Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.12.2021, 11:29   #3921
MidnightRunner
Član
 
Član od: 5.6.2020.
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Još jedna igra za koju ne kapiram zašto je toliko hvaljena, slično kao kod GTA Vice City.
Prešao sam je dva puta i nije mi ništa specijalno, mogu da kažem da mi je na neki način i smaračka igra. Ocenio bih je 6/10 u najboljem slučaju. Za mene nije u istoj ligi sa prvom Mafijom.
Takođe protagonista Vito mi nije gotivan lik kao što je bio Tomi iz prvog dela.
A i kako da mi bude gotivan kad je on klepio Tomija iako nije imao ništa lično protiv njega.

Kako biste vi ocenili Mafiju 2? I da li vam je u istoj ligi sa kecom?
MidnightRunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 12:36   #3922
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Opet ti

...i opet sa pljuvanjem po staroj igri koja ima super atmosferu i zardjalu gejmplej mehaniku. Jeste, igra je prosek, jeste Vito je glup, ali i ti ocigledno ne umes da uzivas u prosecnim igrama sa natprosecnim elementima nego se roka samo triple-A creme de la creme...

Mafia 2 je objektivno siromasna igra ali ja sam je i kao takvu obrnuo X puta jer cim sednem u neki od automobila i zavozam se uz one radio stanice po gradu apsolutno mi je prelepo. Izmedju upadne po neko mafijasko napucavanje i ja srecan. Prica je debilna? Pa jeste pomalo ali kao i uzivanje u B-filmu iskljucim mozak i odmorim se kvalitetno uz nju.

Ne mora svaka igra da bude 10/10 GOTY da bi se uzivalo u njoj.

Ako nista, uzmi uporedi je sa Mafiom 3 da tek vidis sta je smece...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Lex987 (6.12.2021), Packy (23.12.2021)
Stara 6.12.2021, 12:50   #3923
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Mafia 2 ima dosta nedostataka ali dio tih nedostataka je usljed problema na relaciji izdavac/developer. Mafia 2 je trebala da bude pravi open-world naslov i to je igra koja ima pozamasnu listu isjecenih stvari iz igre. Oba DLC-a koja su izasla su navodno trbeala biti dio same igre, Joe sekcije dok je Vito u zatvoru, a Jimmy's Vendetta su zapravo trebale biti sporedne misije za Vitu. Pore toga menadzment nekretnina je trebao biti puno robusniji, mogucnost taxi misija, mnogo vise oruzja, funkcionalan metro... Ali obzirom na to da je razvoj predugo trajao 2K je presjekao i rrkao developerima da izbace sta je spremno.

I tako smo dobili sta smo dobili i to je jedan od razloga zasto je dosta ljudi napustilo studio i prije izlaska igre ukljucujuci i pisca i creative director-a Daniel Vavra koji je osnovao novi studio Warhorse Studio i izbacio Kingdom Come Deliverance.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 13:34   #3924
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
MidnightRunner kaže: Pregled poruke
Još jedna igra za koju ne kapiram zašto je toliko hvaljena, slično kao kod GTA Vice City.
Prešao sam je dva puta i nije mi ništa specijalno, mogu da kažem da mi je na neki način i smaračka igra. Ocenio bih je 6/10 u najboljem slučaju. Za mene nije u istoj ligi sa prvom Mafijom.
Takođe protagonista Vito mi nije gotivan lik kao što je bio Tomi iz prvog dela.
A i kako da mi bude gotivan kad je on klepio Tomija iako nije imao ništa lično protiv njega.

Kako biste vi ocenili Mafiju 2? I da li vam je u istoj ligi sa kecom?
Gospodine igrajte tetris i prestanite da trolujete.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 13:57   #3925
MidnightRunner
Član
 
Član od: 5.6.2020.
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Gospodine igrajte tetris i prestanite da trolujete.
Stvarno je besmisleno kada ljudi koriste termin "trol" kada neko iznese neki svoj stav koji odudara od viđenja većine.
Ako većina ima neki stav o nečemu ne znači da je taj stav apsolutna istina, jer skoro sve je subjektivno.

Tako ako ti misliš da je Mafia 2 ili GTA VC odlična igra to ne znači da je ta igra OBJEKTIVNO odlična, jer ima dosta ljudi koji tu tvrdnju neće da prihvate zbog svojih subjektivnih stavova.
MidnightRunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 14:02   #3926
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Mafia 2 ima dosta nedostataka ali dio tih nedostataka je usljed problema na relaciji izdavac/developer. Mafia 2 je trebala da bude pravi open-world naslov i to je igra koja ima pozamasnu listu isjecenih stvari iz igre. Oba DLC-a koja su izasla su navodno trbeala biti dio same igre, Joe sekcije dok je Vito u zatvoru, a Jimmy's Vendetta su zapravo trebale biti sporedne misije za Vitu. Pore toga menadzment nekretnina je trebao biti puno robusniji, mogucnost taxi misija, mnogo vise oruzja, funkcionalan metro... Ali obzirom na to da je razvoj predugo trajao 2K je presjekao i rrkao developerima da izbace sta je spremno.
Upravo tako. Pažljivo sam pratio i jedva čekao da se pojavi drugi deo jedne od mojih najomiljenijih igara, znalo se da neće izaći još najmanje godinu-dve, a onda ih 2K kupio i posle par meseci ...
Neke izbačene stvari...


Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
I tako smo dobili sta smo dobili i to je jedan od razloga zasto je dosta ljudi napustilo studio i prije izlaska igre ukljucujuci i pisca i creative director-a Daniel Vavra koji je osnovao novi studio Warhorse Studio i izbacio Kingdom Come Deliverance.
Ovo nisam znao. Imam je od dana kad ju je Epic delio džabe, ali je nisam pokretao. Moram je probati iako prezirem igre u prvom licu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 14:13   #3927
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
MidnightRunner kaže: Pregled poruke
Stvarno je besmisleno kada ljudi koriste termin "trol" kada neko iznese neki svoj stav koji odudara od viđenja većine.
Ako većina ima neki stav o nečemu ne znači da je taj stav apsolutna istina, jer skoro sve je subjektivno.

Tako ako ti misliš da je Mafia 2 ili GTA VC odlična igra to ne znači da je ta igra OBJEKTIVNO odlična, jer ima dosta ljudi koji tu tvrdnju neće da prihvate zbog svojih subjektivnih stavova.
Da velika većina nema pojma i nema ukusa samo ti koji si manjina si u pravu. Ideš od teme do teme i iskaljuješ neki bes i mržnju.
Napisao sam ti da niko nema potrebu da te ubeđuje u nešto.

Nemoj ti pisati o subjektivnim stavovima, tebe niko ne tera da prihvatiš nečije mišljenje tako da... Nađi sad neku novu temu o nekoj igri pa i tamo napiši da je igra teško smeće i da te neko ubedi da je drugačije.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 14:39   #3928
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
MidnightRunner kaže: Pregled poruke
Tako ako ti misliš da je Mafia 2 ili GTA VC odlična igra to ne znači da je ta igra OBJEKTIVNO odlična, jer ima dosta ljudi koji tu tvrdnju neće da prihvate zbog svojih subjektivnih stavova.
Ne postoji ništa što je OBJEKTIVNO dobro. Nigde.

OBJEKTIVNO dobar film se ne sviđa svima. Ljudi kažu da je "Građanin Kejn" jedan od najboljih filmova svih vremena, ali meni je svaki Bunjuelov film bolji od toga. Ali ne gnjavim ljude sa tim.

OBJEKTIVNO dobra knjiga "Ana Karenjina" me je naterala da zaspim i da je batalim kada je Tolstoj 48 strana opisivao prokleti prsten. Meni - ćisto gubljenje vremena. Ali ne gnjavim ljude sa tim.

OBJEKTIVNO, kikiriki ide najbolje uz pivo, ali neki preferiraju čips ili su alergični na kikiriki. Meni lično slani krekeri su kao stvoreni za to. Ali nikome ne guram krekere u usta dok ločemo pivo.

OBJEKTIVNO, nešto što je "objektivno" može da važi samo za izvesnu većinu, ali i to nema veze sa kvalitetom. OBJEKTIVNO narodnjaci su zakon.

Ali ja ih organski ne podnosim. I izbegavam sve što ima veze sa njma.

Meni lično, Doom Eternal je nešto najgluplje od AAA igara što sam video godinama. Ali postoje ljudi koji to vole, koji uživaju u tome i ja to poštujem. Poslednje što bi mi palo na pamet jeste da idem na temu i solim im pamet oko toga. Meni je Red Dead Redemption 2 najbolja igra koju sam ikada igrao i može da priča šta ko hoće.

Ako neko dođe na temu o igri i govori drugima da su glupani jer NJEMU je igra dosadna, NJEMU se ovo ne sviđa, NJEMU ovo ne valja, rekao bih da taj neko ima mnogo veći problem od igre.

Ili igara uopšte.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
zagiii (10.12.2021)
Stara 6.12.2021, 14:47   #3929
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
MidnightRunner kaže: Pregled poruke
Stvarno je besmisleno kada ljudi koriste termin "trol" kada neko iznese neki svoj stav koji odudara od viđenja većine.
Ako većina ima neki stav o nečemu ne znači da je taj stav apsolutna istina, jer skoro sve je subjektivno.

Tako ako ti misliš da je Mafia 2 ili GTA VC odlična igra to ne znači da je ta igra OBJEKTIVNO odlična, jer ima dosta ljudi koji tu tvrdnju neće da prihvate zbog svojih subjektivnih stavova.
Pa svaki stav i utisak o bilo kojoj igri je subjektivan.
To što se nekom određena igra dopada, ne znači da je on objektivno u pravu ili da mu je stav apsolutna istina, isto to važi i za suprotan stav.

Mene samo kopka što ti imaš potrebu da te bilo ko ubedi da je nešto dobro, iako ti smatraš da nije?

Dva puta si prešao igru (lično ne bih to nikada uradio ako mi je već toliki prosek), više nego dovoljno da sam daš sud o istoj.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 15:49   #3930
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Moram je probati iako prezirem igre u prvom licu.
Žao mi te je svaki put kad napišeš ovo jer propuštaš fenomenalne igre... Klasična mentalna blokada.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Meni lično, Doom Eternal je nešto najgluplje od AAA igara što sam video godinama.
A za ovo bih te već vezao za stolicu i puštao ti Đuleta Van Goga da ti peva akapelu njihovog poslednjeg albuma 3 dana i 3 noći.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
flapko (6.12.2021)
Stara 6.12.2021, 17:36   #3931
MidnightRunner
Član
 
Član od: 5.6.2020.
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Da velika većina nema pojma i nema ukusa samo ti koji si manjina si u pravu. Ideš od teme do teme i iskaljuješ neki bes i mržnju.
Napisao sam ti da niko nema potrebu da te ubeđuje u nešto.

Nemoj ti pisati o subjektivnim stavovima, tebe niko ne tera da prihvatiš nečije mišljenje tako da... Nađi sad neku novu temu o nekoj igri pa i tamo napiši da je igra teško smeće i da te neko ubedi da je drugačije.
Ne preteruj i ne uveličavaj. Ne iskaljujem nikakav bes i mržnju.
Ako postoji tema na ovom forumu o određenoj igri sasvim je normalna stvar i da ljudi koji ne gotive nešto posebno tu igru mogu da ostave svoj stav ili sud o istoj, a ne samo da ljubitelji igre ostavljaju komentare. Ja sam rekao da su GTA VC i Mafia 2 za mene vrlo precenjene igre jer generalno imaju visoke rejtinge i imam pravo to da ovde napišem. Ali biti precenjen nije jednako loš, tako ni za jednu igru nisam tvrdio da je smeće, već samo da je precenjena.

Poslednja ispravka: MidnightRunner (6.12.2021 u 17:45)
MidnightRunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 23:07   #3932
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Žao mi te je svaki put kad napišeš ovo jer propuštaš fenomenalne igre... Klasična mentalna blokada.
Sasvim se slažem. Meni se, na primer, setting i priča Cyberpunk 2077 veoma dopada, štaviše, ljubitelj sam toga, ali, jednostavno, u ovim poznim godinama nemam taj osećaj imerzivnosti kao nekada i mnogo više mi smeta nego što uživam.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A za ovo bih te već vezao za stolicu i puštao ti Đuleta Van Goga da ti peva akapelu njihovog poslednjeg albuma 3 dana i 3 noći.
Može sve osim narodnjaka.

Stvar je u tome što sam igrački "odrastao" uz Doom 2, Duke Nukem, Unreal, Heretic, Half-Life i još neke praistorijske "pucačine", ali posle Half-Life samo za dve igre iz prvog lica sam imao dovoljno živaca - prvi Bioshock i Rainbow Six : Vegas.
Opet, ponavljam, to je samo MOJE LIČNO viđenje. Doom igre su uvek bile pune mraka, teskobe, strašnih zvukova. čudnih zveri, skrivenih prolaza, dok je Eternal samo nešto što krindž žvakom opravdava puko roštiljanje po svemu što se mrda. Ni traga starih Doom igara.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2021, 23:34   #3933
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Mafia 2

Igra mi se Mafia ponovo, ima li nekih modova u dvici koji donose nove misije ili poboljšanja bilo čega? Igra mi uvijek bude prekratka, taman da se "uživim" a ono puf, gotova
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2021, 0:25   #3934
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Stvar je u tome što sam igrački "odrastao" uz Doom 2, Duke Nukem, Unreal, Heretic, Half-Life i još neke praistorijske "pucačine", ali posle Half-Life samo za dve igre iz prvog lica sam imao dovoljno živaca - prvi Bioshock i Rainbow Six : Vegas.
Dobro pazi tu je već problem u tvom doživljaju perspektive iz prvog lica. Postoji gomila igara kao što su Deus Ex, Prey i Dishonored koje fenomenalno funkcionišu iz prvog lica i koje je greota propustiti a konceptualno skoro pa nemaju veze sa igrama koje si naveo. Ja sam tako imao neku averziju prema 3rd person igrama baš dugo dok nisam odigrao Max Payne i Splinter Cell - a onda sam naučio i da uživam u igrama koje dozvoljavaju obe perspektive. Danas je to retkost ali slobodan izbor perspektive u igrama kao što je recimo Jedi Knight 2 je mnogo jaka stvar, prilagodljivo svima i svemu.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Opet, ponavljam, to je samo MOJE LIČNO viđenje. Doom igre su uvek bile pune mraka, teskobe, strašnih zvukova. čudnih zveri, skrivenih prolaza, dok je Eternal samo nešto što krindž žvakom opravdava puko roštiljanje po svemu što se mrda. Ni traga starih Doom igara.
To je tačno i da se ja pitam Eternal se ne bi ni zvao Doom ali ta igra je mehanički kao pucačina dovedena do perfekcije, svaki gameplay mehanizam, oružje i protivnik su u savršenom skladu i svako napucavanje je neuporedivo sa bilo kom drugom igrom na tržištu. Opališ na većem nivou težine i vidiš o čemu se radi, daleeeeeeko je to od običnog roštiljanja. Ali jeste zahtevno, ni sam nisam u stanju da pređem Eternal ponovo. Najzahtevniji FPS ikada napravljen. Mehanički najnapredniji ali prezahtevan.

Jedino što može da priđe Doomu je FEAR iz 2005. godine ali na jedan potpuno drugačiji način. Ekstaza je svakako prisutna u obe igre.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Igra mi se Mafia ponovo, ima li nekih modova u dvici koji donose nove misije ili poboljšanja bilo čega? Igra mi uvijek bude prekratka, taman da se "uživim" a ono puf, gotova
Pa ona ekspanzija Joe's Adventures bi trebalo da ti lepo legne.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2021, 9:34   #3935
Poslednji Don
Član
 
Član od: 4.4.2016.
Poruke: 84
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
MidnightRunner kaže: Pregled poruke
Ne preteruj i ne uveličavaj. Ne iskaljujem nikakav bes i mržnju.
Ako postoji tema na ovom forumu o određenoj igri sasvim je normalna stvar i da ljudi koji ne gotive nešto posebno tu igru mogu da ostave svoj stav ili sud o istoj, a ne samo da ljubitelji igre ostavljaju komentare. Ja sam rekao da su GTA VC i Mafia 2 za mene vrlo precenjene igre jer generalno imaju visoke rejtinge i imam pravo to da ovde napišem. Ali biti precenjen nije jednako loš, tako ni za jednu igru nisam tvrdio da je smeće, već samo da je precenjena.
S obzirom na datume izlaska tih igara, one su remek djelo. Danas su mi s aspekta gameplay mehanike neigrive ali tada su bile vrhunske. Ne moze se sa trenutnim kriterijumom mjeriti igra od prije 15-20 godina. Npr. strategije igram od malena i Knights of Honor mi je bio "Sveto pismo", ali onda su se pojavile fluidnije igre, sa vise opcijw, mogucnosti i trenutno imam zelju da ga igram, ali kad pocnem jako brzo me ta ista zelja prodje 😅. Zato KoH 2 cekam i bacit cu vjerovatno pre order uz znak postovanja prvoj igri.
Poslednji Don je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2021, 10:24   #3936
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Ako su ti danas Mafie neigrive, mislim da je krajnje vreme da raskrstiš sa video igrama...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2021, 10:33   #3937
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Kad god mi neko spomene Mafiu 2, odmah se setim ovih par minuta, jos pesma u pozadini docara tu atmosferu, znaci predivno.

https://www.youtube.com/watch?v=xU7tI379L8Y
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Johnny-24 na korisnoj poruci:
flapko (7.12.2021), Porsche (7.12.2021), Rade (7.12.2021), Zli Zoe (7.12.2021)
Stara 7.12.2021, 11:35   #3938
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Dan-danas, uz svu adolescentsku i post-adolescentsku seksualnu autodidaktiku, ovo su i dalje najlepsih par minuta gejminga koje sam iskusio.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Zli Zoe na korisnoj poruci:
doctor (7.12.2021), Johnny-24 (7.12.2021), Markius (7.12.2021)
Stara 7.12.2021, 12:38   #3939
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Isti slučaj i kod mene.

Setim se i ove scene:
https://www.youtube.com/watch?v=-r8firAjd0o
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Porsche na korisnoj poruci:
Johnny-24 (7.12.2021)
Stara 7.12.2021, 14:12   #3940
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Dobro pazi tu je već problem u tvom doživljaju perspektive iz prvog lica. Postoji gomila igara kao što su Deus Ex, Prey i Dishonored koje fenomenalno funkcionišu iz prvog lica i koje je greota propustiti a konceptualno skoro pa nemaju veze sa igrama koje si naveo.
Sve je tačno što si naveo i sam sam svestan toga, ali u ovim godinama ne mogu da se nateram da mi se to svidi, baš kao što ne mogu ni na gejmpad da se naviknem.
A nbrojao sam zaista samo veoma stare igre koje sam igrao kao mnogo mlađi, tamo početkom devedesetih. Tada mi je bilo sasvim normalno igrati iz prvog lica, ali danas imam neki neprijatan osećaj kada igram takve igre.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
To je tačno i da se ja pitam Eternal se ne bi ni zvao Doom ali ta igra je mehanički kao pucačina dovedena do perfekcije, svaki gameplay mehanizam, oružje i protivnik su u savršenom skladu i svako napucavanje je neuporedivo sa bilo kom drugom igrom na tržištu. Opališ na većem nivou težine i vidiš o čemu se radi, daleeeeeeko je to od običnog roštiljanja. Ali jeste zahtevno, ni sam nisam u stanju da pređem Eternal ponovo. Najzahtevniji FPS ikada napravljen. Mehanički najnapredniji ali prezahtevan.

Jedino što može da priđe Doomu je FEAR iz 2005. godine ali na jedan potpuno drugačiji način. Ekstaza je svakako prisutna u obe igre.
Ja nikad nisam rekao/napisao da je Doom Eternal loša igra, nego da je MENI LIČNO strašno glupa igra i da nisam nikada išao na teme o toj igri i pljuvao je ili nekome solio pamet. To je, po meni, krajnje idiotska stvar.

Ali, pošto je ovo tema o Mafia 2 igri moj otklon od FPS igara je počeo sa GTA 3 i prvom Mafijom. Koju sam obrnuo jedno 17 puta pre nego što se dvojka pojavila.
A što se dvojke tiče, još uvek se sećam šta sam sve viđao na internetu u vezi igre i koliko sam je željno iščekivao, ali kada sam je zaigrao sve vreme sam imao neki osećaj da nešto fali. I da nikako da dođem do onih scena koje sam gledao na internetu.

Kojih, na kraju, uopšte nije ni bilo. Pa kad sam shvatio kako je 2K po kupovini Illusion Softworks iskasapio igru radi što brže prodaje...

Kako mi žao što "pojedoše" puste Čehe, njihovi "Hidden & Dangerous" i "Mafia" su mi jedne od najboljih igara koje sam u životu igrao. I dvojka je dobra, ali da je nisu iskasapili i da su dopustili Vavri i ekipi da dovrši posao sada bi pisali ovde o kultnoj igri, a ne samo o dobrom naslovu kojem štošta nedostaje.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mafia, mafia 2, mafija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mafia Che_ Akcione igre 549 3.9.2022 9:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com