Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2019, 2:16   #101
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke

Ako je već tako, logično bi bilo da serija gradi na tom više nego solidnom temelju, povremeno se dotičući književnog predloška (naročito sada kada je igra dovršena i novih nastavaka neće biti).Autori serije to nisu uradili, hteli su postati autoritet za sebe.Rezultat vidimo.
Meni recimo to uopste nije logicno. Ako cemo vec tako onda je logicnije reci da ni serija a ni igara ne bi bilo bez knjiga......LOTR koji si pomenuo inspiraciju vuce iz knjiga (uz naravno neke vece slobode) a ne iz crtanog filma pre toga ili raznoraznih fan fiction dela koja nemaju veze sa knjigama.
LOTR serija koja se sada snima isto nece imati veze sa filmovima, vec sa knjigama i spisima. Da ne pricam o problemima sa finansijama i autorskim pravima.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Pumbaa (27.12.2019)
Stara 27.12.2019, 17:55   #102
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Zašto i dalje mislim da jesam u pravu ?
Zato što se ne radi o pitanju autorstva, niti o tome ko je sve (i u kom obliku) započeo, već o onome što jeste noseći stub franšize.

Kod LotR-a je to Tolkinova trilogija (koja je još u doba hipika bila kultno delo).Uspeh Džeksonovih filmova je došao kao posledica toga što se čovek nije usudio da zastrani od nje, svestan kvaliteta izvora.

Kod The Witcher sage su to, ipak, video-igre (ne zaboravimo da devedesetih kada su knjige izdate, teško da je brojnost čitalaca bila i u Poljskoj naročito velika; van Poljske je čitava priča bila još manje poznata).Sredina devedesetih je i u Poljskoj bila burna.Nije tu, još, bilo prostora za slobodno vreme, hobije, mnogo "vičerisanja".
2007-14. su godine stabilnosti za Poljsku (pali populisti, krenula liberalizacija, kaplje lova od trovanja Evrope i Rusije pesticidima i aditivima).Idealno vreme za dizanje pisanog uzora na viši nivo - kroz video igre.

Ja jesam sf (manje fantasy) konzument, ali priznajem da za Vešca ne čuh do recenzije u S.k-ra :The Witcher: Enhanced Edition . One iz 2007. (za "normalnu" verziju) se ne sećam, mada sam tada, godinama unazad, kupovao časopis.
Pretpostavljam da je sličan slučaj i sa većinom ovdašnje igračke populacije : odigrala se igra (kec, verovatno i dvojka), pa se tek tada, eventualno, čitala knjiga kao dopuna svemu.

Ponavljam - knjige nisam čitao.Moguće je da su devedesetih one bile kultne i u Srbiji, a ja tu deceniju prespavao u batiskafu, na dnu Marijanskog rova, sa sve antifonima u ušima.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Mac4LiF (28.12.2019)
Stara 27.12.2019, 19:53   #103
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher serija

Daleko od toga da su knjige bile kultne van Poljske, ali su ipak izvor i pocetak svega ovoga sto se sada desava. LOTR je bio i ostalo mnogo veci kult ali se ne moze zanemariti cinjenica da je LOTR bukvalno eksplodirao nakon filmova. Knjige jesu oduvek bile popularne ali LOTR danas ne bi bio ni priblizno ovoliko popularan da filmova nije bilo. Mnogi ljudi su procitali knjige tek nakon odgledanih filmova. Pa cak i nakon toga, knjige se i dalje gledaju kao na inspiraciju za buduce projekte. Tako i Witcher.

E sad, sta bi bilo bolje to je po meni vec stvar ukusa, dosta ljudi je naviklo na igre pa im je to bio prvi susret sa ovim svetom pa tako serija deluje dosta odvojeno jer ne vuce inspiraciju iz igara. Ali mislim da je logicno vuci inspiraciju iz knjiga a ne od nekih drugih medija. Skoro svako ostvarenje pocinje od izvora.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2019, 20:00   #104
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom The Witcher serija

Dešavanja u igrama su samo posledice velikih i bitnih stvari iz knjiga. Sve i da ih prihvate kao deo lore-a nema smisla da se serija zasniva na appendix-u a ne na centralnim dešvanjima iza kojih stoji opširniji i kvalitetniji materijal. Zna se šta je temelj na kom je i sama igra bazirana.

Ono oko režije se slažem. Ne uvek, ali često je nevešta i dodaje taj osećaj B-ish produkcije. Isto inače važi i za efekte. Ne kažem da su jeftini novčano ali umeju da štrče ponekad. Znam da mnogi to neće ni registrovati ali ima tu mesta za napredak ako bi želeli. Meni je HBO produkcija po tom čisto tehničkom pitanju neprevaziđena. Uvek imam utisak da gledam mega ispolorani proizvod.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2019, 22:27   #105
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Knjiga će uvijek biti ispred bilo kakvog filma, serije ili igre. Čak i nije bitan redoslijed konzumiranja, da li neko prvo gleda seriju ili igra igru pa tek onda čita knjige, ali knjiga je knjiga, dosta sveobuhvatnije iskustvo. Naravno, ne mislim na knjige koje su same po sebi loše napisane, ali po takvima se i ne prave serije, filmovi i igre.
Ovde je ispalo da su i igre dosta dobre. Ne drže se previše knjiga ali su oni to prosto dobro uradili.
Meni je sasvim prirodno da se u seriju drže knjiga a ne igre. Tim prije što mislim da će time imati više materijala.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2019, 22:50   #106
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Serija ima problema u smislu ocigledno nesto nizeg budzeta (CGI i rezija pre svega), ali je prica dobro odradjena i sto je najvaznije - svi glumci su vrhunski odradili svoje uloge (osim Triss ali njena uloga je stvarno bila mala pa ne mogu da joj sudim). Kavil i Anja su pokidali svaki trenutak na ekranu, a jos jedna glumica koja je ukrala svaku scenu je MyAnna Buring - Tisea mi je do kraja bila nerealno dobar lik i prosto nisam mogao da je "provalim" nikako za koju stranu igra. Fun fact - ona je dala glas Ani Henrieti iz B&W ekspanzije i to ne bih provalio da nisam video na Redditu iako sam bio ubedjen da mi je od negde glas poznat.

Pored navedenog losijeg cgi-ja, po meni je najveci problem nedostatak time captiona jer ispratiti timeline je bilo prosto nemoguce. Ja sam tek u trecoj epizodi shvatio da se u istoj epizodi radnja desava u razlicitim vremenima, i to kada je
Spoiler za spoiler za epizodu 3:
Geralt skidao kletvu sa strige i pricao sa odraslim Foltestom, dok je Yen bila na balu gde je bio mali Foltest
. Izgubio sam pojam o vremenu i nikako nisam mogao da shvatim da li je proslo 10, 20, 30 godina i da uklopim ponasanja likova u taj okvir.

Sve mu svemu - 8.5/10, samo zbog losijeg CGI-ja i prevelikih ocekivanja od gledalaca u smislu poznavanja materije. Ako se Netflix otvori pa u buduce sezone pukne malo vise para, ova serija ima sve elemente da bude na nivou GoT-a kada je u pitanju epska fantastika. Naravno, nadam se bez poslednje 2 sezone.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2019, 12:41   #107
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

cekamo EE za boljeg zmaja
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pumbaa na korisnoj poruci:
Nikola16789 (1.1.2020)
Stara 28.12.2019, 17:25   #108
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Daleko od toga da su knjige bile kultne van Poljske, ali su ipak izvor i pocetak svega ovoga sto se sada desava. LOTR je bio i ostalo mnogo veci kult ali se ne moze zanemariti cinjenica da je LOTR bukvalno eksplodirao nakon filmova. Knjige jesu oduvek bile popularne ali LOTR danas ne bi bio ni priblizno ovoliko popularan da filmova nije bilo. Mnogi ljudi su procitali knjige tek nakon odgledanih filmova. Pa cak i nakon toga, knjige se i dalje gledaju kao na inspiraciju za buduce projekte. Tako i Witcher.

E sad, sta bi bilo bolje to je po meni vec stvar ukusa, dosta ljudi je naviklo na igre pa im je to bio prvi susret sa ovim svetom pa tako serija deluje dosta odvojeno jer ne vuce inspiraciju iz igara. Ali mislim da je logicno vuci inspiraciju iz knjiga a ne od nekih drugih medija. Skoro svako ostvarenje pocinje od izvora.
Ja sa ovim o popularnosti kjniga ne mogu da se slozim. Ja sam knjige procitao kao klinac nakon odgledanog crtanog koji je bio jako lose ocenjen i nikad nije dobio nastavak zbog toga i nakon odigrane interplayeve igre.Bio sam odusevljen knjigama kao i kasnije filmovima i siguran sam da su i knjige bile mnogo popularnije nego knjige o witcheru jer su ih mnogi procitali tek nakon igara a srednja zemlja je ipak popularnija uvek bila... da ne kazem i mainsrtream.Sama radnja lotr-a i hobbita je mnogo bliza sirokom auditorijumu dok je witcher ipak za stariju populaciju.

Na stranu sve to, ponavljam da sad u ovim godinama nemam neku zelju da citam knjige o witcheru ali da sam sve tri igre zavrsio i odusevljen sam njima, ali je serija pre svega jako jeftina!! Sam netflix je, ubedjen sam, hteo da izadje na crtu GOT-u ali su samo ispali smesni. U svakom aspektu. Nisu trebali da uzimaju Kavila ako su za njega dali sve pare, koliko god on bio gamer i igrao witchera i sve to. Stranger things im je produkcijski uradjen mnogo bolje, pa evo gledam sad i lost in space cini mi se.Uz Geralta, koji i nije bio uvek na nivou, izdvojio bih samo Tiseu i Ciri kao glumacki zadovoljavajuce ostalo je sve, u najmanju ruku, za zaborav. O efektima, pogotovo zmajevima, ne bih...

Radovao sam se seriji jako i cak i uzeo nallog ponovo na netflixu zbog nje ali sto se mene tice mogu da zavrse sa prvom sezonom.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2020, 2:24   #109
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Korektna serija.

Moglo je malo skuplje da se uradi, ali ne smeta mi.

Dve najvece zamerke:
-Hronoloski je mogla malo bolje da se donese prica. Mislim da su ljudi koji nisu citali knjige skroz zbunjeni.

-Yen nije bas morala da izgleda kao prosecna Granduša. Ovo nije zamerka glumici nego kostimu i, pre svega, sminki.

Poslednja ispravka: Nikola16789 (1.1.2020 u 3:01)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 20:08   #110
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: The Witcher 3

Može li neko ukratko da razjasni u kojem dijelu The Witcher igara se događa radnja prve sezone serije? Za knjige mi je jasno, to su The Last Wish i Sword of Destiny.

Pitam jer sam prepričavao mladom bratiću seriju, a on je igrao samo igre i tvrdi da mu je štošta poznato, ali da se, npr., uopšte ne sjeća ko je Mišovor, niti doppelgangera koji juri Ciri, niti one šumetine sa čarobnicama crnkinjama...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 20:11   #111
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Koliko ja znam igre se desavaju nakon knjiga. Serija prati knjige.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2020, 21:03   #112
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Prva Witcher igra odigrava se tačno pet godina nakon događaja iz poslednje knjige "Gospodarica jezera".

Netflix serija se generalno drži događaja iz prve dve knjige "Poslednja želja" i "Mač sudbine" ali u isto vreme uvodi toliko izmena u odnosu na knjige da tri četvrtine sezone nemaju apsolutno nikakvog smisla.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2020, 7:32   #113
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sada uvodim nekog u Witcher III , objasnjavao sam svet i dogadjaje od prve knjige do pocetka 3. igre i zbog neiskustva u ovakvim igrama upocivao sam starijeg gospodina kako da uopste misli o igri i na sta da obrati paznju kako se unapredjuje , koliko zbor dijaloga moze da utice na rasplet itd.
Koliko je superiorno sve u odnosu na serije ne treba ni spominjati kako ljudi daju seriju 10/10 nije mi jasno . Mislim da spada u ono " zarko zelim da mi se svidi i svidece mi se" .
Serija je dobar primer kako brend prodaje proizvod konzumentu jer bez Geralta i cinjenice da ljudi zele da ga vide na ekranu i glumca koji niti briljira niti je katastrofa vec jednostavno radi svoji posao OK (jedino on i Yena donekle ) Netfliks mlati pare ni kriv ni duzan.
Da ne govorim o Sapkowskom i da "njega" nema u seriji , toliko je razvodnjenjo , svedeno , bezbedno ...a da jako bezbedno , pokrili su sve rizike i "Holivudska formula" daje rezultat.

Nema nijedne "feme fatal" !!! Gde su carobnice nadljudske lepote ?! Vilenjaci su obicni klempavci i go go Brooklyn
Dryads.
Yenifer je glumica koja makar NIJE RUZNA ali nije " u Milice duge trepavice preklile joj bjelo lice ". Ja sam Yenu dozivljavao kao arhetip lepe zene iz slovenskog folklora (folk- lore , narodni-lore:ha ha ) sto ona i jesta sa par tvikova ( ljubicaste oci ) . I sve je tako cela serija je Yenifer iz serije , ublazena , bezbedana , bez misterije bez uzvisene lepote , razvodnjena sa izmenama za koje nema kvalitetne zamene nego samo klise za kliseom .
Kazu oni razumniji da nije remek-delo ali dobar temelj za dalje .Nije tako , suprotno je temelj je los , sta god iz njega bude to nece biti Sapkowski a CDPR je pokazao kako se postuje izvorni materijal bez ugrozavanja sopstvene kreativnosti .
Jos da ponove jedinu gresku koju je CDPR napravi da ostave mogucnost da Geralt zavrsi sa mis Merigold i necu ni da gledam . Iz knjiga mi je ostalo da su Geralt , Yenifer i Ciri porodica a ako nesto mrzim to je razbijanje porodice tako da sam prilikom prvog prelaska morao komandom kroz konzolu da raskinem sa crvenom ( u seriji tri para za 100 dinara ) Tris, kad su me obe zavezale za krevet u onom motelu .

Poslednja ispravka: Koreli A. (6.1.2020 u 7:46)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2020, 16:23   #114
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ocigledno su prvu sezonu iskoristili kao uvod u pricu, zbog toga oni silni time-jumpovi samo kako bi spojili likove. Ocekujem da od druge sezone epizode budu konzistentnije. Mislim da serija ima potencijal da bude dobra.

Poslednja ispravka: Psycho13 (6.1.2020 u 16:56)
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2020, 17:06   #115
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Porodica je porodica, al ridja je ridja
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
player1 (6.1.2020)
Stara 6.1.2020, 19:33   #116
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Ako ignorisemo sve ocite probleme i promjene u odnosu na knjige po meni veliki problem ove serije je isti kao i 4. sezone The Expanse serije (a i mnogih drugih) a to je premalen broj epizoda. Ovde nismo dobili cak ni onih "standardnih" 10. I onda cekas 2 godine na nastavak. Treba barem 12-15 epizoda da se radnja i likovi fino razrade.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2020, 20:00   #117
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Treba barem 12-15 epizoda da se radnja i likovi fino razrade.
Možda ako planiraš da gledaš sapunicu. Dobro napisanoj seriji dovoljna je i jedna epizoda.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
DeCoy (6.1.2020)
Stara 6.1.2020, 20:58   #118
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ako ignorisemo sve ocite probleme i promjene u odnosu na knjige po meni veliki problem ove serije je isti kao i 4. sezone The Expanse serije (a i mnogih drugih) a to je premalen broj epizoda. Ovde nismo dobili cak ni onih "standardnih" 10. I onda cekas 2 godine na nastavak. Treba barem 12-15 epizoda da se radnja i likovi fino razrade.
Apsolutna glupost, pre bih da gledam 8 dobrih, nego 8 dobrih i 8 filler epizoda. Mene je i ovih 8 epizoda Witchera smorilo koliko su razvlačili i ponavljali u drugoj polovini sezone...

BTW i prva sezona Expansea je imala 10 epizoda pa joj ništa nije falilo.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
buraz (6.1.2020), mvasic (7.1.2020)
Stara 6.1.2020, 22:15   #119
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

Meni je ok serija, supermen fantastično odglumio. Nisam ni čitao ni igrao, pa sam 2x odgledao sezonu, čisto da mi bolje "legne". Smor toliko čekati drugu sezonu.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2020, 11:48   #120
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: The Witcher serija

serija je sasvim OK. u danasnje vreme u Holivudu ni ne moze malo smelije nista da se radi, ljudi su se tamo zalili sto nema crnaca u Cernobilju. pa i Witcher igre su napadane toliko sto nema crnih/azijata, samo sto je Poljake bolelo uvo.

Henry Cavill je odradio odlican posao, stvarno je postao Geralt - uporedio bih ga sa Vigom i Aragornom komotno po iznetoj ulozi.

baba Kalante je isto super, i svidja mi se sto nije plava sto su i vizuelno docarali da je nju preskocio talenat...

Ciri isto OK, Neven isto sasvim OK i lepo se uklopio sa Geraltom.

nadam se samo da ce budzet i kvalitet rasti iz sezonu u sezonu, za sada OK pocetak.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Seća li se neko stare serije... Nash Knight Kompjuteri i film 375 29.9.2019 22:37
Vaša omiljena serija, vol. 2 aerochivija Kompjuteri i film 1252 30.3.2012 9:55
iPod, nova serija popularnog audio/video plejera alesandro Foto i audio/video 60 3.11.2008 23:01
Vasa omiljena serija Covenant Kompjuteri i film 227 1.8.2007 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com