Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2010, 20:08   #1
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Vampire: the Eternal Struggle

Predstavljam vam jednu karticnu igru u kojoj sam nov, ali mi je za kratko vreme postala veoma draga radi se o Vampire: the Eternal Struggle

Vampire: the Eternal Struggle je drugaciji od svih ostalih CCG-ova u dve bitne stvari
Prvo igra se u grupi od 3+ igraca optimalan broj je 5, a maksimalan 6
Drugo sve karte koje su ikada izasle su vazece, a igra izlazi od 1994.

Veoma je bitno da je igra i finansijski veoma pristupacna moze lepo da se igra sa dva startera i par boostera par puta se cak desavalo da takav dek dobije turnir. Bitno je i da
a) nemaju ogranicenje na broj istih karata u igri i
b) common/uncommon karte zaista predstavljaju osnovu svakog deck-a.
Naravno uvek je lepo imati rerove ali oni su usko specijalizovani i napraviti dek samo od njih je skoro nemoguce, a posto se igra u grupi potrebno je i da se ima siroka paleta opcija.

Igra je komplikovana. Ne u smislu da je potrebno drzat enciklopediju pored sebe, dako zelsi da razumes sve pojmove nego u kolicini kombinacija i mogucnosti koje karte pruzaju, ali to je i njena car. Nakon 4-5 partija ce te moci lepo da igrate a cesto se desava da i iskusni igraci nisu sigurni kako nesto funkcionise tako da nema problema ako nepohvatate sve odjednom.

Igrac preuzima ulogu Methuselah vema starih i mocnih vampira i ima blood pool od 30 poena. Oni predstavljaju health, ali i uticaj tog vampira. U praksi to znaci da napad koji skida pool ne znaci da ga je neko tukao, nego je jednostavno uradio nesto sto je umanjilo njegov uticaj. Kada ostanete bez poena oustovani ste i vise ne igrate. Svaki igrac ima dva deck-a. Library i Crypt. Crypt mora da ima 12 karata i u njemu se nalaze vampiri broj karata u Crypt nije ogranicen. U Library-u su sve ostale karte: equipment, akcije, reakcije, modifaers, politicke karte, saveznici... Velicina Library zavisi od broja igraca osnovni broj je 50, a svaki igrac daje mogucnost dodavanja jos 10 karata (5 igraca 90 karata, 6 igraca 100 itd.)
Redosled igranja se odredjuje bacanjem kocke. Kada igraci sednu igrac sa vase leve strane je vas Prey, a onaj sa desne Predator. Svaki igrac moze direktno da napada samo svog Prey-a. Kada neki igrac ispadne iz igre, njegov Predator dobija jedan Victory poen i 6 pool poena bez obzira na to ko je izbacio doticnog igraca iz igre. Zadnji igrac koji ostane za stolom dobija jos jedan Victory poen. Pobednik je onaj ko na kraju partije ima najvise Victory poena sto nije obavezno onaj ko je ostao zadnji u igri mada je to retkost. Cesce se dogadja da dva igraca imaju jednak broj poena u tom slucaju partija je neresena.
Naravno, postoje karte koje uticu na ceo sto, kao i karte koje omogucavaju akcije protiv drugih igraca. Vazan primer karataprve grupe su politicke karte. Ako takva karta prodje saziva se referendum. U glasanju ucestvuju svi vampiri trenutno aktivni na stolu. Titule (kao sto su Princ, Primogen, Justicar, Bishop, Priscus, itd.) odredjuju koliko glasova svaki vampir ima (ko nema titulu, nema ni jedan glas), a odredjene karte mogu dodati jos glasova. Svaki igrac odredjuje da li su glasovi njegovih vampira "uzdrzani", "za" ili "protiv". Ovaj sistem daje ogroman potencijal za pregovaranje dogovaranje, spletkarenje... Cesto se desi da neko pozove politicku akciju koja ce nekom drugom igracu dati veci bonus od onoga ko ju je pozvao samo da bi ga taj drugi podrzao, i da bi neko treci zbog toga nagrabusio.

Osnovna akcija vampira je da vrsi bleed. Ako je takva akcija uspesna Prey gubi jedan pool. POstoji naravno puno karata koje blled povecavaju ili vampiri ciji je bleed veci po deafultu, bleed se moze blokirati, blok se moze izbeci i tako u beskraj.

Igra se zasniva na Masquerade settingu tako da svi vampiri postoje.
Naravno pronaci neki redji klan kao sto su Nagaraje ili True Brujah je tesko, ali mogucnost postoji. Neki jednostavno nemaju dovoljno vampira da sami naprav kriptu drugi nisu izasli vec sto godina, ali ako se potrudis nadje se bas nedavno sam igrao za stolom sa covekom koji je korisito Harbringers of Skull.
(da se neko nebi uvredio neke manje delove ovoga sam posudio sa drugog foruma autor tih delova je Dawngreeter)

Ima jos mnoooooogo da se kaze o igri, ali mislim da je ovo dosta za pocetak.

Ova igra ima neku car koju je tesko objasnit jednostavno je treba probat.

Igra se u Beogradu u Narodnih heroja 7 klub c22, a karte se mogu nabaviti u Sigilu. Pre se igralo sredom u Sigilu, a subotom u c22 zbog nekih previranja u koje nisam bas najbolje upoznat sada se igra i sre i sub u c22.

Umorio sam se napisacu jos kasnije ali prvo me zanima ima li uopste zainteresovanih?
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 23:08   #2
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Vampire: the Eternal Struggle

Ono, otprilike znam kako funkcionise i sve, ali nikad nisam razmisljao o tome da je stvarno igram, jer iako mi je ideja izgledala zanimljivo nedostatak vremena me je ubio. Pricao sam sa nekim ljudima preko neta bas uopsteno o stonom World of Darknessu, bilo kojoj varijanti i video sam da im to uzima prilicno parce vremena, a ja kakav sam ne bih mogao nesto da radim a da se tome ne posvetim.

Inace znao sam za desavanja kod nas i vec duze vreme planiram da navratim da pogledam neku partiju cisto bezveze, pa mozda jednom kad nadjem dosta vremena dodjem sa spilom

Inace za svaku pohvalu je to sto si otvorio ovakvu temu, ne prica se puno o stonom RPG-u ovde na forumu iako sam siguran da ima ljudi koji ih igraju.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 23:21   #3
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Vampire: the Eternal Struggle

Vecina frp-ovaca koje sam ja upoznao su nevidjene lencine
Igra se u sredom i subotom od 6 i 30 pa do 10 obicno i to budu 2 ili 3 partije po 5 igraca zavisi dosta od stola, ako ima agresivnih igraca bude brzo gotovo, a moze i da se oduzi
Jedno vece nedeljno, malo ih dolazi oba, a stvarno je zanimljivo
Ono sto je bitno, a zaboravi da napisem je da izlazi nova edicija i bice pre-release turnir dobijes random starter i par boostera pa pravis dek bude jeftinije ili ako si bas odlucio da igras verovatno ce se kupovat par kit paketa koji sadrze 8 startera (po 2 od svakog) i brdo boostera, ako bi se sakupilo ljudi verovatno bi se delilo na cetiri coveka svaki 50 evra, a za karte koje dobijes mozes napravit odlican dek
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2010, 23:36   #4
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Vampire: the Eternal Struggle

Ajde ljudi zar ovo bas nikog nezanima
Jest da smo vampiri al nekoljemo (bar ne odma)

Malo zanimljivosti: jedna od retkih banovanih karata (rekli su mi da ih ima ukupno 5) je

Madness of the Bard
Card Text:
Unique. Put this card in play. All players in the game must speak in rhyming sentences. If a player speaks without rhyming, he or she burns 1 pool. Any minion may burn this card as a (D) action.

pool=health

karta je naravno Malkavianska
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Vampire Name Generator Željko Kvizovi 76 2.9.2012 15:20
[AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines Maladikt Role-Play 113 20.3.2010 2:08
Vampire the Masquerade: Redemption Patton Role-Play 9 16.4.2009 21:05
Prison Struggle Thunderman Mrežne igre 1 27.8.2008 19:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com