Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2018, 22:16   #1
Dejan16
Veteran
 
Član od: 23.8.2010.
Poruke: 588
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 137 puta na 84 poruka
Određen forumom laptop problem sa tastaturom

Pozdrav,

Naime imam problem sa tastaturom na laptopu.

Imam laptop Lenovo, star pola godine, kupljen u Nemackoj. Radio mi je besprekorno do pre dva meseca kada mi se pojavio sledeci problem.

Naime, upalim laptop, radim na njemu nekih 5-15 minuta i tastatura mi odjednom zablokira i na svaki taster koji pritisnem dobijem samo zvuk (bip!). Nekada mi tako od samog paljenja ne da da ukucam samo sifru. Veliki pozdrav.

Veliko hvala unapred!
Dejan16 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 0:03   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: laptop problem sa tastaturom

Settings - Ease of Access - Keyboard, pa isključiš Sticky Keys, a možeš i ostalo (Filter Keys, Toggle Keys) ako već nije isključeno. Ako ne pomaže onda probaj da očistiš tastaturu, skini kapice sa tastera i izduvaj sve, možda se zbog neke prljavštine zablokira taster kao da je non-stop pritisnut pa zeza cela tastatura.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 2:24   #3
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: laptop problem sa tastaturom

jedna od losih strana kupovine u stranim zemljama je sto nema garancije, po tastaturi ti je nesto verovatno prosuto, i ne skidaj nikakve kapice
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2018, 13:22   #4
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom laptop problem sa tastaturom

Pozdrav,

Da ne otvaram novu temu a do jutros bih postavljao identicno pitanje kao i autor, sada cu ipak biti malo detaljniji.

Juce ujutro, na moje oci se laptop probudi iz sleep moda i od tada pocinju moje muke.

Pogledam u event viewer i vidim error za dcom i pokusavah pola dana sredjivati registre itd. na kraju se oslobodim tog error-a ali u medjuvremenu primetim da ne mogu selektovati jedan red u viewer-u vec kao da prevlacim preko svih.

Dalje, krenem browser otvarati (firefox), on mi salje poruku "firefox safe mod" ili "refresh firefox", u browseru ne radi scroll, svaki link new window itd.

Sve me to natera da pomislim da se sam Windows 10 zbunio i uninstaliram poslednji cumulative updt za 1803 verziju (Spring), vratim je a i dalje ista prica; sve radi izvesno vreme i nakon toga pocinje kolaps: umesto brojeva simboli,bira po par desktop ikona, velika slova po defaultu brojevi=simboli itd.

Odem i Defennder full sccan pa i System restore na kraju i ni to ne resi problem pa odustah do jutros kada igrom slucaja odlucih upaliti on screen keyboard i pratih sta se desava:

Shift se upali (oba svetle na ScKeyboard) posle par okidaca (tasteri t,s ,backspace), ali ne stalno i zbog toga sve ono ^.

Tom prilikom primetih da mi levi shift ne reaguje (fizicki, ne pravi caps i simbole), ali kada se zaglave "', jedini nacin da vratim stvari u normalu je da na on screen keyboard pritisnem prvo desni, iskjucim i to ponovim na levom.

Moje pitanje (konacno hehe), je da li je ovo hardware problem (prasina itd) ili software tipa drajveri itd. jer neki od tastera mi deluju previse udaljeni da bi pravili pometnju.

Dodatak Dok pisem ovo i ova tasratura "podivlja" ponekad ineka slova su joj velika, druga mala i shiftovi upaljeni!

Jos da dodam da mi je izlazila i sticky keys notifikacija iako je sve u ease of access iskljuceno pa pomislih da je do updt.

Hvala unapred, i izvinjavam se na nepreglednosti jer je tesko koncentrisati se sa OnScreen keyboard.
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2018, 16:03   #5
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: laptop problem sa tastaturom

Crkla, za zamenu
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2018, 18:17   #6
Dzungla
Član
 
Član od: 20.2.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 120
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 30 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: laptop problem sa tastaturom

Citat:
barajevatz kaže: Pregled poruke
Crkla, za zamenu
Ubacih eksternu i nastavi da se desava, jedva nekako disable-ovah laptop keyboard sa false driverima drugog proizvodjaca i sad cu tek da je testiram (eksternu).

Dakle ako ova radi (dok mi w10 dozvoli), interna je crkla?
Dzungla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2018, 18:46   #7
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: laptop problem sa tastaturom

[QUOTE=Dzungla;2184044]Ubacih eksternu i nastavi da se desava, jedva nekako disable-ovah laptop keyboard sa false driverima drugog proizvodjaca i sad cu tek da je testiram (eksternu).

ja sam laptop kupio sa slicnom tastaturom, odspojio fizicki sa ploce tastaturu i koristim externu i to vec tri godine, operativni sistemi nemaju nikakve veze sa tastaturom

Poslednja ispravka: barajevatz (20.6.2018 u 18:54)
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2018, 8:37   #8
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: laptop problem sa tastaturom

Citat:
Dzungla kaže: Pregled poruke
Ubacih eksternu i nastavi da se desava, jedva nekako disable-ovah laptop keyboard sa false driverima drugog proizvodjaca i sad cu tek da je testiram (eksternu).

Dakle ako ova radi (dok mi w10 dozvoli), interna je crkla?
Da, crkla je. Osim kvara na samoj foliji koji je nepopravljiv, postoji mogućnost da joj je negde u prekidu flat kabl, ili da joj je crko kontroler. Mada, ako se isto ponaša i eksterna, onda može da se desi da je kvar na matičnoj laptopa.

Redosled poteza je: Fizički odvoji tastaturu od matične ploče, izvlačenjem flat kabla iz konektora iste. Naravno pre toga moraš da otvoriš laptop. Ako je u garanciji pravac servis, a ako nije slobodno otvaraj. Nakon što zatvoriš laptop, priključi eksternu tastaturu i probaj. Ako radi normalno, i ako ti nije frka za tastaturu ostavi tako, a ako želiš da osposobiš laptop, kupi zamensku tastaturu za taj model. Nisu mnogo skupe, reda 25-35 eura. U slučaju da ti se i sa odvojenom tastaturom, sa priključenom eksternom pojavljuju isti simpromi, onda je kvar na matičnoj ploči laptopa, tj miriše mi na pregrevanje procesora. Tu onda pomaže samo rasklapanje celog laptopa, skidanje kulera, stavljanje nove paste i čišćenje ventilatora. Osim ukoliko ne crkava neki od čipova zaduženih za kontrolu ulaznih uređaja. Onda je stvar za kantu, jer matične za lapoto su skupe i teško se nalaze.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa tastaturom na laptopu sHad0w Prenosni računari 3 19.3.2014 11:15
Laptop ima problem sa hdd drevnizmaj Nosači podataka 6 21.2.2014 23:36
LG GT540 problem sa tastaturom amauri Aparati i oprema 1 16.12.2011 12:20
Problem sa driverima za laptop dell vostro a840 cimbo007 Kvarovi 1 13.9.2011 21:48
Problem sa combo drive-om laptop Compaq Presario 705ea LMiodrag Prenosni računari 2 18.11.2008 1:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com