Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2013, 2:36   #301
PavletheDood
Član
 
Član od: 17.4.2011.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ima li neko da uspesno koristi Game of Thrones mod? ( ali ne preko steam-a )
PavletheDood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 18:12   #302
ZerrorR
Novi član
 
Član od: 21.12.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
PavletheDood kaže: Pregled poruke
Ima li neko da uspesno koristi Game of Thrones mod? ( ali ne preko steam-a )
Igrao sam ja, previse zakomplikovano, iz nepoznatog razloga dolazi do ogromnih ratova i pomeranja vojski, da bi se mir jednako brzo potpisao bez bilo kakve promene na bojistu... ne svidja mi se.

S druge strane, ako neko hoce da igra CKII sa mnom preko tunglle bio bih rad da hostujem jednu igru.

Edit: Nov član, ahahaha, lurkujem ovaj forum od 2006, hahaha i još uvek sam nov.
ZerrorR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2013, 2:10   #303
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

kako zauzeti onaj grad vizantije u dubrovniku ? zaboravih cake a ponovo počeh da je degustiram
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2013, 14:51   #304
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Vidim da niko ne pominje "Crusader Kings II: Sword of Islam, Legacy of Rome, Sunset Invasion i Republic" kako je naveden u SK-u.

Pretpostavljam da je u pitanju expanzija. Jel probao neko ovo?

Mislim da ne postoji tema jer je nisam nasao pa sam iz tog razloga postovao ovde.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2013, 17:05   #305
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Ja sam igrao Legacy of Rome i Sword of Islam. Vise kao DLC.
Pojavile su se odavno. Sunset Invasion mi je glupost invazija Asteka na zapadnu Evropu. Nisam ni probao. Republiku nisam igrao izasla je skoro nisam ni trazio igrao nesto drugo.
Sta te interesuju ?
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2013, 19:40   #306
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Vidis nisam znao da su izasli kao DLC-ovi. Posto sam koristio narodnu verziju verovatno necu ni imati prilike da probam.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2013, 11:59   #307
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Vidis nisam znao da su izasli kao DLC-ovi. Posto sam koristio narodnu verziju verovatno necu ni imati prilike da probam.
A sta mislis kakvu sam ja verziju koristio

Sword of Islam je izaso prvi. Donosi naravno mogucnost da se igra sa muslimanskim gospodarima. Muziku, interface, jedinice za njih itd. Plus gameplay je malo izmenjen u skladu sa islamom. Eventi hadziluk, ramazan i slicna desavanja. Muslimani imaju do cetri zene. Nisu vojvodstva, grofovije, baronije kraljevi itd. nego vilajeti, emirati, sultanati itd. Najveca promena je dinasticka dekadencija sto vise besposlenih clanova dinastije to brze raste a na previse visokom nivou plemena ustaju protiv tebe i postavljaju novu dinastiju. Naravno mozes da ih pobedis ali treba da izbegavas to. Problematicne clanove dinastije ili pobi ili im dajes zemlju. Dodati su jos i sultani u zapadnoj africi.
Ja sam igrao kao Otomani ne tako slavno ali prvi put sam probao. I oni se pojavljuju kasno na mapi pa ne mozes mnogo da se siris. I probao od 1066 kao Fatmidi egipatski sultanat. I na kraju me pojede dekadencija. Vec drugi put sam imao ustanak i digo ruke. Ovamo cetri zene i buljuk dece a sa druge strane nemam gde da ih "zaposlim" da ne bi generisali decadence. Plus svi ujaci rodjaci itd.

Legacy of Rome onda. Sad imas stajacu armiju nesto kao kraljeva garda. Imas ih i u vreme mira i svejedno objavljujes rat. Naravno mala grupa 500 ljudi, kasnije mozda vise. Postoje zaverenicke frakcije. Plemici se udruzuju u grupe da ti rade o glavi. I tako mogu da podbune pola carstva protiv tebe. Da traze lower crown authority ili nezavisnost. Ili da nekog drugog postave na presto. Pobune sad imaju mnogo vise smisla i postaju pravi gradjanski ratovi. Pravoslavci su redizajnirani i mozes da postavis svoju patrijasiju. Postoji i pentrarhija mogucnost da ujedinis hriscanstvo ako uspes da osvojis pet gradova. Rim, Konstantinopolj, Antioh, Aleksandriju i Jerusalim.

Pa Sunset invasion Ziva glupost po meni. Kazu u neko doba na istoku se pojavljuju mongoli pa istocni vladari nemaju sanse. E sad da bi izbalasirali dodali su slican dogadjaj na zapadu. Naravno ovo je samo ako neko hoce izazov i nema nikakve veze sa istorijom. Po meni promasaj jer je ovo ipak oko istorije. Naravno moze da se iskljuci i da se ne igra. Drugo nista bitno ne menja.

Republika. U procesu "nabavke" sam deluje zanimljivo. Bogataske porodice specijalni eventi, zgrade, intrige i sve to sto je vezano za trgovacke republike kao Venecija, Djenova itd. E sad neznam u kom je svojstvu Dubrovnik.

I ocekuje se The Old Gods ocigledno dodaje mogucnost igranja sa paganima ali i zoroastrima (Zoroastrizam). I novi pocetak igre negde u IX veku na pocetku vikinske expanzije. Moj omiljeni dodatak.
Takodje novi sistem za varvare gde se plemena s vremena na vreme uzele dobre placke pa miroljubivi vladar nece moci dugo da potraje. Onda mogucnost da likovi bez zemlje podignu vojske i traze ono sto im pripada.

Pored ovoga su ispljunuli gomilu sitnih dlc-ova koji dodaju muziku, sprajtove jedinica, lica vladara i takve estetske stvari a naravno sve za pare. Negde izmedju su dodata i nova carstva kao Britanija, Rusija, Arabski kalifat itd.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
Miki1987 (14.2.2013)
Stara 15.2.2013, 15:54   #308
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

dubrovnik nije republika. imaš pisu, đenovu, veneciju i ne mogu se setiti četvrte.

Razlika je u tome što u svakoj postoji pet porodica koje se takmiče za nasledstvo. Ko ima najviše respekta taj postaje novi vladar. respekt je kombinacija starosti i prestiža. Po defaultu te nasleđuje najstariji član porodice ali može da se menja naslednik samo je to dosta rizično jer ne znate koliko on ima respekta pa ne znate kakav će biti na tabeli 5 porodica.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2013, 0:03   #309
caesar91
Član
 
Član od: 22.9.2012.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

imam problem vodim rat sa bugarskom oni su ma napali zbog nisa e sad moj warscore je 100%ali ne mogu nista da im trazim zasto?da li moram da izvrsim opsadu.posto kod victorie ili europe ti ponudi npr neku provinciju kada ga pobedis

Poslednja ispravka: caesar91 (6.3.2013 u 9:20)
caesar91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2013, 9:35   #310
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
caesar91 kaže: Pregled poruke
imam problem vodim rat sa bugarskom oni su ma napali zbog nisa e sad moj warscore je 100%ali ne mogu nista da im trazim zasto?da li moram da izvrsim opsadu.posto kod victorie ili europe ti ponudi npr neku provinciju kada ga pobedis
War goal postavis pre objave rata. I onda imas demand gde dobijas to sto si trazio. Posto su oni tebe napali mozes da dobijes samo novac i prestiz a oni to naravno gube. White peace je bez promena. I offer (ili tako nesto) gde se predajes i oni uzimaju war goal. Znaci ako hoces ti njima da otmes nesto sacekas da prodje mir i ti njima objavis rat i odredis cilj. Ne mozes da otimas teritorije iz odbrambenog rata.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M1L0SH na korisnoj poruci:
caesar91 (6.3.2013)
Stara 6.3.2013, 23:59   #311
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Možeš da mu oduzmeš to "pravo" na tvoju teritoriju ali obzirom da se ono vrlo brzo vrati uvek gledaj white peace što pre u odbrambenom ratu, da smanjiš troškove.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2013, 20:28   #312
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Možeš da mu oduzmeš to "pravo" na tvoju teritoriju ali obzirom da se ono vrlo brzo vrati uvek gledaj white peace što pre u odbrambenom ratu, da smanjiš troškove.
Kako mislis brzo se vrati? Gubi ga za stalno.

Moze jedino ponovo da salje Kancelara...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 18:50   #313
caesar91
Član
 
Član od: 22.9.2012.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

poslao sam kancelara u bugarsku i ceo dan cekam i niss se ne desava
caesar91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2013, 10:32   #314
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kako mislis brzo se vrati? Gubi ga za stalno.

Moze jedino ponovo da salje Kancelara...
na to i mislim. Kad igram sa Raškom onaj dole grk non stop ima CB za Zetu. Pobediš ga u ratu, uzmeš mu CB, a on pomoću diplomate za par godina vrati CB. Imam utisak da AI diplomatu za ništa drugo ni ne koristi.

@caesar91

ponekad to traje decenijama, to ti je random. I spremi pare, to košta
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2013, 11:45   #315
caesar91
Član
 
Član od: 22.9.2012.
Poruke: 47
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

para imam ali zeleo bih da ratujem
caesar91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2013, 21:31   #316
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Imam jedno pitanje, posto igram na lap topu, odjednom je poceo tokom igrice toliko da se pregrejava da mi se lap top gasi, to se pre nije desavalo, obicno je malo smanjio performanse i nastavio da radi, al sad odjednom igrica radi neverovatno brzo, ni da zasecka, ali se greje previse i lap top se gasi. Pa me interesuje da li nekako mogu da smanjim graficke detalje, da se manje pregrejava, jer su performanse lap topa dobre, jedino je graficka malo slabija. Posto nisam mogao ni u igri ni u folderu igre da nadjem kako da smanjim, zanima me da li uopste postoji ili da stekam pare za bolje hladjenje lap topa
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2013, 11:04   #317
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

http://forums.steampowered.com/forum....php?t=2543662

imaš ovde neke cake, ali u suštini nema leba od igranja na laptopu
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2013, 20:42   #318
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

A da probas da ocistis lap-top od prasine. Nisam upucen u kakva haldjenja mozes da investiras, ali se i meni cini da nema leba od igranja na lap top-u.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2013, 22:51   #319
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Citat:
mrki023 kaže: Pregled poruke
Imam jedno pitanje, posto igram na lap topu, odjednom je poceo tokom igrice toliko da se pregrejava da mi se lap top gasi, to se pre nije desavalo, obicno je malo smanjio performanse i nastavio da radi, al sad odjednom igrica radi neverovatno brzo, ni da zasecka, ali se greje previse i lap top se gasi. Pa me interesuje da li nekako mogu da smanjim graficke detalje, da se manje pregrejava, jer su performanse lap topa dobre, jedino je graficka malo slabija. Posto nisam mogao ni u igri ni u folderu igre da nadjem kako da smanjim, zanima me da li uopste postoji ili da stekam pare za bolje hladjenje lap topa
Ocisti ga od prasine, to najvise zadrzava temperaturu. Ako ne znas sta radis, zamoli nekog ko zna sta radi da to uradi. Ako nemas nikog, ili je laptop pod garancijom, odnesi ga u servis ovlasceni.

I stekaj pare za hladjenje. To nije skupo - kad sam ja kupovao pre par godina, bilo hiljadu-dve dinara. Kupi bolje nesto kvalitetno i znacajno ce smanjiti temperaturu.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2013, 13:37   #320
mrki023
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 247
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Hvala puno, iskreno ne znam da ocistim, ne zelim da diram, da pokvarim nesto, tako da cu ga verovatno kad budem mogao odneti u servis.

Kupicu, to sigurno, gledao sam i dalje je od 1000 do 2000, sve zavisi od kvaliteta, mada ima i skupljih al vise od toga mi se za to ne daje, mislim da nema razlike velike

Jedino mi nije jasno sto je pre seckala igra, a sad radi ko podmazano, nisam nista dirao, odjednom tako radi i zbog toga se greje vise i gasi, to mi jedino nije jasno kako se to promenilo? I da, samo kod ove igre se to desava, mada ni ne igram nesto zahtevne igrice, Europa Universalis III, PES, LoL ( za ovu mi je najvaznije da dobro radi ), Rome i Medieval 2 TW... nijedna nije nesto zahtevna, mada realno ni Crusader Kings 2 nije preterano zahtevna, al opet dolazi do pregrevanja i gasenja.

Hvala puno jos jednom
mrki023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
crusader, kings

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stronghold Crusader Extreme zokocx Strateške igre 7 17.2.2012 14:50
Crusader kings Crusader88 Strateške igre 10 7.11.2011 15:18
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05
Crusader no remorse DARKNESS IN DARKNES Stare igre 2 8.2.2008 16:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com