Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2015, 14:28   #1
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Squad

U pitanju je nova pucacina, od danas deo STEAM Early Access-a

Najlakse je opisati je kao mesavinu Insurgency 2 i ARMA serijala. Ne toliko prosta kao Insurgency ali ne ni tako komplikovana kao ARMA....Zlatna sredina sa velikim akcentom na odeljenja (kao sto i samo ime kaze ), njihovu koordinaciju i komunikaciju. Iako je jos u nekoj Alpha fazi, mogu reci da igra za sada radi bez vecih problema. Jedina negativna stvar za sada bi mozda bila cena koju mozda ne biste ocekivali (36.99e).
Treba i napomenuti da su momci iza ove igre radili na odlicnom Project Reality modu za BF2.
Sjajna zabava u svakom slucaju.

http://store.steampowered.com/app/393380/


https://joinsquad.com/

Early Access Trailer

Poslednja ispravka: pentraksil (15.12.2015 u 14:36)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2015, 14:33   #2
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Squad

Pratim igru vec 5 mjeseci i mnogo dobro izgleda,ovo su ljudi koji su radili project reality na BF2.
Igra je meni zasad skupa za EA a cini mi se da ljudima sa ATI karticama igra radi lose
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2015, 14:42   #3
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Squad

Bez obzira koliko me vuče, nekako sam skroz skeptičan oko ovog naslova još uvek..

EAccess izlazi bez vozila, koja će biti backbone bilo kakve strategije kasnije u igri a to može žestoko da faila..

Anyway ne bacaju mi se više pare na EAccess igre, dosta naslova koje sam uzimao tako su izgubile kompas u kratkom roku.
Samo jeedna od retkih koja se progresivno poboljšavala, (nije FPS) je Grim Dawn,.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2015, 17:28   #4
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Squad

Za sada deluje obecavajuce, ako bude imalo nalik na Project Reality ja cu biti i vise nego zadovoljan.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2015, 19:18   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Squad

Pheeew 40$... Mnogo.

Doduše, ako bude dobra valja dati i toliko ali u EA nikako.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2015, 1:50   #6
Al3k5an9ar
Veteran
 
Član od: 9.6.2008.
Poruke: 707
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 160 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Squad

Samo ću reći DayZ i to je sve što imam da kažem od EAccess igrama, ali da mi se svidja - svidja mi se, samo ću sačekati da izadje ili barem u betu da ode...
Al3k5an9ar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2015, 2:19   #7
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Squad

Citat:
Al3k5an9ar kaže: Pregled poruke
Samo ću reći DayZ i to je sve što imam da kažem od EAccess igrama, ali da mi se svidja - svidja mi se, samo ću sačekati da izadje ili barem u betu da ode...
ista stvar je i sa H1Z1 ali zato je tu ARK
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 20:43   #8
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Squad

Probao neko? Vidim da igru dosta hvale na steamu, deluje dosta interesantno.

...


Samo 35 evrica za early acess igru je bas puno...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 20:50   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Squad

I ja bih voleo da čujem utiske od nekoga ko igra RO/Insurgency/Armu kakva je ova igra...
Deluje kao neki kvalitetan miks, na prvu loptu me je podsetila na Insurgency ali onda sam video da su mape veće (ono što Insu fali) i da ima vozila i baze (takođe mu fali) ali da nema taj scope koji ima Arma (koji meni lično ne odgovara u toj meri.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2015, 21:04   #10
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Squad

Ja sam je uzeo danas odigrao jednu partiju.Pentraksil moze vise da kaze.
Mada meni je vise unikatna igra za razliku od Insurgency i Arme i to ce vam svako reci.Nesto je izmedju.
Ali to sto je krasi je defitivno komunikacija i da svako prica i da je timska igra na najvecem nivou koji sam dosad vidio.
Zasad su meni jedino problemi: optimizacija,lag spikes,stuttering i los server browser.
Mada igra je tek usla u EA,pa je to normalno.Za godinu dana ce ova igra odlicno izgledati,kad ubace sve.
Ja cekam vozila,malo bolje klase i neke stvari kao komanderi,fireteams,i tehnicke dodatke igri.Mnoge stvari su najavili koje mnogo dobro izgledaju.
Racunajte da je ovakva igra ako ne i bolja(mislim na timsku komunikaciju)
Primjer
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 0:08   #11
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Squad

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
I ja bih voleo da čujem utiske od nekoga ko igra RO/Insurgency/Armu kakva je ova igra...
Deluje kao neki kvalitetan miks, na prvu loptu me je podsetila na Insurgency ali onda sam video da su mape veće (ono što Insu fali) i da ima vozila i baze (takođe mu fali) ali da nema taj scope koji ima Arma (koji meni lično ne odgovara u toj meri.
Ja sam igrao sva tri i ovo je zaista neka zlatna sredina. Osecaj napucavanja, zvuk i sam izgled igre je najslicnije Insurgency. E sad, sto se tice velicine mape i ostalih stvari ne bih bas rekao da je toliko slicna Armi. Arma je ipak simulator, ogromne mape i sve sto uz to ide. Squad je nesto prostiji, sto odgovara ljudima koji su za koordinisanu i realnu akciju ali bez potrebe za tolikim strateskim planiranjem i setkanjem po mapi. Arma i Squad su slicni sto se tice realnosti i potrebe za koordinacijom, ali opet, Arma je tu dosta komplikovanija. Ipak je Squad najbolje opisati kao dosta veci, realniji i organizovaniji Battlefield.
Ako niste sigurni, probajte Project Reality 2 koji je potpuno besplatan, odigrajte par partija i dobicete dobru sliku o tome kakav bi Squad na kraju trebao biti (samo sto devovi planiraju jos vise da ubace)

Sto se tice cene....pa ne znam, jeste dosta ali mene nakon odigranih nekoliko sati vredi, bez razmisljanja. Ja na cenu nisam gledao kao na Early Access cenu vec na sam potencijal igre. Dopalo mi se ono sto sam video i hteo sam da podrzim devove u svom cilju. Jos je igra poprilicno ogoljena, dosta stvari jos nije ubaceno a zabava mi je bila vrhunska.
Evo recimo delic atmosfere:
Ja i moj vod pre par noci napravimo FOB (forward operating base za one koji ne znaju ), pocnemo da stavljamo vrece sa peskom, sanduke sa municijom itd. i onda krece kontranapad neprijateljske strane. Sa brda ih neko pokriva puskomitraljezom, a ostatak nam baca dimne bombe i granate. U nasem taboru opsta dernjava preko mikrofona : MEDIC!!!!!! Vicu pozicije neprijatelja sve to dok oko nas fijucu meci i svetle obelezavajuca zrna. Krece napad i sa suprotne strane, opste ludilo. Na srecu imali smo te vrece i pozicija na kojoj smo poceli izgradnju baze bila je odlicna pa smo izdrzali glavni napad. Ali onaj puskomitraljez i dalje dere, ne mozemo da provirimo glavu da odredimo odakle gadja . Ja odsecen od voda a pored mene nas snajperista, ranjen. Zovem lekara a covek nema vise zavoja (posto treba prvo zaustaviti krvarenje pa onda primeniti "lecenje"), ja ga krpim (posto svako ima zavoje) i drzim u zivotu dok se ovaj nekako ne provuce pored sve te pucnjave (uskoro ce ubaciti i mogucnost pomeranja ranjenih igraca). Eto, neke sitnice ali maestralan dozivljaj i to sve bez ubacenih vozila i jos dosta stvari koje nedostaju
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
JAZO (24.12.2015)
Stara 24.12.2015, 0:26   #12
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Squad

Igra deluje odlicno, ali ipak cu sacekati jos dva-tri meseca, da vidim da li ce srediti probleme sa optimizacijom pre svega.

...

Poslednja ispravka: Leonida (24.12.2015 u 0:34)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 1:16   #13
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Squad

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Igra deluje odlicno, ali ipak cu sacekati jos dva-tri meseca, da vidim da li ce srediti probleme sa optimizacijom pre svega.
Da, treba napomenuti problem sa AMD-om. Mada vidim na forumu da postoji neko resenje i za taj problem. Doduse, na ovom klipu nije problem do sistema nego do programa koji snima.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 2:59   #14
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Squad

Meni zasad najvise smeta los server browser,pogotovo jer ne pokazuje regione,pa se zaletim na neke lose servere.Plus ti se loaduje 2 min i onda kaze server is full a pisalo 68/72,ali to su rekli da ce ispraviti i ubaciti red cekanja.
Takodje desava se lost connection to server host,vidim i ostali...
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 9:51   #15
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Squad

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Da, treba napomenuti problem sa AMD-om. Mada vidim na forumu da postoji neko resenje i za taj problem. Doduse, na ovom klipu nije problem do sistema nego do programa koji snima.
Ortak sa i7 2600K, 16GB, nV 970 ima 25fps.

tako da ja to ne bih generalizovao kao da samo AMD problem.
Moje misljenje je da je generalno Unreal engine sr@njce za igru sa vise od 64 igraca i velika prostranstva. (+ jos nisu implementirana vozila koja ce biti pola igre). Igra je sigurno nesto sto ce biti "must" za perfektno organizovani teamplay, ali treba biti vrlo obazriv i ne uzimati EAccess.
Ja licno mozda nekako vise cekam Gorund Branch, *(od originalnih kreatora Ghost Recona) http://www.groundbranch.com/ ima tech demo da se skine..
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 11:14   #16
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Squad

http://www.pcgamer.com/squad-is-an-e...hooter-so-far/
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 13:51   #17
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Squad

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
Ortak sa i7 2600K, 16GB, nV 970 ima 25fps.

tako da ja to ne bih generalizovao kao da samo AMD problem.
Moje misljenje je da je generalno Unreal engine sr@njce za igru sa vise od 64 igraca i velika prostranstva. (+ jos nisu implementirana vozila koja ce biti pola igre). Igra je sigurno nesto sto ce biti "must" za perfektno organizovani teamplay, ali treba biti vrlo obazriv i ne uzimati EAccess.
Ja licno mozda nekako vise cekam Gorund Branch, *(od originalnih kreatora Ghost Recona) http://www.groundbranch.com/ ima tech demo da se skine..
Ja sam samo pomenuo da postoji problem sa AMD-om, nisam naveo da je to samo kod AMD-a. Igra svakako ima problema sa optimizacijom a Engine jos nije gotov kako treba. Ja nemam problema sa optimizacijom, sto naravno ne znaci da ih niko nema.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 15:08   #18
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Squad

Zadnji patch je pomogao kod optimizacije najavili su i da ce sledeci dosta pomoci na neke dvije mape cak i po 20-30fps na 70-100 servere.
Redovno rade na optimizaciji a i imaju vremena jos godinu ipo -dvije da je srede
Ja sam podigao rezoluciju na 125 i view distance na epic ali sam ostalo smanjio na high-medium jer kad mi ke sve bilo na epic onda mi je igra cesto imala stutteringw velike.
Mada i ovako dosta dobro izgleda igra meni i ovaj setting naravno uz ugaseni AA je super jer dozvoljava ti da vidis na 200-300m neprijatelja
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 15:54   #19
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Squad

Alpha 3.8 ,sredjuje stvari sa konekcijom koje ja imam,vidjecemo da li su sve ispravili.Dosta fixeva ima
https://www.reddit.com/r/joinsquad/c...rry_christmas/
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2015, 16:34   #20
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Squad

Svakih mesec dana bi trebalo da izlazi po jedan veliki pec koji ce dodati dosta stvari u igri....sledeceg meseca (ili februara) bi trebalo da ubace neka vozila.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Men of War Assault Squad 2 Anson Strateške igre 8 13.9.2019 17:09
Laser Squad Remake za Android Patton Pravljenje igara 11 20.4.2016 11:21
Battlefield 2 zona spalejela Mrežne igre 310 11.11.2013 1:27
Men of War Assault Squad blagoje001 otpaTci 1 18.11.2012 13:48
Men of War Assault Squad Men of War Assault Squad Tunngle beta blagoje001 otpaTci 0 17.11.2012 23:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com