Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.10.2005, 13:45   #1
Nikola Milosavljevic
Član
 
Član od: 31.10.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 317
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Yahooa korisniku Nikola Milosavljevic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Milosavljevic
Određen forumom U.S. Robotics problem

Pre neki dan sam kupio U.S. Robotics V.92 56K PCI hardverski modem. Miislio sam da ce da mi resi problem koji sam imao sa zvukom kod konekcije na net, sa ubodenim obicnim Agere Soft 56K modemom – za koji sam mislio da pravi problem. Ispostavilo se da je problem bio u drajverima za zvucnu (Creative Live! 24). Sve bi bilo OK (nije mi zao 1600din, jer volim da kupim kvalitetnu stvar, verujem da bi mnogi u SK rekli da je U.S. Rob. dobar izbor, malo skuplji od obicnih modema ali sta je tu je.....i.t.d.) da modem ne radi definitivno sporije od ovih 500-dinarskih modema. Tel. centrala je najnovija moguca, provajder je solidan niski provajder, ali se U.S.R., za razliku od ovog Agere-a, koji se konstantno kaci na 52.0Kbps i ima prilicno konstantan protok od 5-6K/s, kaci na 30-49Kbps i reeeeeeetko kad ima ovakve transfere.
Moje pitanje je:
Da li postoji neko softversko podesavanje/stelovanje koje bi poboljsalo rad ovog modema, ili da nastavi da boravi u kutiji u kojoj je kupljen dok ga ne prodam (vracanje u firmu nije opcija)
Pozdrav za Kuzmu i Sasu
Nikola Milosavljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2005, 1:47   #2
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

Pokusavao sam i ja preko nekih programcica za to, ali bez uspeha. Menjanjem provajdera sam uspeo da "nabudzim" konekciju od 46 kb/s(staro) do 48 kb/s(novo). A i batalio sam. Inace imam Lucenta. A sta ce ti, lepo pisti modem
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2005, 1:07   #3
fazza
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 132
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 133 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fazza
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

Citat:
Nikola Milosavljevic kaže:
Da li postoji neko softversko podesavanje/stelovanje koje bi poboljsalo rad ovog modema, ili da nastavi da boravi u kutiji u kojoj je kupljen dok ga ne prodam (vracanje u firmu nije opcija)
Pozdrav za Kuzmu i Sasu
Ja imam USR 56k v90 externi i isto tako ne mogu da se pohvalim brzinom, kachim se iskljuchivo na 45,2 kbp/s, ponekad se desi da se nakachim na Verat brzinom od 50 kbp/s... Ne znam shta je razlog tome, pokushavao sam sa podeshavanjima medjutim nije nishta vredelo. Secam se da u 's' registrima moze da se "kaze" modemu da se, recimo, ne kachi na brzine manje od 45,2 kbp/s ali se time nishta ne dobija jer ukoliko ne moze da se konektuje na vecoj brzini jednostavno nece uspostaviti vezu.

Razlog verovatno mozesh da trazish i u provajderima, jer kao shto vidish mnogo toga zavisi i od njihove opreme. Na Tehnicom ni u snu ne mogu da se nakachim na vishe od 45,2 kbp/s dok na Verat mogu...

Poslednja ispravka: VojaM (2.11.2005 u 13:42)
fazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 2:18   #4
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

@Nikola-hardverski modem za 1600din-kako da ne......
Pravi hardverski modemi su(skoro) iskljucivo eksterni i prikljucuju se preko RS 232 iliti serijskog porta(batali USB varijante-u pitanju su uglavnom eksterni soft modemi u lepom pakovanju)dok su PCI hardverski modemi veooooooma retki i izuzetno se tesko nalaze-u 99,9% slucajeva su softverski.....
Sto se tice tvog modema u pitanju je najobicniji soft-modem koji se izgleda ne slaze najbolje sa tvojom centralom(bez obzira sto je nova)-jednio ti preostaje da promenis modem....
Platio si samo marku,a nisi dobio nista bolje od Agere-a,sto si se i sam uverio...
Ako hoces pak pravi hardverski modem batali US Robotics jer je papreno skup za ono sto nudi-cak i oko 60-70e-pazari Sweex(Intel cipset) ili Genius RS 232 serijske i samo serijske eksterne(nikako USB),to zadovoljstvo ce te kostati neki 25-30e,ali dobices osetno vecu brzinu i download-ja sam imao Lucent,pre nego sto sam pazario pomenuti Sweex(posto radim u linux-u)koji radi brze od njega jedno 2x na anlognoj centrali......
I ne obaziri se previse na ispis brzine konektovnja-to u slucaju soft-modema uopste nije relevantno-jedino pravi hardverski modem izbacuje realne brzine konektovnja-na Sweex-u je recimo maksimalna brzina nekih 49k/b,ali zato radi dosta brze nego bilo koji soft-modem koji zna i da se konektuje na 53k/b
To ce ti posvedociti i bilo ko od ljudi koji koriste starije masine i stare ISA USR hardverske modeme od 33K koji rade dosta brze nego bilo koji soft-shit-modem....
Nadam se da sam bio od pomoci....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 12:51   #5
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

Preterujes.
Modemi sa Intel cip-setovima su totalno soft u svim varijantama (iako postoje dve varijante, "hardverskija" i "softverksija") i rade odlicno.
Imam jos par modema, a probao sam ih desetine i razlike su minorne.

Losi modemi se kace na vise bps, ali je veza nesigurna i stalno zastajkuje. Zato USR ima "fazon" da se zakaci na nizoj ali sigurnoj brzini na kojoj ce protok biti konstantan. Iz tog razloga se USR mnogo redje "zakuca" dok je na vezi, ali najcesce ima 0.x kB/sec manji protok.

USR jednostavno konzervativnije i sigurnije programira modem, nekome to odgovara nekome ne.

Pozdrav!
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 15:35   #6
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

A ako ništa drugo uvek možeš pronaći string pomoću kojeg ćeš modem naterati da se kači na višoj brzini, samo to baš i ne funkcioniše najbolje, pošto modem prilikom uspostavljanja konekcije proverava i kvalitet veze pa potom odlučuje o brzini konekcije, moguće je da ti konekcija ka centrali ne valja. Što je u Srbiji sasvim normalna stvar, džaba alkatelova centrala ako do tamo idu olovni kablovi.
A i ništa ti ne znači skok sa 46.6 na 50 kilobita, to nije ni pola kilobajta razlike. Važnija je stabilnost veze.

Poz !!!
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 15:56   #7
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

@Sasa
Intel modemi softverski uvek?Daj molim te-jesu ako su interna PCI varijanta....Ako nisi znao-pod linux/unix sistemima rade jedino pravi hardverski modemi koji imaju svoj zaseban controler i cip(tacnije mogu da rade na bilo kojoj masini i OS-u bez ikakvih drajvera-preduslov je jedino serijiski(RS 232)port)sto je slucaj i sa Sweex RS 232 eksternim modemom(Intel cipset)koji imam-radi pod svakim linuxom i BSD-om bez problema(podesava se sa dva klika i ne treba ti nikakav drajver)
A da radi brze-to je istina,u sta sam se i sam uverio,jer sam pre njega imao Lucent
Drugim recima,pravi hardverski modem(kao i uostalom svi eksterni RS 232 modemi) koji je jeftiniji jer je u pitanju Sweex
Slicno stoji i sa Genius-om-tako da ne vidim poentu davanja 60e za USR jer eksterni modemi koje sam naveo rade apsolutno isto(placa se vise samo zbog marke i lepse kutije)i istom brzinom kao USR!
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2005, 0:36   #8
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: U.S. Robotics problem

Ne pipaj nista,to ti je sto ti je
Mozes da zeznes registry ako se igras sa tim...
pozdrav
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Age Of Empires II vladale Strateške igre 60 2.2.2012 21:27
Problem sa CSI: Miami + Splinter Cell 3 dzambo O igrama uopšte 14 3.5.2008 18:51
Quick TV problem... The Dark Gamer Video/TV softver 12 24.12.2005 17:02
problem sa video klipovima Cvrcak Video/TV softver 6 4.12.2005 0:05
Problem sa Bojnim poljem 1942 zukov Mrežne igre 8 14.11.2005 13:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com