Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2020, 16:47   #21
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Citat:
reb0rn kaže: Pregled poruke
definitivno se vidi nedostatak nekog da vodi ideju igre ostali geekovi sa 5 grama mozga da rade svoj posao a ne da pametuju i prave teski buckuris od igre!
Outer Worlds su "vodili" Tim Cain i Leonard Boyarsky, likovi koji su stvorili originalne Fallout-e, Arcanum, VTM Bloodlines, itd. Mislim da zaslužuju malo više poštovanja; a da li su omanuli sa TOW-om, nemam pojma nisam igrao, ali planiram..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
player1 (26.7.2020)
Stara 25.7.2020, 19:53   #22
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Outer Worlds su "vodili" Tim Cain i Leonard Boyarsky, likovi koji su stvorili originalne Fallout-e, Arcanum, VTM Bloodlines, itd. Mislim da zaslužuju malo više poštovanja; a da li su omanuli sa TOW-om, nemam pojma nisam igrao, ali planiram..
Odmah da ti kazem da, koliko god legendarni bili, Outer Worlds nije ni za prismrdeti ni jednoj od igara koje si naveo. Mozda ce biti nekih izmena kada igra bude izasla na steam-u, ali je poprilicno ocigledan manjak sadrzaja i uzurban razvoj, posebno u kasnijim segmentima igre. Da su sacekali jos godinu dana (ako su imali para za tako nesto), igra bi verovatno bila 10x bolja nego sto je trenutno.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
nameless1 (25.7.2020), pentraksil (26.7.2020)
Stara 25.7.2020, 20:16   #23
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Odmah da ti kazem da, koliko god legendarni bili, Outer Worlds nije ni za prismrdeti ni jednoj od igara koje si naveo. Mozda ce biti nekih izmena kada igra bude izasla na steam-u, ali je poprilicno ocigledan manjak sadrzaja i uzurban razvoj, posebno u kasnijim segmentima igre. Da su sacekali jos godinu dana (ako su imali para za tako nesto), igra bi verovatno bila 10x bolja nego sto je trenutno.
Ništa Outer Worlds-u ne fali, u odnosu na prvi Fallout. Kao što sam napisao, prva igra u franšizi. Meni je priča bila sasvim zabavna. Role play mehanika sasvim ok. Izbori, rešenja problema, pristup priči... sve ok. Meni je sama težina igre najmanje bitan deo kod RPG. Role play mi je daleko bitniji, odnosno koliko me igra railroaduje u odredjen način igranja.

Da se razumemo, meni je Fallout 2 jedna od najboljih RPG ikad. Izmedju prvog i drugog Fallout-a je velika razlika u kvalitetu.

Mislim da na neke od klasika ljudi danas gledaju suviše nostalgično, zaboravljajući negativne strane.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2020, 21:10   #24
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Od studija koji je napravio jedan New Vegas se ipak ocekuje nesto vise. Igra je suvi mediokritet u prakticno svim aspektima. Prica je tu i tamo okej, od kompanjona imas jednog koji je zanimljiv (Vicar), dok su ovi ostali svi apsolutno genericni NPCovi (SAM moze da prodje). AI im je katastrofalan (a i generalno u celoj igri), i prakticno jedina svrha im je da ti daju koji procenat statsa vise. Dosadni su, a ocekivao bih nesto vise od obicne battle mazge ala Skyrim companions.

Perkovi su dosadni i predstavljaju najobicije uvecavanje statsa u procentima. Nema nicega unique u njima, otkljucavanja nekih specijalnih stvari i slicno. Mozes da imas vise municije, mozes da budes brzi, moze usporavanje vremena da ti traje duze, itd.

Itemizacija je katastrofa, vec na samom pocetku mozes naci neka od najjacih oruzja koja lagano mozes koristiti kroz celu igru, municije imas na svakom koraku i nikad ti nece nedostajati. Ne moras da razmisljas sta ces koristiti, da li ces uopste uci u obracun sa nekim ili pokusati da ga zaobidjes zato sto ces izgubiti gomilu resursa.

U dijalozima imas tipa 3 skilla koja koristis, gde je apsolutno nebitno koji iskoristis zato sto svi na kraju imaju isti rezultat. A na svakom karakteru, cak i ako se specijalizujes za combat, poprilicno je lako povecati i jedan od dialog skillova.

Prakticno sve sto su napravili je korak u nazad u odnosu na njihove prethodne igre. Ovo je igra tipa odigras jednom i zaboravis na nju nakon par dana. Ne kazem da je igra losa, sve igre imaju svoje probleme, pa i klasici, ali nije nesto cega ces se secati dugo nakon sto je budes odigrao, za razliku od navedenih igara.

Ruku na srce, igra ima i svojih zanimljivih momenata, pa je moguce resiti dobar deo questova na vise nacina, ali i tu je bilo dosta NPCova koji su mogli biti mnogo razvijeniji, tipa onaj ludi lik sto nosi bacac plamena u nepristupacnijem delu svemirske stanice. Neverovatan potencijal da se kroz njega razvije jos neka pricica, dok se u realnosti interakcija sa njim svela na jedan dijalog i odluku da li ce biti napucavanja, ili ce da te pusti da prodjes. A on nije jedini takav NPC. Mozda neka interakcija sa Marauderima, posto je ocigledno moguce vrsiti interakciju sa njima (jedan NPC je dokaz za to). Ni to uopste nije razvijeno, vec Marauderi sluze samo kao lutke za napucavanje.

Cekam igru ponovo na steamu u nadi da ce uz nju izaci neki veliki update koji ce ispeglati bar neke stvari koje su mogle biti bolje.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2020, 21:27   #25
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Avowed

TOW je smeće.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Leonida (25.7.2020)
Stara 25.7.2020, 21:30   #26
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Avowed

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pa ko je ovde insajder? Daj slike kolega iz tima i popis voznog parka na procenu - da ti kažemo odmah kakva će vam sledeća igra biti.
Ne radim vec dve godine u Ubiju, al' dok sam radio vozile se dve bembare od po 200+ konja i moji feature-i su bili najbolji

Spoiler za bemburu:


Elem lik iz trejlera ima solidno debele prste, hocemo li dobiti neke masne romance opcije u Bioware stilu?
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
Aibo (26.7.2020)
Stara 26.7.2020, 8:22   #27
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.543
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Avowed

The Outer Worlds je bio manji projekat sa barem jedno 5-6 puta manjim budzetom nego sto ce Avowed imati. Nema smisla porediti te stvari. Obsidian je sto bi se reklo bio na life support-u nakon fijaska sa Bethesd-om i New Vegas-om.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2020, 10:56   #28
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Avowed

A ti ljudi koji su potpisali taj ugovor sa Bethesdom su i dalje na celu Obsidian-a,i uspeli su da prezive ceo taj period loseg poslovanja i finansijskih problema
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2020, 15:48   #29
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Veca je od Skyrima i smislu kolicine sadrzaja na mapi, ne velicine mape, koliko sam ja razumeo (density). Malo je prerano za hype, igra ce izaci tek za 2-3 godine, sto je poprilicno daleko, i dosta od navedenog se vrlo lako moze promeniti.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2020, 18:20   #30
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Kako izgleda ta Eora? Da li je opisano negde? Da li izgleda nešto kao Tousant u Witcheru? Valjda je u pitanju arhipelag koliko sam shvatio.
Evo mape.

Spoiler za mapa:
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Dovahkiin (27.7.2020)
Stara 27.7.2020, 23:11   #31
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Do sada smo posetili neke delove Eastern Reach-a, uglavnom oko Dyrwood-a, i Deadfire arhipelago. Bas me zanima gde se sada desava radnja.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2020, 3:28   #32
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Radnja se dešava u Living Lands, (daleki sever) mapa je veća od Skyrim-a, ali sa više dešavanja i kontrasta. Tako je barem prema najnovijem leak-u koji je navodno poverljiv jer je unapred najavio PoE 3... I imaće dva velika grada i niz manjih naselja.

Preporučujem i ja da se odigra Pillars of Eternity, makar kec. Par puta sam imao osećaj kao da igram izometrijski Skyrim, posebno u nekim tamnicama gde je čak i soundtrack sličan.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2020, 13:03   #33
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Jaooo! ako okruženje bude stvarno Skyrim/Skeliga-like
Stvarno se nadam da imaju toliko znanja da Fallout New Vegas pretoče u neku mističnu fantasy temu. To bi bukvalno sabilo na svim poljima. Šta mi se sad sve mota po glavi uh...
Odigraj Fallout 1 i 2 do cekas. Odlicni su. A dosta fazona iz Vegasa se bazira na fazonima iz F2. Svidece ti se.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
nameless1 (29.7.2020)
Stara 11.8.2020, 12:04   #34
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Da li je Obsidian sad pod palicom Microsofta?
Ako je, Avowed se onda pojavljuje na Xbox gamepass?
Da.

https://twitter.com/XboxGamePass/sta...467009538?s=19
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Dovahkiin (11.8.2020)
Stara 11.6.2023, 19:19   #35
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Avowed

https://youtu.be/ULsF7B6bFuU

2024
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Bascelik (14.6.2023), Ichigo222 (13.9.2023)
Stara 18.1.2024, 23:26   #36
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Avowed - Game Overview | Xbox Dev Direct 2024
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2024, 0:02   #37
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.150
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.053 puta na 1.268 poruka
Određen forumom Re: Avowed

Da ne znam bolje rekao bih da gledam nekakav Fortnite mod...tuzno
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com