Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2010, 20:47   #1
star-duster
Veteran

Član od: 18.10.2009.
Zahvalnice: 237
Zahvaljeno 250 puta na 155 poruka
Određen forumom Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Evo jedne sveže priče iz omanjeg grada u (takođe omanjoj) zemlji S(ubu)rbiji. Elem, meni draga osoba je pre izvesnog vremena konačno rešila da uvede ADSL. Odlično, podržao sam ideju i prijavili smo se kod jednog nezavisnog internet provajdera. Već sledećeg dana smo dobili informaciju da je ADSL priključak moguć na tom broju i da je nalog za priključenje prosleđen svemogućem preduzeću T. So far, so good.

'Ajmo dalje: prošlo je 20-ak dana, nije bilo nikakvih informacija. To mi je bilo čudno, jer ovih dana je naša drugarica dobila ADSL za tri dana, a prijavila se kod T. Pozvao sam našeg provajdera, gde su mi ljubazno objasnili da je lopta i dalje kod preduzeća T i da se čeka da nas priključe. Videli smo da nema 'leba od čekanja pa smo kontaktirali nekoliko insajdera iz preduzeća T koji su nas umesto odgovora pitali zašto se nismo prijavili kod njih. Rečeno nam je u poverenju da portova ima, mogućnosti postoje, ali... Tako nam je odgovoreno par puta, da bi vrhunac bio danas kad nam je čovek iz T otvoreno rekao da NEĆE i NE ŽELE da nas priključe, nego da čekaju da otkažemo svom provajderu i da se prijavimo kod njih u T! Ah da, napomenuo je i da imaju dobre nove promocije...

Eto Kafkijanske priče iz naše zemljice u obzorje 21. veka... Mislio sam da znam koliko je svemogući monopolista jak i bezobziran, ali nisam očekivao da je to poprimilo baš ove razmere. Toliko o ukidanju monopola, toliko o tržišnoj utakmici i zdravoj konkurenciji... Ko će se takmičiti sa ovima kada su konkurenciji posečene noge u startu? Sada bar znamo na čemu smo...
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
Bokile (15.7.2010), DeCoy (16.7.2010), DobroslaV (17.7.2010), doctor (16.7.2010), GojaS (19.7.2010), Lazar95 (12.2.2011), Luka. (30.7.2010), Marezz (13.2.2011), mcdado (17.3.2011), Nikola16789 (18.7.2010), NikolaS93 (30.7.2010), player1 (15.7.2010), shrafko (26.7.2010), todos (23.7.2010)
Stara 15.7.2010, 20:53   #2
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 391
Zahvaljeno 3.433 puta na 3.215 poruka
Određen forumom Re: Tragikomična priča o ADSL internetu u zemlji S(ubu)rbiji

Odeš u telekom i pitaš ko je taj što neće da mi sredi internet, pa onda nađeš broj od ministarstva telekomunikacija pa ih pozoveš i javi ti se sekretarica i onda i njimma kažeš kakav problem imaš, pa ti oni kažu da nisu nadležni pa te upute na ratel... posle možeš da ih prijaviš ratelu... ako neće milom onda silom
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
star-duster (16.7.2010)
Stara 15.7.2010, 22:09   #3
miša topola
Deo inventara foruma

Član od: 9.4.2009.
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola

Stvarno glupo od Telekoma. Ja sam kod, meni nepoznatog, provajdera čekao mesec dana da mi stigne oprema, dok sam kod Telekoma dobio za 2 dana - podneo prijavu u petak oko 10h i dobio aparat odmah u ponedeljak pred kraj radnog vremena kada obično dele aprate za ADSL, dobro malo je veza poslužila da se sve to ubrza i da se dobije Wireless ruter

A zašto se nisi prijavio odmah u Telekomu za ADSL nego si išao preko nekog tamo provajdera?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 22:17   #4
water wizard
Deo inventara foruma

Zašto? Zato...
Prvo tehnička podrška je užas, drugo svaku noć nešto rade pa puca veza,bar ja takav utisak imam kad čitam temu o njihovom adslu, treće mora da se potpiše vlasnik na ugovoru od godinu dana, četvrto ne voli možda čovek telekom, a posle ovog bezobrazluka njihovih službenika sigurno neće da im daje platu
Ja sam čekao nekoliko godina da dobijem tehničke uslove, i sve mi je bilo jasno kakva je to firma
Stara 15.7.2010, 22:26   #5
miša topola
Deo inventara foruma

Član od: 9.4.2009.
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola

Svi provajderi su povezani nekako sa Telekomom
Bolji ADSL u Srbiji neće da nađe.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 22:31   #6
Bokile
Banned

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka

Ajd i ja da se ucipim za pricu....

Dugo vremena sam imao wireless provajdera u mom mestu,nista drugo a nista bolje nismo imali.Brzine katastrofa,cene previsoke,veza ocajna,ali bolje nije bilo...
Mogucnosti da dobijem ADSL na mom telefonu su bile ravne nuli,nije digitalna centrala,kad ce biti nismo znali,niti nas je ko obavestavao...

Ja sam se kulturno prijavio kod lelekoma u decembru prosle godine i to vise od jednom,svaki mesec sam slao zahtev,i uvek je bio isti odgovor,"Vas ADSL prikljucak nije moguc,molim pokusajte u drugom zamku."
Dignem ruke od svega i placam harac svome wireless provajderu(3000 dinara za satro 6 mb/s,a ruku u vatru da je makar jednom presao 2).

Pre mesec dana, zove mene keva na posao,kaze stigao ti paket iz T. pise na paketu ADSL,ja u neverici zamolim je da proveri sta je u kutiji,kaze modem,kablovi i brdo papira. Zamolim je da ostavi kutiju dok ja ne dodjem, uzmem kutiju a unutra sve po P.S.-u,wireless router,spliter,kablovi,ugovor,a ja jos povezan na haracliju... Povezem sve da proverim da li radi,od porucenih 4 Mb/s,router je davao istu brzinu... Iznenadjen brzinom,odem kod haraclije,platim za raskid ugovora 7000 dinara(jos im ja skinem opremu i odnesem na noge),povezem moj ADSL koji i sad sljaka dok ovo pisem,i brzina je konstantna i veoma zadovoljavajuca...

Jedino sto me je iznerviralo je iznenadni paket koji mi je dosao na kucu,sta da nisam imao novac da platim wireless provajdera? Sta da niko nije bio kod kuce da podigne paket?

1000 zasto,1000 zato,ja imam internet,a kako i zasto ni sam ne znam....
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2010, 22:35   #7
water wizard
Deo inventara foruma

LooL
Mišo, ne širi dezinformacije, moj Sezam ima dobru tehničku podršku, veza puca mnogo retko, i oni su pod Orionom, jedino što mora da telekom da port u centrali, što oni koriste da bi iscedili neki dinar od naroda za svoju propalu firmu koja je već sad u privatnom vlasništvu, pa ili moraš da podmažeš da bi dobio ili možeš da čekaš da ti se smiluju i da ti daju internet
Stara 15.7.2010, 22:51   #8
dzonihsv
Deo inventara foruma

Član od: 26.9.2006.
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.817 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv

Monopol u državi Srbiji. Baš vidim u vestima, ako Vlada ne pomogne Salford (na neki način monopolista što se tiče mleka i mlečnih prerađevina), onda će dići cenu mleka.

U ovakvom slučaju je najbolje obratiti se Ratel-u, jer oni kao nešto rade.

Poslednja ispravka: dzonihsv (15.7.2010 u 23:02)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
paulvandyk68 (17.7.2010), star-duster (16.7.2010)
Stara 15.7.2010, 23:15   #9
star-duster
Veteran

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
A zašto se nisi prijavio odmah u Telekomu za ADSL nego si išao preko nekog tamo provajdera?
Vidiš, to je baš ono što Telekomovci i žele - da svi tako razmišljamo. Ima da sabotiraju konkurenciju kako znaju i umeju (a može im se, u poziciji su za to) da bi ljudi jednostavno zaključili da su oni "bolji".
A water wizard je uglavnom naveo sve tačne moje razloge zbog kojih nismo hteli da uzmemo Telekom.

Ja kod kuće koristim drugog provajdera, moja devojka je htela da uzme nekog trećeg (to je ovaj slučaj). Jednostavno, tako nam odgovara, dopala nam se njihova ponuda i baš to bi trebalo da bude naše pravo kao potrošača u uslovima slobodnog tržišta, da možemo da biramo, a ne da drskim Telekomovim službenicima objašnjavamo i da se pravdamo zašto nismo uzeli njihov ADSL.

Hvala svima na savetima i komentarima. Ako se ovi i dalje budu pravili ludi, pozvaću Ratel.
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
Kisr (18.7.2010), shrafko (26.7.2010)
Stara 16.7.2010, 2:47   #10
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru

Član od: 30.10.2009.
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka

Evo i ja da dodam još ponešto.Na sezamu već 2 god i nešto.Što se tiče podrške kad god sam ih zvao sve je ok ljubazni reše problem mada ih skoro nema.Evo sad došao kući probam da konektujem neće...Onda iz nekog puta
5-6 evo konektovan veza ok šljaka.Pogledam na info sezam piše radovi na
linku biće prekida kratkih u periodu od 01 do 05 h .Evo i pored toga sve radi.
E sad pre mesec dana moji rođaci kupili novi komp radost pršti i ajd da ih ja
prijavim za net na telekomu.Uzmem račun od fix telefona,odem na sajt za prijavu popunim sve kako treba i čekam.Pitali me rođaci šta se dešava nema
još nikakvog obeveštenja i ajd da proverim.Bila je nedelja okrenem telekom
i javlja se automat,,Nedeljom ne radimo....He he ..I zamilsi sad pukne ti net
u nedelju i okreneš podršku telekoma i ćao ..Onda ja nazovem sutradan i javi
se ženski prijatan glas.Objasnim situaciju kad sam prijavio ove moje za net
i da je prošlo 3 nedelje ona mi kaže ,PA to je sad u radu al se nezna kad će
da im puste net ostaje da se čeka .Evo do sad je prošlo mecec i nešto dana
ali ,,Đekna još nije umrla a kad će ne znamo..Inače i ja i rođaci smo na istoj
tell centrali znači mogućnosti ima e sad portovi ludila i ostalo videćemo..
U al sam ga odužio al tako je to u zemlji Srbiji ....pozz..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 9:57   #11
star-duster
Veteran

@bobiv - Znam da se ponekad čeka i za Telekomov priključak po više meseci, ali to je u onim situacijama kad stvarno nemaju mogućnosti da trenutno priključe.
Ova situacija o kojoj sam pisao je drugačija jer su nam nekoliko ljudi iz lokalnog Telekoma priznali da njihove kolege neće da nas priključe, a mogu bez problema to da urade odmah. Jedini problem je što smo se drznuli da se prijavimo kod nezavisnog provajdera. Naravno, ovo su nam rekli u privatnom razgovoru (nisu baš toliko blesavi da to kažu kao zvanični razlog), a zvanična verzija je verovatno ono čuveno Telekomovo: "trenutno nema tehničkih mogućnosti".
Stara 16.7.2010, 11:39   #12
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 997
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
U ovakvom slučaju je najbolje obratiti se Ratel-u, jer oni kao nešto rade.
Ma sve je to deo istog sistema, zar verujes da ce nesto postići
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
star-duster (16.7.2010)
Stara 16.7.2010, 11:59   #13
kikko
Član

Član od: 13.2.2010.
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 21 puta na 8 poruka

ja ne znam sto ne kazete j koji su gradovi u pitanju i koji provajderi...
ko ih bre j###...
nek svi znaju... ako mozemo da pominjemo javno telekom i sezam sto ne bi i te druge..
kikko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 13:09   #14
Beagle
Drug Član

Član od: 12.7.2006.
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ja prvi ne bih uzeo ADSL preko Telekoma. Odvratni su mi

Vec godinama koristim EUNet ADSL, i stvarno, samo reci hvale imam za njih. Ljudi su profesionalci, zanima ih sta musterija misli o njima i trude se da probleme resavaju sto je efikasnije moguce... Na zalost, oni ne mogu da uticu na puno stvari (jer Telekom drzi konce u svojim sapurdama), ali im trud zaista ne sporim.

Jedno vreme sam imao problem sa brzinom DL i u trenutku besa sam im poslao mejl (u kom sam se posteno izduvao). 15 minuta kasnije me zove lik iz tehnicke podrske i pricao je sa mnom oko 20 minuta i eksperimentisali smo nesto sa ruterom. Jednom sam bio ubedjen da je ruter neispravan, zamenili ga bez pogovora. Kad je opalio grom i spalio ruter, poslali mi novi AKS-om o njihov trosak. Zaista, svaka im cast.

Proslog meseca sam imao kvar na tel. liniji, i pita me lik iz Telekoma "sto niste uzeli kod nas", a ja reko "zato sto ste neprofesionalni kreteni, kad ni fiksni ne mozete dve nedelje da mi osposobite"
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
shrafko (26.7.2010), star-duster (16.7.2010)
Stara 16.7.2010, 13:18   #15
dzonihsv
Deo inventara foruma

Član od: 26.9.2006.
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.817 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Ma sve je to deo istog sistema, zar verujes da ce nesto postići
Ja jesam, pa sam mu zato to i preporučio.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 13:21   #16
veseliburek
Starosedelac

Član od: 13.10.2007.
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek

Eunetov ADSL koristim od 2004. godine, mada u poslednje vreme sve češće puca veza, i to što bi teoretski trebao da imam 128kB/s downlink, meni retko kad pređe 100... (znam da provajderi malo kraduckaju, ali ovo je previše)
Jednom (tj. dvaput) mi je stizala prijava zbog "preuzimanja ilegalnog sadržaja", nakon čega sam zvao podršku i ispričao im sve i svašta.

Ah, kad bi samo imao uslove za kablovski SBB...

I meni nisu dali ruter, nego 6 godina već koristim buđavi ZyXEL modem.
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2010, 14:30   #17
Eni
Banana

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 681
Zahvaljeno 2.496 puta na 1.265 poruka

Ja sam u NS imao Neobee (jer smo cimer i ja među prvima uveli 2006. kad je adsl došao u NS, a Neobee je tad bio logičan izbor...) i kad sam krenuo u Sombor, odem lepo u Neobee i uvedem sebi adsl unapred da me dočeka kad stignem. LM, ne lezi vraže, čike u telekomu mi ne ugrade port na centrali jedno 20 dana... niko mi nije otvoreno predložio da pređem na telekom (tad je već postojao i počele su da se javljaju ovakve priče) ali sam im lepo stavio do znanja da to ima da proradi ili ću uzeti kablovsku, jer njima direktno ni dinara ne dam... i proradilo je 3 dana nakon što sam se žalio (kasnio sam u preseljenju 15 dana, zato nisam ni skontao odmah da ne radi, jbg).

A za ove što kažu da je sve to telekom - nije. Ja namerno plaćam Neobee-ju 100 dinra više, jer želim da ta firma preživi (sad kao Orion) i plaća svoje radnike. Šta bih napravio da uzmem tri meseca kod telekoma za dinar, i kome bih "pomogao" misleći da pomažem sebi? Ja sa vragom neću u vreću...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
star-duster (16.7.2010)
Stara 16.7.2010, 14:30   #18
star-duster
Veteran

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Proslog meseca sam imao kvar na tel. liniji, i pita me lik iz Telekoma "sto niste uzeli kod nas"...
Eto, i tebe su to pitali. Ponašaju se kao da se podrazumeva da moraš da imaš njihov net, a da je sve drugo jeres koju treba iskoreniti...

Ovo je kao da voziš autoputem, pa te policija zaustavi i ne dozvoli ti da nastaviš put jer si kupio benzin na privatnoj pumpi umesto na državnoj.
Stara 16.7.2010, 14:37   #19
Eni
Banana

Član od: 9.1.2006.
Zahvalnice: 681
Zahvaljeno 2.496 puta na 1.265 poruka

Najneodgovornija stvar koju je država napravila kad je o Telekomu reč je to što im je dopušteno da se bave maloprodajom interneta. Odmah su tad svi znali da će se desiti "čistka" provajdera, ali očigledno je da je nekom to u interesu, kako bi prvo kupio kajmak sa državnih jasala (društvena firma) a posle od prodaje istih strancima po višoj ceni jer su jelte, ne samo broj jedan u telefoniji, već i najjači provajder interneta.

K R E T E N I Z A M. Al' sami smo krivi, evropski narodi nikad ne bi dopustili da "država" tako nešto uradi protiv njih.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
player1 (16.7.2010), shrafko (26.7.2010), star-duster (16.7.2010)
Stara 16.7.2010, 18:36   #20
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru

Član od: 30.10.2009.
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka

Možda je malo off al evo gde smo mi i naš telekom kao najveći operater interneta u srbiji inače 1 bugarski lev je pola evra
http://www.bulsat.com/internet.php
što ispada 32 megabajta je 12 evra, jeftinije od mog paketa 1 mbs plaćam
sa 10% popusta 1330 din.Jako tužno...pozz
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Neobee ADSL gori od dial-upa noskich Internet usluge 203 31.3.2009 14:07

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:22.