Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2010, 19:45   #861
plazmakeks
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 73
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pozdrav svima.Pojavio mi se problem sa kompom,napisaću o čemu se radi,s tim što će post biti dug,jer ću navesti sve što se dešavalo i korake koje sam preduzimao da problem rešim.
Komp koristim 3.5 god,konfiguracija je navedena u profilu,a od decembra ’09. Prešao sam na W7 Ultimate.Za ovo vreme,radio je perfektno,Net,igre,audio/video reprodukcija...Problem se javio pre desetak dana.Prilikom paljenja,posle slike za matičnu ploču,pojavio se tamno sivi ekran i na tome je stalo.Posle svakog restarta,isti problem.Lampica monitora je upaljena,sistem se ne diže,tj. procesor ne radi.Inače,leta ’09. sam skidao bočnu stranu,imao sam utisak da CPU fan ’’bruji’’ više nego obično,pa se ta buka snižavala otvaranjem bočne strane,to radim i za vreme toplih dana sada.Takođe,imam naviku da jednom u 30-ak dana čistim unutrašnjost,vadim VGA i memorije,i bez skidanja,očistim CPU fan.
Čišćenje sam uradio i sada,ali problem je ostao.Posumnjao sam u riknjavanje HD,raskačio ga sa matične,ali po pokretanju pojavilo se obaveštenje da ’’proverim kablove od HD-a’’.Mislio sam da je pao sistem (što se nije nikad desilo),povežem HD ponovo,u BIOS-u namestim da se boot-uje sa DVD-a,ubacim disk sa W7 i gle čuda (za mene),sistem se podigao!?Znači,ne ponovo instalirao,već se podigao instalirani sistem.I sve (tada) radi kao ranije,nikakvih promena/problema u radu nema.Restartujem,vratim da se boot-uje sa HD,međutim kao i 1. put,tamno sivi ekran.uđem u BIOS,ponovo namestim da se diže sa DVD,i sistem se podigne!?Sažeto,sistem se podigne akoje 1. Boot device-DVD,a ako je HD,dobijam onaj tamno sivi ekran i ništa dalje...Komp je tako radio 4-5 dana,s tim što je prva 2 dana,pre podizanja sistema na ekranu pisalo ’’NVIDIA Boot Agent 231.0528;PXE-E61:Media test fail,check cable;PXE-MOF:Exiting NVIDIA Boot Agent’’,a naredna 3 dana bez ovog obaveštenja.
4.,5. dan,u toku igranja došlo je do zamrzavanja,posle restarta (nije reagovao na ništa drugo) sistem se nije podizao,repair nije pomogao,tako da sam morao da oborim i ponovo instaliram OS.Sada se sistem dizao bez problema (u BIOS-u sam vratio da boot-uje sa HD-a).Nekoliko sati je radio bez problema,onda ponovo freezing, i kao što sam opisao,ne pomaže repair,Early restore point,ništa.I sada dolazi do 2. velikog problema,jednostavno,više ne mogu da instaliram W7,tj. u instaliranju,posle prvog restarta (kada preuzme podatke sa DVD),pojavi se samo taman ekran sa logom W7 i tako stoji,ne pokreće se dalja instalacija sistema.Pokušavao sam više puta,svaki put prvo formatirao tu particiju,ali dalje nije išlo.Pokušavao sam u BIOS-u sa snižavanjem frekvencije procesora,nije vredelo.Pokušao sam i instalirao XP,radi za sada,s tim što primećujem da jako sporo skroluje stranu u browser-u ili u otvorenom window-u. Da napomenem da sam probao u Google-u vezano za ove probleme,ali nisam uspeo da nađem ništa konkretnije.Drugar mi kaže da je možda problem u CPU fan-u,tj. da se procesor greje više od dozvoljene temperature.Evo i veličine temperatura u trenutku dok pišem ovo http://img14.imageshack.us/img14/6296/57081083.jpg
Zamolio bih za mišljenje,ideju i sl.,pre nego ga odnesem u servis.Izvinjenje za dug post,hvala unapred.

Poslednja ispravka: plazmakeks (13.6.2010 u 19:52) Razlog: Danas sam instalirao najsvežija podešavanja za MB sa MSI sajta.
plazmakeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2010, 0:31   #862
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
Ja imam problem sa ovom konfiguracijom u potpisu i hocu da izludim.
Navodno je sve kao ispravno, ali nije ispravno.
Evo sta se desava....
Komp se restartuje nekad sam od sebe, a nekad kad pokrenem nesto zahtevnije.
Nekad i jednostavno zablokira-smrzne, kao da je RAM, ali nije, stavljao sam i druge module, sklonivsi ovaj sto imam prethodno i isto se ponasa.
Znaci razni BSOD ekrani (nije uvek isto) , restartovanja i zaglavljivanja.
Ja sumnjam da se graficka i maticna iz nekog razloga ne podnose, zasto, nemam pojma.
Cesto dobijam "irq not less or equal" i prijavljuje mi razne module u windowsu.
Nekad nv4_disp.dll(graficka), nekad sys32.dll...uglavnom ima jos nekih koje se tu vrte a znam da nemaju veze sa grafickom.
Sistem je sveze instaliran tako da nisu virusi 100%, problem je uvek isti pa i posle svake reinstalacije.
E sad problem je nastao onda kad sam ubo ovu 7600GS koja je silent ali sam joj ipak namontirao nezavisan kuler kako bi jos bolje radila i novo napajanje, a do tad je PC radio lepo.
Znaci ne znam sta vise da radim. Jedni kazu da proverim i CPU, memorija znam da nije, cak sam je trestirao i sa goldmem programom sa HIREN diska i nije davala greske a stavljao sam i druge module u komp.
Bios na ploci sam updateovao na zadnji za tu plocu sa ASUS-ovog sajta, drajveri koje god da sam koristio za graficku (skinuti sa nVidia sajta ili sa Gigabyte sajta), isto se ponasa...
Gremlini? Hehe
p.s. Ista ta graficka i napajanje su kod mog drugara radili bez problema...
Citat:
ivanza kaže: Pregled poruke
^Temperature ?


Uploaded with ImageShack.us

Okacicu i BSOD-ove veceras, samo da ih prebacim sa fotoaparata kasnije.

Moja mala kolekcija BSOD-ova


Poslednja ispravka: Beagle (14.6.2010 u 12:44) Razlog: spajanje
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2010, 18:30   #863
milosd11
Novi član
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

ne znam da li ovde da pitam ali zasto mi se u svakoj igrici kad je upalim pojavi dont send o send error....ae ako neko bude znao da odgovori..hvala
P.s Te igre su narodnjaci sa neta skinuti
milosd11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2010, 8:41   #864
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

komp mi pri podizanju windows ponekada bsoduje
kada se restartuje i ponovo izaberem win7(komp kje dual boot 7ca i xp) pojave se opcije start windows normaly i launch repair i kada izaberem da podignem winodws sve radi normalno...i tako do sledeceg bsod-a
temperature su normalne,nema prasine...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2010, 10:08   #865
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Stavio sam mali kulercic aktivni na Nortbridge ali i dalje ista prica. Grejanje znaci nije.
Jednostavno je do maticne ili do graficke il negde na pola puta.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 10:33   #866
badza83
Novi član
 
Član od: 2.11.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imam problem sa zamrzavanjem racunara. Nekad posle 20 sek a nekad posle 20 min, komp potpuno blokira (samo ostane slika na ekranu) i jedino sto pomaze je nasilno resetovanje. Problemi su poceli juce. Kuciste je cisto, dobro provetreno, sistem instaliran pre 2 meseca. Duze vreme ne igram nikakve igre na njemu. Inace prvi put da ovaj racunar pravi probleme.

MSI K9N NEO-f AM2
Athlon 3600X2
Gigabyte 7600gt pasivno hladjenje
WD 160 gb
Geil 1 GB ddr2 667
Frontier LC-B400ATX

Kupljen pre 3 godine/garancija istekla
Jutros iz treceg pokusaja radi pola sata bez ikakvih problema
Evo sta kaze SIW za temperature





Svaka pomoc dobrodosla.
Unapred hvala
badza83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 11:04   #867
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Skeniraj komp nekim antivirusom, i Malwerebytes Anti-Malware. Ali pre skeniranja ih obavezno update-uj.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 11:33   #868
badza83
Novi član
 
Član od: 2.11.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Skeniraj komp nekim antivirusom, i Malwerebytes Anti-Malware. Ali pre skeniranja ih obavezno update-uj.
Hvala, skenirao Spyware Doctorom i Avast 5, sve je cisto. Sad sam primetio da imam problem sa zvukom, koci pri reprodukciji, nema veze da li je winamp, YT ili neki od video plejera. U poslednje vreme slusam preko slusalica, pre sam cesto prikljucivao ili zvucnike ili slusalice, sad vidim da se ulaz razglavio. Zaboravio sam da spomenem da je hard disk bucan ponekad, kad podizem sistem ili otvaram neki od foldera ali ni to nije pravilo.
badza83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2010, 15:14   #869
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Provjeri napajanje.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 12:56   #870
badza83
Novi član
 
Član od: 2.11.2008.
Poruke: 16
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Hvala, proverio sve u servisu. Pregrevao se nothbridge, pa su dodali mali ventilator, sve ostalo radi kako treba. Malo je bucniji ali prezivecu
badza83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2010, 18:51   #871
nikolapfc89
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.326
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 801 puta na 358 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Moze hitno neko

Instalirao sam windows,nemam nijedan program na kompu.Cim stavim download Mozile ili Opere preko Internet explorera,kompjuter se restartuje sam od sebe cim krene da skida Sta bi mogao da bude problem? Hvala unapred.
A cudi,danas sam doneo komp iz servisa rekli su da je Hardwerski ispravan :/
nikolapfc89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2010, 20:21   #872
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ako koristiš kablovski pristup Internetu, modem spoji na kompjuter pomuću LAn kabla ako koristiš USB varijantu.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2010, 19:18   #873
G@ndalf
Član
 
Član od: 13.6.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 90
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku G@ndalf
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Imao sam slican problem, nabavljaj LAN kabal.
G@ndalf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 23:07   #874
Pistone
Član
 
Član od: 8.3.2009.
Poruke: 48
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Odnedavno na laptopu mi se desava, kada ga ugasim, da se ponovo poslije nekog vremena sam ponovu upali.......na laptopu je instalirana Vista SP1 (orginal licenca)...... i to se pocelo desavati, otkako sam prikopcao net na laptop.
Pistone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2010, 22:08   #875
dragan u
Član
 
Član od: 7.11.2009.
Poruke: 48
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa zaglavljivanjem/restartovanjem kompjutera

kada chkdisk završi skeniranje diska,ispiše poruku ali toliko brzo da ne stignem da je pročitam.da li mogu nekako da je snimim ili potražim negde već snimljenu?hvala
dragan u je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 0:02   #876
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ako ti chkdsk radi prije pokretanja Windows-a izvještaj možeš pogledati u Event Viewer, a ako pokrećeš direktno iz windows-a, prvo otvori cmd pa onda unesi naredbu chkdsk.

Poslednja ispravka: Sass Drake (23.7.2010 u 15:47)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2010, 0:45   #877
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Pistone kaže: Pregled poruke
Odnedavno na laptopu mi se desava, kada ga ugasim, da se ponovo poslije nekog vremena sam ponovu upali.......na laptopu je instalirana Vista SP1 (orginal licenca)...... i to se pocelo desavati, otkako sam prikopcao net na laptop.
Ne znam kako stoje stvari sa laptopima, ali kod desktoop računara u BIOS-u se moglo namestiti da se računar uključi kad se pojavi aktivnost na mrežnij kartici (Wake On LAN ili slična opcija). Vidi da ti to nije uključeno.

Drugo, neke igre, i neki P2P programi (Vuze, Bearshare) mogu da izazovu istu stvar. To se dešavalo na sestrinom računaru i nestalo je samo od sebe posle deinstaliranja nečega, ali Bog sveti ne zna čega. Moraćeš da eksperimentišeš.

Kao poslednje, problem se dešavao, nažalost, i kod neki virusa i sličnih programa.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2010, 8:27   #878
DejanS
Član
 
Član od: 28.5.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

da li postoji mogucnost da nfoce chip set i radeon graficka kartica imaju probleme sa kompatibilnoscu?
DejanS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2010, 9:55   #879
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
DejanS kaže: Pregled poruke
da li postoji mogucnost da nfoce chip set i radeon graficka kartica imaju probleme sa kompatibilnoscu?

Ne takav scenarijo je malo verovatan.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2010, 21:25   #880
HiddEn
Veteran
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 750
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ne znam kako stoje stvari sa laptopima, ali kod desktoop računara u BIOS-u se moglo namestiti da se računar uključi kad se pojavi aktivnost na mrežnij kartici (Wake On LAN ili slična opcija). Vidi da ti to nije uključeno.

Drugo, neke igre, i neki P2P programi (Vuze, Bearshare) mogu da izazovu istu stvar. To se dešavalo na sestrinom računaru i nestalo je samo od sebe posle deinstaliranja nečega, ali Bog sveti ne zna čega. Moraćeš da eksperimentišeš.

Kao poslednje, problem se dešavao, nažalost, i kod neki virusa i sličnih programa.
Meni se stari racunar stalno palio kad ubacim kabal u mreznu karticu, sad znam do cega je
HiddEn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com