Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.5.2019, 14:14   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Cooler Master MasterPulse MH-751

Pre neko vreme sam imao HyperX Cloud Alpha na pozajmici i prilično su me oduševile svime sem prenaglašenim basom. Po nekim komentarima CM MH751 bi trebalo da daju isti taj kvalitet zvuka sa uravnoteženijim basom i za još manju cenu od 65€. U pakovanju se dobija kabal sa in-line kontrolom jačine zvuka i dugmetom za mute mikrofona, kao i kratak produžni kablić da se 4-polni džek razdvoji na dva 3-polna. Tu je naravno i sam mikrofon koji je takođe odvojiv.



IZRADA I KOMFOR

Veći deo slušalica je izrađen od pastike sa lepim soft touch finišom. Samo je lajsna unutar headband-a metalna. Sve u svemu vrlo pristojno mada ipak nije na nivou Cloud Alpha koje imaju aluminijumski okvir oko školjki i plastiku čvrstu kao tenk. Ovde ako čuknete u školjku slušalice čujete da postoji šupljina ispod, kod Alphe je to maksimalno čvrsto i umrtvljeno. Jastučići su debeli, izuzetno mekani i komforni. Stisak na glavu i uši je vrlo blag ali dovoljan i sveukupno su ovo najudobnije slušalice koje sam do sada nosio. Kablovi su opleteni i identični onim kod Cloud Alpha.



ZVUK

MH751 takođe imaju odziv u V stilu. Bas zvuči masivno ali nikada preterano i jasno je umereniji nego na Alpha. Sam karakter basa je sličan, na toplijoj i mekšoj strani što mislim da većina ljudi voli. Srednji su opet povučeni ali su ovde dodatno utanjeni i nejaki. Deluju prilično odvojeno od basa i jasno je da negde između basa i sredine postoji rupa u frekventnom odzivu, u onom njegovom delu koji daje masu sredini. Visoki su istaknuti ali imaju solidnu količinu detalja i nisu prenapadni. Zvučna scena je pristojno široka ali zvuk kompletno nema tu čistinu i širinu koju ima Alpha pa ni osećaj prostornosti i raslojavanja nije na istom nivou.

Za muziku - sve zvuči relativno pristojno ali sredina pati najviše jer nema težinu a ima upliv od naglašenih viših frekvencija. Zato muzika koju ja najviše volim često pati, npr. Leonard Cohen-ov glas je tanak i malo previše šuškav, Mark Knopfler-ove gitare nemaju svoju prirodnu boju i punoću... Nije to preterano i prenapadno do nivoa da mi vređa uši ali ne želim nešto posebno ni da slušam muziku na njima jer sam navikao na prirodniji i raskošniji zvuk.

Iako su srednji na Cloud Alpha takođe povučeni, kod njih se ipak napavio mnogo bolji balans između niže i više sredine pa glasovi, gitare itd. imaju punoću i svoju prirodnu boju. Kod AKG K92 opet sličan slučaj, bolji frekventni balans, punija sredina - kod njih glasovi imaju pomalo neki fazon koji englezi zovu tube-like iliti kao da se čuju iz cevke, što je posledica upliva mid-basa koji nije baš savršeno kontrolisan u sredinu. To je po meni ipak bolje nego kada tog istog mid-basa i donje sredine prosto nema.

Ove slušalice su ustvari zvučno najsličnije Samson SR850. To je zvučno ista klasa sa nekim malim razlikama. Samson ima bas koji je malo više udarnički i zabavan, sredina i visoki su malo puniji dok su na MH751 malo tanji ali kao "čistiji". Kvalitet izrade Samsona prosto nije na nivou CM-a ali što se samog zvuka tiče ja bih radije koristio Samsonke koje zvuče življe.

Za igre - Zvuk je i dalje isti kao i kod muzike, međutim u igrama se to manje primećuje jer punoća i boja zvuka nije toliko ključna. Opšta čistina i širina zvuka je dovoljno dobra da čujem sve što treba i odakle dolazi. Komfor je izvanredan, zbog manjeg stiska su mi na duže slušanje prijatnije od Alpha, dok K92 sa plitkim jastučićima bolje da ne pominjem - one su naspram MH 751 kao sprava za mučenje.

ZAHTEVNOST PO PITANJU IZVORA

Nisu uopšte zahtevne, to što se čuje na mom pojačalu ili dobrom DAC-u se manje više čuje i na solidnom telefonu. Određene razlike naravno ima ali nije vredna preteranog pomena i bilo kakvog ozbiljnijeg ulaganja. Dobra Creative zvučna karta da ih potera dovoljno glasno i sa dovoljno basa... i na konju ste.

ZAKLJUČAK

Vrlo funkcionalno, izuzetno komforno i zvučno ništa posebno. Oni hvalospevi koje je Z-review na YT ostavio o zvuku ovog modela su sa moje tačke gledišta prosto neistiniti, koji su razlozi za to zaista ne znam ali nisam ni usamljen u tom mišljenju. Kada sam podelio ove utiske na Head-Fi forumu, odmah se javilo još 3-4 razočarana vlasnika sa potpuno istim utiscima i rekli mi da su Takstar Pro 82 drugačije i bolje zvučeće slušalice.

Ipak ne mislim da je ovo loša kupovina ako je potreban praktičan model sa mikrofonom, lepim finišom i stvarno vrhunski komfor... Za 65€ ovo može biti sasvim pristojna kupovina. Da imam duge gaming sesije ili da filmove i serije gledam sa slušalicama... postoji velika verovatnoća da bi K92 češće ostajale u fioci uprkos boljem zvuku. Ali ako je slušanje muzike glavna namena onda nikako ne bi bile moj izbor.

YT Video:
https://youtu.be/sKqzgTgtMMc
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Psychon@ut (1.6.2019)
Stara 6.6.2019, 9:57   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master MasterPulse MH-751

Frekventni odziv sa Head-fi.org.



Izgleda skoro identično kao 90+ % slušalica uključujući i AKG K92 ali zvuk ipak nije ni sličan, tako da je korisnost ovih grafika vrlo upitna.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2019, 20:11   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master MasterPulse MH-751

Stigle su mi konačno i Takstar Pro 82 pre neki dan... i krug je zatvoren. Da ne spamujem temama o slušalicama evo da ostavim utisak ovde. Po pitanju komfora je sve jednako fenomenalno udobno jer su dizajn i većina materijala isti sa nekim sitnim razlikama u finišu (lepša soft touch plastika na CM a obična mat plastika ovde). U smislu zvuka su vrlo slične sa MH 751 ali ipak bolje. Pro 82 zvuče nešto čistije i bolje, a zašto nemam pojma jer izgledaju potpuno isto spolja (možda onaj potenciometar na kablu kod CM unosi nešto neželjeno ili iznutra nisu baš potpuno isto konstruisane).

Frekventni odziv


Basa ima sasvim lepo, ide duboko i dobro je kontrolisan ali generalno nema neki poseban udar i odsečnost. Može da se pojačava u tri koraka otvaranjem bas reflex porta... Lično mi je prvi (zatvoreni) omiljen jer je tu bas najprecizniji i najbolje kontrolisan. Svaki sledeći korak unosi više basa ali onog muljavog boomy basa. Ja lično mislim da im taj dodatni bas ne treba ali ko baš želi - dobio sam bolje rezultate prostim dodavanjem basa u EQ - tako sam ga samo pojačao bez ovog proptatnog muljanja i boom fazona.

Visoki su opet prenaglašeni i hoće da zamore ali kada ih EQ-ujem oko -5 dB od 10 kHz pa naviše to se fino umiri, onda još dodam par dB na 4 kHz gde imaju jasnu rupu (ja sam oko 2-3 dB dodao, ne treba preterivati da ne dođe do distorzije, zavisi i koliko dobro je EQ rešen možda bolje i ne dirati tu... proverite sami da li vam se sviđa). I to prilično lepo legne na svoje mesto...


Ostalo o zvuku

Zvuk generalno vrlo detaljan a zvučna scena baš pristojno široka, čista i raslojena. Kako god se okrene ovo su analitične slušalice i prostim EQ se nikada neće dobiti punoća i toplota nekog Sennhaisera recimo. Zvučno me podsećaju na Focal Spirit Classic. Taj oštriji i malo ravniji karakter slušalica prosto mora da se prihvati, ali kada se saberu svi kvaliteti i malo visoki umire putem EQ-a zvuče zaista dobro.

AKG K92 u poređenju zvuče punije i masnije ali takođe mutnije i prostorno zbijenije... nekog jasnog pobednika nema i mislim da zavisi od ukusa. Da moram da ih slušam bez EQ-a odabrao bih AKG i žrtvovao nešto detalja zbog toplijeg i normalnijeg balansa... ali kada se EQ ubaci u igru onda mi Pro 82 ipak postaju bolje slušalice, njihovi visoki se mogu umiriti dok se manjak detalja i definicije kod AKG-a u odnosu na Pro 82 nikako ne može nadoknaditi i softverski ispraviti.

Tako da Pro 82 od mene imaju toplu preporuku ko voli prostran i analitičan zvuk uz vrhunski komfor.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2019, 10:53   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master MasterPulse MH-751

Konačno sam se razlenjio da završim YT video za Takstar.


https://youtu.be/JirubsGeuM8

U međuvremenu sam ih upario sa Dragonfly Black i to je stvarno odlična kombinacija jer DF ima vrlo energičan i dinamičan zvuk koji baš lepo oživi ove slušalice pa tu bude i puno snage, detalja i zabave. Stvarno dobar HiFi zvuk koji po mom mišljenju i više nego opravdava svoju cenu. Zajedno, sada dok je DF na akciji, izađu oko 120-130 €.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cooler, master, masterpulse, mh751, recenzija

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
i5 8400 stock cooler vs Cooler Master Hyper TX3 EVO? Sergio de Loco Osnovne komponente 3 5.5.2018 16:06
Cooler Master Football Fever Contest (12. jun - 31. avgust) Thaedass Dešavanja i događaji 0 17.6.2010 17:54
Cooler Master ili LC Power? Upitnik Ostale komponente 5 23.9.2009 19:48
Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler Picard Vesti 25 9.8.2009 14:00
Cooler Master Sphere ili Cooler Master Mars? Porsche ŠDK - Ostale komponente 3 15.12.2007 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com