Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2016, 20:44   #2161
Kesten
Novi član
 
Član od: 9.7.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Drustvo,skoro sam kupio xbox 360 od 250gb,pa me zanima jel moze ona da radi na malo boljoj rezoluciji od 1200x nesto nesto?
TV mi full hd,a slika bi valjalo da bude bolja...
Kesten je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 21:06   #2162
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Meni je radio u 1920x1080 tj. u 1080p.Za sva ta podesavanja imas na samoj konzoli Settings pa onda pod sekcija koja te zanima.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 22:53   #2163
Kesten
Novi član
 
Član od: 9.7.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Radi na 1280x720 60p sto mi je iskreno,jako slabo..

Da nema to veze s obzirom da je cipovan?
(stvarno se ne razumem bas najbolje)
Kesten je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2016, 23:46   #2164
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
Kesten kaže: Pregled poruke
Radi na 1280x720 60p sto mi je iskreno,jako slabo..

Da nema to veze s obzirom da je cipovan?
(stvarno se ne razumem bas najbolje)
Ako je igra napravljena da radi na AxB rezoluciju - onda ce raditi na AxB; nije ti to kompjuter pa da podesavas rezolucije.

P.S. Mada postoje cak i PC igre kojima ne mozes promeniti rezoluciju, ali to iz prostog razloga sto su programeri bili lenji/aljkavi/amateri...
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 0:44   #2165
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

@Kesten

Sto se tice menjanja rezolucije i ostalis glavnih podesavanja (blokada internet-a i slicno) na modovanom Box-u radis iz NXE tj. osnovnog sistema konzolem, a ne iz Freestyla ili Aurore koji god vec ima.

I moras da imas opciju za 1080p ili 1080i.Znaci to mora da postoji.Ja sam moj Box drzao na Auto modu pa je sam odredjivao sta je najbolje.Kad ga nakacim na TV bude 1080p sa 50 herca, a kad sam ga kacio na monitor odmah je svukao to na 1366x768.

@CTOJAH

Ja koju god igru da sam pustao rezoluciju nije menjao.Uvek je bila 1080p bilo da su to Full igre, Arcade ili emulacije za originalnog xBox-a.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 10:53   #2166
Kesten
Novi član
 
Član od: 9.7.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Jos kad bi znao da namestim to sto si mi rekao na boxu bilo bi dobro
Kao sto rekoh,nisam bas najbolje upucen u konzole i ne znam kako odredjuje rezoluciju. Prvo sam mislio da je do tv,ali izgleda ipak malo moram da cacnem konzolu.

Najbolje bi bilo da zovem lika kod kog sam kupio,pa da njega zamajavam

Hvala u svakom slucaju
Kesten je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 11:02   #2167
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Druze evo video kako da FSD3-a predjes u NXE.

https://www.youtube.com/watch?v=DhVoenuzIiE

A kad se nadjes u NXE-u evo video kako da promenis rezoluciji:

https://www.youtube.com/watch?v=QmXj8820Pjo
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 17:39   #2168
Kesten
Novi član
 
Član od: 9.7.2016.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

TO je to druze!!!
Sad konacno radi kako treba,na 1900x ko zna koliko

Hvala na strpljenju i pomoci.
Kesten je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2016, 17:44   #2169
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Heheheh nikakav problem.Srecno igranje.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2016, 13:34   #2170
Butters Stoch
Novi član
 
Član od: 26.8.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Pozdrav svima,napisacu nesto o xbox-u,da mnogima ustedim vreme,a i da pomognem oko eventualne kupovine.Xbox se proizvodio skoro 11 godina,i kroz te godine proziveo mnoga unapredjenja.Kao prvo ako kupujete konzolu,pogledajte datum koji se nalazi na konzoli,ali nije ni to bas merodavna metoda,bolje je pogledati pinove za napajanje kako izgledaju,ima na internetu slika,kako prepoznati koju plochu.Takodje bitno je i napajanje u pocetku ploce kao sto su Xenon(2005-2006),Zephyr(2007) koriste 203w napajanje,Falkon 175,dok Jasper koristi 150w.Generalno problem oko xbox-a je jako losh kvalitet izrade i hladjenje zbog koga se desi RROD.Falkon ploca je smanjila RROD-ovanje za nekih 50%,ali i dalje nedovoljno da bi xbox postao pouzdana konzola.Jasper ploca je smanjila buku,i gotovo eliminisala RROD,ali uvek ima nekih izuzetaka.Slim verzija konzole je josh bolja,ali to je stavar ukusa,ja koristim"debeljka" Jaspera i Ps3.Sto se tiche povezivanja na monitor potreban vam je "hdmi to vga" kabal,koji ima izlaz za zvuk,cene idu od neki 12-20e,ja koristim neki jeftiniji i zvuk i slika su ok,dok je kvalitet kabla uzasan(mnogo puta sam lemio izlaz za zvuk)Monitor treba da bude "wide".Sto se tiche chipovanja postoji soft-mod Lt3.0 koji omugucuje igranje najnovijih igara,takodje postoji i chipovanje koje je skuplje,pruza velike mogucnosti,ali se gubi multy-player,ali posto je konzola na zalasku karijere nije strasno.Postojalo je nekoliko verzija xbox-a kao sto su "Arcade","Elite" ne mogu svega da setim,ali se to odnosilo da li konzola ima hard,a ako ga koje je velicine,i koju opremu poseduje konzola.Mislim da je suludo kupovati x360 nov,kada moze da se kupi polovan,samo je bitno da ispratite neka uputstva.Vecito poredjenje xbox vs ps3...Meni su obe konzole super,samo mogu da kazem da ps3 ima neuporedivo bolji kvalitet izrade,xbox ima bolji dzojped,prednost kod ps3 je blue-ray podrska u svakom smislu.Najveca prednost xbox-a po meni je to sto je dosta jeftiniji,u gejmingu sam primetio npr gta4 ima mnogo bolji framerate,i malo je bolja grafika,isto tako i u petici.Svaka konzola ima svoje ekskluzive i svaka je dobra na svoj nacin.Igre koje bih preporucio su 1 Resident evil 0,RE HD remake,RE Code Veronica,RE Revations,Bully,Forza 4,Forza Horizon 1 i 2,Gta 4+Tbogt+LaD+Gta 5.Sve u svemu ima mnogo igrica,a i ko nije bas zahtevan gejmer i hoce povremeno da se opusti uz neku igru xbox je najjeftinije resenje.Isto vazi i za Ps3,ali je on skuplje i kao nov i kao polovnjak.Sve u svemu odlicne su obe konzole!
Butters Stoch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2016, 13:52   #2171
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
Butters Stoch kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima,napisacu nesto o xbox-u,da mnogima ustedim vreme,a i da pomognem oko eventualne kupovine.Xbox se proizvodio skoro 11 godina,i kroz te godine proziveo mnoga unapredjenja.Kao prvo ako kupujete konzolu,pogledajte datum koji se nalazi na konzoli,ali nije ni to bas merodavna metoda,bolje je pogledati pinove za napajanje kako izgledaju,ima na internetu slika,kako prepoznati koju plochu.Takodje bitno je i napajanje u pocetku ploce kao sto su Xenon(2005-2006),Zephyr(2007) koriste 203w napajanje,Falkon 175,dok Jasper koristi 150w.Generalno problem oko xbox-a je jako losh kvalitet izrade i hladjenje zbog koga se desi RROD.Falkon ploca je smanjila RROD-ovanje za nekih 50%,ali i dalje nedovoljno da bi xbox postao pouzdana konzola.Jasper ploca je smanjila buku,i gotovo eliminisala RROD,ali uvek ima nekih izuzetaka.Slim verzija konzole je josh bolja,ali to je stavar ukusa,ja koristim"debeljka" Jaspera i Ps3.Sto se tiche povezivanja na monitor potreban vam je "hdmi to vga" kabal,koji ima izlaz za zvuk,cene idu od neki 12-20e,ja koristim neki jeftiniji i zvuk i slika su ok,dok je kvalitet kabla uzasan(mnogo puta sam lemio izlaz za zvuk)Monitor treba da bude "wide".Sto se tiche chipovanja postoji soft-mod Lt3.0 koji omugucuje igranje najnovijih igara,takodje postoji i chipovanje koje je skuplje,pruza velike mogucnosti,ali se gubi multy-player,ali posto je konzola na zalasku karijere nije strasno.Postojalo je nekoliko verzija xbox-a kao sto su "Arcade","Elite" ne mogu svega da setim,ali se to odnosilo da li konzola ima hard,a ako ga koje je velicine,i koju opremu poseduje konzola.Mislim da je suludo kupovati x360 nov,kada moze da se kupi polovan,samo je bitno da ispratite neka uputstva.Vecito poredjenje xbox vs ps3...Meni su obe konzole super,samo mogu da kazem da ps3 ima neuporedivo bolji kvalitet izrade,xbox ima bolji dzojped,prednost kod ps3 je blue-ray podrska u svakom smislu.Najveca prednost xbox-a po meni je to sto je dosta jeftiniji,u gejmingu sam primetio npr gta4 ima mnogo bolji framerate,i malo je bolja grafika,isto tako i u petici.Svaka konzola ima svoje ekskluzive i svaka je dobra na svoj nacin.Igre koje bih preporucio su 1 Resident evil 0,RE HD remake,RE Code Veronica,RE Revations,Bully,Forza 4,Forza Horizon 1 i 2,Gta 4+Tbogt+LaD+Gta 5.Sve u svemu ima mnogo igrica,a i ko nije bas zahtevan gejmer i hoce povremeno da se opusti uz neku igru xbox je najjeftinije resenje.Isto vazi i za Ps3,ali je on skuplje i kao nov i kao polovnjak.Sve u svemu odlicne su obe konzole!
Sve potpisujem osim nekih stvari
Kvalitet izrade kod XboX-a 360 je masu bolji nego kod PS3 i mnogo više je kvarova kod PS3 nego kod X360.
Druga stvar, mnogo ljepša i prijatnija slika, boje, izgled igara i mnogo ljepše igre rade na XboX360.
Ali zbog T.L.O.U. , Uncharted serijala, MGS4 i Heavy Rain-a definitivno je vrijedi nabavit (PS3)
I XBOX se proizvodi i prodaje evo već punih 15 godina
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2016, 14:09   #2172
Butters Stoch
Novi član
 
Član od: 26.8.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Xbox 360 se proizvodi od kraja 2005-te,a sto se tiche kvaliteta izrade,slazem se,obe konzole nisu "procvetale" ali sta je tu je.Posedujem obe konzole,ali je x360 jeftinija igracka.Napisao sam ja 3 puta duzi tekst o x360,ali nije dozvoljeno toliko karaktera za jednu poruku,pa sam tekst mnogo skratio,jer sam u onom delu koji je izbachen uglavnom pisao o igricama.Tu sam da pomognem!
Butters Stoch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2016, 14:20   #2173
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
Butters Stoch kaže: Pregled poruke
Xbox 360 se proizvodi od kraja 2005-te,a sto se tiche kvaliteta izrade,slazem se,obe konzole nisu "procvetale" ali sta je tu je.Posedujem obe konzole,ali je x360 jeftinija igracka.Napisao sam ja 3 puta duzi tekst o x360,ali nije dozvoljeno toliko karaktera za jednu poruku,pa sam tekst mnogo skratio,jer sam u onom delu koji je izbachen uglavnom pisao o igricama.Tu sam da pomognem!
XBOX 360 da ali XBOX generalno od 2001. godine se proizvodio.
Obje konzole su odlične ali je meni zbog specifičnih exkluziva malo bolji XboX 360 kao i zbog boljeg džojstika i generalno igara koje ljepše rade na X360 (multiplatform igre).
Ali volja imat obadvije konzole.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2016, 14:45   #2174
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360

XBox 360 i kvalitetna izrada nikad ne treba stavljati u istoj rečenici.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2016, 14:50   #2175
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Pa nije Elite Slim toliko loša konzola i nekvalitetna.
Ispravili su sve propuste koje su imale pređašnje verzije X360.
Kad se samo sjetim kod prijatelja koji je opravljao PS3 koliko je bilo komada neispravnih, gomila.
On koji se tim bavio, rekao mi je da je to najveće sme-će što je Sony napravio koji je kvalitet i da se mnogo manje X360 kvarilo.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2016, 12:02   #2176
Butters Stoch
Novi član
 
Član od: 26.8.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
XBox 360 i kvalitetna izrada nikad ne treba stavljati u istoj rečenici.
Slazem se u potpunosti,i ako vishe preferiram xbox,moje misljenje je da je Sony kvalitetniji,mada posle Jaspera i slima ta razlika postaje manja

Moje iskustvo zasto preferiram "debeljka" jaspera u odnosu na slim,jer slim hoce da baguje,npr da se ugasi sam od sebe,da pali lampice,a posle restarta je sve ok,i meni je licno debeljko drazi...Ja ove probleme nisam imao sa slimom,ali jesu moje komsije,a i citao sam na raznim forumima,cak i gledao razne klipove na YT kako baguje slim.Ja sam iskreno preferirao Sony,pocev od prvog pa do trojke,a onda su se desila dva Ylod-a na dve konzole,a taman je izasao Gta 5 i stigao sam do nekih 12%,samo sto se pojavio Trevor,i onda Ylod....Nisam imao dovoljno para a hteo sam odigram Gta 5 po svaku cenu,onda sam aktivirao Box.Mercedes medju konzolama je Ps2,cak i imam jednog debeljka sa kraja 2000-te mislim i imam racun i garanciju iz Beosofta,znam da je kostao 700-800dem u to vreme,ali sada kad igram ps2 koristim zadnju reviziju "super slim" koja nije chipovana ali koristim modovanu memorijsku karticu
Butters Stoch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2016, 17:43   #2177
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
Butters Stoch kaže: Pregled poruke
...Napisao sam ja 3 puta duzi tekst o x360,ali nije dozvoljeno toliko karaktera za jednu poruku,pa sam tekst mnogo skratio,jer sam u onom delu koji je izbachen uglavnom pisao o igricama.Tu sam da pomognem!
Mogao si da malo uredis svoj text - ovako verujem da je vecina nas forumasa odustalo od citanja - da se izrazim "Beogradski" : Citanje ovakvih tekstova je tezak smor !

P.S. Stavi bre covece tacku, pa novi red, pa jedna misao - jedna celina i tako to...
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2016, 13:40   #2178
Butters Stoch
Novi član
 
Član od: 26.8.2016.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Mogao si da malo uredis svoj text - ovako verujem da je vecina nas forumasa odustalo od citanja - da se izrazim "Beogradski" : Citanje ovakvih tekstova je tezak smor !

P.S. Stavi bre covece tacku, pa novi red, pa jedna misao - jedna celina i tako to...
Ja sam zaboravio nesto da dodam.Posto mi nije bilo dozvoljeno postovanje tekst je nastao u notepad-u.Bice sredjeno! Samo sam cekao kad ce neko da primeti Nisam samo doleteo na forum da trazim pomoc,i onda nista,naprotiv moj post je tu da pomogne.Bilo je tu jos nekih otezavajucih okolnosti...moj vid,losha tastatura,ali ce da bude sredjeno!

Poslednja ispravka: Butters Stoch (3.9.2016 u 13:43) Razlog: ispravljanje
Butters Stoch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2016, 14:01   #2179
alienhunter
Novi član
 
Član od: 27.1.2012.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Xbox 360

Citat:
Butters Stoch kaže: Pregled poruke
Slazem se u potpunosti,i ako vishe preferiram xbox,moje misljenje je da je Sony kvalitetniji,mada posle Jaspera i slima ta razlika postaje manja

Moje iskustvo zasto preferiram "debeljka" jaspera u odnosu na slim,jer slim hoce da baguje,npr da se ugasi sam od sebe,da pali lampice,a posle restarta je sve ok,i meni je licno debeljko drazi...Ja ove probleme nisam imao sa slimom,ali jesu moje komsije,a i citao sam na raznim forumima,cak i gledao razne klipove na YT kako baguje slim.Ja sam iskreno preferirao Sony,pocev od prvog pa do trojke,a onda su se desila dva Ylod-a na dve konzole,a taman je izasao Gta 5 i stigao sam do nekih 12%,samo sto se pojavio Trevor,i onda Ylod....Nisam imao dovoljno para a hteo sam odigram Gta 5 po svaku cenu,onda sam aktivirao Box.Mercedes medju konzolama je Ps2,cak i imam jednog debeljka sa kraja 2000-te mislim i imam racun i garanciju iz Beosofta,znam da je kostao 700-800dem u to vreme,ali sada kad igram ps2 koristim zadnju reviziju "super slim" koja nije chipovana ali koristim modovanu memorijsku karticu
Ne slazem se da je mercedes medju konzolama ps2, imao sam vise komada i em su se kvarili em nema hd em mu treba multitap za vise igraca, em ima slabiju grafiku od prvog xbox-a koji je pravi mercedes medju monzolama i koji je neunistiv i koji mi se upravo smeje sa police , kod mene je dugi niz godina i to je jedina savrsena konzola na svetu
alienhunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 0:59   #2180
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360

Moze li se naci za 70 evra polovan Xbox 360? Bitno mi je da mogu sa USB-a igrati igre i da ima HDMI za TV.

Treba mi komplet znaci sa svim kablovima i dzojstikom. Na sta obratiti paznju prilikm kupovine?

Konzolu uzimam najvise zbog Halo igrica jer mi je to omiljena pucacina, a jos uvek stojim na kraju drugog dela...
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
xbox, xbox360


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xbox JCDenton Konzole 140 15.3.2024 22:30
XBOX 360 Update n1n3 Konzole 13 2.6.2009 17:57
UPS i XBOX Phat Konzole 3 8.2.2009 17:03
Xbox se zamrzava, RRoD u iscekivanju n1n3 Konzole 7 27.8.2008 14:26
Microsoft priznao da su sve Xbox 360 konzole defektne Gadoguz Konzole 52 26.2.2008 14:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com