Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2006, 11:28   #21
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Virus na linuxu

Pa pazi, meni na toj slici sve izgleda sasvim normalno. Ikonice u KOnqueroru povećane na maksimum, postavljen ružan wallpaper i ne vidi se koje sve ikonice imaš na desktopu i koje programe pokrenute a čije se ikonice smeštaju u systray.

Btw, Vidi moj desktop. I meni je neko povećao ikonice, promenio pozadinu, otvorio programe itd, a ja mu nisam dao dozvolu da to uradi. Mislim da su to uradili ovi iz CIA Ne znam samo šta sam im zgrešio :'(
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 11:36   #22
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Virus na linuxu

@urke

A posto imas dokaz da su oni to uradili mozes da ih tuzis za gazilion dolara i kupis sebi neku planeticu (ostrva su precenjena) na ivici Galaksije i lepo prozivis svoje dane ne smarajuci se sa problemima koji muce nas nehackovane nesrecnike...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 13:04   #23
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Virus na linuxu

Ljudi kunem se u sve sto imam da sam hackovan. Samo hocu da znam sta da uradim da mi se to neponovi nista drugo. Znam da je tesko poverovati, ali moguce je hackovati LINUX.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2006, 13:33   #24
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Virus na linuxu

Citat:
dragomix kaže:
Znam da je tesko poverovati, ali moguce je hackovati LINUX.
To niko ne porice, ali:
1. procenat upada na *nix sisteme je neuporedivo manji nego na win sisteme
2. upadi na win se najcesce izvode od strane script-hakera (ovo je oksimoron), decurlije koja koristi siroko poznate propuste i gotove skripte za njihovo iskoriscavanje, ozbiljniji napadi se izvode u cilju kradje podataka i i maju ciljane zrtve
3. najcesci napadi su tipa DoS i DDoS i odnose se na servere
4. upasti na neciji komp i menjati mu pozadinu ne zvuci kao hakerski napad
5. zasto nam nisi postovao jos detalja o "napadu" (pitao sam te da nisi slucajno menjao repozitorijum, urke ti je trazio spisak programa i procesa, detalje o stvarima koje si radio u momentu kad se napad desio...)?

U svakom slucaju sve i da JESI hakovan, ne bi trebao time da se hvalis...
Mislim... bruka...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.12.2006, 18:19   #25
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Virus na linuxu

Citat:
dragomix kaže:
Ljudi kunem se u sve sto imam da sam hackovan. Samo hocu da znam sta da uradim da mi se to neponovi nista drugo. Znam da je tesko poverovati, ali moguce je hackovati LINUX.
Pre svega, lako cu poverovati u to da je Linux masina crackovana ukoliko je korisnik bio dovoljno... hm, blesav da ide na net kao root! Decko, to je jedan od osnovnih elemenata sigurnosti Linuxa, odvojeni nalozi, jasno definisane dozvole za citanje, pisanje i izvrsavanje fajlova... a to sto kada si instalirao Firestarter vidis svakih 30 sec "upozorenje", to su samo DNS serveri preko kojih komuniciras sa drugim racunarima na mrezi. Dalje, virus, trojanac i rootkit su tri prilicno razlicita pojma, a crackovanje ne mora da ima ikakve veze sa bilo kojim od njih. Upravo iz gore pomenutih razloga sirenje virusa na Linuxu je vrlo, vrlo tesko (i nema veze sa procentualnom zastupljenoscu Linuxa na trzistu kao sto tupi Kaspersky i slicni mu money-hungry moroni), a masina kojom upravlja neuki korisnik ili ima neki ozbiljan propust svakako moze biti meta napada - jednostavno se posalje skripta na odredjeni opseg IP adresa i ceka se da pogodi nekog; however, ovo sto se tebi dogodilo, ako uzmemo da si pravilno interpretirao sve sto se desilo, je samo neslana sala, nista vise. Infekcija instalacije Max Paynea nije ne znam sta, Win virus moze da se na ovaj ili onaj nacin nastani na Linuxu -u /home direktorijumu nekog od korisnika - ali za sistem nije opasan (osim u slucaju da Cedega ima neki zesci propust koji bi omogucio eskalaciju privilegija, ali i u tom slucaju bi virus trebalo da bude svestan da je na Linuxu i da tu treba da napravi nekakav haos). Dakle, ako si paranoican a nemas mnogo veze sa Linuxom (kao sto i nemas), instaliraj Fedoru, ukljuci SELinux, podesi neki graficki FW i obavezno se uloguj kao user...
brainZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2006, 14:45   #26
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Virus na linuxu

Onda je sigurno moja jedina i najveca greska ta sto sam surfovao kao ROOT. Od kad idem samo kao user nije mi se ponovilo. Hvala na pomoci.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
RAM - vishi klokovi ili nize latencije? mad_skillz Overklok 114 23.11.2006 13:24
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11
Midi na Linuxu Miloš Slobodni softver 4 6.5.2006 1:07
PS/PS2 joypad na PC-ju. Sta mislite? dodo Ostale komponente 11 31.3.2006 21:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com