Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: Tvoj pol i stav o postojanju problema seksizma u igrama
Ženskog pola sam i u potpunosti se slažem da postoji 0 0%
Muškog pola sam i u potpunosti se slažem da postoji 7 7,22%
Ženskog pola sam i donekle se slažem da postoji 0 0%
Muškog pola sam i donekle se slažem da postoji 19 19,59%
Ženskog pola sam i mislim da problem nije relevantan 1 1,03%
Muškog pola sami mislim da problem nije relevantan 42 43,30%
Ženskog pola sam i donekle se ne slažem da postoji 0 0%
Muškog pola sam i donekle se ne slažem da postoji 6 6,19%
Ženskog pola sam i u potpunosti se ne slažem da postoji 1 1,03%
Muškog pola sam i u potpunosti se ne slažem da postoji 21 21,65%
Glasova: 97. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2013, 0:51   #1
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Question Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Hoću da otvorim ovu temu i pritom napravim "eksperiment" i vidim kakve stavove i poglede imaju forumaši kad je u pitanju jednakost polova i seksizam čiji se uticaj može osetiti u svetu video igara.

Gospođica Sarkizijen, inače snažna predstavnica feminističkog pokreta u Americi, pokrenula je Kickstarer kampanju link, kako bi napravila seriju YouTube videa u kojima će analizirati klišea (tropes - blaži oblik iliti prethodnik prethodno pomenutog) u video igrama, gde se žene na degradirajući način predstavljaju i obrađuju.
Sakupila je preko sto hiljada dolara, iako je samo tražila šest (što je zanimljiva tema za diskusiju koju bih ostavio po strani dok ne čujem kakva su vaša mišljenja o seksizmu i klišeima u video igrama kao rastućoj pop kulturi).

Evo videa koje je Anita do sada izradila, a nastaviće da ih kreira koliko sam shvatio 12, mada je taj broj povećan na 36(ili čak 72) kako sam negde pročitao, obzirom na novac koji je dobila:

Damsel in Distress: Part 1


Damsel in Distress: Part 2


Damsel in Distress: Part 3


Ms. Male Character


Pogledao sam klipove i moram da kažem da sam poprilično iznenađen svojim nedostatkom zapažanja određenih problema koji se obrađuju, ali ne podržavam sve što Anita pominje, jer smatram da negde sama sebe poriče (Ms. Male character - problem sa Mass Effect franšizom).
Zaista mislim, nakon posmatranja ovih igara iz ugla koji je prikazan ovde, da postoje realni problemi koji su duboko ukorenjeni u stavovima i uverenjima koja moderna društva imaju, protiv kojih se Anita bori. Anita ne diskredituje kompletnu gejming industriju, naprotiv, hvali indie developere kao primere kako se treba boriti protiv seksizma u igrama, tako da nije potpuno neprijateljski nastrojena.

Lično zapažanje: Naročito su me iznenadili mahom izdavači i developeri iz Japana, Capcom, Square, Nintendo itd., čije igre sam retko igrao BTW pa i nisam toliko upoznat, ako odgledate sva tri dela analize Damsel in Distress klišea, bićete zapljuskani primerima snažnih obeležja patrijahalnih uverenja i stereotipizacije žena: "ubijanje/prebijanje žena koje su izgubile pamet, kako bi ih naučili pameti".

Da ne dužim više u uvodu, nastavićemo diskusiju u postovima ispod, a iskreno se nadam da će nam se pridružiti što više forumaša da prodiskutujemo o problemu koji igre mogu da prevaziđu kao (po mom mišljenju) napredan i progresivan vid entertejnmenta.

Postaviću anketu uz topic kojom hoću da vam predstavim, kako bi dobili polnu preraspodelu uz stavove o seksizm u igrama na našem forumu uz to da li se slažete sa Anitom ili ne.

Poslednja ispravka: Asmodeus (15.12.2013 u 1:01)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Тормунд (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 1:57   #2
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Zar Sarkisian afera nije old news...? Otkud sad ova tema?
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
SrW1 (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 2:00   #3
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Ja sam skoro naleteo na nju, pre mesec dana možda, nego sam se bavio istraživanjem nekim, a video sam da nije ništa pisano na ovu temu.
Sarkizijen je dosta kontroverzna ličnost, koju su uspeli da diskredituju lako zbog nekih činjenica da je pitanje da li je ona uopšte gejmer, da je koristila tuđe snimke igranja a nije navela u zaslugama, da pronalazi probleme u svakoj igri, ali meni je u celoj priči bilo zanimljivo da je neke stvari ubola, tj da ima istine u ovome što priča, pa sam hteo da vidim mišljenje drugova i drugarica sa SK foruma.
Koliko znam, ona će i dalje da izbacuje video klipove, na redovnoj bazi.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 2:13   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Najobičniji attention whoring. Nisam muška šovinstička svinja koja misli da je ženi mesto u kući i da je treba mlatiti kad zasluži, ali ovo je čisto pravljenje slona od komarca zarad dizanja medijske pažnje i keširanja iste. To da li je ona gejmer ili nije, da li je igrala te igre ili nije je potpuno nebitno.

Ceo svet (potrošačko društvo) je zasnovan na stereotipima, ni video igre nisu nikakav izuzetak.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 17 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
2slow4me (2.11.2014), 3LANCER (15.12.2013), Andross (15.12.2013), Blaine (16.12.2013), Budimir_Trajkovic (15.12.2013), filpan (17.12.2013), fisfikus (15.12.2013), Gamer Z (15.12.2013), Lich_king2 (15.12.2013), M.C. (15.12.2013), matejarmus (3.9.2014), Sass Drake (10.11.2014), Sh0m1 (15.12.2013), SrW1 (15.12.2013), Sun Tzu (15.12.2013), Yonai (20.10.2014), zdravkelja (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 2:17   #5
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Slažem se da uvek treba sve preispitati kad je u pitanju bilo kakav društveni aktivizam u americi iza koga zna da se krije materijalna korist, ali kad saznate sa kakvim problemima su se devojke susretale kad je u pitanju online harassment, gde je bilo slučajeva da su likovi postavljali oglase u ime devojaka koje nude seksualne usluge i žele da ih neko muči, da je dolazilo do silovanja i ubistava i da koji god klip da pogledaš gde devojke igraju na turnirima da ih napaljeni manijaci prozivaju na seksističkoj bazi, onda pomisliš kako možda i sve nije u najboljem redu...
Šta znam, uvek pokušam da reflektujem svoja shvatanja naspram novih stvari koje deluju da imaju (imalo) kredibiliteta...

EDIT:

Citat:
Decoy kaže:
Ceo svet (potrošačko društvo) je zasnovan na stereotipima, ni video igre nisu nikakav izuzetak.
Kad daš takvu klasifikaciju društvu, valjda to ne treba da znači da je svet takav kakav je i da treba da ga prihvatimo i nastavimo dalje?

BTW, takva je bila i moja prva reakcija, ali sam se u međuvremenu bavio istraživanjem online maltretiranja, pa stvari posle i ne deluju tako benigne kad vidiš ozbiljnije slučajeve, bar u Americi...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 2:33   #6
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
a video sam da nije ništa pisano na ovu temu.
I tako je trebalo da ostane. Makar negde na internetu da budemo pošteđenih tih gluposti.
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
ali kad saznate sa kakvim problemima su se devojke susretale kad je u pitanju online harassment
Devojke, momci, sve živo i neživo je nekad neko nečim zlostavljao na internetu. Sticks and stones...
Citat:
valjda to ne treba da znači da je svet takav kakav je i da treba da ga prihvatimo i nastavimo dalje?
Koja je alternativa? Verovanje da će jedna akcija i 5 klipova na yt da promene svet?

Kao što reče,
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Najobičniji attention whoring
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
SrW1 (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 2:45   #7
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
I tako je trebalo da ostane. Makar negde na internetu da budemo pošteđenih tih gluposti. Devojke, momci, sve živo i neživo je nekad neko nečim zlostavljao na internetu. Sticks and stones... Koja je alternativa? Verovanje da će jedna akcija i 5 klipova na yt da promene svet?

Kao što reče,
Izvini molim te što te nisam poštedeo tih gluposti.
Ako te ne zanima tema, što gubiš vreme na njoj?
Meni je bio zanimljiv način obrađivanja određenih klišea koji vuku korene mnogo pre pojave video igara.
Izvini, ali mene niko nije zlostavljao na netu, niko mi nije slao pretnje smrću i kačio oglase sa mojim imenom da nudim usluge, a ni gomilu ljudi koje ja znam.
YouTube klipovi su promenili Microsoftovu politiku prema igračima, gomila online peticija je promenila i daleko ozbiljnije stvari koje nemaju veze sa gejmingom, a to što ti nipodašavaš uticaj neta je odraz tvog doživljaja istog.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 2:49   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Online maltretiranje nema veze sa gejming zajednicom nego sa gomilom sociopata. To je potpuno odvojena priča.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
SrW1 (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 2:52   #9
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Ma OK, ljudi, svako ima svoje mišljenje:

http://www.youtube.com/watch?v=5iYtQcxPVCk

Ovo su sve sociopate verovatno.
BTW, ovo je random video koji sam iskopao, samo da naglasim poentu.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 2:55   #10
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
mene niko nije zlostavljao na netu, niko mi nije slao pretnje smrću
Nisi igrao nijednu multiplejer igru preko neta?

Problem sa temom je isti kao i sa temom o nasilju u igrama, štetnosti igara i svim sličnim temama.
250 ljudi sa foruma koji ceo život igraju igre ne verujem da imaju međusobno različite stavove po takvim pitanjima.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
Sh0m1 (16.12.2013), SrW1 (15.12.2013), Yonai (20.10.2014)
Stara 15.12.2013, 2:59   #11
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Коначно озбиљна тема

Немам сад времена да погледам клипове, али се у суштини слажем са наведеним, није потребно нешто дубље анализирати да би се уочио сексизам у играма. Не само сексизам, игре су, као и било који други продукт масовне културе, препуне уопштених негативних генерализација. Колико видим из претходних постова, овде је већина схватила такву критику веома лично, као неки напад на играчку поткултуру, што је бесмислено. Ниједан облик масовне културе (попут филмова, серија, стрипова, књига) није поштеђен таквих стереотипа и уопштавања. У ствари, често се, поготово у филмовима, свесно учитавају норме и вредности одређене доминанте групе које се после опет репродукују у реалности, и критика тих појава је нешто што је увек пожељно. Једино што су игре некако и даље превише неозбиљно схваћене међу друштвеним теоретичарима, због чега још увек нема неке озбиљне анализе.

Poslednja ispravka: Тормунд (15.12.2013 u 3:10)
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
Asmodeus (15.12.2013), Yonai (20.10.2014)
Stara 15.12.2013, 3:00   #12
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Vređanje u online igrama na rasnoj/verskoj/nacionalnoj/polnoj osnovi je toliko normalna pojava da jednostavno ne treba trošiti reči na to.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Andross (17.12.2013), doctor (23.10.2014), nameless1 (15.12.2013), nexexcalibur (15.12.2013), Sh0m1 (16.12.2013), SrW1 (15.12.2013), Yonai (20.10.2014)
Stara 15.12.2013, 3:01   #13
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Sećam se da sam gledao prve dve epizode pre-pre, bile su mi zanimljive. Baš ću da nastavim.

Što se tiče toga da li je ona igrač... Ne vidim kakve veze ima. Ne razumem se u tenkove, ne vozim ih, ne pravim ih, ne gledam njihove slike na netu pred spavanje... al' da uzmem sutra da ih proučavam u određenom smislu, ne bih voleo da neko moje rezultate ospori rečenicom "on nikad nije bio u tenku", ako su zasnovani na ispravnim podacima.

A maltretiranje ima veze sa zajednicama igrača, jer su igre medij koji ohrabruje psihologiju mase kroz anonimnost i stvaranje virtuelnih čopora. Ne kažem da se to ne dešava i u školama, u parkovima, na forumima (evo, vi ste svi čoporativno skočili na Asmodeusa, iako vas niko nije terao da uđete u temu, kamo li da se složite sa njim, a odjednom tolika agresija samo jer je njega zainteresovala pozadina koju je ona istraživala, čak možda ne toliko ni sami rezultati koliko ta pojava preslikavanja istorijskih problema u medije budućnosti).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Тормунд (15.12.2013), Asmodeus (15.12.2013), bokela (15.12.2013), Mario Pavićević (16.12.2013), NOTTINGHAM (7.9.2014), player1 (15.12.2013), Sh0m1 (16.12.2013), SrW1 (15.12.2013), Vulee (15.12.2013), Yonai (20.10.2014)
Stara 15.12.2013, 3:02   #14
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

CS, WOW, DOTA, SC 2, WC3 se računaju u multiplejer igre, nadam se.
Šta znam, polazim od sebe u ovakvoj temi, ovo ima veze sa odnosom prema ženama, a znam gomilu poznanika/drugara koji imaju ekstremno seksistički stav, pa mi je zanimljivo da sam naišao na to i ovde.
Ne verujem da je situacija u Americi bolja, možda gomila ovih feministkinja to rade jer su prošle kroz ko zna kakve traume. Naravno tu je uvek i attention whoring.

EDIT:
Još uvek nijedna devojka nije glasala?
-Ili ih nema na forumu ili se opijaju u gradu, subota je veče, šta bi drugo radile? (sarcasm included)

Poslednja ispravka: Asmodeus (15.12.2013 u 3:11)
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 3:09   #15
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Jao ne, neko joj je rekao da je debela u igri.
Svaka igra ima opciju mute, ne vidim problem da se ona iskoristi.
Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
ovo ima veze sa odnosom prema ženama
Ne vidim kakve veze ovo ima sa odnosom prema ženama?
Ko nije u stanju da razlikuje virtuelne svetove u igrama od pravog sveta ili ženske likove u igrama od pravih žena, taj ima problem.
Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
odjednom tolika agresija
Ja nigde ne vidim agresiju u temi. Normalna diskusija, koju on valjda i traži?
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
filpan (17.12.2013), SrW1 (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 3:14   #16
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
jer su igre medij koji ohrabruje psihologiju mase kroz anonimnost i stvaranje virtuelnih čopora.
Ne samo igre, nego internet uopšte.

Kao što Tormund reče, nit seksizma se provlači kroz sve masovne medije, pa su je nasledile i igre kao jedan od mlađih.

Igram se online već 6-7 godina, ne mogu da kažem da sam u tom online svetu sreo dosta žena/devojaka, ali u svakoj od igara na kojima sam se zadržao po nekoliko i nijednom nisam doživeo da ih neko ni na koji način omalovažava bilo da su u tom trenutnku online ili offline. Čak je i prijatnije kad je neka od njih na voice chatu, jer seljačine ipak moraju malo da pripaze da ne prde i podriguju kad im nije uključen push to talk

I nema nikakve agresije ovde prema OP-u, samo mislim da je cela stvar ipak prenaduvana i nema mnogo veze sa igrama i gejmingom nego sa društvom u celini.

EDIT: Neki primeri sociopata u igri koju trenutno igram (ok, nema primera polne diskriminacije, ali da nekako znaju ko je muško/žensko itekako bi bilo)...
















Poslednja ispravka: DeCoy (15.12.2013 u 3:30)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Sh0m1 (16.12.2013), SrW1 (15.12.2013), Yonai (20.10.2014)
Stara 15.12.2013, 3:30   #17
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Jao ne, neko joj je rekao da je debela u igri.
Svaka igra ima opciju mute, ne vidim problem da se ona iskoristi.
Ne vidim kakve veze ovo ima sa odnosom prema ženama?
Za razliku od tebe i mene, devojke su malo osetljivija bića. Plus, nije joj rekao samo da je debela nego i da će da je siluje, gangbanguje sa ortacima itd...

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Ko nije u stanju da razlikuje virtuelne svetove u igrama od pravog sveta ili ženske likove u igrama od pravih žena, taj ima problem.
Ja nigde ne vidim agresiju u temi. Normalna diskusija, koju on valjda i traži?
Problem ima onaj koji misli da virtuelni svet nema veza se realnim i da postoji u vakuumu. Taj isti virtuelni svet, deo nečega što svi mi gejmeri pokušavamo da proklamujemo kao umetnost, je napravio čovek, sa svim svojim manama i vrlinama.

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Ja nigde ne vidim agresiju u temi. Normalna diskusija, koju on valjda i traži?
Nema agresije, ali ima snishodljivog stava u tvojim odgovorima.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 3:35   #18
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
devojke su malo osetljivija bića.
Klasičan primer muškog šovinizma i pokušaja uspostavljanja represivnog patrijarhata. Žene gleda kao princeze koje nisu sposobne da budu jake ličnosti!
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
SrW1 (15.12.2013)
Stara 15.12.2013, 3:37   #19
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
I nema nikakve agresije ovde prema OP-u, samo mislim da je cela stvar ipak prenaduvana i nema mnogo veze sa igrama i gejmingom nego sa društvom u celini.
Pa zašto bi bilo onda baljezgarenje pokušati izneti kritiku na račun igara da ne kritikuju stereotipe koji nisu iskorenjeni u društvu, sa čim se ti slažeš, kao i Tormund?

BTW, kad vidim ovakve rasističke, šovinističke chat logove po MP igrama, ne čudi me kako kriza sve više steže da sve više neonazi organizacija niče po Evropi, ...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2013, 3:37   #20
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Anita Sarkizijen i feminizam u gejmingu

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Klasičan primer muškog šovinizma i pokušaja uspostavljanja represivnog patrijarhata. Žene gleda kao princeze koje nisu sposobne da budu jake ličnosti!
Namerno sam bacio mamac, da vidim hoćeš li da se upecaš. Trolu
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
makiem (16.12.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
anita, feminist, feministfrequency, feminizam, seksizam


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com