treba znati podesiti.
Sto se tice KX drajvera ja ih licno ne bih ni stavljao jer su mnogo zeznuti a ne daju nesto bolji ton za toliku zezanciju.
Moj Audigy 2 perfektno radi sa svojim drajverima i softverom od 600MB.
A sta je tek sa karakteristikama zvucnih kartica. Koliko stvarno korisnika zna da protumaci fabricke specifikacije. Recimo THD ili dynamika, roze shum, osetljivost...
Zato i ima podosta pitanja tipa da li moja zvucna odgovara tom i tom systemu. Pa i za zvucni system takodje postoje karakteristike pa kad se uporede sa zvucnom karticom i njenim karakteristikama dobijas precizan odgovor i nema potrebe za pitanjima te vrste. Jeste da proizvodjaci cesto lazu za specifikacije ali ne nesto drasticno da se ne bi imalo okvirno gledano sta peroizvod nudi u realnom radu.
Ako imam vremena napisacu jedan topic o zvuku na racunarima iz kojeg bi nadam se korisnici imali jasniju sliku o zvuku kao kompleksnoj temi i ne bi bilo toliko lutanja, bespotrebnih i nepreciznih komentara.
Pozdrav svima!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 9:17   #14
coconut
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Lord
Citat sa saund blaster sajta
"Gamers can now rejoice as the advantages of positional audio can now be regained with CMSS-3DHeadphone, one of the CMSS-3D components introduced with Sound Blaster X-Fi. CMSS-3DHeadphone technology is designed to reproduce a natural-sounding multichannel listening experience with headphones. Employing a technique known as “binaural virtualization” an illusion is created that the sounds are being delivered from a multichannel speaker system located around the listener rather than through a set of ordinary stereo headphones." kraj citata
nemam nameru da ovo sve prevodim uglavno kaze da cmss-3d je dizajnovan prevashodno za igre koje su 5.1 ili 7.1 formatu a kada se koriste stereo slusalice i da ova tehnologija omogucava da igrac sa stereo slusalicama moze da virtualno slusa 5.1 ili 7.1 ili ako se koriste stero zvucnici oni ce simulirati multi kanalni sistem sto nikako ne podrzava tvoje objasnjenje
coconut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 9:49   #15
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

dobro, izvinjavam se optimus, ali na mom live-u 5.1 digital (stari model, 5 izlaza i gameport) digital-out je narandzaste boje...

i takodje - kartica je OEM varijanta (znaci u kesici sa CD-om), i naravno da podrzava CMSS3D, koji se ukljucuje u nekom jadnom creative plejeru, kad se on prebaciu neki "mini" mod (davno je bilo, vec skoro 2 godine furam KX )

jesi probao da u podesavanjima za winamp options->preferences->output->direct sound output->configure kao device izaberes svoju karticu, umesto "primary sound driver"-a?

bilo je davno od kako sam ja koristio originalne creative drajvere, tako da mi stvarno nista drugo ne pada na pamet...

EDIT: malo mi zvuci neverovatno da su nasi (tj. Night shift) uspeli da snime koncert sa 5.1 zvukom, a da to nije softverski odradjeno, nije da negiram, ali jesi li siguran da je snimak 5.1?
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 9:58   #16
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Citat:
Suicide samurai kaže:
dobro, izvinjavam se optimus, ali na mom live-u 5.1 digital (stari model, 5 izlaza i gameport) digital-out je narandzaste boje..
Izvinjenje prihvaceno!!! Nema problema! Da probaj da podesis WinAmp, verovatno je do njega, ili probaj da pustis iz WMP-a!
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 10:07   #17
coconut
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

dejane:
pogledao sam BIOS za tvoju motherboard i pod CHIPSET imas opciju Audio CODEC Interface default seting je Auto Promeni to u Disabled pa mi javi jeli to pomoglo i pronadje negdje dvd sa provjerenim 5.1 pa probaj
coconut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 10:21   #18
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Citat:
coconut kaže:
Lord
Citat sa saund blaster sajta
"Gamers can now rejoice as the advantages of positional audio can now be regained with CMSS-3DHeadphone, one of the CMSS-3D components introduced with Sound Blaster X-Fi. CMSS-3DHeadphone technology is designed to reproduce a natural-sounding multichannel listening experience with headphones. Employing a technique known as “binaural virtualization” an illusion is created that the sounds are being delivered from a multichannel speaker system located around the listener rather than through a set of ordinary stereo headphones." kraj citata
nemam nameru da ovo sve prevodim uglavno kaze da cmss-3d je dizajnovan prevashodno za igre koje su 5.1 ili 7.1 formatu a kada se koriste stereo slusalice i da ova tehnologija omogucava da igrac sa stereo slusalicama moze da virtualno slusa 5.1 ili 7.1 ili ako se koriste stero zvucnici oni ce simulirati multi kanalni sistem sto nikako ne podrzava tvoje objasnjenje
ovo o cemu ti pricas je novi fazon na X-fi karticama.CMSS3D(koji postoji od SB Live!-a) i CMSS-3DHeadphone(koji je tek uveden na X-fi karticama) su dve razlicite stvari(prva sluzi da bi se stereo zvuk repredukovao na svim zvucnicima a druga da bi se postiglo bolje pozicionranje zvuka u 3d igrama pri koriscenju slusalica.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 11:20   #19
coconut
Novi član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

mario
to sto ti kazes je tacno ali samo za Sound Blaster Audigy 2 series i vise
postoje dvije verzije CMSS 3D Verzija CMSS koja je karakteristicna za starije karte i CMSS2 za serije 2 sta hocu da kazem CMSS verzija simulise 7.1 na stereo vise informacija mozes pronaci ovdje
http://www.soundblaster.com/resource...4&page=1&cat=0
dejanova kartica nije iz serije 2
coconut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2006, 12:05   #20
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problem sa Audigy SE karticom

Citat:
coconut kaže:
mario
to sto ti kazes je tacno ali samo za Sound Blaster Audigy 2 series i vise
postoje dvije verzije CMSS 3D Verzija CMSS koja je karakteristicna za starije karte i CMSS2 za serije 2 sta hocu da kazem CMSS verzija simulise 7.1 na stereo vise informacija mozes pronaci ovdje
http://www.soundblaster.com/resource...4&page=1&cat=0
dejanova kartica nije iz serije 2
Kada ukljucis CMMS3D serije 1 on stereo zvuk modifikuje i emituje ga kao 5.1 zvuk,a CMMS3D serije 2 ima mogucnost i 7.1 emitovanja i malo poboljsanih karaksteristika emulacije istog a CMMS3DHeadphone je stvar koja postoji samo na X-fi karticama i ima donosi prednosti pri igranju 3d igara sa koriscenjem slusalica(Ovo je u stvari ono sto je ranije bilo poznato kao HRTF koji je plasirala kompanija Sensura i svi vlasnici Cmedia kartica se verovatno secaju kako vunkcionise:stereo zvuk se emituje na zvucnicima odnosno slusalicama tako da stvara osecaj 3d zvuka emulirajuci postojanje veceg broja zvucnika).U praksi i verzija CMMS3D1 i CMMS3D2 radi ono sto je potrebno Dejanu a to je da stereo zvuk pretvori u 5.1 odnostno 7.1 zvuk.Ali njegov problem nije u tome vec da on ni 5.1 zvuk ne moze da cuje kako treba vec cuje samo jedan kanal.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa kablovskom konekcijom! Nikola_BN Internet usluge 5 17.5.2006 22:04
Problem sa grafickom choopa Grafika 12 13.2.2006 15:51
Problem sa artefaktima na GF4MX440 (100-ti put) marcos Grafika 9 12.2.2006 23:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com