Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2009, 5:39   #1
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom DVB-T vs analogni tuner

Hteo bih da kupim LCD tv, medjutim nesto mi nije jasno: gledajuci malo online shop-ove primetio sam da vecina tv-a nema DVB-T tuner. Zanima me, oni televizori koji ga imaju, da li mogu istovremeno da prime i analogni i digitalni signal ili je to opcija ili jedno ili drugo? (Ipak mi je malo glupo da kupim tv koji nema mogucnost primanja digitalnog signala koji ce za godinu-dve biti sve vise i vise zastupljeniji i kod nas. Takodje me zanima ako se odlucim za kupovinu tv-a sa analognim tjunerom, čuo sam da se on moze "nadograditi" tako da moze da prima i DVB-T. Kako se to izvodi i da li je to skupo?
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 8:41   #2
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: DVB-T vs analogni tuner

Ma kupi to kao monitor e sad, kad stvarno bude to malo vise razvijeno kupices DVB-T resiver, naravno da moze da se "nadogradi" nece biti skupo preterano,ali za sad osim za test i po neke kanale nema svrhe, a onaj koji ima digitalni mora imati i analogni tjuner da bi primao analogne signale.....
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 11:20   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: DVB-T vs analogni tuner

Citat:
Packypfc kaže: Pregled poruke
Hteo bih da kupim LCD tv, medjutim nesto mi nije jasno: gledajuci malo online shop-ove primetio sam da vecina tv-a nema DVB-T tuner. Zanima me, oni televizori koji ga imaju, da li mogu istovremeno da prime i analogni i digitalni signal ili je to opcija ili jedno ili drugo? (Ipak mi je malo glupo da kupim tv koji nema mogucnost primanja digitalnog signala koji ce za godinu-dve biti sve vise i vise zastupljeniji i kod nas. Takodje me zanima ako se odlucim za kupovinu tv-a sa analognim tjunerom, čuo sam da se on moze "nadograditi" tako da moze da prima i DVB-T. Kako se to izvodi i da li je to skupo?
U mnogim drzavama na zapadu je zabranjeno prodavati televizore koji nemaju DVB-T tjuner. Srbija je potpisnica sporazuma kojim se obavezala da ce SVE televizijske stanice morati da emituju digitalno (DVB-T) do 2012 godine. Ne isplati se kupovati televizor koji nema DVB-T tjuner.
Moguce je kasnije (i sad ih ima u prodaji) dokupiti eksterni DVB-T tjuner ali je pitanje da li zelis jos jedan uredjaj ispod televizora i jos vise kablova...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Tutorijal] Overklokovanje grafike, Riva Tuner vdr1981 Overklok 76 30.5.2011 15:00
ACER Digital TV Tuner (DVB-T) ne radi sa kablovskom Marcony Video/TV softver 4 23.2.2009 12:45
DVD-RW, TV Tuner, kuciste....Preporuke Mithrandir Šta da kupim? 6 14.3.2007 0:32
Konfuzija SS2>TV tuner Puki Foto i audio/video 1 28.2.2007 12:16
TV Tuner Rocker ŠDK - Foto i audio/video 14 23.5.2006 21:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com