Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2020, 0:34   #1
Bogdan015
Novi član
 
Član od: 18.5.2020.
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Kupovina novog laptopa i par pitanja.

Dobra noc svima, novi sam na forumu, i zapocinbem nase druzenje trazeci savete od vas u vezi kupovine novog laptopa, jer vidim da ovde ima dosta ljudi koji poznaju materiju, a ja sam prilicno ispao iz sheme sto se tice racunara uopste i laptopa. Zadnjih godina sam totalno izvan tog sveta (zadnji laptop sam kupio 2014 godine i od tada me vise to nije ni zanimalo. Sada bi da si kupim laptop koji bi zadovoljio moje skromne potrebe 2-3 godine. voleo bih da mogu odigrati koju igricu, malo multimedije, internet, i ako je moguce snimiti nesto sa miksete direkt u laptop. Za oko mi je zapao ovaj model:

https://www.acer.com/ac/de/AT/conten...l/NH.Q5DEV.001

Mislim da je sto se tice specifikacija ok. Desktop konfiguraciju ne bih uzimao jer nemam bas mnogo mesta u stanu, a i stalno negde putujem pa bi voleo da bude uz mene.
Mene zanima sledece:
Da li je na ovom laptopu ram memorija prosiriva?
Da li je ssd prosiriv (zamenjiv)?
Da li bi mogao npr ako ga povezem hdmi kablom na tv pustiti neki uhd/4k sadrzaj (video itd)?
Da li onaj ulaz sto je nacrtan mikrofon sluzi kao line in, i da li se moze snimiti npr.zvuk iz miksete preko tog ulaza u komp, ili treba neka eksterna audio karta?
Da li mogu preko bt ili optickig ulaza da se povezem sa sound bar-om dok npr.igram igricu, ili pustim muziku?
Hvala vam na odgovorima.
Bogdan015 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko izbora novog laptopa (do 100k) glavonožac ŠDK - Prenosni računari 3 15.6.2016 20:49
Kupovina laptopa do 45.000 zakzizu ŠDK - Osnovne komponente 1 10.5.2016 7:19
Nadogradnja postojeceg ili kupovina novog kompjutera OwerLord ŠDK - Konfiguracije 11 27.7.2015 10:38
Kupovina AMD/ATi laptopa TypeR ŠDK - Prenosni računari 6 15.4.2009 19:23
Kupovina novog laptopa!!! Pomozite!!! Space_Cigo ŠDK - Prenosni računari 38 14.1.2008 19:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com